Ondernemers in Heiloo zeggen het met bloemen Heilooers veroveren Duitse postmarkt Feest bij Thuiskantoor De Schrijverij! Burgemeester te gast bij Beat FM H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN Politieke partijen die nen uitspraken te doen die te realiseren zijn' 'Je moet je laten zien op het sportveld, in de supermarkt, in de kerk' KORTOM Bestuurder er vandoor Laptop van tafel Vernieling personenauto Inbraak in personenauto Inbraak in schuur Verkeerscontrole Parkeercontrole UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2005 HEILOO - Deze week zal in Heiloo een bloemenactie van start gaan, waaraan een aantal ondernemers hun medewerking hebben toegezegd. De komende 72 weken kan het gebeuren dat de bloemist bij u aanbelt en u een fleurig gemengd boeket bloemen overhandigt waaraan een kaartje is bevestigd met daarop de namen van een aantal ondernemers in Heiloo. Als u die verrassing de komende tijd te beurt valt, dan weet u dat u dat te danken hebt aan deze deelnemers. Deze mensen laten hiermee zien, dat zij het op prijs stellen u als klant of toekomstige klant te mogen begroeten, en dat zij een persoonlijk gebaar in de vorm van deze fleurige attentie naar u toe willen brengen. Juist in deze tijd waarin de band van ondernemer naar klant vaak steeds onpersoonlijker wordt en persoonlijk contact met de zaak waar men koopt niet altijd optimaal blijkt, is het onderhouden van persoon lijke contacten door middel van deze bloemenactie natuurlijk een bij uitstek geschikt gebaar. Vandaar deze bloemenactie. De actie wordt gecoördineerd door Eurofleur in Veendam die dergelijke bloemenacties reeds meer dan 25 jaar in honderden plaatsen in Nederland heeft opgezet. Tot nu toe hebben dan ook meer dan één miljoen adressen ooit een bloemetje als gratis attentie van het bedrijfsleven ontvangen. Ook u kunt dus mogeüjk een dergelijk gebaar verwachten. HEILOO - MailMerge maakt als gevolg van een meerderheidsbelang, per 12 oktober onderdeel uit van de Deutsche Post familie in Nederland. MailMerge is hiermee onderdeel van de combinatie van Deutsche Post bedrijven in Nederland, te weten: Selekt Mail Nederland, Interlanden, Selektvracht en DHL Global Mail. De oprichters - het huidige management van Mailmerge - zijn afkomstig uit Heiloo. De dienstverlening en aansturing van MailMerge zal door deze overname niet veranderen. Het in Wormerveer gevestigde bedrijf biedt bedrijven en non-profit instellingen een efficiënte manier om hun post aan het bedrijfsle ven van A tot Z te laten verzorgen en bezorgen. Specialisme van MailMerge is het beleveren van postbussen op de postkantoren van TPG Post. Er is naast TPG Post geen andere partij in de Nederlandse markt die MailMerge die met een zelfde frequentie postbussen belevert. Voor de ondernemers die MailMerge niet alleen hebben opgericht, maar ook vandaag nog het mana gement vormen, is dit een belangrijke stap in de ontwikkeling van de onder neming. Peter Buis, directeur: „Voor onze klanten en onze medewerkers is dit belangrijk. Als onderdeel van de Deutsche Post familie kunnen wij onze klanten een nog bredere portfolio en dienstverlening bieden en garanderen wij onze medewerkers en 'business partners' continuïteit en verdere groei." HEILOO - Tijdens de feestelijke opening van De Schrijverij, aan de Heerenweg 199 in Heiloo, waren er verschillende acties. Als eerste was er het raden van het juiste aantal Lotto ballen. Het waren er 282. De winnaar is G. de Boer- Hes uit Egmond-Binnen. Als tweede was er de feesttrekking van de Staatsloterij. Deze