Cognovi huiswerkbegeleiding Glas- en textielbakken gaan ondergronds Lions Club reikt cheque uit aan PABO-juffen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Op 6 december wordt de eerste glasbak officieel in gebruik genomen door wethouder Opdam KORTOM Ypedisco De glascontainers maken minder lawaai Enorm bedrag bij elkaar voor onderwijsprojecten Tweedehands boekenmarkt Bloemschikken: kerstarrangement Zonnekindpoppen Trekking Nationale Zonnebloemloterij UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2005 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Cognovi, Duinenbosch 3, 1902 NT Castricum, tel. 0251-674717 of 06-18391638, internet: www.cognovi.nl, e-mail: info@cognovi.nl. 'U komt thuis van uw werk en uw kinderen kijken naar de televisie of zitten achter de computer. Aan hun huiswerk moeten ze nog beginnen. Uw kinderen hebben er geen zin in en zien er waarschijnlijk als een berg tegenop. Als ze zouden leren hoe je het huiswerk goed kunt plannen en met de juiste studievaardigheden accuraat en snel kunt doen, zouden ze ontdekken dat huiswerk doen best wel meevalt. Heeft uw kind problemen met huiswerk? Kan uw kind de eisen van het studiehuis moeilijk aan of dreigt uw kind het overzicht in de grote scholen van tegenwoordig te ver liezen? Cogpovi kan een oplossing bieden.' Jaren voor de klas als docent Engels in het voortgezet onderwijs Zo start de folder van instituut voor huiswerkbegeleiding Cognovi. Directeur Anita de Groot is in mei 2001 begonnen met het bieden van de helpende hand in bovenstaande situaties. „Omdat onderwijs mijn liefde en mijn vak is, ik het belangrijk vind en dit een andere manier is om met kin deren uit het voortgezet onderwijs om te gaan." Jaren voor de klas als docent Engels in het voortgezet onderwijs en weet zij als geen ander waar de schoen kan wringen. Het is moeilijk om intensieve begeleiding te geven aan leerlingen binnen het reguliere onder wijs, zo meent zij. In een riant en vooral heel rustig gelegen praktijkruimte leert zij haar leerlingen structuur en de juiste studiehouding aan. Ook leer lingen die te maken hebben met problemen als dyslexie worden geholpen bij Cognovi. ,,Het gaat erom leerlingen niet te laten ontsnappen, maar juist aan hun taak te zetten, zodat ze bijvoorbeeld niet een niveau lager hoeven gaan, zodat ze wél slagen. Ik merk dat mijn leerlingen meer een gevoel krijgen van 'Oh, zit dat zo! en dan ontdekken dat leren best wel leuk is." De werkwijze is eenvoudig, snel en doeltreffend Er kunnen 22 leerlingen begeleid worden en die komen uit allerlei rich tingen. Zo zijn er de brugklassers van het PCC uit Heiloo en 5 VWO-ers van het Bonhoeffer, om maar wat te noemen. De werkwijze is eenvoudig, snel en doeltreffend. Zowel ouder(s), als de leerling worden afzonderlijk uitgenodigd vóór een vrijblijvend intakegesprek. Daarna wordt de leerling ingeschreven voor minimaal drie maanden. De meeste leerlingen lukt het om met de coaching van Anita in vier tot acht maanden hun leerplezier terug te krijgen en goede resultaten neer te zetten. ,,Het is wel even een investering, maar het hoeft ook geen jaren te duren!" Er wordt elke dag gewerkt, zo'n anderhalf uur. „Want, zo vertelt Anita, „continuïteit is zo belangrijk. Daarnaast zie ik heel vaak dat kinderen het druk hebben met andere dingen, sport, de computer, vrienden, en dan komt dat nare gevoel opzetten van 'Eigenlijk moet ik aan mijn huiswerk'. Hier ervaren kinderen hoe het is als je iets af hebt en dan alle tijd hebt om je eigen dingen te doen." Anita heeft door haar werkervaring een duidelijke voorsprong. In ken nis, ervaring van onderwijsmethoden en 'trucjes', inzicht in het type leer ling en de juiste begeleiding en niet op de minste plaats de zorgcompo- nent. Kinderen krijgen bij Cognovi een andere kijk op huiswerk en dat maakt dat ouders reageren met: 'Ik heb mijn kind weer terug!' HEILOO - Vanaf 29 november gaat de gemeente op vier loca ties in Heiloo de huidige glas- en textielbakken vervangen door ondergrondse containers. Dit zal gebeuren bij winkelcen trum 't Loo; twee glascontai ners en één textielbak aan de noordzijde van Albert Heijn, één glascontainer en één tex tielbak aan de oostkant van Albert Heijn bij het parkeerter rein, één glascontainer aan de zuidzijde bij het gemeentehuis. Ook in Heiloo zuid wordt één nieuwe glascontainer en één nieuwe textielbak geplaatst, op de Werken- delslaan, hoek Zevenhuizerlaan. Zowel de aantallen bakken als de soorten; glas en textiel blijven gelijk. Wat wel nieuw is: u zult bij de glascontainers nu onderscheid moeten gaan maken tussen bont glas en wit glas. De glasrecyclingin- dustrie kan namelijk veel meer met wit glas dan met bont. En dat is gunstig voor het milieu en voor uw portemonnee, hoe beter gescheiden u het afval aanlevert hoe meer dat oplevert. De nieuwe ondergrondse glas- en textielbakken leveren een flink aantal voordelen op. Ze nemen minder ruimte in op straat en hoe wel enkelen van u