Jeroen Prins wint met een koninklijke combinatie Afsluiting sponsor- en businessclub golfcompetitie Limmen/Heiloo wint in koude zaal Eerste succesvolle Spinning®-marathon bij TCH Foshi prolongeert titel SPORT 21 Langereis nadert oude niveau INGEZONDEN MEDEDELINGEN UITSLAGEN UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2005 SCHAKEN HEILOO - In de tiende ronde van de interne competitie zou Hassing het moeten opnemen tegen de Lange. Een botsing van stijl en passie. Hassing beweegt zich wat makkelijker in de opening, heeft wat meer oog voor het detail in het middenspel en heeft in het eindspel feeling voor inventie ve acties. De Lange daarentegen moet het hebben van een geniale actie, waar bij de zetten als vanzelf op het bord verschijnen en de tegenstander zich vertwijfeld afvraagt naar de bedoe ling van de combinatie. De finesse blijkt dan als het te laat is. Dat kon een dus een interessante krachtme ting worden alleen was de Lange vergeten dat hij op dinsdag avond moet schaken en bleef Oppositie verstoken van een opwin dende partij. Jeroen Prins had het in het begin van de partij moeilijk tegen van der Brink die met agressief spel in de opening het initiatief naar zich toe trok. Hij hield echter het hoofd koel en wist met eenvoudige middelen kansrijke varianten op het bord te krijgen waarin van der Brink in het doolhof van mogelijkheden niet altijd de beste tegenzet bedacht. Met een pluspion in het eindspel won Prins met een elegante combi natie nog een tweede pion en cre ëerde en passant daardoor een win nende vrijpion. Langereis fröbelde tegen van der Werff, een altijd lasti ge tegenstander maar die hij goed kent uit de zomercompetitie, een vlotte opening op het bord die vol doende aanknopingspunten bood om van der Werff al vroeg in het middenspel in diep gepeins te laten verzinken. Zijn geestelijke inspan ning leverde echter onvoldoende rendabele zetten op waardoor er langzaam maar zeker een gebrek aan elan in eigen gelederen ont stond dat steeds manifester werd. Het kostte Langereis daarna weinig moeite zijn positie op de ranglijst te verbeteren. Tiffany Vlaar mocht oefenen tegen Kraayenbrink die de eerste aanvalsgolf van Tiffany opvallend makkelijk pareerde en daarbij behoorlijk materieel voor deel behaalde. In een voor hem gemakkelijk te winnen toreneind spel verzuimde hij de torens te rui len om zodoende op een slof en een oude voetbalschoen de overwinning veilig te stellen. Hij koos voor een oplossing die nogal tijdrovend was, vergat de klok en ging door zijn vlag. Blom en Rump deden hun uiterste best er een moeilijke partij van te maken want na een dertigtal zetten waren er nog maar een luttel aantal pionnen van het bord. Een raadselachtige partij waarvan een neutrale toeschouwer niet veel van snapte, met dreigingen over en weer, penningen, aftrekschaak, vorkjes en zo meer. Kortom duize lingwekkend. Blom daarentegen had alle touwtjes stevig in handen, deed een paar fabuleuze toverzetten die Rump volledig verraste, met een ruime nul tot gevolg. De uitslagen: Zeeman - van Ham 1-0; Smit - van Veelen 0-1Jongkind - van Etten 1-0; Shannon Vlaar - Woudstra 0-1; Kracht Plaggenborg rem; Maas Folkertsma rem; Prins- van der Brink 1-0; vd Werff - Langereis 0-1; Sauer - de Jong rem; de Jager - Smith 0-1; Blom - Rump 1-0; Roodbol - Huffnagel rem; de Lange - Hassing 0-1 (R); Kraayenbrink - Tiffany Vlaar 0-1. GOLF HEILOO - Na acht competitie wedstrijden bleek het team van Meijer Multi