Harry Potter gekte Diamanten bruiloftsfeest voor Bijwaard Ondertekening veiligheidsconvenant H E I L O O 9 POLITIEBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN Man aangehouden na vernieling van raam Bedreiging Snelheidscontroles Parkeercontroles Inleveren kerstpakketten Polen Trouwring voor bijzondere prijs Voor handhaving van een veilige situatie op school Leerlingen ondertekenen een omgangscontract UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2005 HEILOO - Zaterdag 19 november werd een 44-jarige man uit Den Helder aangehouden op de Stationsweg. De man bevond zich bij een bedrijfspand waarvan een raam was vernield. Getuigen zagen dat de man via het gat in het raam goederen probeerde weg te nemen. De gewaarschuw de politie hield de man aan. Tijdens het fouilleren werden ver schillende soorten drugs bij de man aangetroffen. Daarnaast bedreigde hij de agenten met de dood. De man is overgebracht naar het poütiebureau en is daar in verzekering gesteld. Het is niet bekend of hij ook verantwoorde lijk is voor de vernielingen aan het bedrijfspand. ALKMAAR - Op vrijdagmorgen 18 november omstreeks 08.10 uur fietste een 12-jarige jongen uit Heiloo over de Koedijkerstraat in Alkmaar. Ter hoogte van het pompstation werd hij ingehaald door een man op een fiets. De man sprak de jongen aan met de vraag of hij bang voor hem was. Toen de jongen hard wegfietste kwam de man naast hem rijden. Weer vroeg hij de jongen of hij bang voor hem was. Daarbij bedreigde hij de jongen met een mes. De jongen wist snel een andere kant op te fietsen. De ver dachte is ongeveer 30 jaar oud en heeft een lengte van 1.65 -1.70 meter. Hij heeft een donkere huidskleur en lang zwart glad haar. Hij was gekleed in een lange zwarte onverzorgde plastic jas. HEILOO - Maandagmiddag 14 november werd een snelheids controle gehouden op de Venne- watersweg en de Hoogeweg, wegen waar een snelheidslimiet geldt van 50 km/u. Tijdens de controles werd van 35 voertuigen de snelheid gemeten. Vijf daarvan reden te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 72 km/u. HEILOO - Op maandag 14 november werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. Tijdens deze controle werden tien bekeu ringen uitgeschreven. Ook werd gecontroleerd op de Molenweg. Tijdens deze controle werden drie bekeuringen uitgeschreven voor het parkeren ondanks een aange geven parkeerverbod. Op de Heerenweg werden vier bekeurin gen uitgeschreven voor het par keren in het parkeerzonegebied zonder een blauwe parkeerschijf. Gevonden voorwerpen van 7 tot en met 20 november: Enkele sleutels, bril rood mon tuur met kleine glazen, GSM Motorola blauw, GSM Siemens A 65, wit kunststof tuinhekje, blau we fietsmand met vierkante hen gels, gouden ring met inscriptie, herenarmband. ALKMAAR - Inleveren van pak ketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen kan geschieden bij: Monika Verhagen, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 30 november en 7 december van 19.00 tot 22.00 uur. Voor informa tie kunt u bellen met tel. 072- 5622576. HEILOO - Zowel bij Boekhandel Deutekom als bij De Schrijverij was het- vrijdag vanaf middernacht dringen voor de deuren. Op dat tijdstip ging namelijk de Nederlandse versie van het laatste Harry Potter-boek 'Harry Potter en de halfbloed prins' officieel over de toonbank. Heel veel kinderen uit Heiloo konden niet wachten tot Sinterklaas misschien zo hef was om ze dit boek cadeau te doen, maar besloten zelf alvast een exemplaar op te gaan halen. Foto: Mario Sacksioni HEILOO/ALKMAAR - Op woensdag 16 november werd op het Juniorcollege van het Petrus Canisius College in Heiloo het convenant 'Een vei lige school' ondertekend door burgemeester Romeyn, rector van het PCC mevrouw Harteveld en vertegenwoordi gers van de politie en het Openbaar Ministerie. In het convenant is ondermeer aan dacht voor advisering van de school door de politie en op het voorkomen van vervelende inci denten. De ondertekening vond plaats in het bijzijn van leerlin gen van het PCC en werd voor afgegaan door een vraagge sprek van de leerlingen met de ondertekenende partijen. Jongeren staan open voor span nende dingen. Ze experimenteren, doen stoer, dagen elkaar uit en zoe ken grenzen op. Het is van belang dat volwassenen hen gevoel voor normen en waarden meegeven en de kaders aangeven. Thuis, maar ook op school. De school moet een veilige omgeving zijn voor leerlin gen: om te leren, vrienden te maken en om zich op hun gemak te voelen. Geweld, intimidatie, diefstal, drugs en pesten horen er niet thuis. Het is niet alleen hinderlijk, maar het ver oorzaakt vaak ook schade, zowel