Kerstuitvoeringen en presentatie Politie treedt op tegen Muziek- en dansschool vuurwerkoverlast Gratis kerstborrel in het Stationscentrum Kies voor kwaliteit, lues voor een INWA Instructeur Zeeverkennersleiding scouting Victorie Heiloo H E I L O O 21 Heeft u statiegeld in huis en draagt u graag bij aan een uniek project? INGEZONDEN BRIEF Politiecontroles blauwe zone 't Loo Complimenten aan winkelcentrum 't Loo Huppelklup weer op tv KORTOM Creatieve Kerstmarkt in het Trefpunt Kerstinstuif Gezelschapsbank INGEZONDEN MEDEDELINGEN Wantjes voor warme handjes Een boot van flessen? UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2005 HEILOO- Zoals vele koren, orkesten en instellingen kent ook de Muziek- en dansschool Heiloo haar kerstuitvoeringen in de school zelf. Ook daarbui ten zullen leerlingen en docen ten muziek laten horen en dan sen laten zien. Zondag 18 december brengt het dwarsfluitensemble 'Martin in 't Veld' onder leiding van Martin Rozema vanaf 10.30 uur in de zaal van woonzorgcentrum 'De Loet' muziek in de sfeer van kerst. Vanzelfsprekend worden er bekende kerstliederen gespeeld die meege zongen kunnen worden. De zaaDis HEILOO - De waterscouts van de Victoriegroep uit Heiloo hou den zaterdag 16 december vanaf 14.00 uur haar jaarlijkse kerstprogramma in en om win kelcentrum 't Loo. Bij dit pro gramma is de gehele groep betrokken. Dat wil zeggen dat zowel de Bevers, Welpen en Verkenners als de oudere speltakken aanwezig zul len zijn. De kinderen zyn druk bezig met een vosseryacht annex posten- spel. De oudere leden zijn deze dag vermomd als vossen. Kijk dus niet vreemd op wanneer er zich rare mensen onder het winkelend pubhek bevinden. Bij één van de posten zullen kinderen statiegeld- flessen verzamelen. De opbrengst van deze actie zal gebruikt worden open vanaf 10.00 uur. Maandag 19 december vanaf 19.00 uur wordt de jaarhjkse kerstuitvoering gehouden door leerlingen van de Muziek- en dansschool Heiloo. Dit jaar zullen naast vaste ensembles en solisten, enkele ensembles, die speciaal voor deze gelegenheid zijn geformeerd, muziek in kerstsfeer ten gehore brengen. Naast de leerlingen van de muziekafdeling zullen leerlingen van de show- en musicaldansafde- ling een swingende presentatie ver zorgen. De kerstuitvoering vangt aan om 19.00 uur, en de toegang is gratis. Woensdag 21 december geven twee groepen van de afdeling Werelddans een presentatie, geleid om een start te maken met de bouw van een eigen sleper. De groep heeft de sleepboot vooral nodig om tij dens de zomerkampen de lelievlet- ten te kunnen vervoeren. De plan ning is om de boot in juli varend te hebben. Heeft u dus nog statiegeld- flessen in huis en draagt u graag wat bij aan een uniek zelfbouwproject? Neem het dan zaterdag 16 decem ber mee en lever het in by de lelievlet op het parkeerterrein. Hier is natuurlijk ook een schaalmodel van de sleper aanwezig. door de enthousiaste docenten Mena Kilani en Sara Damen. Tijdens deze presentatie zullen de twee groepen hun ingestudeerde dansen uit de gehele wereld laten zien. Deze presentaties beginnen om 14.00 en 15.00 uur en vinden plaats in de muziekschool aan Het Veld 1 te Heiloo. De toegang is gra tis. Voor meer informatie kunt u bellen met 072-5332460. Het doet mij deugd dat er wat meer gecontroleerd wordt op foutparke- ren in het algemeen. Maar moet dat zo ver van huis, het oefenen kan ook dichterby beginnen. Want als men het politiebureau uitloopt richting de Era makelaar staan daar al sinds jaar en dag gemiddeld vijf voertuigen op de stoep. Door dit parkeergedrag dienen alle voetgangers.inclusief rolstoel- en rollatorgebruikers zich op het fiets pad te begeven, met alle gevaren van dien. Ook jonge kinderen die daar van het trottoir gebruik moe ten maken zien zich gedwongen om hun weg via het fietspad te ver volgen. Daar valt door blauw toch nog wat te