Cleaning, van cap tain Edwin Faber, met duide lijke afstand winnaar van de Behalve een wisselbeker, ook teamprijzen. Eigen foto Rabobank West-Kennemerland Sponsor en Businessclub- competitie op Oosterzij. Verder waren de belangrijkste kanshebbers de teams van Berenbroek en Buur I en Velu Beton, die respectievelijk tweede en derde werden in het klassement. De competitie kende een enthousiaste deelname maar daarnaast een enigszins problematisch slot. De laatste wedstrijd stond gepland voor 25 oktober. Door slecht weer moest deze echter worden verscho ven, waardoor op woensdag 9 november een klein deelnemersveld op acht holes van start ging. Een aantal teams moest vanwege de ver schuiving verstek laten gaan. Ook deze inhaaldag blonk niet uit door gunstige weersomstandigheden. Gezien het aantal birdies, tien in totaal, werd er evenwel behoorlijk gepresteerd. De dagprijzen gingen naar de teams van Zwemmer Automaterialen - eerste onder aan voering van Rong Zwemmer, Velu Beton met teamcaptain Rob Schermer werd tweede. Captain Marcel Berenbroek eiste met zijn team van Berenbroek en Buur de derde prijs voor zich op. De extra dagprijzen voor de longest drives bij de mannen en bij de vrouwen en de neary (gemengd) gingen naar respectievelijk Jeroen van de Bogaerde (team Brasserie Ooster zij), Marie Louise Rozenkrans (team Oxloc) en naar Marcel Berenbroek (team Berenbroek en Buur). Behalve een wisselbeker waren er uit handen van Hilbrand Khjnstra - hoofdsponsor Rabobank West- Kennemerland - teamprijzen voor de eerste drie plaatsen in het eind klassement. Enige hilariteit veroor zaakte de allerminst serieus bedoel de 'Duikboot Trofee', die werd uitgereikt aan een van de fanatiek ste deelnemers. TAFELTENNIS LIMMEN - Het was onaange naam koud in de sportzaal aan de Hoogeweg waar Olympia op bezoek kwam voor de tafelten niswedstrijd tegen Limmen/ Heiloo. De verwarming had het bij twee graden af laten weten. De Limmenaren waren dat ech ter niet van plan en behaalden dan ook een verdienstelijke overwinning. Cor Schaap hield zijn trainingspak aan om de spieren warm te houden en dat lukte geheel want geen der tegenstanders kon het hem echt moeilijk maken en dat resulteerde in drie winstpun ten. Kennelijk moest ook Joris Keuning eerst warm lopen. Hij ver loor tegen zijn eerste tegenstander de eerste twee games maar eenmaal op temperatuur was er voor de tegenstander geen houden meer aan en Joris pakte overtuigend de volgende drie games en dus de winst. Met zijn super lopende top spin ballen wisten ook zijn overige tegenstanders geen raad en zo bleef ook hij in deze wedstrijd ongesla gen Het bleef evenwel bij deze zes punten doordat de derde man dui delijk zijn dag niet had en omdat ook het dubbel naar de mannen uit de Haringstad ging werd de uitslag bepaald op 6-4. De enigste nederlaag bij de senio ren was deze week voor het derde team dat met 6-4 de eer aan DOV moest laten. Niels en Arjan scoor den elk twee maal. Voor het vierde team was het aangenaam te verne men dat de concurrent puntjes had laten liggen. Daardoor is dit team met gelijk aantal punten koploper geworden. Zelf werd gewonnen van WW 4 uit Wervershoof, het werd 6-4. Het leeuwendeel der overwin ning kwam van André Slootweg met drie maal winst. Sandra van der Wall pakte twee punten en Peter Seignette 1. Helaas ging het dubbel verloren. De klapper van de week kwam van het vijfde team waarin Freek Ris, Koos Metselaar en Peter Seignette geen enkel punt