Herkent u dit? Afrikaanse Cultuurdag in de Groene Slang Ook Meeproeven? Installatie Platform gehandicaptenbeleid Sportkampioenen en sporttalent 2005 REGIO 20 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Radio Castricum 105 en gemeente op naar huldiging Sportman, sportvrouw, sportploeg of sporttalent Inspiratie opdoen in de natuur Radio Castricum benadert genomineerden POLITIEBERICHTEN Verloren en gevonden in Castricum KORTOM Mantelzorgcafé Aanvraag sportsubsidie 2006 Asfalt onderhoud Toneelvereninging De Limmer Plankeniers UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2005 'Ik heb een offerte van een leverancier of aannemer, maar staat daar exact in wat wij voor ogen hebben?' 'We hebben een verschil van mening met de aannemer of de architect, hoe lossen we dit op?' 'Ik heb een woning op het oog, voldoet deze ook aan mijn eisen?' 'Wij zijn üd van een Vereniging van Eigenaren en zoeken iemand die het beheer en onderhoud voor ons regelt.' Wij ook! Het komt maar al te vaak voor, dat iemand met deze vragen te maken heeft. Vaak probeert u het zelf op te lossen, maar gaat er wel veel tijd in zitten. Een bouwproces vraagt honderden beslissingen en heeft een veel voud aan keuzemogelijkheden. Als onafhankelijk bureau kunnen wij u van dienst zijn. U schakelt waar- schijnlijk voor uw belastingaangifte ook een adviseur in, waarom niet voor uw bouw/verbouw of beheer? 'Zowel bedrijven als particulieren kunnen bij ons terecht', aldus Erno Levering. ,,In een intake gesprek proberen wij de wensen te vertalen naar een realistisch plan met kostenraming en tijdspad. Eigenlijk zijn wij de checklist." Tegenwoordig worden veel appartementen complexen gebouwd en opgeleverd. Het administratieve en technische beheer is verplicht als lid bent van de Vereniging van Eigenaren (VvE). ,,Wij helpen de woning opleveren en verzorgen de klachtenafhandeling, daarna kan het dagelijks onderhoud en beheer bewaakt worden. Het is prettig als een klant met zijn of haar eigen business bezig kan zijn en het beheer aan anderen kan overlaten. De energie wordt beter verdeeld", weet Erno uit ervaring. Levering projectbureau gaat met haar 'interieur&styling' afdeling nog een stapje verder in de dienstverlening. Uw woning een nieuwe 'look' of uw kantoor een andere indeling of uitstraling? Bij het projectbureau kunt u terecht voor het recept. Neem gerust vrijblijvend contact op: levering pro jectbureau bouwadvies, vastgoed beheer, interieur styling, tel. 072- 5070999. CASTRICUM - Op 27 november vindt er in De Groene Slang, aan de Mient 13 te Castricum, een spetterende Afrikaanse cultuurdag plaats. Op deze dag worden drie verschillende workshops gegeven onder leiding van zeer geta lenteerde Afrikaanse docenten. De eerste workshop van de dag, die van start gaat om 11.00 uur, betreft een twee uur durende Sabar dansles onder professionele leiding van de uit Senegal afkomstige Lamine Dramé. Tijdens deze workshop zal Lamine de leerlingen kennis laten maken met de bijzon dere dansstyl van de Sabar en zal hen een eigen choreografie aanleren. De tweede workshop, van 13.15 tot 15.15 uur, betreft een Zuid-Afrikaanse Zulu-dansles onder leiding van de in Durban geboren Tibatso Liholo. Beide dansworkshops worden live muzikaal begeleid. De derde en laatste workshop is speciaal bedoeld voor kinderen tussen de vijf en tien jaar. Het betreft een West-Afrikaanse djembé-les (typisch West- Afrikaanse trommel) die duurt van 15.30 tot 16.30 uur. Deze les staat onder leiding van de uit Senegal afkomstige percussionist El Hadj Sejdy. Trommels kunnen voor deze les worden gehuurd. Mocht er veel animo zijn voor djem- béles voor kinderen, dan is het mogelijk een serie wekelijkse lessen te star ten. Hetzelfde geldt voor de Zuid-Afrikaanse danslessen onder leiding van Tibatso Liholo. Op