materieel-, fysiek- als ook psycholo gisch. Op het Petrus Canisius College krijgt veiligheid al jaren de hoogste prioriteit. De school biedt een leef- en leerklimaat waarin zowel leerlin gen als personeel zich veilig en prettig voelen. Op die manier kan alle energie gericht worden op de leerprestaties. Daarom besteedt de school jaarljjks ook royaal aandacht aan het voorkomen van pesten en de leerlingen ondertekenen zelfs een omgangscontract met elkaar. De nauwe samenwerking met poli tie en de ondertekening van het convenant moet er toe bijdragen, dat deze situatie op de school gehandhaafd blijft. Politiecontactpersoon om te komen tot het opstellen van een convenant bespreekt een politiecontactpersoon met een schoolleiding hoe normoverschrij dend en crimineel gedrag te voor komen en duidelijke regels te stel len. Deze bieden de school de eerste aanknopingspunten voor eventuele acties. Voorwaarde voor succesvol handelen is dat de school crimineel gedrag niet tolereert en dat personeel, leerlingen en hun ouders zich veilig voelen om pro blemen te melden. Bovendien is bewust veiligheids beleid van belang: incidenten voor komen, afspraken maken en aan dacht voor de veiligheid in het schoolgebouw en de omgeving. De politiecontactpersoon laat regelma tig zijn gezicht op de school zien. Leerlingen en leraren weten hem (of haar) te vinden. Als er reden voor is komt de politie zoals bij voorbeeld bij een onderzoek naar diefstal, een vechtpartij of een klui sjescontrole. De ge meente benadert de veiligheid op een school vanuit meerdere invals hoeken. In het kader van het gemeentelijk integraal veiligheids beleid wordt er gekeken naar de bouwtechnische veiligheid van een schoolgebouw en brandveiligheids aspecten. Ook de omgeving wordt daarbij betrokken, zoals de inrich ting van het terrein om het school gebouw en de verkeersveiligheid. Daarnaast is de gemeente verant woordelijk voor het toezicht op de naleving van de leerplichtwet. In het convenant is opgenomen dat de gemeente de activiteiten van de leerplichtambtenaar zoveel moge lijk afstemt met de andere partijen. De ondertekening van het conve nant loopt tot slot gelijk op met de ontwikkeling van het gemeentelijk jeugdbeleid. Met het jeugdbeleid vervult de gemeente een regierol om partijen bij elkaar te brengen die een rol spelen bij het verbeteren van het welzijn van de jeugd in Heiloo. Op het Petrus Canisius College in Heiloo werd het convenant 'Een veilige school' ondertekend door burgemeester Romeyn, rector van het PCC mevrouw Harteveld en vertegenwoordigers van de politie en het Openbaar Ministerie. Eigen foto heeft het in haar jeugd niet makke lijk gehad. Op haar zestiende ver loor zij beide ouders en stond al jong alleen op de wereld. Zij werkte bij het ziekenhuis in Alkmaar en Nico bij de toenmalige Hoogovens. Na hun trouwen kregen ze vier kin deren, waarvan de jongste dochter op 22-jarige leeftijd overleed. Inmiddels hebben zij acht klein- en drie achterkleinkinderen. „Daar zijn ze helemaal bezeten van", vertelt één van de dochters. Jo Bijwaard is nog erg actief en maakt bijvoor beeld op maandagmiddag poppen- kleertjes bij het Rode Kruis. Tot drie jaar geleden waren beiden nog te vinden langs de waterkant in Plan Oost, het was dan vissen geblazen. Tot slot staat vakantievie- ren op het lijstje van het huwelijk- spaar. Al twee keer werden de kof fers gepakt voor een reis naar Canada, waar een zus van Nico woont. Met de wintermaanden in het vooruitzicht kunnen beiden nu genieten van een mooi cadeau van de (klein-) kinderen: een dvd met heel veel foto's uit de historie van de Bijwaardjes. HEILOO - Vorige week werden zij verblijd met een bezoek van burgemeester Romeyn en dat mocht ook wel, want Jo (88) en Nico Bijwaard (83) vierden dat ze op 22 november al zestig jaar lief en leed met elkaar delen. Zondag 20 november was het feest voor familie, kin deren, klein- en achterkleinkin deren bij van dér Valk in Akersloot. Een feest goed voor veertig genodigden. 'Want we willen graag alles erbij'. Ze zeggen wel eens 'van een brui loft komt een bruiloft' en dat blijkt maar al te waar. Jo, toen nog de Ruyter, uit Heemskerk en Nico Bijwaard uit Oude Niedorp hebben elkaar namelijk ontmoet op een trouwerij. Een familielid van Nico trouwde en had haar vriendin Jo gevraagd de broodjes te smeren. Al gauw stond ook Nico met het boter- mes in de hand. Er werd tot een huwelijk besloten en de trouwring uitgezocht bij juwelier Ibbing voor vier gulden en een halve rozen krans. Logisch dus dat het huwelijk zo'n lang leven beschoren is. Jo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9