Kal ie' Vlelua >0 Big Swing Band in de Vredenburg Kunstenaars bundelen krachten in Kunsttroup Center Disc H E I L O O kUfi DEUTEKOM Istanbul On the road again 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK IttTmitermtjeii en iiesraa Istanbul door Orhan Pamuk CD VAN 1 DE WEEK On the road again door Katie Melua Trio Wilma Buwalda in *t Loo Dat Koor in café de Wit Hotrod Sinners in theatercafé Provadja The Opposites, K-oz Collective en Naz-t samen in de Buk King Kong Vantrigt in La Strada Tijdelijke' permanente expositieruimte aan de Kennemerstraatweg UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2005 In de jaren dertig van de vorige eeuw, is de overijverige regisseur Carl Denham (Jack Black) wanho pig op zoek naar een hoofdrolspeel ster voor zijn nieuwe avonturenfilm over een legenarische reusachtige gorilla. Op het laatste nippertje vindt hij de mooie Ann Darrow (Naomi Watts), die samen met de filmcrew en een aantal ontdek kingsreizigers meereist naar het mysterieuze Skull Island. Eenmaal aangekomen op het eiland blijkt dat de legende geen fabeltje is. King Kong woont in een jungle waar pre historische roofdieren miljoenen jaren hebben weten te overleven... Nadat hij een mijlpaal in de filmge schiedenis creëerde met de 'Lord of the Rings'-trilogie, richtte de Nieuw-Zeelandse regisseur Peter Jackson zich op die andere grote jeugddroom: een remake van de beroemde avonturenfilm 'King Kong'. Het originele verhaal van Merian C. Cooper en Edgar Wallace werd opnieuw door Jackson zelf bewerkt, samen met zijn vrouw Fran Walsh en Philippa Boyens. De hoofdrollen worden gespeeld door Naomi Watts ('The Ring'), Jack Black ('School of Rock') en Adrien Brody ('The Pianist'). In deze kroniek van zijn woon- en geboorteplek Istanbul beschrijft Pamuk, een van de beste auteurs van Turkije, de geschiedenis van de stad analoog aan zijn eigen leven. In lange, soms dromerige zinnen, schil dert Pamuk een stad die zweeft tus sen wonderschone smeltkroes en een lawaaierig ratjetoe, van verlei ding naar afstoting. Betoverend wordt het niet, want daarvoor is Pamuk veel te eerlijk. Dat vergoelij kende gedweep met zijn stad aan de Bosporus als Oosters paradijs, daar van moet de schrijver weinig heb ben. Pamuk's Istanbul is een interes sante plek met veel geschiedenis, met oneindig veel herinneringen waarvan niet elke van een sprook jesachtig kaliber is. En wat dan nog, zou je denken: van geen enkele stad is een smetteloos verleden op te tekenen. Je vraagt je dus af waarom die waarheidsgetrouwe observaties van Pamuk zo veel wrevel oogsten. LIMMEN - Op zondag 18 december om 16.00 uur is het genieten met hoofdletters in de Vredeburg met Swing. En met 'Swing' wordt de Big Swing Band uit Alkmaar bedoeld, die u in een uur durend gastoptre den zal meeslepen in die fan tastische tijd, dat de grote Amerikaanse orkesten van Benny Goodman, Duke Elling- ton, Glenn Miller en Tommy Dorsey nog furore maakten. Het Big in de naam Big Swing Band staat voor het aantal muzikanten dat meespeelt, namelijk 23. Nog nooit is er zo'n groot orkest geweest bij de sessies in de Vredeburg. Het orkest richt zich op de muziek van de 30- en 40-er jaren van de vorige eeuw. De band is in 1996 voortgekomen uit de Alkmaarse muziekvereniging St. Caecilia en speelt een zeer gevari eerd repertoire. Naast muziek uit de Katie Melua is een superster. Met haar vorig jaar verschenen album Call Of The Search veroverde ze niet alleen de UK, maar ook vele andere landen. On The Road Again is een terugblik op éen roerig jaar. Dit album is uitgegeven als special double dvd-set. Op dvd één is het complete concert in Croydon Fairfields Hall te vinden. Op dvd twee, het optreden in Zuid-Afrika voor Nelson Mandela in maart 2005 plus reportage van de recente tour door China en promotiefilms van The Closest Thing To Crazy, Call Of The Search, Crawling Up A Hill, The Making of Call Of The Search en Starting Out 2003. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo Hkl KflWÊ naast Winkelhof't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl M deed. vAnhcdo" Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl door Orhan Pamuk voor 25>" door Katiè Melua van 29)95 voor 19 >9 5 HEILOO - Zaterdag 17 december treedt op het middenplein van winkelhof 't Loo het trio Wilma Buwalda op, van 14.30 tot 16.30 uur. Het trio, bestaande uit Fred Snel (contrabas), Karei Daran Scharten (slagwerk) en Wilma Buwalda (piano), heeft als grote liefde de jazz en uiteraard laten zij dit deze middag horen. Tevens zullen zij de bezoekers van 't Loo verrassen met easy listeningmu- ziek en de populaire kerstnum mers. De leden van het trio heb ben een schat aan ervaring en een indrukwekkende cv op het gebied van muziek opgebouwd. Fred Snel heeft met vele groten gespeeld als Don Mclean, Rob Hoeke, Liesbeth List, Ramses Shaffy. Karei Daran Scharten liet zijn dynamische sound horen in onder andere de kindervoorstel ling van Paul van Loon en ten slotte Wilma Buwalda ging vorige maand nog in op een uitnodiging van Cor Bakker om een master class te volgen. HEILOO - Al meer dan tien jaar laat Dat Koor uit Heiloo zien dat stil zitten en luisteren nou precies is wat ze niét willen. Bij Dat Koor gaat het er heel anders aan toe: luidkeels meezingen, dansen, het pubhek overal bij betrekken. Wilt u dit meemaken, dan zit u goed op zondag 18 december in Café de Wit. Vanaf 19.30 uur kunt u genieten van en dus meefeesten met een spetterend optreden van Dat Koor. ALKMAAR - Op 17 december tre den de Hotrod Sinners op in het Theatercafé. Bekende, iets min der bekende en eigen nummers spelen zij in diverse stijlen en zo gevarieerd dat niemand zich zal vervelen. Het bewijs wordt gele verd als u een optreden hebt gezien. Entree is gratis, aanvang 23.00 uur. Verdronkenoord 12 te Alkmaar (Bij de accijnstoren). HEILOO - Op zaterdag 17 decem ber treedt The Opposites op in de Buk Buk in Heiloo. In het voor programma staan K-oas Cohective en Naz-t. De eerste regel van de biografie op de site van The Opposites geeft wel gelijk aan waar dit duo voor staat. The Opposites bestaat uit de twintigjarige Willem de Bruin en de even oude Heilooër Twan van Steenhoven. K-oz Cohective is een bekende en een aparte groep in de Nederlandse hiphop wereld. De band maakt hiphop met een stevige basis in de jazz. Naz-t, die ook in het voor programma staat is begonnen met rappen om zijn gevoelens en frustraties te kunnen, nadat hij in de jeugdgevangenis terecht kwam wegens drugs dealen en autodief stal. De deuren van de Buk Buk gaan zaterdag 17 december om 21.00 uur open. Er kan alleen aan de deur betaald worden. De entree bedraagt 8 euro. De Buk Buk is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Voor mee informatie kunt u behen met de Buk Buk op 072-5321048. Of kijk op www.bukbuk.nl. HEILOO- Op zaterdag 17 decem ber treedt de rock- en popformatie Vantrigt op in La Strada. De band Vantrigt, in 2003 opgericht door Erik van Anholt en Brigit van Trigt, gaat geen uitdaging uit de weg. Rolling Stones en Janis Joplin wor den moeiteloos gecoverd, Madonna in een ander jasje gegoten of Anouk een fikkie anders gespeeld. Het optreden begint om 22.00 uur. Café bar La Strada is te vinden aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. jaren '30 en '40 spelen ze ook blues, rock en zelfs funk. Sinds 2000 staat het orkest onder de pro fessionele leiding van dirigent André Elders. Met stukken van Ellington, Miller, Goodman, Nestico, maar ook van grote componisten als George Gershwin en Jerome Kern staat u een middag te wachten, die u nog lang zal heugen. De toegang is vrij, maar u kunt de organisatie steunen door hd te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-maü: timmer.limmen@worldonhnenl. Zaterdag treedt Vantrigt op in La Strada. Eigen foto Op zaterdag 17 december kunt u het werk van de bijzondere groep kunstenaars Kunsttroup.nl bezichtigen. Eigen foto HEILOO - Op 17 december is de 'tijdelijke' permanente expositieruimte van de Kunsttroup.nl te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur. Kunsttroup.nl is een groep bestaande uit tien kunstenaars afkomstig uit Amsterdam tot Wieringerwerf. Zij hebben zich 'gebundeld' in de zomer van 2004. Een aantal van de groep werken ook als vrijwilliger bij de 'Hooischuur', de bronsgieterij in Alkmaar. Dit is ook duidelijk te zien in het niveau van het gecreëerde werk. Naast de creatieve geest, ook zéér ambachtehjk en technisch hoogstaand afgewerkt. Naast individuele exposities, heeft de groep als groep in Duitsland geëxposeerd. Hierover werd zéér lovend bericht in de Duitse media. Komend jaar expose ren ze ook als groep enkele malen in Nederland, onder andere by Windkracht 13 te Den Helder. Nu hebben ze een 'tijdelijke' perma nente expositieruimte. Deze is aan de Kennemerstraatweg 390 te Heiloo. U bent uitgenodigd om op zater dag 17 december vanaf 14.00 uur langs te komen om al het werk van deze bijzondere groep kunstenaars te bezichtigen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11