Inleveren pakketten voor Polen GeneratieMix met muziek, dans en spel Zingen voor kinderen in Soweto Grote verkoop afgeschreven materialen Bibliotheek Heiloo H E I L O O 3 Debuut disco wijkvereniging plan Oost daverend succesi Herfst en Wind, wij wachten op de Sint' Reunion brengt Aida in theater de Beun Henk ten Berge met monumentale verhalen in Bibliotheek Heiloo 65 oud-leden van M0G0J0K0 hebben keihard gewerkt KORTOM Glas-in-lood schilderen Ypedisco Ledenvergadering PvdA UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2005 HEILOO - Vrijdagavond 21 oktober was het een geweldige avond voor alle kinderen van de boven bouw van de Springschans en Benedictusschool uit wijk Plan Oost. Ruim 90 kinderen hebben de weg naar het Oosthonk gevonden en hebben met z'n allen een te gekke avond gehad. Dj Jack heeft samen met z'n collega Dj Sebastiaan de kids van weergaloze muziek voorzien en de dansvloer is niet leeg geweest. Er werden zelfs breakedance demo's gegeven. Ook de daaropvolgende knutselmiddag werd druk bezocht. Er werd een herfstthema gemaakt met een eetbaar en knutselrijk tintje. Zo'n 40 kin deren hebben erg genoten en heel veel werk gemaakt van hun herfst stilleven. Bel voor meer infor matie over de activiteiten van de wijkvereniging met Margot, tel. 072-5334098. Foto. Mario Sacksioni REGIO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan bij Monika Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 2 november van -19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie kunt u bellen, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten en ook geldpakketten aangeleverd worden. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn 3,40 per pakket plus 1,40 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrij dag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertenties dienen voor maandag 17.30 uur binnen te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractba sis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Morgen is er van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt een vakantieactiviteit voor basisschoolleerlingen en grootouders (of andere oude ren, of ouders). Onder het motto 'Laat de poppetjes dan sen!' trommelen en marcheren tinnen soldaatjes er op los, springen prinsessenpoppetjes dansend uit de speeldoos en slaat de muziek op hol. Dit alles omdat de vakantieacti viteiten verjaardag vieren. Kosten: E 3,50 per volwassene 'en kind. Voor peuters (vanaf 2,5 jaar) en ouderen is er weer een nieuwe cur sus 'Bewegen met plezier'. Grootouders (ouders) en hun peu ters kunnen tijdens deze korte cur sus weer volop van elkaar genieten. Het thema 'Herfst en Wind, wij wachten op de Sint' biedt genoeg uitdaging en inspiratie om samen in beweging te komen, bijvoorbeeld met herfstblaadjes spelen, op muziek bewegen, liedjes zingen, pietendansen doen en een stoom boot bouwen. De cursus vindt vijf keer plaats op dinsdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Start is op 1 november, kosten: E 17,50 per vol wassene en kind. Plaats: Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Graag opgeven vóór 28 oktober bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. De cursus is onder leiding van Evi Velders (docente Muziek- en Beweging). Zij is bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo vijf jaar geleden begonnen met activiteiten op het gebied van muziek, dans en beweging voor gemengde groepen, waar jong en oud plezier aan beleven. HEILOO - Op 29 en 30 oktober brengt het gelegenheidskantoor Reunion de bijzondere musical Aïda op de planken van theater de Beun. Reunion is een gelegenheidskoor bestaande uit zo'n 65 leden, waar van veel koorleden een muzikaal verleden hebben bij het koor M0G0J0K0. Voor inwoners uit Heiloo een bekend koor dat inmiddels niet meer bestaat. De zin om weer eens te zingen was de drijfveer van deze groep en zo werd het idee geboren om een musical op te voeren, en dat werd Aïda. En hoe een idee compleet uit de hand kan lopen, blijkt uit dit project. Het plan werd uitgewerkt, een koor geformeerd, dirigenten en muzikan ten gezocht en audities gehouden. Maar alleen het instuderen van bed jes was nog niet genoeg. Regie en tekst werd geschreven, decors en kleding gemaakt en sponsors gezocht. Rob Keet, voorzitter van Reunion vertelt: ,,Met hulp van vele