Nieuw bij Scooterbox: aanvragen kenteken Plusactiviteiten brengt winterprogramma 2006 Traditionele boerenkoolmiddag limmen Een nieuw dorpshart voor Castricum REGIO 17 POLITIEBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN Uylenspieghels serveren Erika Kapel Inbraak woning Verkeerscontrole Verloren en gevonden in Castricum Bibliotheek Castricum pakt uit Operetteliefhebbers Mantelzorgcafé Een echt gezellig verblijfterrein Een ondergrondse parkeergarage met plaats voor 133 auto's UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2005 AKERSLOOT - Een kenteken aanvragen voor mijn brommer of scooter, hoe pak ik dat aan? Dat is de vraag die velen zich stellen nu de Rijks Dienst voor het Wegverkeer (RDW) per 1 september heeft bepaald dat brommers en scooters voorzien moeten zijn van een kenteken. Lang niet iedereen vol doet aan de eisen om zo'n aanvraag te doen. De Scooterbox is gecertifi ceerd door het RDW voor uitgave van kentekens. De persoon die achter de Scooterbox schuilgaat is Ed Kerkhof. Hij heeft ruim vijf jaar ervaring in reparatie, onderhoud en schadeherstel van brommers en scooters en is nu dus officieel kentekenexpert. „Het is heel belangrijk vandaag de dag een kenteken te voeren. Ook met het oog op diefstal. Wanneer een voertuig voorzien is van een kenteken is het niet lucratief meer om het te stelen. Tot 1 september 2006 heeft men de tyd om een kenteken bij een gecertificeerd station aan te vragen. Daarna dient met dat in het keuringsstation van de RDW te doen. Dat gaat dan heel wat ingewikkelder. Het is dus zaak dat mensen dat nu regelen." U kunt de schouw en het kenteken al regelen voor de speciale actieprijs van 35,-. Maakt u dus snel een afspraak via tel. 06- 22020702. CASTRICUM - Het nieuwe Plusactiviteiten Winterprogramma 2006 wordt op woensdag 30 november gratis huis-aan-huis bezorgd in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee, Alkmaar en Heerhugowaard. Het Winterprogramma 2006 bevat informatie over het uitgebreide cursusaan bod. Komende winter kunt u bijvoorbeeld een aantal zeer interessante lezin gen volgen over onder andere Atlantis, sprookjes, historie, dyslexie en duin leven. Op muziekgebied kan men het Weihnachtsoratorium van Bach of Mozart in Wenen volgen. Er zijn cursussen variërend van mensenkennis, talentontwikkeling tot tuinonderhoud. Op creatief gebied vindt u de work shops of de cursussen als glas in lood, en textiel verven. Daarnaast oude bekenden als tekenen, schilderen, werken met speksteen, bloemschikken of workshops scrapbook maken. U kunt de taal van uw vakantieland leren in diverse talencursussen. Tevens kunt u dan leren hoe u die herinneringen mooi kunt vastleggen met fotografie of videofilmen. U leert foto's met de computer bewerken bij digitale fotografie. Heeft u het programma niet thuis ontvangen, dan kunt u het halen bij de bibliotheken van bovenge noemde gemeenten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Ook kunt u alle informatie vinden op de website: www.plusactiviteiten.nl. Informatie: 0251-659119 maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.30 uur. LIMMEN - Zondag 11 december is er weer een traditionele boe renkoolmiddag van carnavals vereniging De Uylenspieghels. Natuurlijk staat er weer boe renkool met worst op het menu, maar vanwege het jubi leumseizoen staat er op het muzikale menu iets extra's. Heel wat jaren terug hebben deze muzikanten met de Boerenkoolmiddag de Burgerij op zijn kop gezet en daarom vonden de Uylenspieghels het gepast om Erika Kapel bij dit feestje halen. Om 16.00 uur gaan de deuren van leut- bunker De Burgerij open. De koks Gerrit en Edwin zullen weer voor een heerlijke maaltijd zorgen deze middag. De kaarten zijn al in de verkoop en te verkrijgen bij de fam. Baars aan de B.N. Straat 97 en bij de fam. Burgering aan de Vredeburglaan 2. Voor donateurs kosten de kaarten 3,50 en niet donateurs betalen 5,-, kinderen tot en met 12 jaar eten gratis mee. De kaarten zijn tot en met vrijdag 9 december af te halen. Voor betalen aan de deur geldt: op=op. LIMMEN - Op zaterdag 26 november is in een woning aan de Zuidkerkenlaan ingebroken aan het begin van de avond. De dader is via de achterkant van het huis binnengekomen door een raam te forceren. Gestolen zijn een plasma tv en een monitor. CASTRICUM - Op zaterdag 26 november is op de Dorpsstraat een controle gehouden op fiets verlichting. In totaal hebben 18 fietsers een bekeuring gekregen. De controle duurde van 21.00 tot 03.00 uur. Verloren in Castricum Duits kentekenplaat CEDD122, kentekenplaat ZL-33-SB, sleutels, blauwe portemonnee met bankpas van Velzen, zwart kindeijack met sleutels, tweed dameshoede, damesbril dun zwart montuur, herenportemonnee met pasjes en geld, gsm Samsung. Gevonden in Castricum Geld in pin, kinderwagen voor twee achter elkaar, drie keer sleutelbos, rechthoekig plaatje met foto. