Concert Vredeburgers Emergo's Charles Dickensensemble REGIO 19 INGEZONDEN BRIEF Sporthal D'Enterij Verkiezingen Gemeenteraad 2006 QQ? Met Bianca de Heer en Paul Barten Russische liederen en liederen uit opera's Nieuwe cursus EHBO POLITIEBERICHTEN Paard overleden na botsing Verloren en gevonden in Castricum Rijmen op z' n Westfries in kerstsfeer KORTOM Kersstollenactie Scouting Akersloot Kerstmarkt Griezelvossenjacht door de Hoef Unicef-verkoop Piet Prins Algemeen kampioen U ITKIJ KPOST 7 DECEMBER 2005 Op donderdag 1 december werd in de raadscarrousel gemeente Castricum de toekomst van sport hal D' Entery besproken. Er was een voorstelbesluit waarin men kan lezen dat optie drie de beste is, sloop van de sporthal en nieuw bouw van een sportzaal zonder tri bune en kantine, dingen die by het sociale gebeuren van sport horen. De sportzaal komt dan bij W Limmen op een stuk grond van twee eigenaren en het past niet in het bestemmingsplan en streek plan. Als je het stuk leest lykt het alsof de voetbalvereniging het wel eens is met dit plan, maar ik hoor anders. Zeker het gebruik van de kantine wordt tegengesproken. Aanpassingen gedaan om met het Stratentoernooi, volgens alle eisen, hun feesttent te plaatsen. Hoe dit straks? Buren zyn niet van alles op de hoogte, in het eerste gedeelte Dampegheestlaan, waar nu op zon dag nog een parkeerverbod is, staan op de groenstrook parkeer plaatsen getekend. Kermisauto's staan nu geparkeerd bij sporthal D'Entery, als dit bebouwd wordt waar dan? Regeren is vooruitzien! De school gymt nu buiten met mooi weer in het park en haalt spullen uit de sporthal. Op de plek van die sportzaal is geen buiten- gym mogelijk, de sportvelden moe ten dan rusten. Het veldje wat over blijft is geen optie door bebouwing en beplan ting. In D'Enterij was er 24 novem ber nog lekkage waardoor er geen gym en zaalvoetbal mogelyk was. Door deze lekkage, die al vier maanden eerder was gemeld, heeft de scheidingswand schade opge lopen en moet ook gerepareerd worden. De douches zullen het die tyd niet volhouden, bij gebruik worden de muren in de gang voch tig wat een ongezond klimaat geeft. Al die tijd moet D'Entery wel leef- en bruikbaar blijven en aan eisen voldoen. De raad zal het kapitaalvernietiging vinden, als men om geld vraagt voor onderhoud aan een pand wat gesloopt gaat worden. Wees wijs en investeer in een pand dat bij goed onderhoud nog zeker twintig jaar mee kan volgens raad van Advies Platformsport in september 2004. Limmers laat je horen, want D'Enterij heeft ook een sociale functie binnen onze kern. Gerda Burgering Limmen 'De politieke partyen spelen weer Sinterklaas in de verkiezingsaan loop, maar stonden de laatste drie jaar niet veel zaken in Limmen in de uitverkoop. Nu hoor je weer vage beloftes voor Limmen dat de komende jaren hard gaat groeien, terwijl ze na de verkiezing weer behoorlyk in de voorzieningen gaan snoeien. We hebben wel (Limmers in de raad maar merkt u iets, straks moet u voor alles naar Castricum en het liefst op de fiets. Op alle Limmers is er nog geen tien pro cent lid van een poütieke party. Het wordt tyd voor een echte Limmer party, meld u aan en kom er bij. Red wat we nu nog aan voor zieningen in Limmen hebben en wordt lid, van een Limmer volks partij waar nog strijd in zit. Ook Akersloot is rijp voor een eigen party, daarmee kunnen we strijden zij aan zij, komt allen te samen, sluit de rij, de uitverkoop is voorbij. Frits Zonneveld Limmen Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater. Ei8en foto LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater geeft op vrijdag 16 december een geva rieerd concert in de Corneliuskerk te Limmen. Aan dit concert wordt medewer king verleend door de solisten Bianca de Heer, sopraan en Paul Barten countertenor. Op het pro- gramma staan vóór de pauze enkele Russische liederen en üederen uit LIMMEN - Heeft u dat wel eens meegemaakt: voor uw ogen gebeurt een ongeluk, klein of groot, thuis of op straat. U zou wil len helpen maar u weet eigenlijk niet goed hoe. Hierin kunt u binnenkort verande ring brengen. Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Limmen, organiseert binnenkort weer een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. Tijdens deze cursus leert u hoe u in ongevalsituaties correct moet han delen. Hoe u een slachtoffer zo goed mogelijk kunt helpen zodat ergere schade voorkomen wordt, het slachtoffer zo min mogelijk pijn heeft en de gevolgen van het onge luk zo veel mogelijk beperkt blij ven. U leert inschatten of en door wie verwondingen verder behandelt moeten worden. Ook komt de rea nimatie uitgebreid aan bod. Tijdens de verbandleerlessen kunt u, indien gewenst, leren een wond zo goed mogelyk zelf te verbinden. De cursus bestaat uit tien lessen van twee urn- en wordt gegeven op de dinsdagavond in de nieuwe brandweerkazerne aan de Rijkstraatweg. De kosten bedragen 130 euro, inclusief lesmateriaal. De cursus start in januari of februari 2006. De extra module verbandleer van drie lesavonden kunt u direct aan sluitend aan de basiscursus volgen. Voor informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met mevr. N. Valkering, tel. 072-5051413 of mevr. A. Korving, tel. 072- 5053045. opera's