Drie generaties collecteren voor diabetes RE/MAX Makelaardij Jubileumtentoonstelling Nieuw Leven H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 www.remax.nl Heilooër koor bestaat zestig jaar UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2005 AX« Makelaars I In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei- dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-maii: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gege vens vermelden. Deelname aan de rubriek kost 100,- (ex BTW). Foto: Mario Sacksioni Makelaar o.g., AnneMarie de Haan, Gedempte Nieuwsloot 7, 1811 KN Alkmaar. Tel. 06-54963493, internet: www.remax.nl/annemariedehaan, e- mail: annemariedehaan@remax.nl. LIMMEN - Als u een huis koopt of verkoopt wilt u natuurlijk een goed advies, een mooie prijs, service en kwaliteit. Per slot van rekening is het geen alledaagse beslissing. AnneMarie de Haan is zelfstandig onderne mer, makelaar handelend onder de naam RE/MAX. RE/MAX, Real Estate Maximums is in 1973 opgericht in Denver Colorado in de USA. Inmiddels is RE/MAX aanwezig in meer dan 58 landen, met meer dan 5.700 kantoren en 110.000 geassocieerde makelaars. RE/MAX is de meest succesvolle makelaars franchiseorganisatie ter wereld. AnneMarie is één van de aangesloten makelaars die opereert in Limmen en omge ving. Service is zo belangrijk Voor RE/MAX en zeker voor AnneMarie staan service en kwaliteit voor op. Opgeleid door RE/MAX zelf is zij goed thuis in de makelaarswereld. Doordat RE/MAX zo'n wijd vertakt netwerk aan makelaars kent, kan zij bovendien altijd terugvallen op een ruime expertise. Haar kantoor staat in Alkmaar, waar zij samen met collega makelaars en hypotheekadviseurs de klanten helpt bij aankoop en verkoop van een pand. ,,Dat zijn voornamelijk woonhuizen, maar een winkelpand kan natuur lijk ook. Ik stel altijd een marketingactieplan op. Daarin beschrijf ik mijn aanpak en die gaat behoorlijk ver, verder dan de mensen vaak gewend zijn. Zo zal ik altijd bij buren of huizen in de omgeving een aankondiging in de bus doen van een op handen zijnde verkoop van een huis of als iemand iets zoekt. Ik vind het ook belangrijk goed af te stemmen op de klant. Wat zoeken mensen precies? Doordat er zo'n kleine tachtig kanto ren zijn in Nederland, is er ook een brede mogelijkheid om buiten de regio te zoeken. Maar het reikt verder dan alleen mijn RE/MAX collega's. Ik schrijf ook altijd keurig netjes een brief naar collega-makelaarskanto ren. Die service is zo belangrijk, alleen zo kom je verder." En dat RE/MAX verder komt blijkt wel uit de cijfers. Nog steeds is RE/MAX marktleider als het gaat om franchise makelaarsorganisaties en worden de panden gemiddeld sneller verkocht. In de etalage aan de Gedempte Nieuwesloot zijn diverse panden te bewonderen „Een geïnte resseerde klant krijgt direct een flyer of uitgebreide brochure van het huis van zijn keuze, ik neem contact op en spreek een kennismakingsge sprek af, waarin ik de specifieke wensen van de klant kan doornemen. Daarbij kijk ik of het verkozen huis wel de goede match is. Ik zorg altijd dat er terugkoppeling plaatsvindt naar de klant. Tenslotte is het altijd prettig om van vorderingen op de hoogte gehouden te worden. Gemiddeld staan de huizen drie tot vier maanden te koop." Een huis komt bij RE/MAX niet alleen in de etalage of catalogus terecht, maar ook nog eens op vijftig websites, variërend van DIMO.nl, Woonkrant.nl tot Zoekallehuizen.nl. AnneMarie's werk zit erop als ze een tevreden klant achterlaat. „Ik kijk altijd in mijn benadering van klanten naar Wat past bij de klant? Wat past bij mij? Het is toch ook voor een groot deel een vertrouwenskwestie en daar dien je zorgvuldig mee om te gaan. Ik zeg altijd maar: ik ben er voor de klant, die moet een goed gevoel hebben!" HEILOO - Vanaf 30 oktober zullen weer vele deurbellen in Heiloo gaan rinkelen, want dan begint de collecteweek van het Diabetes Fonds. Tot 5 novem ber zetten 188 collectanten zich in om in Heiloo zo veel mogelijk geld op te halen. Gemiddeld is dat 9.000,-, waar het fonds veel mee kan doen. Researchprojecten, voorlichting, stimuleringssubsidies en patiëntge bonden projecten staan op het ver langlijstje. Onder de