Vennewater Badminton blijft winnen Danspaar finalisten op Gooiland TTophy Wintercompetitie Limmerpoldercup Spannende derby Zeevogels Zeeman nog steeds fier aan kop bij Oppositie SPORT 25 KORTOM Uitslag wedstrijd Wintercompetitie HSV Kennemerland De Jager pakt de draad weer op UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2005 BADMINTON HEILOO - De Badmintonhal op het Vennewater leek wel een bijenkorf dit weekeinde. Tien thuisspelende competitie teams en nog een tweetal beginnersteams, zorgden weer voor veel vuurwerk en publiek op de bank. De sportieve balans was ook posi tief, zes winst, een gelijkspel en drie verlies wedstrijden. Nu de tweede helft van de competitie begonnen is komt er steeds meer duidelijkheid in de positie van de diverse teams. Vennewater 1 onderstreepte zijn onge slagen status nog eens met een gede gen 6-2 overwinning op Swish 2. Swish reisde dit weekeinde met meer dere teams af naar Heiloo, vooral met jeugd. Nieuw was de uitnodiging om ook twee teams met beginners mee te nemen die de kans kregen om tegen de jonkies van Vennewater een wed strijd te spelen en zo wat ervaring en wedstrijdkennis op te doen. De Jeugd uit Krommenie pakten wel de meeste punten maar de grote winst was voor iedereen het zelfde: een echte wed- strijdervaring rijker. Voor de competi tie teams waren de belangen groter, zeker voor Ven B2. Bij verhes tegen het ongeslagen Swish B3, waren kan sen op een eerste plaats verkeken. Bij winst konden zij de eerste plaats overnemen en lonkt het kampioen schap. Remco Bakker opende tegen de sterke Tom van de Bos. Soms kan van de Bos bij zijn eerste partij wel eens last hebben van de spanning, maar daar was nu weinig van te merken. Met 7-15 10 -15 ging deze eerste par tij verloren voor de thuisploeg. Het was aan Mike van de Putten om de stand gelijk te trekken. Tegen Pim Stam moest de winst met hard wer ken afgedwongen worden 15-7 15 13. De Dames hadden het wat minder zwaar, Esmee Roseler zette met een gedegen partij Kimberly Raven aan de kant 11-6 11-3 en Liselotte Van Balen had geen probleem met Laura Raven 11-3 11-3. Maar Swish was niet voor niets ongeslagen tot nu toe. Het heren dubbel van Mike van de Putten en Robin Haak tegen Tom en Pim was een ware slijtageslag. Verlenging in de eerste set 15-17, winst na hard werken in de tweede set 15-11 en toch nog verhes in de derde set 10-15. Toen Liselotte en Susan Admiraal ook het dames dub bel verloren van de dames Raven 10- 15 3-15, was de stand weer helemaal gehjk. In de beslissende mixen was de spanning te snijden, de uitslag kon wel eens bepalend zijn voor het kam pioenschap! Robin en Esmee vochten zich gedreven naar winst tegen Pim en Manon 15-8 15-4. Maar het brood nodige winnende punt moest door Remco en Susan binnengehaald wor den tegen de sterk spelende Tom met Kimberly. De eeste set leverde een zwaar bevochten winst op 15-8, maar de tweede spannende set ging nipt verloren 13-15. De ahesbeslissende derde set was er een die de wedstrijd waardig was. Er was goed spel, spannende ralle- ys, en sterke mentaliteit van alle spe- Iers te zien, aheen de verlenging ont brak (net) 15-13. Vennewater B2 wint van Swish B3 en neemt de koppositie over. LIMMEN - De wintercompetitie van de vier verenigingen van de Limmerpoldercup is vorige week zondag gestart in het Stet in Limmen. Een matige opkomst (tien deelnemers), matig weer en matige vangst kenmerkten deze wedstrijd. De vis was moeilijk op de stek te houden, mede doordat er zeer veel snoek zeer actief aan het azen was. REGIO - De tweede wedstrijd van de wintercompetitie werd gevist in het Stet te Limmen. Er was sprake van regenachtige weersomstandig heden en de veertien deelnemers waren van goede zin om veel te vangen. Vooraf kregen alle deeln- mers een heerlijke banketletter, een geste van de wedstrijdcommissie. In het Stet is vrijwel altijd sprake van prima vangsten en deze zondag was daarop geen uitzondering. Al zeer snel na het beginsignaal wer den overal op het parcours de eer ste vissen gevangen, veelal kleine maar wel veel vis. Het zou werken worden deze zondagochtend. Het waren Nico Schouws op nummer 6 en Theo Breedijk op nummer 5 die tegen elkaar op zaten te vissen in het A-vak. Na telling en weging bleek dat Nico Schouws