misschien gehecht zijn geraakt aan de robuuste bakken op straat is het algemeen oordeel dat het straat beeld door de ondergrondse bak ken sterk verbetert. Op de Werkendelslaan, waar de plaatsing van de nieuwe containers wordt meegenomen in de gehele opknap beurt van de straat, zal de verkeers situatie veiliger zijn doordat bestuurders beter zicht op de weg krijgen. De nieuwe containers zijn twee tot tweeënhalf zo groot als de oude bakken. Zij hoeven daarom minder 'vaak geleegd te worden. Dit scheelt in gebruik van de weg door de afhaalvrachtwagens en in het lawaai dat het met zich meebrengt. Een ander voordeel van de nieuwe bakken is de geruisloosheid waar mee u glas en textiel kunt wegwer pen. Behalve dat het glas onder het wegoppervlak de bodem raakt en dus al minder lawaai maakt is er extra geluidsisolatie op de bodem van de glascontainers aangebracht. De nieuwe glas- en textielcontai- ners worden op een feestelijke manier in gebruik genomen. Officiële ingebruikname Op 6 december om 16.00 uur wordt de eerste glasbak officieel in gebruik genomen door wethouder Opdam. U wordt uitgenodigd om samen met hem het glas te heffen bij de nieuwe Container aan de noordzijde van de Albert Heijn bij 't Loo, waarna u gezamenlijk vast mag oefenen om de flessen in de glasbak te deponeren. HEILOO - Stichting Edukans stelde PABO-studenten voor de uitdaging ieder 1.000,- bij elkaar te krijgen, om onder wijsprojecten te ondersteunen. Mathilde Franse, vierdejaars IPABO-student, uit Heiloo liet deze actie niet aan haar neus voorbijgaan en verzamelde een recordbedrag met' een aantal klasgenoten. „In het hele land hebben 26 PABO-studenten meegedaan. Ikzelf ben aan de slag gegaan met vier klasgenoten; Lianne Borst, Hanna Wilms, Miijam Kooi en Lisa Fase. We zijn enthousiast aan de slag gegaan en hebben allerlei acties uit gevoerd." In de afgelopen maanden konden de dames het recordbedrag van 10.000,- overhandigen aan Edukans. Dat het geld zeer goed terecht komt hebben ze deze zomer kunnen zien toen zij afreisden naar Oeganda. Van het opgebrachte geld is niets aan de bekende strijkstok blijven hangen of opgegaan in het vakantieplezier van de vijf, want tic kets en accommodatie hebben ze zelf bekostigd. Bij de opbrengst tot nu toe is nog een welkome aanvul ling gekomen van de Lions Club Heiloo. Woensdag 16 november overhandigde Arnoud Mars namens deze organisat een cheque ter waarde van E 500,- aan Mathilde en haar klasgenoten. „Ik had ze een brief geschreven met de vraag of ze wilden sponsoren en dit was het resultaat!", aldus een verheugde Mathilde. Wilt u dit initiatief ook ondersteunen? Neemt u dan contact op met Mathilde Franse, tel. 072- 5336105 of kijk op www. expeditieoeganda.tk. HEILOO - Vrijdag 25 november is er weer een Ypedisco voor alle basisscholieren. Van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan De Hucht. Entree en consumpties: 0,50 euro. HEILOO - Op zaterdag 26 novem ber van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Het is de laatste boekenmarkt van 2005 in het Trefpunt. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen om ze op te laten halen, tel. 072-5331297. HEILOO - Groei Bloei afdeling Heiloo en omstreken houdt weer een bloemschikevenement voor de kerst. U maakt een prachtige gebonden guirlande, voorzien van feestelijke accenten. Als tweede maakt u een prachtige langwer pige schikking royaal opgestoken met veel en divers groen. Voor deze twee kerststukken hoeft u niets anders mee te nemen dan een snoeischaar voor het groen en een vlijmscherp mes voor de bloemen. Een krat voor het ver voer is vaak handig. Data: groep A: woensdag 14 december aan vang 13.45 uur, groep B: woens dag 14 december aanvang 19.45 uur, groep C: donderdag 15 december aanvang 13.45 uur, groep D: donderdag 15 december aanvang 19.45 uur. Plaats: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. Kosten: 29,- voor leden en niet-leden betalen 33,-. Aanmelden kan per e-mail bij jan-stien.offerman@planet.nl onder vermelding van welke groep, wel/geen lid, woonplaats en telefoonnummer. Telefonisch aanmelden kan op nummer 0251- 245837. HEILOO - Bij voldoende cursisten start het Nivon Heiloo op maan dagavond een (basis)cursus zon nekindpoppen onder leiding van docente Trudy Bolleman. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, (boven winkelcen trum 't Loo) van 20.00 tot 22.00 uur. Het zijn tien lessen, éénmaal in de veertien dagen. Kosten van de cursus, exclusief materiaal zijn 58,-. Nivonleden krijgen reduc tie. Voor alle materialen wordt gezorgd, het materialenpakket kost 38,50. Voor inlichtingen en opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088 of Lineke Muller, tel. 072-5334576. HEILOO - Op 14 november heeft de trekking van de jaarlijkse Zonnebloemloterij plaatsgevon den. Helaas zijn er in Heiloo geen grote prijzen gevallen. Op www.zonnebloem.nl, kunt u de volledige trekkingslijst vinden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5