Feestelijke opening boardingveld FC Castricum Castricum, beeldrijke gemeente ÈïGiee Grote Kerstdrive in de Vriendschap De Klussenbank doet niet aan winterstop REGIO 25 Martijn van Arkel is bedenker van naam: Evergreen Prachtige prijzentafel in kerstsfeer Rollades, dvd-spelers en kerststollen Wie komt het klussersteam versterken? KORTOM Kerstgroepenpad KVG Limmen Kerstsamenzang met kerstspel Amak wandelt Geslaagd De Winterse 50 op Radio Castricum Ouderen kunnen een beroep doen op de vrijwilligers UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2005 Wethouder Könst, Martijn van Arkel (winnaar van namenwedstrijd) en Peter van Splunter (voorzitter FCC). Eigen foto CASTRICUM - Afgelopen vrij dagavond, 9 december, heeft FC Castricum op feestelijke wijze haar nieuwe boardingveld geo pend. Allereerst maakte FCC- voorzitter, de heer Peter van Splunter, bekend dat Martijn van Arkel de naam voor het nieuwe boardingveld bedacht heeft. Vervolgens onthulde Wethouder Könst een bord met deze naam: Evergreen. De deelnemers aan deze namenwedstrijd mochten het nieu we veld inspelen met een jeugdwed strijd. Van 19.30 uur tot 20.00 uur vond er een spannende wedstrijd plaats tussen het gemeente-bestuur CASTRICUM - Het college van burgemeester en wethouders van de (voormalige) gemeente Castricum heeft in 2001 beslo ten tot het uitvoeren van het zogenaamd 'Sokkelplan'. Het Sokkelplan is een initiatief van de voormalige gemeente Castricum in samenwerking met het Thoe Schwartzenberg Fonds te Amsterdam. Het plan bestaat uit de plaatsing van een achttal beelden van beroepskunstenaars op sokkels in de groenstrook en middenberm langs de C.F Smeetslaan te Castricum. Het Sokkelplan is niet vanzelf gekomen, maar is een ver beelding van de beeldrijke gemeen te zoals Castricum zichzelf graag manifesteert. In december 2002 werden de sokkels en kunstwerken geplaatst. Het project hep tot december 2004 en werd met een jaar verlengd tot december 2005. Doel van het project is om op speci fieke wijze aandacht te besteden aan de hedendaagse beeldende kunst in zijn diverse verschijnings vormen en gericht op een wissel werking met het pubhek. De bedoe ling van het project was de beelden te rouleren. Dit is door verschillen de redenen helaas niet gelukt. Het en het FCC-bestuur. Het gemeenteteam bestond uit: Heh Koopman, Wil Hohenberg, Bram Rodenburg, Tieme Waita, Bart Limmen en Henk Hommes, jammer genoeg kon aanvoerder wethouder Könst niet mee spelen wegens een rugblessure. Het team van FCC bestond uit: Peter van Splunter, Leo van Dokkum, Emile Boekei, Machiel Postma, Louis van. Duivenvoorde en Jan Lute. Uiteindelijk heeft het gemeente team met 2-5 gewonnen. Ondanks de kou waren de spelers goed te spreken over de kwaliteit van het boardingveld. De avond werd afge sloten met een feest in het clubge bouw van FCC. Sokkelproject heeft voorspoed en tegenslag gekend. Erg teleurstel lend was dat vier van de acht beel den te kampen hadden met vanda lisme. Twee beelden zijn na herstel teruggeplaatst, de andere twee zijn niet meer teruggeplaatst. Dit is voor de gemeente Castricum iets om lering uit te trekken bij een eventueel vervolg van het project. Als het project een vervolg krijgt, kan ook gedacht worden aan sprei ding van de sokkels over de ver schillende kernen van Castricum. Het nieuwe college, dat gevormd wordt na de gemeenteraadsverkie zingen in maart 2006, bepaalt of het Sokkelproject een vervolg krijgt. De fraaie kunstwerken van het Sokkelplan hebben positief bij gedragen aan de kwaliteit van de ruimtelijke inrichting van de C.F Smeetslaan en daarmee tevens aan de woonbeleving. De gemeente heeft spontaan positieve reacties ontvangen van inwoners over de geplaatste beelden. Op donderdag 15 december worden de kunstwer ken, zo veel mogehjk door de ver antwoordelijke kunstenaar, opge haald. De sokkels bhjven leeg staan langs de C.F Smeetslaan, in afwachting van een andere bestem ming. AKERSLOOT - Zaterdag 17 december wordt er in De Vriendschap in Akersloot een grote Kerst klaverjasdrive georganiseerd. Een Kerstdrive in de Vriendschap is altijd een speciale gelegenheid. In de kerstsfeer staat een prachtige prijzentafel op de winnaars van deze drive te wachten. De prijzen voor deze drive varie ren van rollades, paling tot dvd-spe- lers en natuurlek kerstprijzen die erbij horen zoals kerstbroden, stol len en kalkoen. Wie niet zoveel geluk heeft bij het klaverjassen kan zijn geluk beproeven tijdens de CASTRICUM - De tuinklussers blijven actief want het is nu tijd om de boompjes/struiken te snoeien, in januari/februari volgen de fruitbomen, en in maart gaat het tuinseizoen weer volop