Huib Tummers veertig jaar bij de zaak Wat is klassieke homeopathie? Leukste winkeltje van Heiloo gaat sluiten Gezamenlijk kerstconcert Eensgezindheid en Vocal Choice 'Luisteren naar klassieke muziek' in bibliotheek Creatieve kerstmarkt in het Trefpunt H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN STOMERIJ Boordevol programma met veel verrassende muzikale elementen Ochtenden worden verzorgd door Gert Floor, muziekbibliothecaris Uiteraard komt ook de kerstman langs Ook het publiek zal deze avond aan het werk worden gezet KORTOM De tijd vliegt en ik vlieg mee Internetcursussen in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2005 vra REGIO - Onder de intrige rende titel 'Krijgt de onderne mer in 2006 de Zwarte Piet?' werden de relaties van Tummers Accountants en Belastingaviseurs op 1 decem ber op landgoed Beeckestijn bijgepraat over de kabinets plannen voor 2006. Tijdens het openingswoord memoreerde Huub Tummers dat zijn vader Huib Tummers die dag veertig jaar werkzaam was bij de zaak. Huib heeft het kantoor in 1965 opgericht. Hy is nog steeds dagelijks actief en denkt er niet aan om te stoppen. Zijn werk is zijn hobby. Huib vindt alle aan dacht overdreven: Veertig jaar bij de zaak, dat is toch heel normaal!" De aanwezige relaties, waarvan ongeveer vijftig uit Limmen, feliciteerden Huib desalniettemin met de mijlpaal. De dagelijkse leiding is tegenwoordig in handen van zijn zoon Huub. Tummers heeft klanten in heel Kennemerland en vestigingen in Limmen en Haarlem. HEILOO - Een klassiek homeopathische behandeling is helemaal afge stemd op u. Mensen kunnen dezelfde klachten hebben, maar iedereen ervaart ze op zijn/haar eigen manier. Door veel vragen te stellen ontstaat een beeld van wie u bent, want geen mens is hetzelfde. Op grond van alle symptomen, zowel op fysiek, mentaal als emotioneel vlak, wordt een homeopathisch geneesmiddel gekozen dat u in de kern kan raken, waardoor u lichamelijk en geestelijk weer in balans kunt komen. De klachten die men homeopathisch kan behandelen, zijn onder andere: huidklachten, hoofdpijn, menstruatieklachten, koorts, ongevallen, zwangerschapsklachten, constipa tie/diarree, klachten van het bewegingsapparaat, verlegenheid, depressies, rusteloosheid, angsten, verdriet, slapeloosheid, huilbaby's, baby's met kramp en nog veel meer. Men denkt vaak dat homeopathie langzaam werkt, maar acute klachten kunnen, bij inname van het juiste middel, direct gene zen. Chronische klachten hebben uiteraard langer tijd nodig om te helen. Omdat de homeopaat zoveel over u te weten moet komen, kan een eerste consult wel zo'n 1,5 uur duren. Een vervolgconsult neemt over het alge meen minder tijd in beslag. Een behandeling wordt voor een groot gedeelte door de meeste zorgverzekeraars vergoed als de homeopaat geregistreerd is bij de NVKH. Voor info of een afspraak belt u met Maaijke Rooseboom, E.J. Potgieterweg 51, Heiloo, tel. 072-5721161, e-mail: maaijke@quicknet.nl. HEILOO - Op 31 december is Eldorado Curiosa en Sieraden voor de laat ste keer open. Tot spijt van veel mensen, en ook voor eigenaresse Trudy Dekker een heel dubbel gevoel. ,,De winkel loop namelijk heel goed, ik heb het ontzettend druk en dat is ook één van de redenen dat ik ga stoppen. Maar ook de wetenschap dat het pandje gesloopt gaat worden binnen een bepaalde tijd. Ik wil meer vrijheid, want met een eigen zaak ben je altijd aan het werk, op mijn 'vrije' dag moet ik meestal inkopen en ook in de weeken den altijd op zoek naar curiosa." Het depot van stomerij 'Propershop', gaat nu naar 't Ateliertje aan de overkant, dus blijft in het stationscentrum. Daar zal ook een steeds