Echtpaar Bakker viert diamanten bruiloft Feestelijke ingebruikname glasbakken H E I L O O 3 Herhaling film over IJsland Nico Mantel Bezoek aan het Catharijneconvent Rollen omgedraaid in Heiloo centraal Lezingavond Groei Bloei afdeling Heiloo Arbeidszaam leven in teken van elektrische huishoudelijke apparatuur Hun verkeringstijd kenmerkte zich door de oorlog Wethouder Opdam heft het glas op milievriendelijke containers UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2005 HEILOO - De belangstelling voor deze schitterende film van plaats genoot en natuurfilmer Nico Mantel was overweldigend. Het Trefpunt bleek op 16 november te klein. Veel mensen konden er op die dag niet meer bij. Op vrij dag 20 januari 2006 komt er nog maals een presentatie. Locatie: Het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Entree: 2,50. Reserveren niet mogelijk. De film, opgenomen tijdens een rondreis door geheel IJsland, toont schitterende beelden van lavavelden, geisers en waterval len. Dit alles omlijst door passen de muziek en ingesproken com mentaar. HEILOO - Op 8 december kunt u het Catharijneconvent te Utrecht bezoeken. Daar is een bijzondere tentoonstelling met een unieke verzameling van wel honderd historische objecten en repüca's uit Europese musea, waarmee het verhaal van de middeleeuwse kruistochten naar het Heilige Land aanschouwelijk wordt gemaakt. En dit niet alleen vanuit een christelijk perspectief maar eveneens bezien vanuit islamiti sche en joodse opvattingen met ooggetuigenverslagen. Vertrek is vanuit Heiloo met de trein van 09.57 uur, verzamelen 09.35 op het station waar Anneke van Assema u verder zal begeleiden. De aankomst is Utrecht is om 11.17 uur. Het bezoek wordt georganiseerd door de Culturele Commissie, een samenwerking tussen de ANBO, KBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Wie is toch die man die openhartige gesprekken heeft met de burgemeester, wethouders en gemeenteraadsleden op de lokale radiozender BeatFM? Als u dat wilt weten luistert u dan don derdag 15 december om 20.00 uur naar Beat FM. Dan is er een speciale aflevering van het pro gramma Heiloo Centraal. Daarin worden de rollen omgedraaid. Wethouder Rob Opdam zal in gesprek gaan met de vaste pre sentator van het praatprogram ma, Bob van Unnik. Beat FM is te beluisteren op 106.3 FM en op de kabel op 96.5 FM. HEILOO - De laatste lezing in 2005 georganiseerd door Groei Bloei afdeling Heiloo en omstre ken heeft als titel gekregen: 'Overijssel tussen Regge en Reest'De bekende natuurfoto graaf Philip Friskorn neemt ons mee door het prachtige coulisse landschap van Twente met zijn kenmerkende stuwwallen, erfenis sen uit de ijstijd. Wie kent niet de Nijverdalseberg, de Lemelerberg en de Holterberg. Her riviertje de Reest vormt voor een deel de natuurlijke grens tussen Drenthe en Overijssel. De oorsprong van de Regge ligt voorbij Diepenheim. Datum: dinsdag 13 december, aanvang: 20.00 uur. Locatie: ont moetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Toegang is gratis. HEILOO - Wel drie keer hebben ze het gevierd: hun diamanten bruiloft. Wessel en Corrie Bakker-Avis komen weer een beetje bij van alle festiviteiten. Maar genoten hebben ze, dat staat voorop! Op woensdag 30 november 1945 traden zy na jaren verkering in het huwelijk. Wessel (84) afkomstig uit Alkmaar en Corrie (82) geboren in Egmond, maar opgegroeid in Heiloo, hebben elkaar leren kennen via de turnvereniging. ,,Ik was lid van Doves in Heiloo en Wessel van de Halter in Alkmaar. In de Korenbeurs in Alkmaar werden jaar lijks de Noord-Hollandse kampioen schappen gehouden. Daar hebben we elkaar leren kennen, 14 en 12 jaar oud", zo vertelt Corrie. Het was duideüjk dat de vonk oversprong, hoewel het nog een paar jaar duurde voordat ze echte verkering kregen, dat was in 1939. Hun verkeringstijd kenmerkte zich door de oorlog. Toen die voorbij was, zijn ze dan ook snel getrouwd. De ouders van Wessel bezaten een huis in Heiloo, dat de laatste jaren van de oorlog bezet was door de Duitsers. Door het tekort aan hui zen in '45, kreeg je niet zo makke lijk een woning. De ouders van Wessel besloten in het huis aan de Straatweg in Heiloo, Huize Corrie, te gaan' wonen en Wessel en zijn bruid betrokken het ouderlijk huis in Alkmaar. In 1968 verhuisden