draaien. Ook de binnenklussers hebben het er druk mee om alle bronnen van ergernis te verhelpen. Die eeuwig druppende kraan of het schilderij dat nog steeds op half zeven hangt. Die kale deuren of kapotte lampen. Dat eenvoudi ge bouwpakket dat maar niet wil lukken... Kortom: die klusjes, die maar blij ven liggen omdat de handigheid ontbreekt. De Klussenbank heeft deskundige en enthousiaste vrijwil ligers die daar by willen helpen. Ouderen, die door omstandigheden niet in staat zyn een klusje in en om het huis geregeld te krijgen, kunnen een beroep doen op de vrijwilligers van de Klussenbank. Het moet dan gaan om klusjes die zij lichamelijk niet zelf kunnen verrichten en waar het bedrijfsleven niet voor komt. Ook minder draagkrachtigen kunnen gebruik maken van de Klussenbank. De klus mag maxi maal vier uur in beslag nemen, de superloterij waarbij ook prachtige prijzen te winnen zijn. De drive begint om 20.00 uur en men kan zich telefonisch van te voren inschrijven om verzekerd te zijn van deelname. Het telefoonnummer van de Vriendschap is 0251-312866 of op de avond zelf. De kosten zijn 3,50 per persoon. uurvergoeding is 5,-. Klusjes kun nen telefonisch worden aangemeld bij de Stichting Welzijn Castricum, sector Vrijwilligers Centrale, tel. 0251-656562 of Wonen Plus, tel. 0251-679350. Men kan o>ok langs komen bij de balie van deze stich ting in ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5, 1902' CB of bij Wonen Plus in 't Kruispunt of de Cameren. Om aan de steeds groter wordende vraag in Akersloot, Bakkum, Castricum en Limmen te kunnen blijven voldoen is de Klussenbank op zoek naar handige mensen op welk gebied dan ook. De Klussenbank wil graag met een groot team werken, zodat iedere klusser zich vrij kan voelen aan te geven wanneer het wel en niet schikt. De klussers bepalen wanneer ze ingezet willen worden en in welke periode zij wel en niet beschikbaar zijn. Interesse? De Klussenbank verstrekt graag verde re informatie, tel. 0251-656562. REGIO - Ook dit jaar wordt weer een kerstgroepenpad gehouden. Dankzij de medewerking van vele kerken en kapellen in de omgeving kan kerstgroepenpad dit jaar weer plaatsvinden op 26 december, tweede kerstdag van 13.00 tot 16.00 uur. Het kerstgroepenpad is in Heerhugowaard in de Dionyiuskerk (alleen eerste kerst dag open), in Alkmaar in de Don Boscokerk, de Josephkerk en Laurentiuskerk, in Bergen in het Heilig Hart Petrus en Paulus, in Heerhugowaard in de Heilige Familie 't Kruis, in Egmond Binnen in de Abdijkerk, in Heiloo in de Onze Lieve Vrouwe ter Nood, in Langedijk in de Sint Jan de Doper, in Oudorp in de Sint Laurentius en in Ursem in de Bavokerk. LIMMEN - Op woensdag 21 december houdt het KVG haar ledenavond in de 'Burgerij', aan vang: 18.30 uur. De kerstavond wordt begonnen met een brood maaltijd, waarna het Kaas en Broodvolk de avond verzorgt met middeleeuwse en Vlaamse liedjes. AKERSLOOT - Evenals voorgaan de jaren organiseert het Aquariuskoor uit Akersloot op zon dag 18 december een kerstsamen zang in de Rooms Katholieke Kerk van Akersloot. Dit uurtje is bedoeld voor iedereen die alvast lekker in de kerststemming wil komen. Het Aquariuskoor doet dit in samen werking met het kinderkoor. U krijgt een kerstspel te zien welke wordt opgevoerd door kinderen en dit wordt muzikaal omlijst met kerstliederen. De aanvang van het spel is 16.00 uur en het koor begint ongeveer een kwartier voor aanvang met zingen. Voor het Aquariuskoor is het ook de dag, dat zy vieren dat het koor alweer 15 jaar bestaat. AKERSLOOT - Zondag 18 decern- ber gaat de warideltak van de loop groep Amak meedoen aan de door Aalsmeerse wandelvereniging georganiseerde wandeling van 15 kilometer in Amstelveen. Altijd een mooie wandeltocht! Vertrek om 09.00 uur bij Het Kruispunt, Mozartlaari/hoek Raadhuisweg. Voor inlichtingen: Cees Bakker, tel. 0251-310272 of Theo Wullings 0251-313761. LIMMEN - Op vrijdag 9 december 2006 is Margje Bruin uit Limmen geslaagd voor haar doctoraal psychologie aan de universiteit van Utrecht. CASTRICUM - Voor de derde maal zendt Radio Castricum 105 De Winterse 50 uit. De Winterse 50 is een unieke samenwerking tussen zo'n 130 lokale omroepen uit Nederland en België. De luisteraars kunnen hun stem uitbrengen en hiermee leuke prijzen winnen. Stemmen kan via de website www.winterse50.nl en kan nog tot en met zondag 18 december. Op zaterdag 24 december zend Castricum 105 de hitlijst uit tussen 12.00 en 17.00 uur, gepresenteerd door verschillende dj's van Radio Castricum. mm Eén van de beelden uit het sokkelproject aan de C.F. Smeetslaan. Eigeil foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 25