REGIO wint prijs Plusactiviteiten Kinderopvang organiseert Ruilbeurs Scouting Limmen Intocht Sint Nicolaas BumrushRadio viert 1-jarig bestaan Reactie gemeente Castricum op Ambachtelijk product berichtgeving Vereniging Eigen Huis 15 INGEZONDEN BRIEVEN INGEZONDEN BRIEF Gemeenteraads verkiezing 2006 Struinen door de duinen U ITKIJ KPOST 23 NOVEMBER 2005 LIMMEN - Tijdens de eerste Nationale Slagers Vakwedstrijden in Amsterdam heeft de zelf worstmakende ambachtelijke slager Snel een hoofdprijs gewonnen met één van zijn eigengemaakte producten. De zilve ren ossenworst en grilworst is in de wacht gesleept. Ambachtelijke slagers uit het hele land streden met elkaar om de titel. De jury, waarin naast deskundigen uit het slagersvakonderwijs ook consumen ten zitting hadden, beoordeelde de ossenworst en grilworst op een groot aantal criteria, zoals vorm, smaak, kleur, samenstelling en vaktechniek. De erwtensoep van ambachtelijke slager Snel kwam daarbij aJs gouden prijs winnaar uit de bus. Slagerij Snel maakt al vele jaren zijn eigen vleeswaren. Om deze unieke kwaliteit te maken gebruikt hij zijn eigen (geheime) recept en methodes. Dat geeft de zelfgemaakte ambachtelijke vleeswaren hun bijzondere smaak. Een ambachtelijke slager kan van de zelfgemaakt vleeswaren precies vertel len hoe en waarvan ze zijn gemaakt. Omdat de slager werkt met natuurlijke grondstoffen en de producten ambachtelijk produceert is het mogelijk dat niet elke ham of wordt precies dezelfde vorm heeft Het maken van ambachtelijke producten is en blijft tenslotte handwerk. In de komende periode kan iedereen de prijswinnende ossenworst en grilworst proeven in de slagerij van Snel aan de Kerkweg 18 in Limmen. Belangstellenden kun nen op afspraak ook een kijkje komen nemen in de ambachtelijke vleeswa- renkeuken. CASTRICUM - Plusactiviteiten heeft weer een aantal interessante reisver halen. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactivitei- ten.nl. In deze serie dialezingen wordt u op boeiende wijze meegenomen naar verschillende landen. U kunt elke lezing apart volgen. De lezingen worden gehouden door Nol van Oss in het Bonhoeffercollege, Pieter Kiefststraat 20 te Castricum. Kosten: 5,- per lezing. Tibet. Het avontuur om van Chengdu in China naar de hoofdstad van Tibet, Lhasa, te gaan is een verhaal op zich. Lezing op woensdag 23 novem ber van 19.30 tot 22.00 uur. Jordanië en Syrië. Een land met een zeer rijke historie is Syrië. Maar ook een centrum van moderne tijd en oosterse mystiek. Lezing op woens dag 30 november van 19.30 tot 22.00 uur. China. Hoe is de miljoenenstad Peking? Hoe is China? Als je China in de lengte in tweeën deelt wonen 200 miljoen mensen - de minderheden - in het westen en een miljard Hanchinezen in het oosten. Bij elke beziens waardigheid, in elk restaurant is het stervensdruk. Lezing op woensdag 7 december van 19.30 tot 22.00 uur India. Om maar wat te noemen: Amritsar en de gouden tempel voor de brand. Kashmir en het Dalmeer. Het rode fort van Delhi. De Taj Mahal. Eatepur Sikri. Varanasi en de Ghats. De erotische tempels van Kajuraho. Lezing op woensdag 14 december van 19.30 tot 22.00 uur. CASTRICUM - Woensdagmiddag 23 november wordt er een ruilbeurs gehouden op naschoolse opvang De Boomhut aan de Sokkerwei 6 in Castricum. Alle kinderen die nog spullen hebben van onder andere Diddle, Witch, Winx, Pokémon, treinen, autovs, Puca, Donald Duck of welk ander speelgoed zijn uitgenodigd in dit met elkaar te komen ruilen. Tussen 14.30 en 16.00 uur is iedereen met zijn of haar kleedje welkom op De Boomhut. Voor verdere informatie en opgave kun je contact opnemen met het num mer van Catch, onze vrijetijdsarrangementen06-28778837. LIMMEN - Op zaterdagochtend van 09.30 tot 11.00 uur is nog plaats bij de bevers voor meisjes en jongens die 6 tot 7 jaar zijn. Wat doen zij daar? Spelletjes, knutselen en speurtochten. Een zeer gevari eerd programma probeert de lei ding iedere week weer met z'n allen te doen. Lijkt je dit ook heel leuk, kom dan kijken op de Kapelweg 72. Voor info, tel. Trudy 072-5052830. CASTRICUM - De cijfers genoemd in de berichtgeving van Vereniging Eigen Huis (VEH) over de daling van de gemeentelijke woonlasten met betrekking tot de gemeente Castricum zijn onjuist. De gemeentelijke woonlasten van een éénpersoonshuishouden (eige naar en bewoner van een woning van 243.000,- in de gemeente Castricum) dalen in 2006 ten opzichte van 2005, in het geval het gebruikersdeel van de ozb-wonin- gen wordt afgeschaft, met 19,3 (en niet met 8%). Voor een meer- persoonshuishouden wordt de daling 17,5 (en niet 7,2 De onjuiste interpretatie van de VEH wordt veroorzaakt doordat de kortingsbydrage die vanaf 2005 van kracht is, voor de berekening voor 2006 niet meegenomen is. Voor de gegevens van 2005 heeft VEH wel rekening gehouden met de kort ingsbedragen maar in 2006 niet. Pastoor Oiling ontving samen met Ben Lieferink Sint Nicolaas in de Comeliuskerk. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Op zondag 20 november kwam Sint Nicolaas na zijn rondrit door Limmen met zijn Pieten bij de Comeliuskerk aan, alwaar pastor Oiling de Sint en zijn Pieten officieel welkom heette. De ouders werden vriendelijk, doch dringend, verzocht in de zij beuken plaats te nemen, zodat alleen kinderen plaats konden nemen in de banken van het 'Kinderland'. Pastor Oiling ontving samen met Ben Lieferink Sint Nicolaas en het kinderkoor onder leiding van Mia Ploegaert gaf weer de aanzet tot het zingen van vele gezellige sinter- klaasliec(jes. CASTRICUM - 'Time flies when you're having a good time', is wat Midnight zegt. De host en dj van BumrushRadio, het wekelijkse hiphop program ma op radio Castricuml05, heeft een veelbewogen jaar achter de rug. Van interviews met onder andere Relax en Dilated Peoples tot studio bezoeken van K-oz Collective en The Opposites, hij deed het allemaal. Ook kreeg hij shout-outs van Amerikaanse artiesten als De La Soul, Jurassic 5, Heltah Skeltah en Non-Phixion voor zijn show. En om dat te vieren, orga niseert ój Midnight op 26 november de officiële 'BumrushRadio 1 year anniversary party' in de Bakkerij met optredens van JAWAT! en Imperial. Uiteraard zal Midnight zelf de rest van de avond voldraaien. Voor meer info over zijn programma of de feesten kun je terecht bij: bumrushra- dio@gmail.com. BumrushRadio op radio Castricum 105 is te ontvangen op de volgende frequenties: Ether (tot ver buiten de regio): 105,0 FM, Kabel: Castricum/ Bakkum: 104,5 FM, Akersloot/ Limmen/De Woude: 89,0 FM. Dit heeft tot gevolg dat VEH appels met peren vergelijkt (netto tarieven 2005 tegenover bruto tarieven 2006). De genoemde stijging van het resterende deel van de ozb (het eigenarendeel van de ozb) voor de gemeente Castricum (47,9 is hierdoor eveneens onjuist. Het juiste stijgingspercentage is 1,4 als het formeel tarief wordt vergele ken (of 8,9 als dit tarief wordt gecorrigeerd voor de kortingsbe dragen die zijn vastgesteld in 2005 en 2006). Bij deze alvast dank voor de binnengekomen reacties, echter niet elke reactie is ondertekend, zodat ik die niet kan gebruiken ter wijl ze toch interessant zijn, daar om vraag ik u deze nogmaals toe te sturen, scheldbrieven worden sowieso niet ter inzage gelegd. Deze week staan de appartementen de Cameren op de agenda, ook hier laat de gemeente zijn oor weer han gen naar de projectontwikkelaar, zonder de eigen bewoners serieus te nemen, natuurlijk kunnen de garages geheel verzinken, voor schijnveiligheid koop je niks en kunnen de inritten gecombineerd worden zodat je veel meer groen over houd ook kan je de gebouwen 45 graden draaien zodat ze een betere zonverdeling hebben en minder massief op de tegenoverge legen woningen overkomen. Met andere woorden: gemeente luister ook eens naar je burgers, en de nieuwe bewoners hoeven natuurlijk niet mee te betalen aan de ontslui ting van de A9. Frits Zonneveld Limmen CASTRICUM - Bent u nieuws gierig naar gebieden met namen als: de Limiet, Hazenduin of de Nollen en de Oceaan? En hebt u altijd al een kijkje willen nemen achter de hekken, of heeft u misschien een onbedwingbare neiging van het pad af te gaan? Hier is uw kans. Ga op zondag 27 novem ber mee met de Struinwandeling van de bos wachter. U meldt zich aan via www.pwn.nl of belt naar 0800- 7966288! Deelname aan deze wandeling kost 3,-. De wan deling duurt ongeveer twee uur en is geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar met enige wande lervaring. De wandeling begint by de Hoep en start om 11.00 uur. Tijdens deze wandeling volgen we onze neus en trekken ons even niets aan van paden en hekken. Zorg wel voor stevige schoenen, want het terrein is soms ruig en er wordt een flink stuk gewandeld. Elke Struinwandeling is een exclusie ve expeditie waarin steeds nieu we onderwerpen aan bod komen. De boswachter zal tij dens deze wandeling uw vragen beantwoorden en u kennis laten maken met het duin zoals wei nig mensen het kennen. Durft u het aan om met de boswachter op expeditie te gaan?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 15