Werk in uitvoering voor begrazingsproj eet Laatste kans voor muziekspektakel CORSO Installatie Platform gehandicaptenbeleid B|0SC00P RESERVEREN: 0251 -652291 Programma^ okt. f/m 2 nov. 2005 "Pride and Prejudice" "LEEF!" "Anklaget" special "Zoop in Afrika" "Wallace Gromit"(NL) "Sjakie en de chocoladefabriek"(NL) www.corsobioscoop.nl Modeshow voor ouderen Miniatuurtreinen voor jongen oud Konikpaarden, Exmoorpony's en Schotse Hooglanders ingezet voor begrazing Woningbouwvereniging Castricum nu stichting Grootste deel volgt het bestaande hekwerk Open duinen streng beschermd Dinsdagavond 18 oktober was een belangrijke avond voor De Wonerij. De leden van Woningbouwvereniging Castricum hebben ingestemd met de omzetting van hun vereniging naar een stich ting. Nu kan per 1 januari 2006 de volgende stap in samenwer king tussen Woningbouwvereniging (dan -stichting) Castricum en Woningstichting Geestland/Li-Ak gezet worden. Met de samenwerking worden de krachten gebundeld en wordt er effici ënter gewerkt aan een nog betere dienstverlening voor de klant. Eigen foto ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondagmiddag 16.30 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondagmiddag 16.30 uur donderdag vrijdag 14.00 uur zaterdag woensdag 14.00 uur zondagmiddag 13.30 uur vrijdag 14.00 uur zaterdag woensdag 14.00 uur zondagmiddag 13.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel.0251 - 65 22 91 LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen in Limmen organiseert op donderdag 3 november een wervelende modeshow in de Vredeburg te Limmen. Een bekend modehuis verzorgt alweer voor het vijfde jaar deze spranke lende show, die om 14.00 uur begint. De geshowde kleding, zowel voor dames als voor heren kan na de show gekocht worden. De entree is gratis en de koffie staat klaar! Wilt u meer weten bel dan met mevrouw T. Adrichem, tel. 072-5051404. ALKMAAR - In het weekend van 29 en 30 oktober wordt een modelshow door de Alkmaarse Module Groep 'Het Waeghspoor' gehouden. De show wordt van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in het clubgebouw van de speeltuin vereniging O.K.B., Munnikenweg 88 te Alkmaar. Voor meer infor matie, tel. 072-5321410. LIMMEN - Het aftellen voor hét evenement van het jaar 2005 de 'AH Limmen Music Night' is begonnen. Nog maar twee weken te gaan en dan is het zover. De harmonie, de slag werkgroep, de band en het koor zijn er klaar voor. Het wordt nu uw laatste kans om een toegangsbewijs te kopen voor de AH Limmen Music Night, want veel belangstellenden voor dit con cert gingen u voor en hebben inmiddels hun kaartje in het bezit. Natuurlijk is dit voor de organise rende muziekvereniging Excelsior een grote steun in de rug en een bevestiging dat het pubhek dit eve nement erg op prijs stelt. Er zijn nu nog maar een beperkt aantal entreebewijzen. Deze zijn te koop bü de servicecounter van Albert Heijn Limmen of bij de leden van de muziekvereniging Excelsior. Veel mensen willen dit concert gewoon niet missen en zijn net als de voor gaande afleveringen ook nu weer van de party als bijna honderd muzikanten dit onvergetelijke con cert neer zetten. En als u niet tot de groep wilt behoren die er achteraf spijt van heeft dat zij er niet geweest is, treuzel dan niet langer en probeer alsnog snel een toe gangsbewijs te bemachtigen. Zoals al een aantal keren in de publicaties is vermeld wordt de avond net als de voorgaande keren verzorgd door de muziekvereniging Excelsior in samenwerking met Full Circle en de slagwerkgroep. Nieuw voor deze avond is de medewerking van het familiekoor Mooij. Het familiekoor belooft een grote in breng te hebben en een extra impuls te geven aan dit grootse eve nement. De heer Mark Admiraal is de spreekstalmeester die de avond aan elkaar praat en u volledig op de hoogte stelt wat er allemaal te beluisteren valt. Een minder prettige bijkomstig heid is dat het, gezien de toekomst plannen voor de huidige sporthal d' Enterij, wel eens de laatste keer kan zijn dat er zo'n groot evenement georganiseerd kan worden in Limmen. EGMOND - Volgende maand start natuurbeheerder PWN met het vernieuwen van vee- rasters in het Noordhollands Duinreservaat. Het betreft het gebied dat ligt tussen (globaal) Egmond en Bergen, ook bekend als de Wimmenummerduinen. Om te voorkomen dat het van nature open duingebied helemaal dichtgroeit met struiken en bomen worden vanaf 2006 Konikpaarden, Exmoor pony's en Schotse hooglan ders ingezet voor de begrazing. Hierbij zijn lokale veehouders, de gebroeders Klaas en Jan Veldt uit Bergen, betrokken. Het duingebied blijft normaal toegankelijk voor bezoekers en belanghebbenden. Voor hen worden de toegangen tot het begrazingsgebied voorzien van klap hekken en veeroosters in de wegen. Het tracé volgt voor het grootste deel het bestaande hekwerk. Enkele delen binnen dit duingebied worden uitgerasterd, zoals het zeedorpen landschap ten noorden van Egmond, het huisjes- en tuintjesge- bied en plekken met bijzondere flora. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Fh. Gebroeders Van der Holst. Het tracé is in nauw overleg met de beheerder van de zeereep, betrokken aanwonenden en andere belanghebbenden geko zen. Het project wordt mede gefi nancierd door de Provincie Noord- Holland. Waarom begrazing De Wimmenummerduinen leiden onder een sterke vergrassing. Het open duin met de daarbij behoren de karakteristieke duinflora en - fauna dreigt te verdwynen. Waar normaal de konijnen een grote bij drage leveren in het openhouden van het duin, is dit helaas door twee konijnenziektes sterk achteruit gegaan. Open duinen zijn zogenaamde prioritaire habitats, streng beschermd door de Europese Habitatrichtlijn.. Als natuurbeheer- der heeft PWN de plicht, maar ook de wens, om dit relatief weinig voorkomende landschapstype te behouden voor de toekomst. Daarom worden met ingang van 2006 grote grazers ingezet om het gebied open te houden. Weliswaar kunnen zij het konyn niet vervan gen, immers elk dier eet zoals het gebekt is, maar de ervaring heeft geleerd dat zy samen de achteruit gang van kenmerkende planten- en diersoorten kunnen stoppen. Schotse Hooglanders gaan ervoor zorgen dat de karakteristieke duinflora en -fauna weer gaat herleven in de Wimmenummerduinen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 19