Leerling zwembad Loos valt in de prijzen Schaakvereniging Vredeburg speelt ronde vijf van de interne competitie Jan Beentjeswedstrijd HSV Kennemerland Eerste plaats voor Jasper Henselmans op 'Alkmaars Open' SPORT 22 Mickey Schermer mag een dagje naar de Efteling Van de Storm is niet opgewassen tegen geweld en gooit handdoek in de ring Clinic voor jonge hockeyers van De Terriërs Eindoverwinning en wisselbeker voor Theo Breedijk Ruim 600 judoka's in de leeftijd van 8 tot 21 jaar streden om de hoogste eer 26 OKTOBER 2005 UITKIJKPOST HEILOO - Mickey Schermer uit Heiloo is een van de 158 geluk kigen die samen met haar gezinsleden een dagje naar de Efteling mag voor de uitreiking van het tienmiljoenste zwemdi ploma. Mickey (6 jaar) haalde op 1 oktober haar A-diploma bij zwembad Loos in Heiloo. Inmiddels is Mickey al weer druk bezig met haar B-diploma. Iedere zondagmorgen ligt zij met haar medeleerlingen in het lekkere warme water van zwembad Loos. Aan het eind van de les op zondag 23 oktober wachtte haar de eerste verrassing. Zwemjuf Marijke felici teerde haar alvast met haar dagje uit en zwembad Loos deed daar vast het eerste cadeautje bij. In 1984 werd het eerste Nationale zwemdiploma uitgereikt. Nu, ruim twintig jaar later, staat de teller op tien miljoen. Maandelijks komen daar zo'n 40.000 bij. Omdat niet precies bepaald kon worden welke leerling de tien miljoenste was, werd door het Nationaal Platform Zwembaden/NRZ aan 80.000 afzwemmers een 'grote-doe-plaat' uitgereikt, met daarop een kleur plaat, een rebus en verschillende puzzels. Uit alle ingeleverde kleur platen werden 158 kinderen gese lecteerd, waaronder die van Mickey Schermer. Mickey mag op zaterdag 29 okto ber met haar gezinsleden en ver tegenwoordigers van zwembad Loos naar de Efteling in Kaatsheuvel. Hier vindt een grootse happening plaats met allerlei optre dens en natuurlijk de uitreiking van het bijzondere tien miljoenste diplo ma. Verder krijgt Mickey natuurlijk de gelegenheid om het park zelf te bezoeken. Mickey krijgt flexibeams (slurven) in de kleuren van zwembad Loos. Eigen foto SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 21 oktober speelde SV Vredeburg ronde vijf van de interne competitie. Rommel verloor na twee uur schaken en één pion minder zijn concentratie tegen Stolp en liet zich schandalig mat zetten achter de paaltjes. Natuurtalent Weigraven ont wikkelde zijn stukken naar de beste posities en drong boven dien met dame en paard met dodelijke dreigingen diep in de damevleugel van van de Storm, die niet opgewassen was tegen dit geweld en de handdoek in de ring wierp. Ebels kreunde verschrikt na zijn ongelukkige paardzet tegen routi- HEILOO - Afgelopen zaterdag gaf een aantal eerste elftalspeler- en speelsters van hockeyvereniging De Terriërs de jaarlijkse Rabo-clinic aan de D-jeugd. Door middel van spelletjes werden zo'n zestig kinderen vaardigheden bijgebracht. Hoogtepunt was uiteraard de wedstrijd tegen de trainers. De uitslag laat zich raden.... eigen foto nier Stolp die vleugels kreeg na de gunstige afruil en een niet te pare ren koningsaanval onberispelijk afrondde. Het zou niet verwonder lijk zijn als deze winst een revival inluidt van de voorheen oersterke Stolp. Limmen had weinig tegen stand tegen van Kos die de opening wel heel belabberd speelde. Pouw dreef H. Levering met sterk spel tot wanhoop en zette zijn tegenstander muurvast. Bij gebrek aan goede zet ten gaf Levering terecht op. Aafjes moest met zijn toren op a8 de pro motiepion van Tebbens tegenhou den om eenvoudig remise te hou den. Tot verrassing van Tebbens verliet Aafjes dit defensieve plan, waarna Tebbens een dame kon halen, de laatste pionnen van Aafjes veroverde en mat gaf. In groep B staat verspeelde Allard de Vries de eerste plaats na remise tegen Jeffrey van de Wagen en staat zijn broer Dylan nu bovenaan. Ozair Dahi het zijn dame te snel los en zag te laat dat Floris-Jan van Zanten deze dame direct kon slaan. Uitslagen: Groep A. R. Rommel - B. Stolp 0-1, M. Weigraven - R. vd Storm 1-0, E. Stolp - H. Ebels 1-0, R vd Heijdt - S. Sofan 1-0, D. Aafjes - J. Admiraal 0-1, B. Blekemolen - M. Wester 1-0, M. Voorwalt - G. Hafkamp 0-1, J. Limmen - M. Kos 1-0, G. Pouw - H. Levering 1-0, J. Tebbens - K. Aafjes 1-0, T. Beentjes - E. van Duin 1-0, R. Termes - M. Hendriks 0-1, E Zwart - T. Witkamp remise, M. Koot - M. van Buuren 1- 0, M. van Rees - T. Castelein 0-1 Groep B. Alex Zwart - Hidde Ebels 0-1, Bert Hollander - Dylan de Vries 0-1, Floris-Jan van Zanten - Ozair Dahi 1-0, Bart Pepping - Tom Beentjes remise, Allard de Vries - Jort Min remise, Jelle Min - Remi Aafjes 0-1, Karei Voorwalt - Fabienne Mijnsbergen 0-1, Thomas Voorwalt - Joep van Zanten 1-0, Mark Adrichem - Laura Aafjes 0-1 LIMMEN - Voordat de winter competitie start werd de Jan Beentjeswedstrijd gevist in het Noordhollands kanaal te Alkmaar. De wedstrijd wordt gevist volgens het reglement van de zomercompetitie, dat wil zeggen op aantal en gewicht. 