van W A. Mozart, G. Verdi, P Mascagni en E Schubert Na de pauze worden liederen gezongen uit de opera I Puritani van V Bellini en gedeelten uit de opera Orfeo en Euridice van Ch.W von Gluck. Het geheel wordt bege leid door Janneke Koetsier, piano, Erna Sommer, viool en Magrita Rondeel, cello. De aanvang van het concert is om 20.15 uur. De entreeprijs bedraagt 10,- 65+ en CJP 9,- Kaarten kunnen telefonisch worden besteld bij Clementine Bruschke 072-5052087 en by Ria Hooijboer 072-5052235. Tevens zijn kaarten verkrijgbaar by Stuifbergen, Kerkweg 42 en op de avond van het concert bij de ingang van de kerk. De kerk is open om 19.45 uur. CASTRICUM - Op zaterdagmiddag 3 december even voor 16.00 uur is een paard met haar 13-jarige berijdster aangereden door een 19- jarige automobilist uit Alkmaar. Het paard heeft het ongeval niet over leefd. Het meisje reed met haar paard over eèn bospad dat uitkomt op de Beverwijkerstraatweg in Castricum, ter hoogte van de Hollaan. De automobilist reed over de Beverwijkerstraatweg in de rich ting van Heemskerk. Het meisje had haar paard niet onder controle. Het dier ging in galop de rijbaan van de Beverwijkerstraatweg op en werd door de auto aangereden. Het meisje is met nekletsel naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk gebracht Verloren in Castricum Bruine suède dameshandschoen met bont, diverse sleutelbossen zes keer, grijs/zwarte Nokia GSM, grijze koker met leesbril, zwarte porte monnee pasjes en geld, zwart lin nen portemonnee pinpas geld bonuskaart, kinderbril blauw mon tuur, Seiko dameshorloge metaal, portemonnee met ID bewijs, rug zakje model pinguïn. Verloren in Akersloot GSM Samsung E310. Verloren in Limmen Horloge groen/beige. Gevonden in Castricum Fietssleutel met Pokemon, zwart mapje met gehoorbeschermers MO, fietssleutel rood drie sleutels. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 28 november en 5 december. Het Charles Dickensensemle van Emergo uitgedost in Charles Dickenskledij. Eigen foto CASTRICUM - Op zondag 11 december wordt een speciaal kerstprogramma bij de Zondag sociëteit gepresenteerd in de grote zaal van Ontmoetings centrum Geesterhage. Het Charles Dickensensemble van Emergo treedt dan op, uitge dost in Charles Dickenskledij. Het speciaal voor kerst samengestelde ensemble is inmiddels een graag geziene gast op kerstmarkten en andere kerstbijeenkomsten in de decembermaand. De kinder- en tie nerkoren Sparks en Pearl van Toonbeeld, onder leiding van Adinda Vis, zullen eveneens deze middag een optreden verzorgen. Dick Groot vertelt en rymt tussen door op z'n Westfries in kerstsfeer. De muzikale omlijsting is in handen van Jan van der Schaaf. De Zondagsociëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage. De Toegang is 2,-. AKERSLOOT - Op 12 en 13 en mogelijk 15 december komt scou ting Akersloot langs de deur met Kerststollen(Weihnachtstollen) Ze kosten 4,50, waarvan een gedeelte bestemd is voor Scouting Akersloot. Hiermee willen zy de nieuwbouw van htm gebouw financieren. Vorig jaar verkochten ze er bijna negenhonderd. Mocht u interesse hebben in één of meerdere kerststollen (by grote afname zijn er speciale prij zen) kunt u bellen met Rob Dekker, tel. 0251-312464. AKERSLOOT - Op zondag 11 december wordt in Akersloot weer een Kerstmarkt georgani seerd. Na een jaartje weg te zijn geweest, heeft de organisatie weer twintig kramen kunnen vul len. Wederom wordt de markt georganiseerd in Sporthal en Cultureel centrum de Lelie. De markt is geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Tijdens de kerstmarkt zal er ook nog een optreden van de 'kromsailors' zijn. Toegang tot de markt is gratis. EGMOND - Stichting Welzijn Bergen afdeling Jeugdbelangen organiseert op vrijdag 9 decem ber een griezelvossenjacht door de Hoef. Start om 19.00 uur in dorpshuis Hanswijck (achterom). Per team van minimaal vier tot maximaal zes plus één volwassen begeleider. Deelnemersbijdrage 1,-. Voor meer info: Michelle v.d. Wateringen, tel. ,072- 5063793 of Anneke Koopman 072-5066852. LIMMEN - Op vrijdag 9 decem ber is er weer een Unicefkraam by Albert Heyn in Limmen. Van 09.00 tot 20.00 uur kan men daar terecht voor aankoop van kerst en algemene wenskaarten. Gok voor cadeau's voor jong en oud, zoals agenda's, kalenders, kinder boekjes en spelletjes kimt u terecht. Voor informatie of een bestelling kunt u bellen met tel. 072- 5052492 (Mw. G. Zageman) of tel. 0251-657922 (Mw. E. Veldman). EGMOND - Piet Prins uit Egmond aan Zee is met zijn blauwgroene papegaaiamadine algemeen kam pioen geworden tijdens de onder linge vogeltentoonstelling georga niseerd door vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo en omstre ken. De vogelshow in het weekend van 19 en 20 november welke een onderdeel is van de tentoonstel ling, was een groot succes en bezocht door veel Lefhebbers, kwekers en belangstellende van de vogelsport. Op de show waren 155 vogels te bewonderen. De overige prijswinnaars zyn: Kampioen Kleur kanaries: G.A. Tuyn, kampioen postuur kana ries: J. Bakkum, kampioen stam men tropen: P Prins, kampioen tropen: P Prins, kampioen krom snavels: J. Bot, kampioen vrije klasse: J. Bot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 19