fiCPM LIJST I! CREE RIS USlSiËfllË] verwijdere snipper ongekloofd Peter Schouten BOOMVERZORGING TUINONDERHOUD 17 ftN HEI snoeien Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. nen, dan is het zoiets als "we zien wel" of "we doen wat we doen". Dat stelt ons teleur. Meer dan 85% van de bevolking vindt dat er iets moet veranderen in Heiloo. Meer dan de helft vindt dat nieuw bouw vooral gericht moet zijn op jonge starters. Meer dan de helft vindt bouwen in meer dan drie lagen acceptabel, mits passend in de omge ving. WD, PvdA en Heiloo2000 leg gen deze uitspraken helaas naast zich neer. Fouten behoren helaas nog niet tot uitzonderingen in Heiloo. Toch zien we dat college en ambtenaren soms moeilijk kunnen omgaan met kritiek en doen alsof het allemaal perfect en foutloos werkt. Deze houding maakt het moeilijk om open te staan voor structurele verbeteringen. Luchtvervuiling kan verminderd wor den door fietsgebruik te bevorderen via een goed fietspadennetwerk. Ook het bevorderen van openbaar ver voer, autodelen en verkeersregeling voor betere doorstroming kost min der gemeenschapsgeld dan asfalt en werpt sneller vruchten af. Het hand haven en aanscherpen van de milieu- eisen dient een speerpunt van beleid te zijn. Allerlei nieuwe regels uit Den Haag bedreigen mensen met een mini muminkomen in hun inkomensposi tie. We moeten alle mogelijkheden gebruiken om deze mensen te steu nen. Pas is duidelijk geworden dat we weer een half jaar verspeeld hebben voor de onderwijshuisvesting. Het college maakte het moeilijker door De Loet en het buurthuis bij de plannen te betrekken en gaf weinig aandacht aan ontsluiting en verkeersafwikkeling. Ook met de woningbouwplannen schiet het maar niet op. Het college zegt al jaren dat er prestatieafspraken met woningcorporaties moeten wor den gemaakt, maar doet vervolgens niets. Een dieptepunt werd onlangs bereikt met het bestemmingsplan Stationsomgeving. Dat is afgekeurd door de provincie en ligt inmiddels in de prullenbak. Het college doet alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Groenlinks pleit voor selectie van wethouders met een degelijke open sollicitatieprocedure. We willen straks niet meer automatisch de beschermelingen van de diverse fracties aan een baantje helpen. Professionaliteit, slagvaardigheid en deskundigheid moeten voorop staan. Algemene Beschouwingen NCPN De mening van het college dat de financiën binnen een aantal jaren weer helemaal op orde zijn zonder dat de huidige plannen en kwaliteit worden aangetast, verwijst de NCPN naar het rijk der fabelen. Sprookjes zijn leuk voor kinderen en zelfs voor vele volwassenen, maar hier hebben we meer aan politieke realiteitszin. Het college stunt met een program mabegroting 2006 van 3,2 miljoen euro en de begrotingsreserve zou stij gen tot 8,6 miljoen euro per 1 januari 2010. Deze financiële "voordelen" zijn alleen maar gebaseerd op verwach tingen van inkomsten uit grondspe- culaties en de verkoop van gemeente lijke accommodaties. Erg riskant om je als gemeente met je begroting daarop te richten gezien de onzekere situatie vanwege het voor de zoveel ste keer vastlopen van de kapitalisti sche economische raderen. De realiteit is dat de gemeente Heiloo voor 684.000 euro rood staat. Onnodig! Door gemaakte financiële blunders wil het college nu onder meer het Open Huis en de Oudheidkamer verkopen en gymza len, sporthal en het zwembad privati seren. Dit leidt alleen maar tot hogere kosten voor de burgers. De NCPN wijst dit dus af! En als die financiële verwachtingen dan zo goed zijn waarom dan bezui nigingen van: a. 58.000 euro op grondvoorzienin gen; b. 80.000 euro op onderhoud wegen waardoor verkeersonveiligheid