winnen, boete voor par keren van een voertuig op trot toir/voetpad en het niet hebben van een inrit- danwel uitritvergunning. G. de Ruijter Heiloo Een aantal jaren geleden diende ik een ingezonden stukje in wat te maken had met de versierselen in het winkelcentrum. Ik heb daar toen erg negatief op gereageerd. Nu vind ik dat wanneer het positief is er ook gereageerd mag worden. Ik vond dat dit jaar er veel meer sfeer in de Sint Nicolaastyd hing dan andere jaren. Andere jaren stond de kerstboom er al. Nu is de boom gekomen nadat de Sint is vertrokken. Ik hoop dat 't Loo de komende jaren net zo gezellig is als dit jaar. Bravo! Han Duijmayer Heiloo HEILOO - De viering van oud en nieuw is een feestelijk gebeuren. In de steden werkt de politie samen met de brand weer en de gemeente om de jaarwisseling zo veilig mogelijk te laten verlopen. Dit geldt zowel voor de avond en nacht van 31 december als voor perio de daar aan voorgaande. Ook het voortijdig afsteken van vuurwerk en het in bezit heb ben van illegaal vuurwerk wordt aangepakt. Meld het ons als u overlast heeft en zorg voor uw veiligheid en die van uw kinderen door het vuurwerk veilig aan te steken. Preventie kan veel ellende voorkomen! Ieder gebied vereist een eigen aanpak. In sommige gebieden ver loopt de jaarwisseling relatief rustig, terwyl het in andere wyken onrustig is en er zelfs zeer onveilige situaties ontstaan. Tydens de jaarwisseling zet de politie extra mensen in, maar ook in de weken ervoor zyn politie mensen alert op illegaal vuurwerk of het afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tyden. Daarnaast geeft de politie voorlichting op scholen om de jeugd bewust te maken van de gevaren van vuur werk en hen te wijzen op de straffen die staan op het overtreden van de regels. Wat kunt u zelf doen? Er zal dus streng worden toege zien op het naleven van de regels om onveilige situaties te voorko men. Maar, de politie kan dit niet alleen. Bewoners zyn ook zelf ver antwoordelijk voor hun veiligheid. Koop het vuurwerk by een erkend HEILOO - De leden van de Huppelklup zijn, sinds hun optre den in het tv-programma 'Nederland in beweging' bekende Heilooërs. Heeft u de vorige uit zendingen gemist? Herhaling van deze uitzending is deze week, elke ochtend op Nederland 1, om 07.00 en 09.00 uur. Wilt u het liever live meemaken? Dan kunt u elke maan dagavond met de Huppelklub mee doen aan de aerobicslessen in het Trefpunt, van 19.00 tot 20.00 uur. Info by Marga Zeeman- Hoogland, tel. 072-5330791 of via e-mail: j.zeeman@quicknet.nl. verkoopadres. Bewaar het vuurwerk op een veilige droge plaats en steek het vuurwerk aan met een speciaal lont of een sigaret. Steek vuurwerk alleen af op 31 december van 10.00 uur 's ochtends tot 02.00 uur 's nachts. En tenslotte, ruim het vuur- werkafval op straat zo snel mogelyk op om te' voorkomen dat kinderen op nieuwjaarsdag proberen vuur werk proberen aan te steken dat nog niet is afgegaan. Boetes en gevaar De wijkcoördinator en andere agenten in de wijk volgen de situatie in hun buurt. Denk erom dat er een HALTstraf of een boete staat van tenminste 52 euro op het te vroeg afsteken van vuurwerk. Illegaal vuurwerk in bezit hebben levert een HALTstraf of boete op van minstens 80 euro. Daarnaast wil de politie voorkomen dat er gewonden vallen. De laatste weken worden in Heiloo zelfgemaakte vuurwerk 'bommen' aangetroffen en afgestoken. Dit brengt het nodige gevaar met zich mqe voor de omgeving en de makers van deze 'bommen'. In som mige gevallen is voorkomen beter dan genezen en de politie vraagt ouders en verzorgers om hun kinde ren hier op aan te spreken. Dit met name op de gevaarszetting. Verder kunnen zelfgemaakte vuurwerk 'bommen' vallen onder de wapen- wetgeving en is het vervaardigen of het afsteken hiervan een misdryf. Mochten personen kennis hebben van deze vuurwerkbommen of ande