Brandveiligheid - Tips voor de feestdagen Gemeenteraad benoemt leden voor de rekenkamercommissie Heiloo 19 O T£ HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het einde van het jaar is vol feestelijkheden. Helaas kan de gezelligheid door brand wreed worden verstoord. Vandaar deze 'brandveilige' tips. Laat u kaarsen branden? Zet kaarsen in een stevige hou der op een vlakke ondergrond. Gebruik geen houders van brandbaar materiaal zoals plastic, hout, kerstbakjes. Zet kaarsen en kerststukjes op plaat sen waar u ze altijd kunt zien en niet te dicht bij andere brandba re materialen zoals de gordijnen. Laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden. Zet kaarsen en kerststukjes niet te dicht bij een warmtebron zoals de radiator van de centrale verwarming of bijvoorbeeld in de vensterbank. De kaarsen kunnen dan week worden en ombuigen. Laat kin deren en huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen. Fonduen en gourmetten Gebruikt u spiritus? Vul dan nooit de brander in de nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze helemaal is afgekoeld en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fon- duestel tijdens gebruik op een niet brandbaar onderblad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en bovendien wordt de gemorste olie opgevan gen. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daarom een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Zet een elek trisch fonduestel zo dicht moge lijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over het snoer struike len en het fonduestel meesleuren. Gebruik geen aardewerk pannen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge tempera tuur die daarvoor nodig is. Laat (kleine) kinderen nooit alleen fon duen en reik nooit over de fondue- pan heen om iets te pakken. Heeft u een openhaard? Een regelmatige veegbeurt van uw schoorsteen verkleint de kans op een schoorsteenbrand sterk. Zorg voor voldoende ventilatie in uw woning en trek in uw schoor steen. Anders kan de hoeveelheid koolmonoxide in huis ongemerkt tot een gevaarlijk niveau oplopen. Brand geen (geverfd) afvalhout in uw openhaard. Gebruik een vonkenscherm. Laat de openhaard nooit onbeheerd achter als deze brand. Maak de openhaard goed uit voordat u naar bed gaat of het huis verlaat. Algemeen Plaats een brandmelder op iedere etage in de gang, hal e.d., dus voor de woonkamer, de slaapka mers en - indien aanwezig - op zolder. Koop een klein blusmiddel, b.v. 6 kg sproeischuimblusser en hang deze op een vaste plaats in uw huis. Maak een vluchtplan en oefen dat samen met uw huisgenoten Hoe te handelen bij een calamiteit Mocht er, ondanks alle door u genomen voorzorgen, toch nog iets mis gaan, handel dan als volgt: - Blijf kalm - Waarschuw de overige bewoners - Vlucht volgens uw eigen vluchtplan - Houd deuren en ramen geslo ten en sluit deuren achter u - Blijf dicht bij de grond - Bel na ontvluchting direct 1-1-2 Als u naar aanleiding van deze informatie vragen heeft dan kunt u bellen met een medewerker van Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. De brandweer wenst u veilige feestdagen toe. In de raadsvergadering van 6 december jl. heeft de gemeen teraad de leden voor de reken- kamercommissie benoemd. De rekenkamercommissie start haar werkzaamheden met ingang van 1 januari 2006, De wet schrijft voor dat elke gemeente met ingang van 1 januari a.s. moet beschikken over een lokale rekenkamer(com- missie). De gemeenteraad heeft eerder dit jaar besloten om een rekenkamercommissie in te stel len van drie externe leden en twee raadsleden. Tijdens de raadsvergadering op 6 december jl. zijn mw. drs. C van Keulen uit Hoorn als voorzitter, drs. S. Flipse RC uit Heiloo en J.W.S. Scheerman uit Beverwijk als leden benoemd. Tevens heeft de gemeenteraad uit zijn midden de heren J. Ouderkerken en C. Streefkerk benoemd om in de rekenkamer commissie zitting te nemen. De commissie wordt administratief ondersteund door mw. S. Jager. Wat gaat de rekenkamer commissie doen De commissie gaat met ingang van 1 januari 2006 onderzoek doen naar het door de gemeente gevoerde beleid. Zij rapporteert de gemeenteraad over de bevin dingen en doet aanbevelingen. Voor onderwerpsuggesties kan de commissie o.a. haar oor te luisteren leggen bij de gemeente raad, het college en de ambtelijke organisatie, bij de inwoners van Heiloo en maatschappelijke orga nisaties en instellingen die van de gemeente subsidie ontvangen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. drs. G.C.I. Kager, raadsgrifïïer, telefoonnummer (072) 535 66 43. Raad en -commissies Welstandscommissie Op maandag 19 december a.s. verga dert de Welstandscommissie. De ver gadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebben den kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 5 december 2005. 3. Ingekomen stukken.. 4. Ingekomen bouwplannen: - Bayershofïweg 70 plaatsen dakkapel voorzijde - Heerenweg 193, vergroten winkel en woning - Van Foreestiaan 5, vergroten woning - Westerweg 49a, vervangende nieuwbouw woonhuis - Zeekamplaan 4, vergroten dakkapel 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige rede nen niet-openbaar zijn, op vrijdag 16 december a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvraag om een bouwvergunning is ontvangen. Zevenhuizerlaan 43, reg.nr. 2005/0300 vergroten woning (aanbouw en 2 dakkapellen zijdakvlak) ontvangstdatum: 2 december 2005 (Vervolg op volgende pagina) r -i Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2005 Hei loo contact mmUjji-i li, it'saaiBBggrak i;i mmi n'-kiju. nuau jjmi.s»!BiaiWiaegaK6BggaHai8ea

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 19