ze De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor óm stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. naar Heiloo. ,,Mijn vader had een zogenaamde kuiperij, daar werden vaten voor boter gemaakt. Omdat de boter meer en meer verpakt ver kocht werd is zijn zaak langzamer hand overgegaan naar een zaak met elektrische huishoudelijke appara tuur. Bakker op de Dijk, oftewel Bakker Dijk", volgens Wessel Bakker. Het was hard werken in de elek trische apparatuur en Wessel biecht op dat hij soms wel eens de tijd en het feit dat hij getrouwd was vergat en zijn vrouw hem in de kleine uur tjes belde of er niets ernstigs gebeurd was. Zo maakten ze aan alle kanten de ontwikkeling van de wasmachine mee. Van een houten exemplaar tot de Hoover, een zogenaamde snel- wasser, waar ze menig demonstratie mee uitvoerden. ,,Dat ding was ook zo klein, je laadde hem op je nek en dan ging je ter plekke demonstre ren. Geen mens wilde er toen nog mee wassen, dus we moesten het echt voordoen. Dan vroegen ze mij: meneer Bakker, zet u hem maar aan. We heten wel eens mensen hun vuile schoenen afvegen aan een handdoek en in vier minuten was alles weer schoon. Later zijn we ze zelf gaan maken en noemden ze 'Marjo's'. Een samenvoeging van de namen van onze dochters Marja en Joke. Tja, we waren echte pioniers met wasautomaten, de eerste in Noord- en Zuid-Holland." Ook de opkomst van de televisie, koelkast en pick-up staan in hun geheugen gegriefd. En het bleef demonstreren geblazen. Zo hadden zij naast hun eigen keuken diverse showrooms, waar ook Corrie de gemakken van stofzuigers en keukenmachines aan de klanten toonde. Daarbij vond de bereidde soep grif aftrek aan de toonbank. Maar aan alles komt een eind en dat was voor Wessel wel heel abrupt. In 1989 werd bij hem een levensreddende operatie uitgevoerd ('ik had al visioenen van het hierna maals'), vanwege een lekkende aorta. Na negen dagen op de Intensive Care was het genoeg en Terugkijkend op hun leven zegt Corrie: „Het was er één met plussen en minnen, maar alles bij elkaar opgeteld heeft de plus gewonnen!" Foto: Mario Sacksioni besloten Wessel en Corrie er van de ene dag op de andere een punt ach ter te zetten. Met een gerust hart konden zij hun zaak overdragen aan 'de jongens'. Terugkijkend op dit (arbeidzaam) leven kan Corrie zeggen: ,,Het was er één met plussen en minnen, maar alles bij elkaar opgeteld heeft de plus gewonnen!" Dat is ook te danken aan hun kijk op het leven: altyd optimistisch blijven! Op dit moment is Wessel met name druk met zijn werk rondom het huis en zijn geliefde fuchsia's die hij zorgzaam de winter door helpt, zodat zij in het voorjaar weer tot volle bloei kunnen komen. Corrie bezoekt veel 'oude' mensen die zij kent van de kerk en zingt nog in twee koren. Met familie, vrienden en buren hebben zij hun diamanten bruiloft gevierd, van een kerkdienst tot een diner in eigen huis, omgeto verd tot een exclusief restaurant. En op woensdag 30 november werd het echtpaar bezocht door burge meester Hans Romeyn, tijdens hun feestje bij Sluispolder Golfbaan te Alkmaar. HEILOO - Eind november heeft de gemeente op vier locaties in Heiloo de huidige glas- en tex tielbakken vervangen door ondergrondse containers. De nieuwe ondergrondse glas- en textielbakken leveren een flink aantal voordelen op. Ze nemen minder ruimte in op straat en hoewel enkelen van u mis schien gehecht zijn geraakt aan de robuuste bakken op straat, is het algemeen oordeel dat het straat beeld door de ondergrondse bak ken sterk verbetert. Op de Werkendelslaan, waar de plaatsing van de nieuwe containers wordt meegenomen in de gehele opknap beurt van de straat, zal de verkeers situatie veiliger zijn doordat bestuurders beter zicht op de weg krijgen. Een ander voordeel van de nieuwe bakken is de geruisloosheid waarmee u glas en textiel kunt weg werpen. De nieuwe glas- en textielcontai- ners zijn dinsdag op een feestelijke manier in gebruik genomen. Om 16.00 uur werd de eerste glasbak officieel in gebruik genomen door wethouder Opdam, in aanwezigheid van enkele belangstellenden die samen met hem het glas hefden. Wethouder Opdam mocht de nieuwe glascontainers bij 't Loo zelf met een kraan in de grond laten zakken. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3