0 Gree Ris te gast bij Beat FM Kindermatinee in Heiloo Dubbelcabaret in de Beun H E I L O O 17 Nederland in de twintigste eeuw t«VJ DEUTEKOM Corso iscoöp Harry Potter en de Vuurbeker BOEK VAN DE WEEK Nederland in de twintigste eeuw door Wim van den Doel Boek van de week Jubilarissen bij HOV Gezamenlijk concert Eensgezindheid en Vocal Choice KORTOM Castricums Inspired met Vertigo in Buk Buk Renegade treedt op in La Strada Georganiseerd door Cultuurbevordering Witte Kerk Vertelling over dieren door Hans Wijsma UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2005 In Harry Potter en de Vuurbeker, de vierde verfilming van J.K. Ro.wling's populaire Harry Potter- reeks, wordt Harry (Daniel Radcliffe) op mysterieuze wijze uit verkoren om deel te nemen aan het prestigieuze Toverschooltoernooi. Het is een spannende internationa le competitie waarbij Harry zijn talent moet meten met oudere en meer ervaren studenten van Zweinsteins Hogeschool voor Hocus Pocus en twee andere con currerende Europese toverscholen. Ondertussen zorgen de aanhangers van Harry's aartsvijand, de duiste re heer Voldemort, voor een golf van terreur als het Duistere Teken de hemel verschroeit tijdens Het WK Zwerkbal, dit duidt op Voldemort's terugkeer aan de macht. Voor Harry is dit niet het enige kwellende nieuws dat hem ongerust maakt - hij moet ook nog een date vinden voor het Kerstbal op Zweinstein... Ook de originele versie Harry Potter and the goblet of fire is te zien in de Corsobioscoop. De twintigste eeuw heeft diepe sporen achtergelaten in het Neder landse landschap. Zo werd in de Tweede Wereldoorlog Rotterdam verwoest, werden joodse Nederlan ders via Westerbork naar concen tratiekampen weggevoerd en ver zetsstrijders op de Waals- dorpervlakte geëxecuteerd. In veer tig compacte en boeiende hoofd stukken over deze plaatsen van her innering komt het meest recente verleden, vanaf de Eerste Wereldoorlog, weer tot leven. Een keur van auteurs, van historici als Henk te Velde en James Kennedy tot welbekende publicisten als Hans Wansink en Paul Frentrop, geeft u inzicht in de geschiedenis van ons land. Ze nemen u mee naar deze plaatsen en vertellen het ver haal achter de plek. Nederland in de twintigste eeuw, verschijnt als eerste deel in de vierdelige serie Plaatsen van herinnering. (Na 1 januari kost het 39,95.) door Wim van Doel voor 34,95 HEILOO - Op donderdagavond 17 november was George Borst in het programma Heiloo Centraal. Dit programma staat in het teken van het verbeteren van de communicatie tussen gemeentelijk beleid en de bur gers door de mens achter dit beleid te belichten in een meer persoonlijke sfeer. De heer Borst, fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Heiloo, schetste zijn jeugdjaren in Obdam en Bergen. Hij doorliep het gymnasium in Alkmaar. Zijn militaire diensttijd verliep via de luchtmacht en kwam als cadet op de Koninklijke Militaire Academie waar hij later als generaal de leiding had met als officiële titel gouver neur. Zijn interesse voor muziek en speciaal voor jazz heeft in Breda een extra glans gekregen door tij dens zijn gouverneurschap vele jazz-optredens te bezoeken. Terug in de burgermaatschappij is George Borst zich meer gaan bemoeien met het verenigingsleven en met name de politiek. Voor het CDA heeft hij in diverse besturen gezeten, eerst in het Zuid Hollandse alvorens hij zich ging vestigen in Heiloo. Door zijn bekendheid en ervaring in de politiek kwam hij in de jaren negentig in de gemeente raad, eerst als fractielid, later als fractievoorzitter. Wat hij na