collectanten in Heiloo bevinden zich drie wel heel bijzondere: Annie Schut (78), Gerda (48) en Ellen de Waard (15). Drie generaties in de bres voor hun medemens. Annie Schut heeft er al acht jaar collecteren opzitten: „Ik kreeg een telefoontje van Clementine Sengers. Haar schoon vader stopte ermee en ze zochten een nieuwe collectant. Nou, dat heb ik toen gedaan. Ik loop altijd in de buurt, niet te veel, want dat red ik niet. Maar ik ben wel vasthoudend, ga wel tot drie keer aan toe weer terug naar een adres als ik ze niet thuis getroffen heb." Als u al dacht dat acht jaar collecteren veel is, dan spant dochter Gerda de kroon in de familie. Zij is al achttien jaar actief. „Ik kom natuurlyk al lang bij de mensen aan de deur, je krijgt toch een soort relatie en inderdaad: je blijft op de hoogte. Als er een huis te koop staat of als er een baby geboren is." Nieuwkomer in de collectantenfa milie is kleindochter Ellen. „Ik loop al heel lang mee met mijn moeder. Nu ik zelf ga is dat natuurlijk best spannend, maar ik ga samen met mijn zusje Wietske lopen en vaak gaan onze oppaskinderen van vier en zes jaar ook mee. Ik heb één vriendin die ook collecteert, maar de meeste jonge mensen doen dit niet." De collecte wordt door de lande lijke organisatie ondersteund met Piet Groot, was het koor zeer suc cesvol. In latere jaren ging men zich ook toeleggen op het genre van de opera- en operettemuziek, onder lei ding van dirigent Piet de Reuver. Men voelde zich echter het beste thuis bij het vertolken van werken van klassieke componisten zoals J. Haydn, G.E Handel, E Shubert, et cetera. Lovende kritiek verscheen meermalen in de regionale pers en het koor ontwikkelde zich als een echt oratoriumkoor. Dirigenten die in het verleden hun steentje hiertoe bijdroegen, waren: de heer Piet Groot, de heer Pieter Jan Olthof, de heer Piet de Reuver en de heer Marcel Joosen. De huidige dirigent van oratoriumkoor Nieuw Leven is de heer Jan Herman Ploeg. Op 17 februari volgend jaar, geeft het koor in de Ter Coulsterkerk een uitvoe ring van de Nelsonmis van J. Haydn en van de componist M.A. Charpentier zingt men het Te Deum. Het belooft een prachtig jubileum- Concert te worden. In december 2006 zingt het koor De Messiah van J.E Handel. Deze concertuitvoering vindt eveneens plaats in de Ter Coulsterkerk. folders en posters. Zo wordt niet alleen aangekondigd wanneer de collecte plaatsvindt, maar ook wat diabetes is. Gerda: „Wij zijn wel bekend met de ziekte, in onze fami lie komt het voor, dus je bent wel betrokken. Een zusje van oma is eraan overleden. Ze hingen altijd aan de kraan, heette het dan. Tja, als je vaak dorst hebt is dat wel een teken aan de wand. Toen was het heel ingrijpend, eigenlijk voor de hele familie, nu is het gelukkig veel beter te behandelen. Het is toch wel prettig als je er iets van weet, want mensen stellen ook wel vragen. Als je dan de antwoorden kunt geven is dat erg prettig. Ze vragen ook wel of je het zelf hebt en je merkt wel dat als het bij de mensen in de fami lie voorkomt, ze dan meer geven." U kunt de drie generaties tegenko men in Heiloo Zuid, Annie aan de Zeeweg, dochter Gerda doet een deel van de Zevenhuizerlaan en kleindochter Ellen is te vinden in de Havercamplaan. Annie Schut (78), Gerda (48) en Ellen de Waard (15): drie genera ties in de bres voor hun medemens. Foto: UKP Burgemeester Romeyn opent de tenstoonstelling. Foto: Mario Sacksioni gemengd zangkoor Nieuw Leven. Zingen geeft een vrij en blij gevoel en dus voelde men zich in 1945 dub bel bevrijd bij het zingen van mooie liederen die meestal ten gehore wer den gebracht op zangwedstrijden in den lande. De prijzenkast (aanwezig in de Oudheidskamer) getuigt van de vele mooie jaren waarin Nieuw Leven op concours ging. Ook functi oneerde het koor als ondersteuning bij verscheidene grote kerkelijke HEILOO - Op 15 oktober heeft burgemeester Romeyn de ten toonstelling '60 jaar Nieuw Leven' in de Oude Pastory geo pend. De tentoonstelling is tot eind 2005 te bezichtigen op dinsdagavond en zaterdagmid dag. Het oratoriumkoor Nieuw Leven is een echt koor van Heiloo. Zestig jaar geleden, in 1945, toen Nederland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5