maandagavond geeft Lamine Dramé reeds wekelijkse lessen in De Groene Slang welke worden gevolgd door wekeüjkse djembé- lessen voor volwassenen onder leiding van Ibu Sylla. Geïnteresseerden kun nen zich voor de lessen en workshops opgeven bij Ellen Hos, tel. 0251- 311914 of 06-25200120 of een mailtje sturen naar e.hos@hetnet.nl. LIMMEN - Steeds meer Nederlands drinken wel eens een glas wijn. Lekker bij de openhaard of bij heerlijk diner in goed gezelschap. Vaak stelt men zich de vraag Welke wijn past bij mijn en welke wijn combineert goed bij het gerecht wat ik wil bereiden? Wilt u een ontdekkingreis maken in de wereld die wijn heet, kom dan Ook Meeproeven op vrijdag 18 November in de Vredeburg te Limmen. Op deze nononsens wijnproefavond kunt u genie ten van 60 verschillende wijnen uit diverse wijnlanden. Informatie over het verkrijgen van entreekaarten kunt u vinden op mijn website www.confusi- onwines.nl, tel. 072-5051771. Monique Meegdes uw gastvrouw hoopt u te ontmoeten tijdens de wijnproeverij op 18 november. Ad Hermans, Lies Rodenhuis, Jan den Das en Peter Jonker,wet houder Peter Könst en ambtenaar Rosemarie Hermans. Op de foto ontbreekt Peter Schavemaker. Eigen foto CASTRICUM - Radio Castricum 105 organiseert ook dit jaar, in samenwerking met de gemeen te Castricum, de huldiging van de sportkampioenen en het sporttalent 2005. Dit evenement vindt plaats op zondag 8 januari van 13.00 tot 17.00 uur in het clubgebouw van Voetbalvereniging Limmen. Wellicht kent u iemand die u wilt nomineren omdat u vindt dat ze in aanmerking moeten komen voor de titel Sportman, Sportvrouw, Sportploeg of Sporttalent 2005. Alleen sporters die in de gemeente Castricum wonen en/of sporten en die een goede prestatie, of zelfs een uitzonderlijke prestatie, hébben geleverd in 2005 komen voor een nominatie in aanmerking. De nominatie(s) moeten zo uitge breid mogelijk worden toegelicht. Daarnaast is het belangrijk om de adresgegevens van de genomineer- den/trainers/ouders opgegeven wor den zodat Radio Castricum ze even tueel kan benaderen. De sportverenigingen zullen over de nominatie nog een apart schrij ven ontvangen. In deze brief wordt aangegeven hoe de sportverenigin gen hun leden kunnen nomineren. Nominaties kunt u tot 10 novem- CASTRICUM - Op donderdag 20 oktober heeft wethouder Könst het Platform gehandicap tenbeleid van de gemeente Castricum geïnstalleerd. Dit platform heeft tot taak om burgemeester en wethouders van Castricum gevraagd maar ook ongevraagd te adviseren op het ter rein van het gehandicaptenbeleid. Als basis dient de Nota Gehandicaptenbeleid en de inventa risatie van het gerealiseerde gehan- CASTRICUM - Op 6 november is er een wandeling van ongeveer een uur met daarop aansluitend een creatieve 'workshop' waarbij - geïn spireerd door herfstindrukken en herfstkleuren - een eigen kunst werk wordt gemaakt in bezoekers centrum De Hoep. Gestart wordt om 10.30 uur. Bij deze activiteit zijn zowel kinderen (vanaf 8 jaar) als volwassenen welkom. Deelnemen kost 2 euro voor kinde ren tot 12 jaar en daarboven 4 euro. ber, schriftelijk of per e-mail, ken baar maken aan de beleidsmede werker Sport. Dit is Saskia Ypma. Haar adres is: gemeente Castricum, afdeling Maatschappelijke Ontwik- keling; sport, Postbus 1301, 1900 BH Castricum. E-mail: saskiayp- ma@castricum.nl. Wanneer u nog vragen heeft over bovenstaande of meer informatie wilt,kunt u contact opnemen met Saskia Ypma. U kunt haar bereiken via het telefoonnummer 0251- 661322 of per e-mail. dicaptenbeleid in de gemeente Castricum. Leden van het Platform gehandicaptenbeleid zijn Ad Hermans, burgerlid uit Akersloot en tevens lid van het Cliëntenplatform; Lies Rodenhuis, burgerlid uit Limmen en eveneens lid van het Cliëntenplatform; Jan den Das, bur gerlid uit Castricum; Peter