kende bij De Schrijverij veertien extra winnaars. De digitale camera ter waarde van 345,- gaat naar lotnummer 148. Het straatje hele loten ter waarde van 135,- gaat naar lotnummer 66, de DVD speler ter waarde van 100,- naar lotnummer 18, het boekenpakket ter waarde van 50,- gaat naar lotnummer 122. De troostprijzen: een l/5e staatslot met jackpot gaan naar de lotnummers: 43, 74, 22, 156, 175, 101, 79, 94, 180 en 30. De winnaars kunnen op vertoon van hun lotnummer de prijzen in de winkel ophalen. Namens Ingrid en Hans Dorrestein van De Schrijverij, allemaal van harte gefeüciteerd! Op zaterdag 29 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur komt mevrouw Tiemstra uit Heiloo haar nieuwe boek signeren. Dit boek 'Uit de mallemo len, tips om ontspannen met je kind om te gaan', is het nieuwste boek van de Heiloose schrijfster Marjolein Tiemstra. Middels oefeningen en prakti sche tips wordt spelenderwijs geleerd om de relatie met je kind te verbete ren. De signeersessie is bij Thuiskantoor De Schrijverij, Stationscentrum Heiloo, Heerenweg 199, tel. 072-5334955. Parkeren kan het beste bij de Kreek naast de winkel. Presentator Bob van Unnik vroeg de burgemeester Hans Romeyn het hemd van het lijf in het programma Heiloo centraal. Foto: Uitkijkpost Vervolg van voorpagina „Er is natuurlijk een enorm ver schil tussen Velsen en Heiloo. Velsen kent veel bedrijvigheid en detailhandel. Ik heb in die tijd veel portefeuilles gehad, dus ik weet waar Abraham de mosterd haalt, zeg ik maar. Als echte Kennemerlander, ken ik veel men sen in Haarlem en Den Haag. Handig dus. Maar wat ik leuk vind van lokaal bestuur is dat je midden in de gemeenschap staat." Hans Romeyn herinnert zich zijn installatie nog als de dag van giste ren. „Het was op twee manieren een warm bad die dag. Aan de ene kant vanwege de hartelijke, warme ontvangst van, ambtenaren, colle ge-en raadsleden en burgers. Maar het kwik steeg ook. Ik voelde me echt overal met open armen ont vangen. Ik ben nog steeds bezig met een ronde langs alle instellin gen en krijg veel mensen op bezoek. Zo heb ik langs de lijn gestaan bij HSy Foresters en Terriërs. Er is hier ook zoveel te doen. En wat mij opvalt, is de men selijke maat, de gemeenschapszin. Ook bij de Uitmarkt, die ik mocht openen, was ik onder de indruk van het aantal en de professionaliteit van de verenigingen. Gisteren was ik bij de bibliotheek, kreeg ik te horen dat ze daar wel veertig vrij willigers hebben. Ja, dan ben ik onder de indruk!" Met de verkiezingen in maart 2006 in het vooruitzicht is het aan de politieke partijen om zich weer te profileren. Daar was de burge meester heel helder in. Poütieke partijen dienen uitspraken te doen die te realiseren zijn. Daarmee geven zij aan het college de kaders aan, waarbinnen uitvoering moge lijk is. Als burgemeester is voor hem geen poütieke rol weggelegd, hoewel hij in het kader van openba re orde en veüigheid de eerstverant- woordeüjke is. In het nieuwe duale systeem kan de burgemeester wel met zijn stem de doorslag geven. „Maar üever doorpraten en unani miteit nastreven. Ik vind het belang rijk datje zoveel mogeüjk tot elkaar komt. Gelukkig zijn met het dua- Usme de roüen van een ieder duide- üjker geworden." Natuurüjk bracht Bob van Unnik, presentator van Heüoo Centraal, het gekozen burgemeesterschap nog even aan de orde, waarop de burgemeester antwoordde niet enthousiast te zijn voor deze manier. „Het is goed iemand te hebben die afstand heeft tot partijen en niet zo nodig zijn eigen programma door wü drijven. Een