Kerstmarkt in plantenkas GGZ Noord-Holland-Noord Heiloo Prijzen voor Heilooër amateur-fotografen Marij Bar, Counseling en coaching H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 POLITIEBERICHTEN Parkeercontrole Inbraak in garagebox Eenzijdige aanrijding Vernielde vuilnisbak Maar liefst zes van de dertien prijzen voor HAF-leden Carla Admiraal, Renno de Jong, Jan Fontijn, Ineke Vijn en Yolanda Geldof UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2005 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. bijna niet verliezen. De kerstbomen worden professioneel verpakt waardoor er geen dennennaalden in de auto terecht komen tijdens het vervoer. Naast kerstbomen vindt u een groot assortiment aan kerst- groen en planten voor buiten waar onder Taxus, Buxus, Gaulthera en Skimmia's in diverse maten. Verder is er een ruime keuze aan accessoires (natuur of kunst) om zelf kerststukjes te maken. Enkele voorbeelden zijn: oasis, rietwerk, kransen, trendy bakjes en fraai gekleurde takken om uw kerststuk dat spéciale accent te geven. Ook is het mogelijk kant-en-klare kerst stukjes te kopen. Deze kunnen op maat en kleur worden gemaakt. Tevens zijn er vele soorten (bloeien de) kamerplanten te koop. De kerstmarkt in de plantenkas is geopend van 6 tot en met 23 december van 10.30 tot 16.30 uur. De kas is ook op zaterdag open, maar op zondag gesloten. De plan tenkas bevindt zich op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Op het terrein is de route naar de kas aangegeven met borden zowel vanaf de ingang van de Kenne merstraatweg als vanaf de ingang aan de Kanaalweg. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5312710. HEILOO - Op woensdag 30 november werd tussen 10.30 en 11.00 uur op het Raadhuisplein en de van Aostastraat gecontro leerd op het gebruik van de par- keerschijf in het parkeerzonege- bied. Tijdens deze controle werden in totaal vyf bekeuringen uitgeschreven, 's Middags werd tussen 15.30 en 16.15 uur gecon troleerd op de Schoollaan in het parkeerzonegebied. Negen bekeuringen werden tijdens deze controle uitgeschreven. HEILOO - Op donderdag 1 december werd aangifte gedaan van inbraak in een garagebox in de wijk Boekenstein. In de nacht van 22 op 23 november werd in de garage ingebroken en werd een damesfiets van het merk Gazelle ontvreemd. Braaksporen werden niet aangetroffen. Niet bekend is hoe men de afgesloten deur heeft weten open te krijgen. HEILOO - Maandag 5 december vond omstreeks 01.00 uur een eenzijdige aanrijding plaats op de Omloop. Door onbekende oor zaak verloor de 51-jarige bestuur der afkomstig uit IJmuiden de macht over het stuur en botste vervolgens tegen een in de berm staande boom. De auto raakte als gevolg van de aanrijding zwaar beschadigd. De bestuurder had een kleine verwonding aan zijn hoofd. Hij werd hiervoor behan deld in het MCA te Alkmaar. HEILOO - Het onderzoek door de politie naar de daders van de met een explosief vernielde vuil nisbak in Termijen is gaande. Het onderzoek richt zich op een groep jongens uit Heiloo. Enkele van deze jongens werden thuis door de politie bezocht. Met toe stemming van de ouders werd hun kamer en de schuur door zocht. Andere jongens worden in verband met het onderzoek in overleg met hun ouders uitgeno digd op het politiebureau. Gevonden voorwerpen van 21 november tot en met 4 december Enkele sleutels, zwart koffertje met als inhoud onder andere een noodruit, dameshorloge met leren bandje en metalen kast, roze kinderportemonnee, goud kleurige bril met bruine pootjes. HEILOO - Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord - het voormalig psychiatrisch zie kenhuis Willibrord - wordt van 6 tot en met 23 december in de plantenkas een kerstmarkt gehouden. De plantenkas wordt gedreven door cliënten van GGZ NHN in het kader van de zogenaamde arbeidsrehabilita tie; een opstapmiddel naar het reguliere arbeidsproces. De plantenkas beschikt over een breed aanbod aan kerstartikelen. Zo zyn er acht soorten kerstbomen met en zonder kluit waaronder de Nordmanbomen die hun naalden Ghurchillplein 13, 1921 ET Akersloot, tel. 0251-318750, internet: www.marijbar.nl, e-mail: info@marybar.nl. AKERSLOOT - Iedereen krijgt in het leven te maken met moeilijke momenten. Deze kunnen zich voordoen in de relatie met de partner, op het werk, of het gevolg zijn van een nare gebeurtenis. Het kan ook gebeu ren dat u twijfelt aan uzelf. Soms leiden gezondheidsproblemen of nare ervaringen in het verleden tot psychische klachten. In veel gevallen kunt u dergelijke moeilijkheden overwinnen, alleen of met hulp van familie of vrienden. Maar soms lukt dat niet. Dan kan een counselor uitkomst bie den. Marij Bar is in 2003 gestart met een eigen praktijk voor counseling en