de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2006 gaat doen, weet hij nog niet precies. Voor een goede samenwerking binnen het gemeen tebeleid pleit hij voor een goede communicatie tussen de gemeente raad, het college en de ambtenaren. In een prettige en openhartige sfeer, met tussen de gesprekken CASTRICUM - Voor het komende gezamenlijke kerstconcert van Eensgezindheid uit Heiloo en Vocal Choice uit Castricum op vrijdag 16 december, zijn nu al kaarten te reserveren via het informatienum mer 072-5334851. Dit concert draagt de titel A Christmas Celebration' met zich mee en wordt om 20.00 uur gegeven in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord aan de Kennemer- straatweg te" Heiloo. Tijdens dit kerstconcert zal er ruim aandacht worden besteed aan alle vocale en instrumentale aspecten van de kersttijd. Onder leiding van Cees Brugman verzorgen het blaasor- kest van Eensgezindheid en het gemengd koor zowel individueel als gezamenlijk enkele optredens. Kaarten voor dit concert zijn voor 5,- op vrijdag 16 december 2005 vanaf 19.30 uur te verkrijgen aan de zaal van het ontmoetingscen trum op het .terrein van GGZ Willibrord. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen gratis toegang. door door George uitgekozen en door hem gepresenteerde muziek, eindigde ook dit keer te snel het door Bob van Unnik gepresenteer de gesprek. Gree Ris gast op 24 november Morgen staat Gree Ris centraal in het programma Heiloo Centraal. Ris, die roerige maanden achter de rug heeft waarin de karakterver schillen tussen haar en haar mede PvdA-raadsleden onoplosbaar ble ken te zijn, en zij verder ging onder de naam lijst Gree Ris, zal van 20.00 tot 21.00 uur vertellen hoe zij de toekomst van Heiloo ziet. Aansluitend op dit programma zal er een uur klassiek te horen zijn. BeatFM is te beluisteren via de kabel op 96,5 fm en via de ether op 106.3 FM. HEILOO - In tegenstelling tot eer dere berichten is er een wijziging van de support-acts by de band Vertigo. Zaterdag 26 november zal de Castricumse band Inspired in het voorprogramma van deze landelyk subtopper spelen. Inspired is een band die vry alge mene rockmuziek maakt en een behoorlijk fanatiek aanhang heeft verworden. De muziek is een beetje te omschrijven als een mix tussen Anouk en Guano Apes, waarbij de muziekkeus zowel har der als zachter is. In de kop van Noord-Holland hebben zy al veel furore gekend op podia als Atlantis/ Alkmaar, De Bakkerij/ castricum, Manifesto/ Hoorn, Donkey Shot/Heemskerk en ook Buk Buk. Zaterdag zal Inspired voor de tweede maal in hun car rière Buk Buk gaan aandoen. Kyk voor meer info op: www.vertigotheband.com of www.bukbuk.nl. HEILOO - De Heiloose rockband Renegade bestaat 20 jaar en treedt op zaterdag 26 november op in La Strada. Renegade is begonnen als een symfonisch georiënteerde band, met veel eigen werk. Beginjaren '90 werd het roer omgegooid. Renegade werd steedsjneer gevraagd om op feesten te spelen. Sindsdien speelt de band op eigenzinnige wijze de betere covers. Inmiddels is ook de nieuwe cd 'Renegade Regenerate' klaar. Een goede reden om in Heiloo een speciaal optreden te verzorgen. In La Strada gaat alles aan de kant om zoveel mogelijk mensen te ont vangen en er een swingende avond van te maken. Aanvang 21.00 uur. Voor meer informatie zie www.renegademuziek.nl. HEILOO - Vorig week donderdag had de wekelijkse repetitie van de Heilooër Operette Vereniging een extra feestelijk tintje. Maar liefst twee personen werden op die avond gehuldigd voor het feit dat zij respectievelijk 40- en 25 jaar actief lid