Sinterklaas aangekomen in Heiloo Slooproute-succes: drie jongens aangehouden H E I L O O 3 Sinterklaasfeest in het Trefpunt! Vlooienmarkt in Heiloo Voorleespiet in uitleenpost Ypestein 'Lekker, weer eens wat anders dan altijd maar Spaans eten!' Bouwwerkzaamheden Stationscentrum vorderen gestaag Heiloose zusjes winnen trip naar Madonna in Londen op de radio UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2005 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Op woensdag 30 november komt op de laatste woensdag voor de verjaardag van Sint Nicolaas de voorleespiet weer naar de uitleenpost Ypestein (van Bibliotheek Heiloo). Deze Piet is een echte kindervriend en kan ont zettend goed voorlezen. De voor leespiet heeft beloofd er zo onge veer 13.30 uur te zijn. Alle kinderen van 4 tot 7 jaar zijn wel kom. HEILOO - Op zaterdag 26 november komt Sinterklaas met zijn Pieten om 10.00 uur aan in het Trefpunt. Tot 12.00 uur kunnen uw (klein)kinderen hun best doen op een mooie kleurplaat voor de Sint, ze kunnen hem laten horen welke sinterklaasliedjes ze kennen en er is een speciale presentatie! En voor ieder kind is er natuurlijk een aardigheidje. Iedereen is welkom, de toegang is vrij. HEILOO - Zondag 27 november wordt een gezellige vlooienmarkt gehouden in sporthal het Vennewater te Heiloo. Zo'n hon derd standhouders met een diver siteit aangebruikte goederen'zijn deze dag te vinden in de sportac commodatie aan Het Zevenhuizen 48. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang bedraagt E 2,- per persoon (kinderen tot en met 11 jaar en onder begeleiding hebben vrij entree). HEILOO - De bouwwerkzaamheden voor appartementencomplex De Blinken in het Stationscentrum Heiloo zijn in volle gang. De bouwput wordt momenteel uitgegraven naar een diepte van 6,6 meter. Op sommige plekken wordt er dieper gegraven voor de liftputten. Door middel van boren (de firma Vroom) worden de palen geheid. Deze werkzaamheden gaan door tot de feestdagen. Hierna wordt de onderste vloer van de parkeerkelder gelegd. Afhankelijk van het weer zal dit half januari gerealiseerd zijn. Foto: Team de Haas HEILOO - De zusjes Tanja en Esther Verwer vertrokken dinsdag 15 november naar Londen, voor de presentatie van de nieuwe cd van Madonna. In de week daarvoor had Tanja namelijk meege daan aan een spelletje op radio 3FM en moest daarvoor iets ergs opbiechten, wat niemand van haar wist. Het verhaal was dat ze ooit in beschonken toestand haar rijexamen heeft afgelegd. Uiteindelijk werd zij als winnares gekozen, live op de radio. De prijs bestond uit twee vliegtickets, een overnachting en kaartjes voor de presentatie. Madonna trad op in de Koko Club in Camden Town, een klein theater in het hartje van Londen. Het publiek bestond uit fans, allen prijswinnaars uit 44 verschilllen- de landen, waaronder Australië, Polen en de twee zusjes uit Nederland. Eigen foto Vervolg van voorpagina Aangekomen bij de bibliotheek echter werd door de muziekvereni ging direct de sinterklaasmedley ingezet en het voltallige majorette peloton - met maar liefst 24 jonge tot zeer jonge dames - toonde haar kunnen met de baton (twirlstok). De fietscrossertjes van de Boscrossers lieten de Pieten eens zien wat goed bewegen is. Voor vrolijke muzikale sintnoten zorgden kinderkoor De Koele Kikkers en padvinders en zee verkenners van Scoutinggroep Rurik hadden gezorgd dat de route goed in banen geleid werd door diverse hekken te plaatsen. Groep 1 tot en met 3 van basis school de Radboudschool waren per brief uitgenodigd om verkleed als Sint en Piet aan de optocht deel te nemen. Helaas werd aan deze oproep niet al te veel gehoor gege ven en bleek het soms moeilijke de kleintjes te ontdekken tussen de meelopende ouders in de stoet. Als speciale