wordt bevorderd; c. legeskosten en gemeentelijke belastingen; d. bevriezen van subsidies voor de plaatselijke verenigingen. Er wordt nog steeds veel te makkelijk met het geld van de burgers omge gaan. Het inhuren van externe bure aus (erg duur!) is ondertussen een hobby geworden! Een recent voor beeld is het inhuren van bureau Hevo inzake de huisvestingsproblematiek van twee basisscholen in Oost. Dit plan is door schoolbesturen, ouders en omwonenden terecht afgekraakt. Weg ruim 40.000 euro! Maar de grootste financiële miskleun waar we nog steeds mee zitten is de in februari 2004 gesloten overeen komst tussen de gemeente en de Golf- en Country Club Heiloo. Voor slechts 5,00 euro per m2 is 66.448 m2 voor de vriendenprijs van 332.240,00 euro verkocht! Heiloo had naar voor beeld van Alkmaar (prijs 35,00 euro per m2) 1.993.440,00 euro kunnen verdienen! Dus meteen dik uit de rode cijfers! Het college en de meer derheid van de raad bevoordelen ene rijke golfclub en benadelen haar ove rige burgers. De NCPN zal de begroting 2006 afwijzen. Aan de slag in mooi Heiloo Het Meeijarenperspëctief wijst uit dat Heiloo er warmpjes bij zit, dat is een compliment waard. Echter, de landelijke adviesorganen hebben de autonomie van gemeenten onder zocht. De gemeenten komen steeds meer onder druk te staan. Steeds meer overheidstaken worden op het bordje van de gemeente gelegd, die kunnen wij niet blijvend betalen uit inciden tele inkomsten. Met andere woorden: rekenen wij ons niet te rijk? Hoe kun nen wij nog zelfstandig blijven? En toch, dat wat wij hebben, eerlijk ver delen? Er zal nog veel met de burgers moe ten worden gecommuniceerd over de invulling die moet worden gegeven aan bijvoorbeeld: woningen voor starters, woningen voor mensen die een gezin hebben en woningen die ouderen in staat stelt hun zelfstan digheid te behouden. Het blijft een probleem, het oplossen van het tekort aan betaalbare wonin gen. De locaties die beschikbaar zijn, zijn meestal te duur, er zijn creatieve mensen nodig die in onderlinge samenwerking met andere gemeen ten en woningbouwcorporaties maken dat er met veel meer voort varendheid gebouwd wordt. Bij de invoering van de Wet maat schappelijke ondersteuning moet vooral de deskundigheid van verschil lende instanties en de ouderenbon den worden ingeroepen. Bij het onderwerp infrastructuur mis ik spe ciale aandacht voor fietsers en voet gangers, die moeten oversteken op de Kennemerstraatweg. De verkeers lichten daar werken heel slecht! Zwembad en Open Huis niet privati seren, dat zijn gemeenschappelijke voorzieningen! De gemeente is goed bezig met het organiseren van het jongerenbeleid, nu ook nog snelheid met de uitvoe ring daarvan. Ook hier geldt: goed luisteren naar de jeugd, die soms alleen maar wat ruimte wil om te spelen of te hangen! Alles wat gebouwd wordt in de dorpskernen moet in een vroeg stadium voorge legd worden aan burgers die daar wonen. De gemeente doet dat al, maar nog lang niet altijd tijdig. Dierenwelzijn zou moeten worden opgenomen in beleid, andere gemeenten doen dat reeds. Laten wij geen ingeslapen dorp wor den, het gaat goed, het kan nog beter. Wij gaan er tegenaan! KINDEROPVANG www.kits-oonlie.nl www.reisbureauheiloo.nl s spelen eten slapen GASTVRIJ lezen knuffelen KIES VOOR GASTOUDEROPVANG Bel voor meer informatie: Gastouderbureau Humanitas Noord Holland/Heiioo 023-540 09 59 p Wmif Bel vrijblijvend voor prijsopgave of info! U ITKIJ KPOST 26 OKTOBER 2005 T I C H T I N H U M A N I T A S EN IN HUISELIJKE SFEER Bisschopskroft 48, Egmond ad Hoef tel.072 506 63 00 mobiel 06 22569123 www.boomentuinverzorging.ri

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 17