zijn maar ook de wedstrijd had gewonnen met 153 stuks en een gewicht van 6.875 gram. In vak B was het een heel spannende strijd vrijwel alle vissers in dit vak zaten zeer goed te vangen. Na telling en weging bleek de meeste vis voor Toon Colonello met 143 stuks, toch ging de vak winst naar Harry van Dessel met 139 stuks en een gewicht van 7.200 gram. We kunnen terugkij ken op een geweldige visochtend met prima vangsten. En dat met de gedachte dat naarmate de tempera tuur daalt de vangsten gaan toene men in het Stet, dat belooft nog wat. Uitslag: Vak A 1Nico Schouws 153 stuks, 6.875 gram, 2. THeo Breedijk 178 stuks, 4.850 gram en 3. Gert Lute 97 stuks, 4.025 gram. Vak B 1. Harrij van Dessel 139 stuks, 7.200 gram 2. Teun Kanon 138 stuks, 4.750 gram en 3. Toon Colonello 143 stuks, 3.850 gram. Volgende wedstrijd is op zondag 18 december. Meer info: Gert Lute, tel. 06-10705422. Op de kopstek werden, door actieve rovers en mogelijk een azende karper, slechts twaalf stuks vis gevangen. Gelukkig was het op de rest van het parcours wel beter. De kampioen van 2005, Rien Faasse, was ook nu weer de beste, hij wist 96 vissen te vangen met een gewicht van 2870 gram. Rien is specialist in het vangen van juist de allerkleinste visjes. Dat lukte hem deze keer niet, en dat was zijn red ding, want naast een hoog aantal wist hij ook het nodige gewicht in de schaal tè brengen. Op stek twee was Jan Walta goed bezig, hij ving er tachtig met een gewicht van 2880 gram. Dit was net tien gram minder dan zijn buurman Dick Pekel, die echter minder vissen kon tellen. Voor elke vis wordt vijftig gram opgeteld by het vangstge wicht, en zo was dus Walta tweede en Pekel derde. Vanaf stek vijf had den de deelnemers last van een actieve, behoorlijk grote snoek die regelmatig over de stekken ploeg de. René Levering was op dit stuk het beste, hy ving toch nog 2770 gram en 59 vissen. Met 1900 gram en 79 vissen werd Peter van der Heijdt hier vierde. Hij had tydens een trainingssessie van Rien Fhasse de kunst van het vangen van de minivisjes gezien, en viste nu een tijdje met een stukje made in plaats van een hele. Dit leverde hem in het laatste half uur nog zeker 15 visjes extra op. Debutant Vince Kaandorp, net by de jeugdafdeling vandaan, werd eervol achtste met 38 vissen en 1400 gram. Hij wist als een van de weinigen de betere kwaliteit voorns te vangen. De uitslag: 1. R. Paasse HV Castricum 7670, 2. J. Walta DVW Heiloo 6880, 3. D. Pekel De Sander Akersloot 6240, 4. P van de Heijdt HSV Limmen 5850, 5. R. Levering HSV Limmen 5720, 6. A. Stey HV Castricum 4510, 7. C. Duinmeyer, HV Castricum 3910, 8. V Kaandorp HSV Limmen 3300, 9. H. Scholten HV Castricum 3210, 10. M. Acquoy De Sander 820. De vol gende wedstryd wordt gevist op zondag 18 december. Ook dan is het Stet weer het viswater. De com petitie bestaat uit vijf wedstrijden, waarvan de drie beste uitslagen tel len. De laatste wedstryd is een vrije wedstryd, waarbij ook vissers die niet voor de competitie vissen, mee vissen voor de prijzentafel. Deze wedstrijd wordt afgesloten met een snertmaaltijd, verloting en prijsuit reiking. Informatie bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. VOETBAL i EGMOND/BERGEN - Zeevogels en Berdos hebben beiden één punt overgehouden aan hun onderlinge treffen. De Hoevers wisten voor rust twee keer te scoren. Dennis de Waard tikte een fraaie voorzet van Jan de Waard maar net binnen. De Berdos doelman voelde de bal wel maar zag het leer onder zijn buik doorglijden; 0 - 1Jorit Groot mocht even later alleen op de Berdos goalie af. De twijfel sloeg toe en de kans was verkeken. Dezelfde Groot was even later succesvoller. Zijn uithaal van de rechterkant leek een prooi te worden voor doelman Biersteker. Toen een verdediger de punt van zijn schoen tegen de bal zette was er geen pakken meer aan; 0-2. Zeevogels doelman Lesley Groot was ook niet voor niets meegekomen naar de Heerlijkheid. Hij moest zyn ploeg een aantal keren door het vuur slepen door knappe reddingen te verrichten. Na rust wist Berdos binnen 15 minuten de stand gelyk te trekken. De absolute topscorer Frank Stokman (tien doelpunten) wist een mooie aanval af te ronden; 1-2. Even later benutte Sander de Zwart feilloos een strafschop; 2-2. Het resterende