vrijwilligers en een aantal financiële sponsors kunnen wij deze bijzonde re voorstelling aanbieden. Maar wie deze groep wat langer kent, weet dat het niet alleen om het zingen gaat. Het inzetten voor een goed doel neemt een heel prominente plaats in. Het doet mij dan ook goed te kunnen zeggen dat de opbrengst van deze productie geschonken wordt aan het kinder huis Eldorado Park in Soweto, Zuid- Afrika. Dit huis moet grondig wor den gerenoveerd, zodat het onderdak kan bieden aan meervou dig gehandicapte kinderen uit de townships. Normaal gesproken zijn HEILOO - Van 29 oktober tot en met 6 november wordt lan delijk de 'Week van de geschie denis' gehouden. Bibliotheek Heiloo houdt in deze week op donderdag 3 november om 20.00 uur een informatieve avond rond het thema: 'Monumentale verhalen uit de regio'. Henk ten Berge zal deze avond de bezoekers leiden langs vele historische gebeurtenissen, waar van er een aantal in de omgeving van Heiloo plaatsvonden. Van Henk ten Berge verscheen onlangs 'Spiegel van de Lage Landen - Monumentale Verhalen'. Hij vertelt daarin de vaak onbeken de historie die hoort bij standbeel den die langs de openbare weg in Nederland staan. Henk ten Berge is geboren in Heiloo. Het belooft een avond te worden vol van herken ning en niet-vermoede historische feiten. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 3,50 (niet bibliothee kleden: E 5,-) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefo nisch via 072-5330670 en e-mail (bibhotheek@bibliotheekheiloonl) HEILOO - Op vrijdag 4 november 2005 houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 14.00 tot 20.30 uur in de expo sitieruimte van de bibliotheek. Opvallend bij deze verkoop is het grote aantal romans (ook Engels en Duits) en jeugdboeken. Daarnaast worden ook nu weer veel boeken over allerhande onderwerpen ver kocht, zoals reizen, knutselen en handwerken. Ook voor een cd, een grote letterboek, een bundel tijd schriften enz. bent u van harte wel kom op deze verkoop van afge schreven materialen in Bibliotheek Heiloo. deze kinderen, in de leeftijd van 0 tot circa 6 jaar oud, kansloos, maar door de liefdevolle opvang door de Stichting Kinderhuis Soweto heb ben ze wel uitzicht op een toe komst." Alhoewel Rob, en ook de rest van het koor, er ontzettend veel zin in hebben, was het acht maanden lang keihard werken. „Maar het heeft mij verbaasd dat een idee zo kan uitgroeien. Het feit dat 65 mensen zich een jaar lang kan inzetten voor dit concert en dit prachtige goede doel geeft mij een enorm gevoel van trots!" De Stichting Wilde Ganzen, de gemeente Heiloo, de Stichting Keer op Keer en de Stichting Festival Heiloo (Ypestock) hebben de tot standkoming van deze productie mede mogeüjk gemaakt met giften en donaties. „Dankzij hen, en al onze andere sponsors, gaat de tota le opbrengst van de kaartverkoop naar de kinderen in Soweto. Alledrie de uitvoeringen van het concert waren binnen mum van tijd helemaal uitverkocht, maar natuur lijk kunt u alsnog een financiële bij drage aan het kinderhuis doneren op het girorekeningnummer 40000 van de Stichting Wilde Ganzen in Hilversum, onder vermelding van Reunion. HEILOO - Na de herfstvakantie wil het Nivon Heiloo weer een cursus Glas-in-lood schilderen starten onder leiding van Margaret Kant. In tegenstelling tot wat het Nivon eerder aankon digde zal deze cursus geen zes maar vier dinsdagmiddagen duren. De cursus vindt plaats in het Open Huis (boven winkelcen trum 'Loo, bij het Witte Kerkje), van 13.30 tot 15.30 uur en start 8 november. Kosten exclusief mate riaal 25,-. Mocht u interesse hebben dan kunt u zich opgeven bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088. Op zaterdag 5 november zal in het kader van het 60-jarig bestaan van de Nivon afdeling Heiloo in het Open Huis diverse workshops worden gehouden. Om 11.00 uur zal er een gratis workshop door bovenvermelde docente worden gegeven. Voor kinderen boven de 4 jaar is er kinderoppas. HEILOO - Vrijdag 28 oktober is er weer een Ypedisco, van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50. HEILOO - De PvdA Heiloo houdt op donderdag 27 oktober om 20.00 uur een ledenvergadering in het Trefpunt. Op de agenda staan onder andere de ontwikke lingen rond het verkiezingspro gramma voor 2006.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3