burgemeester hoort boven aües te staan. Natuurüjk verschiüen poütieke par tijen in hun opvattingen, wensen en ideeën. Maar het is de kunst tot een meerderheid te komen. Ik vergeüjk het altijd met nqjn eigen gezin: je wüt ook niet altijd aüemaal hetzelf de. Je wüt met elkaar in je huis büj- ven leven, zo is het ook in de poü- tiek. De menseüjke maat is belangrijk en het contact met de burgers. Ik vind dan ook dat je je als bestuurder moet laten zien op het sportveld, in de supermarkt, in de kerk, bij de oratoriumvereni- gmg." Tot slot gaf burgemeester Hans Romeyn nog een pluim aan het ambtenarenapparaat: „Er wordt wel eens afgegeven op ambtenaren. Je moet er van uitgaan dat iedereen enorm zijn best doet, maar coüege en de gemeenteraad èn de ambte- üjke organisatie zijn afhankeüjk van elkaar. Met elkaar moeten zij de zaken die van belang zijn voor Heüoo voorbereiden èn uitvoeren." Ter ülustratie werd een nummer ten gehore gebracht met als titel: Every smaü voice, met de strekking 'iede re stem kun je gebruiken in deze wereld, hoe klem hij ook is'. HEILOO - Zondag 23 oktober, omstreeks 21.20 uur, zag een getuige dat iemand op de Omloop tegen een boom aan reed. De getuige had ook gezien dat de bestuurder uit de auto was gestapt en (via een sloot) was gevlucht. Onderzoek ter plaatse, waarbij ook een speurhond werd ingezet, lever de geen bestuurder op. Gezien de schade aan het voertuig is het waarschijnlijk dat de bestuurder verwondingen heeft opgelopen. HEILOO - Zaterdagnacht om 01.30 uur werden bewoners van een huis aan de Kennemer- straatweg wakker van brekend glas. Beneden aangekomen bleek dat er tegel door het achterraam van de huiskamer gegooid was. Van tafel was een laptop meege nomen. Van de poort naar de achtertuin was een slot vernield. HEILOO - Tussen zondagmiddag 16 en dinsdagmiddag 18 oktober werd een personenauto vernield die op het bij het station Heüoo gelegen parkeerterrein stond geparkeerd. Van de auto een Nissan Micra werd een van de buitenspiegels geheel vernield. De eigenaar trof de spiegel in twee stukken aan naast zijn auto. HEILOO - Donderdagmiddag 20 oktober werd in een personenauto van het merk Audi type A4 inge broken die op de Nijenburgerweg stond geparkeerd. Uit de auto werd de autoradiocdspeler alsmede het bijbehorende frontje ontvreemd. Bij terugkomst bleek de auto niet afgesloten te zijn. De eigenaar ont dekte ook dat hij de sleutel was verloren. Vermoedeüjk werd die in de omgeving van de auto verloren en gevonden door de dader. HEILOO - Tussen woensdagavond 19 en donderdagmorgen 20 okto ber werd in een schuur ingebro ken van een woning aan de van Foreestlaan. Uit de niet afgesloten schuur werden twee damesfietsen ontvreemd. Een van deze fietsen stond in de schuur afgesloten. De andere fiets stond niet afgesloten. HEILOO - Op donderdagmorgen 20 oktober werd op de Wester- weg nabij de overweg aan de Kerkelaan, een fietsverüchtings- controle gehouden. Tijdens de controle wen (en acht bekeurin gen uitgeschreven. Verder werden vijf fietsers bekeurd voor het negeren van het rode ücht van de overwegbomen HEILOO - Op donderdag 20 okto ber werd in het parkeerzonege- bied van het Raadhuisplein, Schooüaan en Wilübrordusweg gecontroleerd op het gebruik van de parkëerschijf. In totaal werden elf bekeuringen uitgeschreven voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. Gevonden voorwerpen van 17 tot en met 23 oktober: enkele sleutels, brü aluminium montuur, wit/groen kinderjasje, GSM Siemens, Ipod Apple

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7