gast trad Erwtje Doperwtje op die met zijn alternatieve sinter klaaslied de stemming erin wist te houden. Maar met die stemming zat het wel goed. De kinderen waren enthousiast en bij het bordes van het gemeentehuis verzamelden ze zich voor de ontvangst om 12.00 uur door burgemeester Romeyn. Het wachten werd veraangenaamd doof de sinterklaasliedjes van Eensgezindheid en Harmonie St. Caecilia. De burgemeester, met zijn hele college op het bordes, wist de spanning behoorlijk op te voeren. Hij het de kinderen van Heiloo bed jes zingen en had hier en daar een gesprekje met een jonge burger. Eindelijk ontdekte hij als eerste de stoet met de Sint voorop op zijn viervoeter. Sint Nicolaas, natuurlijk ook niet meer één van de jongsten, genoot als ieder jaar weer van alle aandacht en nam uitgebreid de tijd om handjes te schudden en prachtige tekeningen in ontvangst te nemen. Blij verrast was hij ook met de toespraak van de burge- meester terwijl ook de Koele Kikkers een duit in het zakje deden met hun zangkunsten. In zijn toe spraak haalde Sint Nicolaas, die erg onder de indruk was van de mooie route en vele vlaggen, een aantal hot items in het dorp aan. Zo vond hij het bijzonder om nu de nieuwe burgemeester te ontmoeten en wees hij deze op de vriendelijkheid en gastvrijheid van de Heilooërs. Maar dat de burgemeester niet welkom was in het Timmerdorp wist hij ook. Als groot kindervriend vond hij het eigenlijk ook niet meer dan nor maal: „Want Timmerdorp is immers voor kinderen!" Dat er gebouwd werd in de sta tionsomgeving was de Sint ook niet ontgaan en meende daar zelfs een oplossing voor de gemeentelijke begroting in te zien: „Er ligt daar een enorm gat en het lijkt mij dat met de verkoop van het zand dat eruit gekomen is het gat in de begroting gedicht kan worden. Dan heb je het dus echt over stopzand! Van de parkeergarage kun je zeggen dat die dan nog dateert uit Romeyn z'n tijd", zo grapte de Sint. Natuurlijk riep hij alle kinderen op om toch vooral in de komende periode hun schoen te zetten, want hy had voldoende Pieten meegeno men om al die schoenen ook dit jaar weer te vullen. Na deze gezellige ochtend waren zowel de Sint als zijn Pieten behoorlijk hongerig gewor den en genoten zy van een Chinese maaltijd van meneer Wong. „Lekker, wfeer eens wat anders dan altyd maar Spaans eten!" riep de Sint uit. De organisatoren van dit alles, Ina en Jan Sengers, zyn dik tevreden. Zij zijn al maanden bezig om het de Sint bij zijn intocht in Heiloo aan niets te laten ontbreken. Namens Sint Nicolaas willen zij alle kinderen laten weten dat de Sint genoten heeft van het festijn, de mooie teke ningen nog vaak bekijkt en het paard enorm verwend is met zoveel lekkere worteltjes. ALKMAAR - Op zaterdag 19 november, omstreeks 02.30 uur, werden drie verdachten, jon gens van 18 en 19 jaar uit Alkmaar en Heiloo, opgepakt in verband met diverse vernielin gen aan auto's en panden. De jongens hebben inmiddels bekend de nacht daarvoor 43 auto's en gebouwen beschadigd te hebben met graffiti. De poütie kreeg een tip van twee collega's die op hun vrije avond twee verdachten in het oog kregen. Zij volgden de verdachten over de Lyceumstraat en de Korte Lyceumstraat naar de Nieuwlander- singel. Onderweg werden diverse vernielingen gepleegd. De jongens konden worden aangehouden en voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar. Uit de daarop volgende verhoren kwam ook de naam van een derde ver dachte naar voren. Ook deze kon worden aangehouden. De aanhouding is een succes in het project 'Sluiproute', waarin de politie Alkmaar extra aandacht besteedt aan enkele routes vanuit het centrum waar op uitgaansavon den veel vernielingen worden ge pleegd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3