Heiloo in the picture Circus Sijm in Heiloo H E I L O O 15 Monumentenboekje en 4Schetsen van Heiloo' op de boekenplank KORTINGSBON Circus Sijm - Nieuw Winterspektakel Het Monumentenboekje is klein, handzaam en al wandelend te gebruiken In de pauze kunt u terecht in het 'circo-plaza' De show die het circus doet herleven UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2005 Tegen inlevering van deze bon aan de circuskassa betaalt u slechts 10,- per persoon ongeacht kind of volwassene. Geldig voor alle voorstellingen, reserveer tijdig, vol vol. Normaal: kind 12,50 euro en volwassenen 15,-. Niet geldig in combinatie met andere acties, niet inwisselbaar voor geld. Maximaal zes kaarten per bon. HEILOO - De donkere dagen zijn aangebroken. Dagen waar in het buiten guurder wordt, maar binnen des te gezelliger. Tijden van 'met een boek op de bank, koppie thee en een gezel lig kaarsje aan'. Dan is het des te leuker als je ook nog eens kunt genieten van plaatjes en verhalen van je eigen dorp. Je eigen dorp bezien door de lens van fotografen van de Heilooër Amateurfotografen, en geschetst door leden van Teken- en Schildervereniging Tintoretto. Het zal velen niet ontgaan zijn: de Heilooër Teken- en Schilderver eniging Tintoretto bestaat dit jaar zestig jaar. Ter gelegenheid van het jubileum van de schilderclub is een boekje 'Schetsen van Heiloo' ver schenen met bijzondere zwart/wit prenten van herkenbare plekken in Heiloo. 'Dit boekje met pentekenin gen van Tintoretto-leden is uitgege ven omdat het bijzonder is, dat een teken- en schildervereniging voor amateurkunstenaars zó lang kan bestaan. Het dorp Heiloo zag er in het oprichtingsjaar 1945 totaal anders uit dan nu. Sommige plek ken herinneren aan oude tijden en inspireren al decennia lang de lief hebbers van pen, potlood, kwast, papier en doek', zo staat in de inlei ding te lezen. De meeste schetsen zjjn in de loop van de jaren gemaakt. Toen het idee geboyen was om bij het jubileum een boekje uit te geven, is vooral de laatste twee jaar hard gewerkt aan de vele potlood- en pentekeningen. Ongeveer dertig van de honderd leden van Tintoretto hebben een aandeel geleverd in 46 tekeningen. Het boekje is uitgegeven door Drukkerij Uitkijkpost. Bezoekers kunnen het boekje tij dens de Kerstexpositie van Tintoretto inkijken en eventueel kopen voor 7,75. U bent hiervoor welkom in het atelier de Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. De Kerstexpositie is te bezoeken op 25 en 26 december, op vrijdag 30 december en op 1 januari 2006. De openingstijden zijn van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is vrij en een kopje koffie is gratis. Ook is het schetsboek telefonisch te bestellen bij Cissy Bergmans, tel. 072- 5337409 en te koop bij De Schrijverij. Monumentenboekje Heiloo Vrijdag 4 november kreeg burge meester Hans Romeyn een exem plaar van het boekje 'Monumenten in Heiloo' uitgereikt. In de Witte Kerk kreeg hij het boekje uit han den van Uitkijkpost directeur Arnoud Mars, nadat zowel Anita van Breugel, medewerker Monumentenzorg bij de gemeente, als Cris Bakker, voorzitter van de Heilooër Amateur Fotografen vereniging (HAF) hun waardering hadden uitgesproken over de pretti ge samenwerking tussen deze drie partijen. Cris Bakker had vier jaar geleden het idee om Heiloo wat meer voor het voetlicht te brengen, en wandelde met dat idee het gemeentehuis binnen. Anita van Breugel zorgde vervolgens voor een bijdrage in inhoudelijke kennis, en Arnoud Mars van drukkerij Uitkijkpost was bereid het boek in zijn beheer uit te geven. Nu, ruim twee jaar later, ligt 'het Monu- mentenboekje' dan in de winkel. De foto's zijn aangevuld met foto's van details (een sier- of daklijst, een metselfout of een mooi glas-in-lood raam) waar Anita van Breugel alle informatie over kon aanleveren. Het boekje 'Monumenten in Heiloo', klein en handzaam en dus al wandelend