4s Morgens bij het uit zetten van het parcours zag men overal al vis springen, hopelijk een goed teken. De 23 deelnemers hadden er weer zin in en stonden te popelen om hun nummer te pakken. Na het startsignaal werden direct de eerste vissen gevangen, door sommige deelnemers al bij de inzet van de eerste voerkorf. Helaas vrij snel daarna viel de beet geheel weg, of was er enkel een minuscuul tikje waarop niet was te slaan. Het waren de vissers met de vaste stok die nu vissend met uiterste precisie hun slag kon den slaan. Middenin het parcours was het Theo Breedijk die de gehele wedstrijd door de vis op zijn stek wist te houden. Dit bezorgde hem uiteindelijk de eindoverwinning en de wisselbeker. In het andere vak was het Teun Kanon die zijn kop- nummer wist te verzilveren en de eerste plaats in dat vak opeiste. Hij werd op de voet gevolgd door Louis Berkenbosch die met het knippen van grote hoeveelheden wurmen de baars op zijn stek wist te krijgen. Jeugdkampioene Anja Groot wist zich goed staande te houden tussen het mannengeweld en behaalde een vijftiende plek. Bij de weging was het opvallend dat er zo vroeg in het seizoen echte grote wintervoorns ter weging werden aangeboden, exemplaren tot bijna een kilo. Met nog twee weken te gaan voor de bedrijvenviswedstrijd in hetzelfde water is dat een goed teken, alleen de slechte vangsten zijn een minder goed vooruitzicht. Het zal 30 okto ber bij de bedrijvenviswedstrijd een moeilijke visserij worden, een uitda ging voor de cracks. Na afloop van deze Jan Beentjeswedstryd was er een prachtige prijzentafel en konden de eerste twaalf vissers een voedsel pakket meenemen, ook voor de overige deelnemers waren er mooie prijzen aanwezig. De uitslagent: Vak A 1. Teun Kanon 16 stuks en 1.550 gram, 2. Louis Berkenbosch 13 stuks en 1.625 gram en 3. Marco de Bruin 10 stuks en 1.825 gram Vak B 1. Theo ^reedijk 28 stuks en 2.700 gram (Winnaar Jan Beentjeswissel trofee) 2. Daan van der Venne 28 stuks en 2,175 gram en 3. Cor Martens 24 stuks en 2.350 gram. Volgende wedstrijd is de eerste wedstrijd van de winter competitie op zondag 6 november 2005. Hebt u interesse om de wintercompetitie met ons mee te vissen, bel dan even voor meer info naar Gert Lute, tel. 06-10705422. HEILOO - Uit alle delen van Nederland waren de judoka's afgelopen zondag naar Alkmaar afgereisd. Daarnaast kwamen er teams uit België, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Zweden, Noorwegen en Tjechië om deel te nemen aan het 17e Internationaal Open Alkmaars Judo Toernooi. Ruim 600 judoka's in de leeftijd van 8 tot 21 jaar streden om de hoogste eer. Ook de wedstrijd selectie van Dojo 't Loo was ruim vertegenwoordigd op dit zware toernooi. 's Ochtends kwamen Roel Verlooij, Tim Kuipers, Thijs Kampstra en Jorn Bestenman te kort voor een partij om de prijzen, ondanks het leuke judo dat zij he ten zien. Levi Nieuwveen vocht zich knap naar een mooie derde plaats. Minder succesvol waren Jorus Bart, Jim Tervoort, Thijs Lesterhuis en Corina Henselmans. Hoewel diverse partijen knap wer den gewonnen betekende een tweede verliespartij onherroepelijk het einde van het toernooi. Sacha Bos stond lange tijd op winst in de halve finale. Door een iets te enthousiaste inzet gaf hij de partij vijf seconden voor tijd helaas nog uit handen. De welverdiende derde plaats was er echter niet minder om. De middagploeg kwam moeilijk tot scoren in het zware deelne mersveld. Timo Lesterhuis had de regerend nummer 1, 2 en 5 van Nederland in zijn poule en ging niet door voor de medailles. Ook Karen Stevenson mocht haar tweede partij gelijk aantreden tegen dorpsgenoot en Nederlands kampioen Maureen Groefsema. Karen hield de schade knap beperkt maar verloor toch de par tij. Ook Karen kwam verder niet tot scoren. Ivan Sindunata moest zijn meerdere erkennen in zijn tegenstanders ondanks zijn goede inzet. Jan Guit kwam dicht bij een podiumplaats, maar bleef helaas steken op de vierde plek. Rens de Jong kwam een heel eind in de poule, maar kwam jam mer genoeg net te kort voor een medaille. Jasmijn Lesterhuis en Maaike Stevenson namen als enige meisjes deel aan een poule met jongens. De meiden kwamen fysiek te kort voor een plek op het schavot. Tot slot redde Jasper Henselmans de eer van Dojo 't Loo. Met ijzersterk en technisch goed verzorgd judo stoomde hij in één klap ongeslagen op naar de finale. Toen hij ook de finale in zijn voordeel beslechtte was een hele fraaie eerste prijs zijn deel. Een knappe prestatie van Jasper Henselmans op dit zwaar bezette toernooi. Eén van de wedstrijdcoa- ches van Dojo 't Loo, Wesley Groefsema veroverde zelf ook een niet onverdienstelijke eerste plaats in de categorie -60 kilo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 22