zijn van het operet te gezelschap. Tijdens de repetitie van 'La Périchole', de operette die H.O.V. in februari in theater de Beun zal opvoeren, werden Alie Notebos (40 jaar) en Gré Brugman (25 jaar) onderscheiden met een insigne en oorkonde van De Boog (Bond van Opera- en Operette Gezelschappen). Natuurlijk waren er de bloemen en ook een feestlied, gezongen door het enthousiaste H.O.V. koor, ontbrak niet bij dit heugelijke feit. Eigen foto HEILOO - Op zaterdag 26 november zal in de Witte Kerk van Heiloo (tegenover winkel centrum 't Loo) een kinderma tinee plaatsvinden. Concerten voor volwassenen zijn er regel matig, maar veelal zijn ze min der toegankelijk voor kinderen. En juist kinderen zijn weer het publiek voor de toekomst. De Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo, die veel concer ten organiseert, wil daar wat aan doen en heeft daarom dit kinderma tinee georganiseerd. Een concert dus, dat specifiek gericht is op kin deren. Maar ongetwijfeld zullen ook ouderen hiervan genieten. De kin dermatinee omvat een speciale uit voering van 'Hef Carnaval der Dieren' (Carnaval des Animeaux) van Canülle Saint-Saëns door het befaamde (en jonge) pianoduo Niek van Oosterum en Bas Verheyden. Zij zullen worden bijgestaan door de instrumentalisten Erna Sommer - viool, Natasja Vermeulen - fluit en Elma Dekkers - contrabas. De ver telling over de dieren, die in het stuk voorkomen en waardoor de muziek beter te begrijpen is, wordt verzorgd door Hans Wysma. Voor kinderen, die dat willen is er de mogelijkheid om licht geschminkt te worden (wel op tyd aanwezig zijn!). Het concert begint om 15.00 uur. De kerk is open vanaf 14.15 uur. De toegangsprijs bedraagt voor kinderen tot en met 15 jaar 3,-; voor de overigen 9,-. Kaarten zyn vooraf telefonisch te bestellen via de telefoonnummers 072-5334804 (Ger Helder) en 072- 5335852 (Hans Wysma), maar zijn ook verkrygbaar bij Boekhandel Deutekom en Disc 't Loo (winkel centrum) te Heiloo De organisatoren willen u ook alvast attent maken op de uitvoe ring in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg van het Weinachts- oratorium vam J.S. Bach op zater dag 17 december door onder meer het koor en orkest van het Arion ensemble. Voor kaartreserveringen en/of informatie kunt u terecht op de reeds genoemde telefoonnum mers. HEILOO - Een dubbelvoorstel- ling van twee aanstormende talenten op vrijdag 25 novem ber in de Beun: Jochen Otten met de voorstelling 'In levende lijve' en Pieter Derks met 'Jong belegen'. Jochem Otten is uniek in cabaretland door de fysieke en grensverleggende vorm en gelaagdheid in zijn programma. De wonderlijke mix van slapstick, religie en bloot resulteert in een humoristisch betoog over de moge lijkheden en onmogelijkheden van het lichaam. Jochem won de per soonlijkheidsprijs op Camaretten, werd tweede bij het Leids Cabaretfestival en won de publieks prijs van de Holland Casino podi- umprijs. Pieter Derks is pas twintig. En ziet er bovendien jong uit. Knap lastig. Maak dan maar eens duide lijk dat je volwassen in het leven staat. Begin dit jaar won hij de fina le van het Amsterdams Klein- kunstfestivai en in 2004 de jury- en publieksprijs van het Amsterdams Studentencabaretfestival. Geïnteresseerd in jong talent? Dan is dit een voorstelling die u niet mag missen! De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zyn te reser veren bij Theater de Beun tel nr 072-5333156 of via de website www.theaterdebeun.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo Bfl KBH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 17