half uur was er één van pompen of verzuipen. De jeugdi ge Zeevogels ploeg wist onder lei ding van aanvoerder Jeroen Koel stand te houden. In de basisopstelling van trainer Cees Donkersloot stonden maar liefst drie papieren A- junioren (debuut Boudewijn Slot) en maakte Jan de Waard na lange tijd zijn rentree. De bezoekers misten deze middag zes geroutineerde spelers en zo moest de oefenmeester uit Heiloo de lastigste puzzel van dit seizoen maken. In de loop van de tweede helft zag Berdos een treffer afgekeurd worden wegens buitenspel en dachten de groenhem- den even recht te hebben op een penalty. Na een hectische slotfase moesten beide teams genoegen nemen met één punt in deze meer spannende dan goede derby. Zondag 11 decem ber speelt Zeevogels 1 thuis tegen Schagen. DANSEN CASTRICUM - Vorige week zondag werd er in Hilversum bij Danssportcentrum Alberto onder auspiciën van de NADB (Nederlandse Algemene Dans- sport Bond gestreden om de Gooiland Trophy 2005. Ook deze keer gingen er weer dans paren van de Castricumse Dansschool Griffioen naar Hilversum om te strijden om het kampioenschap. Aan de start in de debutanten klasse Ballroom en Latin-American stonden André Quax en zyn partner Linda. Na in de Ballroom de tweede ronde te hebben gehaald wist dit paar in de Latin-American de halve finale te behalen. In de wedstrijd klasse kledingklasse stond het paar Bas Oude Reimer en Sylvia Rysdijk aan de start in de D-klasse ook dit paar wist na goed dansen door te dringen tot de halve finale in de Ballroom discipline. Het dans paar Maurice Philipoom en Marieke van Londen stonden aan de start van de A-klasse Ballroom en wisten na sterk dansen de finale te beha len, en eindigden uiteindelijk op een prachtige derde plaats en namen een mooie bokaal mee naar huis. De trainers Luut Griffioen en Mariska Tauber waren weer tevre den over het behaalde succes en kijken daarom ook uit naar het vol gende toernooi op 11 december in Dalfsen waar wordt gedanst om de Christmas Trophy 2005. Maurice Philipoom en Marieke van Londen tijdens de tango finale A-klasse. Eigen foto SCHAKEN HEILOO - In de twaalfde ronde van de interne competitie tikte Zeeman met een paar door dachte een-tweetjes Limmen al snel in de verdediging. Met een slimme centrumopstoot sloot hij de belangrijkste diagonalen van Limmen af waardoor het snel met hem was gedaan. Door deze overwinning is Zeeman nog altijd de trotse lij staanvoer der. Tijdens de partij van Jonkheer tegen de Jager verzuchtte Jonkheer, dat hy het jammer vond dat hij de stelling van zijn tegenstander niet had. De Jager, toch een beminnelijk mens, wilde niet ruilen al was het alleen maar omdat hij er zoveel denkwerk in gestokenhad. Toch probeerde Jonkheer of hij nog een valkuil kon bedenken maar dat zat er echt niet in. De Lange kon zyn faam, om direct vanuit de opening beslissend voordeel te behalen, niet helemaal waarmaken. Het voetvolk liep elkaar in de weg, waarbij een belangrijke loper ook nog eens het verkeerde pad koos. Huffnagel vond het allemaal best en consoli deerde zijn voorsprong bekwaam. Bosma stak in zyn treffen met Folkertsma, in een onoverzichtelijk avontuur, een kwaliteit die welis waar goede vooruitzichten bood maar toch wat dubieuze kantjes had. Oude rot Folkertsma, die rook dat het niet kon kloppen, ging er eens goed voor zitten en vond, tot leedwezen van de waaghals, de weerlegging. Daarna was het niet meer moeilijk om de overwinning veilig te stellen. Jeroen Prins en Shannon Vlaar maakten er, tot hun eigen verbazing, een waar spekta kelstuk van waarbij over en weer met mat werd gedreigd. Shannon kon een ingewikkelde dreiging ingenieus weerleggen maar had daarin zoveel tyd gestoken dat de volgende zetten de nodige scherpte misten. Prins trok met enig fortuin aan het juiste touwtje met onweer legbaar mat tot gevolg. Jammer voor Shannon die zich zeer inven tief verdedigde en een pluim voor Prins. De uitslagen: Zeeman - Limmen 1-0; Bosma - Folkertsma 0-1; Prins - Shannon Vlaar 1-0; van de Brink - Sauer remise; van deWai - van Etten rem; Jonkheer - de Jager 0-1; Hassing - Blom remise; Roodbol - de Jong 0-1; Huffnagel - de Lange 1-0; Rump - Tiffany Vlaar 1-0; Kraayenbrink - Vonk 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 25