Jonker, namens het Rode Kruis en de Castricumse Invaliden Sportclub, wonend in Akersloot en Peter Schavemaker, namens de Stichting Odion, Het Klaverland. Verloren in Castricum Zwarte brillenkoker Carrera met bril, Nokia 6680 grijs, Nokia 63101 met hoesje, groene fietstas sen Eastrider, sleutels vier keer, micro drive in plastic hoesje, kin- dèrmust en handschoenen blauw gestreept, dames MTB grijs zon der bel, zwarte portemonnee met onder andere twee bankpassen en geld, zware zilveren armband, donkerblauwe handschoenen, gouden armband, gouden scha kelarmband met een bijzondere sluiting, waarschuwings unit, zil veren armband, goud horloge met ëen klein klokje. Gevonden in Castricum Zwarte merkloze opoefiets met sleutels, sleutelbos twee keer, spijkerjack, sierwieldop Peugeot, herenvest beige met een rode streep op de boorden, zwart kin- deijasje met letters op de rug, leren donkerblauw kinderschoen tje, bon Dekker Sport 15 euro, rode bril in rood hoesje, linnen tasje met oonder andere sport schoenen, grijs jongsjack. Verloren in Limmen Achteropzitje van mammouth skelter. Gevonden in Limmen Sleutelbos met veertien sleutels. Verloren in Akersloot Sleutelbos één keer. Gevonden in Akersloot Sleutelbos twee keer. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 17 en 24 oktober. 1 CASTRICUM - De maandeüjkse bijeenkomst van het mantelzorg café Castricum vindt plaats op woensdag 2 november in het Rode Kruisgebouw. Het thema van deze avond is 'Dementie'. Er zal een gastspreker zijn met veel informatie, maar ook de emotionele kant zal aan de orde komen. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, telefoon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - Vanaf 1 januari 2004 geldt een nieuw sportsubsi- diebeleid. Vanaf die datum kun nen sportverenigingen voor de jeugdleden een jeugdsubsidie aanvragen. De doelstelling van het nieuwe sportsubsidiebeleid is het bevorderen van sportdeelna- me van de jeugd in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar. Als u meer wilt weten over het sportsubsidie beleid of als u voor het jaar 2006 een jeugdsubsidie aan wilt vra gen, kunt u contact opnemen met Marleen Engel, telefoonnummer (0251) 661373. E-mail: marleen- engel@castricum.nl. De jeugd subsidie voor 2006 dient vóór 1 december 2005 aangevraagd te worden. CASTRICUM - In verband mét de voorgenomen onderhoudswerk zaamheden aan de asfaltweg wordt de bestaande verharding opgenomen en opnieuw voorzien van een deklaag. Van 25 oktober tot 29 oktober zijn de werkzaam heden op de C.E Smeetslaan gepland. Doorgaand rijverkeer is in bovenstaande periode niet mogelijk. Vanaf maandag 24 oktober wordt de totale verhar ding tussen de Rijksweg en de Middenweg geheel opgenomen en later van een nieuwe asfaltcon- structie voorzien. Voor het aan brengen van het asfalt worden gebreken aan voetpad, parkeerha vens en inritten hersteld. Ook worden eventueel te hoog liggen de putranden naar de toekomsti ge weghoogte gebracht. Het asfalteren van de weg is gepland op donderdag 27 en 28 oktober. De werkzaamheden zijn van dus danig van omvang dat doorgaand rijdend verkeer niet mogeüjk is. LIMMEN - Onze donateurs kun nen eerdaags leden van de toneel vereniging aan hun deur ver wachten met entreebewijzen voor één van onze voorstellingen. Verkoop aan andere vanaf maan dag 7 november. Deze voorstellin gen vinden plaats in de Burgerij aanvang 20.00 uur op vrijdag 25 en zaterdag 26 november. Wij spelen het büjspel Isabel.nl. Meer informatie hierover zullen wy over een paar weken bekend maken, maar u kunt ook onze website bezoeken, www.limmer- plankeniers.nl. Voor leden van de Zonnebloem is er een voorstelling op vrijdag 18 november, aanvang 14.00uur. Deze leden worden hierover nog geïnformeerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 20