re vuurwerk gerelateerde zaken meld u dit dan aan de politie via het algemene nummer 0900-8844 of via Misdaad Anoniem 0800-7000. HEILOO - Op zaterdag 17 decem ber houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo haar jaarlijkse creatieve kerstmarkt in het Trefpunt. Tal van creatieve activiteiten worden aangeboden binnen een gezellige kerstsfeer. Uiteraard komt de kerstman ook langs, hij zal aan wezig zyn tussen 10.00 en 12.30 uur. De creatieve kerstmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. U betaalt per activiteit een kleine vergoeding voor deelname. Telefonische inlichtingen: 072- 5331297. HEILOO - Donderdag 22 decem ber organiseert de Gezelschaps bank een kerstinstuif van 14.00 tot 17.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Het programma is gevari eerd en onderhoudend. Geïnteresseerden vanaf 55 jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen om samen op vriendschappelijke basis iets te ondernemen zijn van harte welkom by deze kerstin stuif. De toegang is gratis. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Op andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrij vingen by de Gezelschapsbank. Ook kunt u telefonisch contact opnemen (072-5331297) en vra gen naar coördinator Monique van Ling. Of kyk op de website www.ouderenwerkheiloo .nl. HEILOO - Op zondag 18 december is het koopzondag in het Stationscentrum van Heiloo. Proef de gemoedelijkheid en de kerstsfeer in het Stationscentrum en doe uw kerstvoordeel. Bij besteding van 25,- kan elke klant de kerstsfeer en gezelligheid beleven bij Brasserie Wildschut. Glühwein, wijn of koffie mét appelgebak wordt u daar gratis aangeboden door Hanraads Schoenen, Bloembinderij Henk Scholten, Brasserie Wildschut, Intercity mode, KeK Women, Rozing Heiloo, De Schryvery, Het Reformhuis Heiloo, Decorette Ursem, Drogisterij Jef Letschert, Houtenbos Bloemen, Simon Peek en Dibbes Children's Wear. HEILOO - U kunt weer deelnemen aan proeflessen Nordic Walking en vervolglessen in 2006 in Heiloo en omstreken. Rob Dijkstra, gecertificeerd I.N.WA (International Nordic Walking Association) instructeur, biedt deze aan. De proeflessen worden gegeven op: zondag 8 januari van 10.30 tot 12.00; zondag 29 januari van 10.30 tot 12.00; zondag 12 februari van 10.00 tot 11.30; zondag 26 februari van 10.30 tot 12.00; zondag 12 maart van 10.30 tot 12.00; zondag 26 maart van 10.30 tot 12.00; zondag 2 april van 10.30 tot 12.00 en op zondag 16 april van 10.30 tot 12.00. Het start punt voor de proeflessen is op het parkeerterrein van het winkelcentrum 't Loo in Heiloo by Gall en Gall en de kosten bedragen 10,- per persoon inclusief huur van de wandelpoles. De vervolglessen zyn vier weken van 1,5 uur en bedragen 75,- exclusief huur poles. Voor hen die lid zijn van de Regionale Thuiszorg is dit 60,-. De lestijden zijn op dinsdag- en woens dagochtend van 09.30 tot 11.00 en dinsdag- en woensdagmiddag van 13.30 tot- 15.00 uur. Op de vrijdagochtend van 09.30 tot 11.00 en vrijdagmiddag 13.30 tot 15.00 uur en zondagmiddag van 13.30 tot 15.00. Op de zaterdag ochtend van 10.00 tot 12.00 uur zijn de wandeltijden voor hen die de cursus hebben afgerond en zin hebben om Nordic Walking te blijven beoefenen. Liefhebbers kunnen nadere informatie opvragen of zich opgeven per tele foon of e-mail bij Rob Dijkstra, tel. 06-48422163 of robert.dijkstra@wanadoo.nl en via de website www.nordic-rob4ever.nl. De actie in Heiloo voor de kinderen in de winterse kou van Noord- Pakistan is geslaagd. Ruim honderd pakketten werden door de moeders van 'Motherhood' gedistribueerd. Pakistaanse moeders vertelden, dat de kinderen bij het in ontvangst nemen van de bana- nendozen voor het eerst sinds de ramp begonnen te zingen. Namens de Stichting 'Motherhood' worden alle gevers hartelijk bedankt. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 21