te gebruiken, is te koop bij Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67/69 en Boek- en kan toorvakhandel De Schrijverij, Heerenweg 199, beiden in Heiloo. De prijs is 15,-. HEILOO - Circus Sijm viert dit jaar haar vijfjarig bestaan met een buitengewoon feestelijk en sterk winterprogramma. Kosten noch moeite worden gespaard om dit eerste lustrum uit te laten groeien tot een hap pening. Dertig enthousiaste artiesten/ medewerkers uit Italië, Bulgarije, Marokko, Zweden en Tsjechië komen exclusief voor dit programma naar Nederland. Prachtige muziek, licht en kostuums maken het geheel tot een sfeer vol evenement tijdens de kerstvakantie. Producent Alex Sijm bezocht de afgelopen anderhalf jaar tal van cir cussen, revues en theatershows in heel Europa. Op zijn zoektocht selecteerde hij artiesten met kwa liteit en klasse: Het resultaat mag er zijn! Deze vijfde productie lonkt meer en meer naar het totaalthea ter. Het duo Tatiana Bojanowski Sergei Ivanovitch is daar een goed voorbeeld van. Zij brengen een op het oog klassieke dans waarin cho reografie en creativiteit voor een harmonieus geheel zorgen. Laat u verrassen! Echte tempojongleurs üjken uit te sterven. Maar circus Sijm presenteert zijn publiek een nieuwe generatie jongleurs. De uit Marokko afkomstige Troupe Said brengt een act vol tempo, tempera ment en actie. In het Noorse circus Merano maakte Alex Sijm kennis met de sympathieke Messoudi Family. Zij brengen een bijzonder handstandnummer. Deze even- wichtsact is van een hele hoge moeilijkheidsgraad. Uit Tsjechië komt Ilona Pistekova. Hoog in de nok van de tent zweeft zij door de lucht en voert daar de moeilijkste en meest gedurfde pirouettes uit aan de trapeze. Ook circusprinses Eliane Baraton is reeds jarenlang een grote persoonlijkheid in de piste. De leden van de Italiaanse Biasini Family laten het Nederlandse publiek zien wat fietsen is. Zij rijden met hoge snelheid door de piste en brengen een mix van acrobatiek, balans, schoonheid en elegantie. Als The Kosowiiks op hun snelle paarden in alle mogelijke en vaak onmogelijk standen voorbij galop peren, is het bijna alsof paard en ruiter samen één geheel vormen. Deze jonge moderne groep komt uit Zweden en houdt de traditie van het circuspaard in ere. Di Lellos zijn clowns, die de klas sieke circustraditie hoog in het vaandel houden en iedereen weer even kind laten zijn. Het zijn clowns die je ontroeren, je laten lachen en die je voor altijd meedraagt in je hart. De Italiaanse clown Marco komt met verschillende reprises. Hij is zo'n clown met de nostalgie van toen, de creativiteit van vandaag en de inventiviteit om ook in de toe komst te schitteren. Verwarmd tentencomplex Het pubhek wordt dit jaar ont vangen in een nieuwe theatertent met zeshonderd luxe zitplaatsen. Het verwarmde tentencomplex wordt zowel binnen als buiten aan gekleed met kerstbomen, decora ties en honderden lampjes. Ook de overige voorzieningen rondom het circus zijn verbeterd. Zo zijn er toiletten en kan het pubhek voor de voorstelling en in de pauze terecht in het 'circo- plaza'. Hier zorgt Juffrouw Jannie voor warme koffie, limonade en natuurlijk popcorn. Het verkopen van consumpties heeft zij tot kunst verheven. Haar manier van werken is een voorstelling op zich! Met de puzzel in de bijlage konden gratis toegangskaarten voor het circus worden gewon nen. De winnaars hebben in middels bericht gehad. Niets gewonnen? Niet getreurd, want met onderstaande bon kunt u alsnog tegen een gereduceerd tarief naar circus Sijm in Heiloo! In het boekje Monumenten van Heiloo vindt u prachtige foto's en boeiende beschrijvingen van maar liefst 85 Heilooër monumenten. Zoals het rijksmonument het Varnebroekermolentje aan het Maal water. Oorspronkelijk stond het in Alkmaar, maar in 1589 is het door Heiloo aangekocht. Foto: haf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 15