coaching. Daarvoor was zij vijf jaar werkzaam als psycholoog-onderzoe ker op een psychiatrische afdeling van een ziekenhuis. Zelf omschrijft zy haar begeleiding als: ,,Het begeleiden van mensen met emotionele en psy chische problemen. Ook cliënten met lichamelijke klachten die een psy chische oorzaak hebben, zoals nek, schouder en rugpijn of maag-darm stoornissen of echtparen met relatieproblemen." Counseling valt of staat met goed kunnen luisteren. En dat is wat cliën ten aangeven vaak te missen: 'Ik heb al zoveel hulp gehad, maar nog nooit heeft iemand echt naar me geluisterd.' Centraal in de begeleiding die Marij biedt staat gelijkwaardigheid en samenwerking. Ze stelt voorop dat ze wel psycholoog is, maar geen thera peut. Counseling is geschikt voor mensen die niet voldoende hebben aan steun van familie of vrienden, maar geen therapeut of psychiater nodig hebben. ,,Je moet ook luisteren naar de mogelijkheden die een cliënt zelf heeft, het lukt niet met te zeggen, doe dit of dat. Het werkt ook het beste als de cliënt zijn eigen oplossingen kan vinden. Vaak zeggen cliënten dan: ik wist niet dat ik het zelf kon." Huiswerk bij depressieve klachten Op haar spreekuur treft zij veelvuldig cliënten met depressieve klach ten. Zij hebben vaak de gedachte dat zy helemaal niets kunnen. Het veran deren van die irrationele gedachte is een belangrijk onderdeel van de begeleiding. Meestal zijn vijf tot vijftien sessies, met huiswerkopdrachten, voldoende. Huiswerkopdrachten bestaan dan bijvoorbeeld uit het bijhou den van een dagboek. Onder andere bij stressklachten kan dit inzicht geven in de oorzaken van stress. Door de specifieke manier van vragen stellen ontdekt de cüent zelf wat er aan de hand is, waar het vandaan komt en wat hij er zelf aan kan doen. Naast het feit dat Marij aangesloten is bij het Nederlands Instituut voor Psychologen, de Stichting Counseling,, de Nationale Associatie van Counselors en het Genootschap (Oud-) studen ten BeNeLux Universitair Centrum is Marij door haar achtergrond als medisch analist medisch onderlegd. In haar werkwijze houdt ze dan ook rekening met lichamelijke oorzaken van de klachten. Als de hulp gestart is, worden door haar als belangrijke doelen aangemerkt: inzicht, sociale vaardigheden, zelfbewustzijn, zelfacceptatie en zelfontplooiing. Uiteindelijk komt de cliënt er weerbaarder en wijzer uit. U kunt een afspraak maken voor een (kosteloos telefonisch of) per soonlijk informatiegesprek 25,-). Dat kan via uw huisarts of andere hulpverlener, maar ook op eigen initiatief. Er is geen wachtlijst. Naast individuele of relatieconsulten start Marij samen met een collega psycho loog in januari 2006 opnieuw met workshops psycho-educatie. In januari geven ze de workshop 'Begeleiding bij depressieve klachten' en in februa ri 'Begeleiding van cüënten met burn-out' HEILOO - Op zaterdag 19 november werd door de Afdeling Noord Holland Noord van de Nederlandse Fotobond de jaarlijkse fotodag georgani seerd in Heerhugowaard. Er werden diverse workshops en lezingen gehouden, onder ande re over natuur- en portretfoto grafie, maar ook journalistieke fotografie kwam aan bod. Verder werd een lezing gehouden door een lid van de zogenaamde 'bondsmeesterklasse' van de Fotobond. Daarbij werd duidelijk gemaakt wat er zoal op fotografisch gebied gepresteerd moet worden om als 'BMK-er' van de Bond te worden toegelaten. Tenslotte was er ook nog een boeiende lezing gepaard gaande met wel zeer fraaie beelden over de mogelijkheden van de in de laatste jaren enorm in zwang geraakte digitale fotografie. Maar, geen fotodag zonder foto's en dia- beelden van de belangstellenden zelf. Veel bezoekers hadden dus een paar eigen foto's en/of dia's meege nomen die in de tweede helft van de middag door een deskundige jury werden beoordeeld. Er waren in totaal dertien prijzen in de vorm van bekers en oorkonden te verdienen, drie voor de dia's en tien voor de - in veel grotere aantal len aangevoerde - foto's. En dat er kwaliteit zit tussen de leden van de Heilooër fotoclub (HAF) bleek ook deze keer maar al te duidelijk. Maar liefst zes van de dertien prijzen (voor één dia en vijf foto's) kwamen bij HAF-leden terecht en wel voor: Carla Admiraal (eerste prijs voor de meest origine le foto), Renno de Jong (kwikstaart op tulpenplantje in een veld van blauwe druifjes), Jan Fontijn (een sfeervol Noordhollands winterland schap), Ineke Vijn (een hal in Venetië) en Yolanda Geldof (ver schillende strandtaferelen op één foto). Jan Fontijn kreeg bovendien een prijs voor één van zijn dia's waardoor het totaal aantal prijzen op zes uitkwam. Voorzitter Cris Bakker deelt de prijzen uit aan Carla Admiraal. Eigen foto Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5