verspeel den. Peter behield in deze competi tie dan ook zijn ongeslagen status. De jeugdteams hadden het moei lijk in deze competitieronde en kwa men dan ook niet tot winst. Dat lukte weer wel bij de ABTTB teams waarvan het eerste met alweer een ongeslagen Joris en een even suc cesvolle Jos Mulder de lampjes van NUON 2 team lieten doven en dit team met 9-1 huiswaarts stuurde. En ook bij NUON 3 werd het licht uitgedaan hier gebeurde dat door Limmen 2 waarin Ronald Duinmeijer ongeslagen bleef. Het derde moest voorrang verlenen aan Postiljon en verloor ondanks drie eervolle overwinningen van Wil Barendse met 3-7. HEILOO - Afgelopen zondag vond de eerste Spinning®-marathon plaats bij het Trainings Centrum Heiloo aan de Zevenhuizerlaan. 18 Deelnemers gingen de uitdaging aan om alleen of in duo's de drie uur durende marathon te volbrengen. Gedurende de marathon werden de deelnemers regelmatig voor zien van bidon's water en eten. Een tweetal gediplomeerde JGS instructeurs had een collage gemaakt van uitdagende rides op inspirerende opzwepende muziek. Onder aanmoediging van het enthousiaste publiek wisten alle deelnemers de eindstreep te halen, waarna de dag met een vol daan gevoel en met het idee om in het voorjaar een tweede marathon te organiseren werd beëindigd. KARATE HEILOO - Evenals vorig jaar hebben de kar ate ka's van Funakoshi de eerste plaats behaald bij teamwedstrijden in Rijswijk. De afdeling Heiloo was met Fabrice de Boer, Tom van Amstel, Hans Denekamp, Pamela Inostroza en Jeroen Monster goed vertegenwoor digd en vormde samen met de Alkmaarse clubgenoten een ijzersterke combinatie. Bij de regenboogteams, bestaan de uit een gele, oranje, groene, blauwe en bruine band, was Funakoshi opnieuw onverslaanbaar. In de voorrondes won het eerste team van Funakoshi haar eerste drie wedstrijden met een maximale 5-0 score. In de finale werd het tweede team van Funakoshi met 4- 1 verslagen. Het synchroonkata, waarbij drie deelnemers hun oefe ningen zo gelijk mogelijk dienen uit te voeren, werd eveneens een prooi voor de karateka's van Funakoshi met een eerste en tweede plaats. Bij de jeugd was sportschool Snel uit Leeuwarden sterk en moest Funakoshi genoegen nemen met twee keer zilver en een keer brons. De karateka's behaalden de eerste plaats. Eigen foto Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag avond 2i november gespeelde wedstrij den zijn als volgt: A-lijn familie van Diepen 6o.o, 2. familie Mak 50.0; B-lijn 1. Glorie - Schouten 56.7, 2. familie Mooij 55.4; C-lijn 1. van Baar - Haan 60.4, 2. Schouten - Slob 55.0, D-lijn 1. de Jong - de Winter 57.3, 2. familie Keesen 56.3. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 16 november als volgt gespeeld: A- Lijn: 1. Keyzer - Keyzer 62.50, 2. familie van de Molen 58.48,3. Dolmans - Bollweg 57.59, B-Lijn: 1. van Roest - Strauss 62.05, 2-van Buytene - Mooij 60.71, 3. Bult - Kaandorp 55.36, C-Lijn: 1. Wieffering - Zonneveld 58.57, 2. Klous - van Straaten 55.36, 3. familie Kiebert 53.93, D-Lijn: 1. van de Horn - Breeman 64.64, 2. Ligthart - Vasbinder 58.21,3. Nijman - Hulsebosch 52.50, E-Lijn: 1. Koppen - Zwart 62.50, 2. Familie Segerius 59.82, Familie de Nijs 54.02. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge competi tie: W. Solleveld - M. Houtenbos: 0-2, C. Van Lieshout - A. Valkering: 2-0, R. Koch - F. Schouten: 0-2. Damwedstrijden: DOS - DCH: 19-4, DCH - Broeikas: 15-6.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 21