wisselende collectie handgemaakte sieraden van Trudy komen. Trudy gaat niet stilzitten, ze gaat namelijk 'workshops' sieraden maken geven. ,,Op afspraak in kleine groepjes, gewoon lekker relaxed. Er is ontzettend veel belangstelling voor, iedereen is enthousiast." Men kan zich opgeven per e-mail: trudydekker@quicknet.nl, of tot 31 december in het winkeltje. Daarna kan het ook telefonisch via tel. 072-5331917. HEILOO - Het belooft op vrij dagavond 16 december in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo een sfeer vol programma te worden, met veel vocale en instrumentale toonkunst op het kerstconcert van de Heilooër Muziek vereniging Eensgezindheid en het Castricumse koor Vocal Choice. Onder leiding van Cees Brugman verzorgen het blaasorkest van Eensgezindheid en het gemengd koor zowel individueel als gezamen lijk vele optredens. Zo zijn er solo stukken voor euphonium met orkest te horen, maar ook authen tieke kerstliederen voor koor en blaasensemble of piano met koor. Het 55 man en vrouw sterke koor Vocal Choice tezamen met het pubhek met het overbekende "Nu zijt wellekome" begeleid door piano en de sopranen uit het koor. Na een verrassend openingswoord, ver richt door de wethouder van cul tuur van de gemeente Heiloo, Roelof Bos, start vervolgens het in kerstsferen gehuldigde orkest met een delicaat arrangement van het beroemde 'Ave Maria" van Caccini, geschreven in de 16e eeuw en beroemd geworden door uitvoerin gen van onder meer Inesse Galante en de jonge Engelse sopraan Charlotte Church. Vervolgens speelt het orkest een overbekende kerst song 'When a child is born' in een stijlvohe bewerking door Jan van Krayedonck. Maar ook een bewer king van het befaamde Engelse kerstlied 'The first Noel' door de Amerikaanse componist/arrangeur James Curnow zal deze avond zeker niet ontbreken. Het vierstemmig koor met haar vaste pianist Jan Boogers zingt vervolgens enkele befaamde kerstsongs als het mooie 'Minuit Chretien' van Adolphe Adam, maar ook het klassieke 'For Unto us a Child is Born' van J.E Handel. Naast vele andere bekende en minder bekende kerstsongs zal het koor ook zeer verrassend uit de hoek komen met een arrangement van Cees Brugman genaamd 'The Christmas Song, waarbij de tenoren en bassen uit het koor de hoofdrol lijken te spelen. Maar ook het pubhek zal deze avond zeker aan het werk worden gezet met het arrangement Happy Christmas, waarbij de verschillende groepen uit de zaal na enige instructie van de dirigent voortreffelijk in canon HEILOO - In samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt Bibliotheek Heiloo ook deze winter (janua ri, februari 2006) een cursus 'Luisteren naar klassieke muziek'. De opzet van het afgelopen jaar zal ook deze keer gevolgd worden: op zes ochtenden wordt dieper ingegaan op een aantal afzonder lijke werken van componisten uit verschillende perioden. Van het te bespreken muziekstuk wordt de ontstaansgeschiedenis, enige mu ziektheoretische achtergrond en de plaats ervan in het gehele oeuvre van de componist besproken, natuurlijk met veel muziekvoorbeel den. Het programma bevat stukken van Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Hector Berlioz, Leos Janacek, Ralph Vaughan Williams en Carl Orff. De ochtenden worden verzorgd door Gert Floor, muziekbibliothecaris van Bibüotheek Heiloo. De cursus wordt gehouden op zes donderd agen van 10.00 tot 12.00 uur, te beginnen op 5 januari 2006. De bij drage van de cursisten is vastge steld op 45,- voor bibliotheekle den en 50,- voor niet-leden. Informatie en opgave bij de klan tenservice van Bibüotheek Heiloo (tel. 072-5330670, e-mail bibüotheek@bibliotheekheiloo.nl.) HEILOO - Op zaterdag 17 december houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo haar jaar lijkse creatieve kerstmarkt in het Trefpunt. Tal van activitei ten worden aangeboden in een gezellige kerstsfeer. U kunt onder andere zelf kerst stukjes, wenskaarten en kerstboom versieringen maken, maar ook het maken van andere vormen van kerstsfeerverhogende decoraties zijn mogeüjk. U bent eveneens van harte welkom indien u alleen even de sfeer wilt proeven maar niet met de activiteiten wilt meedoen. Kinderen kunnen zich op deze dag uitstekend vermaken. Zij kunnen onder begeleiding gaan knutselen, kleuren of figuurzagen. Uiteraard komt de kerstman ook langs, hij zal aanwezig zijn tussen 10.00 en 12.30 uur. Ook zijn er kerstprijzen te winnen waarvoor loten gekocht kunnen worden. Deze kosten 0,25 per stuk of vqf voor 1,-. De hoofdprijs is het volgen van een cursus bij Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deze cursus is naar keuze, binnen een gegeven aanbod. De creatieve kerstmarkt wordt gehou den van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. U betaalt per acti viteit een kleine vergoeding. Inlichtingen: 072-5331297. zullen zingen. Interessant is ook het Leerlingenensemble van Eensge zindheid dat deze avond ondermeer 'Rudolph, the Red Nosed Reindeer' gaat spelen. Al met al een boorde vol programma met veel verrassen de muzikale elementen in een gezel lige kerstsfeer. Kaarten voor dit kerstconcert zijn op vrijdagavond 16 december vanaf 19.30 uur te verkrijgen aan de zaal van het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord aan de kennemer- straatweg 464 te Heiloo voor slechts 5,- (donateurs 3,50) per persoon. Reserveringen kunnen plaatsvinden via tel. 072-5334851 of via info@mv-eensgezindheid.nl. Informatie over het orkest, koor en het programma zijn te verkrijgen via www.mv-eensgezindheid.nl en www.vocalchoice.nl. HEILOO - Tijdens deze cursus kunt u zich bewust worden van alle veranderingen in uw leven. Door het delen met elkaar en het luisteren naar elkaar kunnen ervaringen eventueel een betere of andere plek krijgen. U verkrijgt meer levenskunst waardoor ouder worden nog vruchtbaarder kan worden. Op de juiste momenten zullen ontspanningsoefeningen aangeboden worden. Deze cursus wordt georganiseerd door Stichting Ouderenwerk Heiloo, is bedoeld voor mensen vanaf vijftig jaar en wordt gegeven door erva ren cursusbegeleidster Nel Dekker. Startdatum is 1 februari, er zijn zes bijeenkomsten van 10.00 uur tot 12.00 uur en de kosten voor de gehele cursus bedragen 30,-. Voor opgave voor de cursus kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - In de maanden januari en februari houdt Bibüotheek Heüoo weer een aantal internet cursussen. Op maandag 9 januari, van 13.30 tot 16.00 uur een workshop internet voor beginners en op woensdag 25 januari, van 10.00 tot 12.30 uur en op donder dag 23 februari, van 19.00 tot 20.30 uur een workshop internet voor gevorderden. De deelnemer krijgt een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aan tal gerichte oefeningen, waarmee de mogeüjkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. Voor het goed kunnen volgen van de workshop is ervaring met de computermuis en Windows noodzakeüjk. Na de beginnerscursus gaat deze cursus verder met zoeken met behulp van zoekmachines. De meeste tijd wordt besteed aan de oefenvra gen. De kosten voor deelname aan deze eenmaüge workshops zijn 12,50 voor leden en 15,- voor niet-leden. Opgave kan via de klantenservice van de bibüotheek of viatel. 072-5330670, e-maü: bibüotheek@bibüotheekheüoo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7