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 21 en 28 november. CASTRICUM - De bibliotheek Castricum pakt op de zaterdagmid dagen in december tussen 13.30 en 15.00 uur nog eens extra voor u uit, De decembermaand is niet voor niets de maand van de cadeautjes. Ook de bibliotheek heeft een erg leuk cadeau voor u bedacht. Tussen 13.30 en 15.00 uur kunt u gratis een dvd, video, cd-rom, cd of sprin ter lenen. Per bibliotheekpas mag één gratis item geleend worden. De bibliotheek pakt voor u uit op zater dagmiddag 3, 10, 17, 24 en 31 december. In het nieuwe jaar gaat de bibliotheek Castricum van start met maandagavondacties in alle drie de vestigingen. LIMMEN - Op 17 maart gaan de Vrouwen van Nu te Limmen met ëen bus naar het Parktheater in Hoorn. Daar wordt de operette Das Land des Lachelns van Franz Léhar in het Nederlands uitgevoerd onder begeleiding van het Zaans Opera en Operette Orkest. Er zijn nog plaat sen vry voor niet-leden. Ook de heren zijn welkom. De prijs, inclu sief vervoer en fooi voor de chauf feur bedraagt 26,-. Opgave voor 15 december bij I. Tebbens, tel. 072-5051732 of by R. Scheepmaker, tel. 072-5051722. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé vindt plaats op woensdag 7 decem ber in het paviljoen in de tuin van Kapitein Rommel. Er worden in de sfeer van de tuin kerstkransen gemaakt bij mooie muziek en voor de inwendige mens zal ook worden gezorgd. Uw verzorgende is deze avond ook van harte welkom. Aanvang 19.30 uur. Er zyn geen kosten aan deze byeenkomst ver bonden. Wie deze avond wil bywo- nen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, telefoon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd wor den. Vervolg van pagina 15 De behandeling van het plan vindt plaats in de raadscarrousel van 1 december. Het is dan aan de gemeenteraad om in de daarop vol gende weken een besluit te nemen of het plan voldoet aan de uitgangs punten van de klankbordgroep en raad. Ook neemt de gemeenteraad een besluit of een samenwerkings overeenkomst met ontwikkelaar Symbion wordt aangegaan voor de realisatie van het plan. Gezelligheid en kwaliteit Uitgangspunten voor het Bakkersplein waren gezelligheid en kwaliteit. Het nieuw te ontwikkelen dorpsplein moet het centrum van Castricum aanvullen en versterken. Het plein moet in tegenstelling tot nu een echt gezellig verblyfterrein worden. De architect Piet Wierenga laat deze uitgangswaarden terug komen in zyn ontwerpen. Het plein ademt een vriendelijke en open sfeer. De winkelfronten zijn klein schalig van opzet en het plein krygt mede door de detaillering van de gevels een dorpse uitstraling. De detailhandel moet versterkend en aanvullend worden voor de winkels in Castricum centrum. Eén super markt gaat weg en het plein zal zich onderscheiden door een aantal goede speciaalzaken. De woningen Het woonprogramma kent een mix van appartementen in diverse categorien. Daarin is gedacht aan starters en senioren. In totaal gaan er straks 65 appartementen in de verkoop. Zeventien woningen komen uit in het goedkope seg ment, 42 in het middeldure en zes in het hogere marktsegment. Om het plein heen is ruimte voor zestien winkels en 'een supermarkt. Die supermarkt wordt grotendeels aan het zicht ontrokken. Slechts de entree is zichtbaar op het plein. De supermarkt ligt verder in de bebou wing achter het plein. Het plein Het plein krygt een lengte van 68 meter en heeft een breedte die vari eert van 20 tot 30 meter. De toe gang tot het plein vanaf de Dorpsstraat is ongeveer twintig meter breed en daardoor ontstaat een prettige verbinding met de andere delen van het dorpscentrum. Voor het plein is gekozen voor een hoge kwaliteit aan materiaal met een uitnodigende uitstraling. Er is gekozen voor een basis van natuurstenen platen als bestrating. Op driekwart van het plein komt een rond stenen zitelement waarin een drietal bomen komt te staan die passen bij de duinachtige omgeving van Castricum. Het plein wordt verlicht met een soort van kroonluchters. Deze ronde verlichting komt aan kabels boven het plein te hangen. Hierdoor ontstaat een rustig en sfeervol beeld van het plein en blijft het zicht op de winkels open. Daarnaast wordt de ruimte optimaal benut. Door het ontbreken van obstakels is het straks ook mogelijk andere activitei ten te organiseren, zoals boeken markten of braderieën. Parkeren Een van de uitgangspunten voor het Bakkerspleintje was ook dat de- parkeersituatie moet verbeteren. Het nieuwe Bakkersplein wordt autovry. In plaats van bovengronds parkeren zoals nu, wordt er een ondergrondse parkeergarage gerea liseerd waar plaats is voor 133 auto 's. Bij het ontwerp en inrichting van de garage wordt veel aandacht besteed aan het de sociale veilig heid. De gemeente en projectontwikke laar hechten veel waarde aan een zeer veilig en moderne parkeervoor ziening. Deze parkeergelegenheid heeft zowel een privé-gedeelte voor de bewoners als een openbaar gedeelte. In de parkeergarage is een lift die direct toegang tot de super markt geeft. De tweede lift komt uit op het plein zelf. Ook aan de fiet sers is gedacht. In de parkeergarage komt een opstelplaats voor fietsen. Aan de achterzijde van de bebou wing worden nog eens 52 parkeer plaatsen bovengronds gerealiseerd. Daarmee komt het totaal op 185 parkeerplekken. Ruimschoots voldoende voor het Bakkersplein. De toegang voor de parkeerac commodatie komt halverwege de toegang van de Torenstraat en heeft een breedte van ongeveer twintig meter, inclusief een overkapte pas sage van vyf meter breed. Deze toe gang is voor voetgangers en fiet sers. Een 'artist impression' van het nieuwe Bakkerspleintje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 17