18 êecemhe/i van F Kerst Kadobon "Na mijn beroerte ben ik geweldig opgevangen" 24,95 P Pi ^T0ERK00P|Reisburo Zonvaart 25, De,Heeren slager Bowlen STEEN GRILLEN <pzat een cvenetd vaoi cc often Meneer Mous herstelt weer goed: 2 (Q'uziU.fiaiJze'ieti) Uw kerstdiner met scharrelvlees Kies bewust voor smakelijker vlees Heerenweg 186 - Heiloo - Tel. (072) 533 11 41 Oergezellig uit! wijsje vijfentwintig euro De gidsen voor zomer 2006 ziin uit! Zorggroep IJmond Rode Kruis/IetenAuI.5 Iggz I Dijk en Duin 14 DECEMBER 2005 UITKIJKPOST STAMPPOT Westlandse stamppot met Worst en jus DAGMENU 5,50 Do. 15-12: Procureurlapje met jus Vr. 16-12: Kalkoenfilet met jus Ma. 19-12: Hollandse Hachee Di. 20-12: Baconburger met jus Wo. 21-12: Gep. Snitzei op Parmezaanse wijze WEEKMENU 5,50 Gegratineerde jachtschotel met diverse groenten en aardappelpuree PASTA VAN DE WEEK Tortellini met basilicumsaus en Kipfilet SOUP IS HOT! één beker €3,50 - twee bekers 6,50 Winterse Parijse uiensoep Wij hebben weer een heerlijk kerstmenu voor u samengesteld. Informeer eens naar de mogelijkheden. Gekroonde kwaliteit Scharrelvarkensvlees Diervriendelijk Rundvlees Varkenshaas, Runderhaas, Kogelbiefstukjes, Lamsbout, Lamscoteletjes, Kipfilets, Kiprollades, Kalkoenrollades, Lenderollades en fijne Entrecöte Gesorteerd Gourmet, Fondue, Steengrill en Bouillon fondue met smakelijk scharrelvlees (p.p. 5,50) Wild op bestelling U kunt uw kerst- en oudjaars bestellingen) aan ons doorbellen. U bent natuurlijk ook welkom in onze winkel. Wij geven u graag deskundig advies. Tel (072) 533 11 41 Zaterdag 24 december Scharrelvleeswaren ALLEEN vers van het mes gesneden Openingstijden Ma-vr.: 8.15^12.30 uur - 13.30-18.00 uur Zat.: 8.15-16.00 uur (incl. soep) (vanaf 4 pers. (jteLLoo Kennemerstraatweg 341 Tel. 072 5331992 www.bowlingheiloo.nl Winkelhof 't Loo 19 Ter waarde van: In Letters: ACTIE VOORWAARD EN Alleen in te leveren bij Toerkoop Reisburo Zonvaart in Heiloo. Eén bon per reservering. Voor reserveringen gemaakt op zondag 18 december 2005. op zondag 18 december. Meneer Mous (81) kreeg op 16 april een beroerte. De datum staat in zijn geheugen gegrift. Hij had nog gewoon naar het voetballen op tv gekeken. En toen begon hij zomaar te slingeren terwijl hij de kamer uit liep, en voelde zich raar in zijn hoofd. Zijn echtgenote herkende de symptomen van een beroerte en schakelde direct de ambulance in. Na een opname van enkele weken in het MCA in Alkmaar en het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk, werd meneer Mous overgebracht naar verpleeghuis Meerstate in Heemskerk. Hier werd al op de dag van zijn opname een uitgebreid zorgbehandelplan opgesteld, zodat alle onderdelen in het verdere revalidatietraject (tot in de thuissituatie), goed op elkaar konden aansluiten. Zo wordt een moeilijke periode van weer opkrabbelen, een stukje makkelijker gemaakt. Het wordt geregeld Meteen op de dag dat meneer Mous werd ontvangen in Meerstate, vond een intake plaats met de arts, fysiotherapeut en ziekenverzorgende die gezamenlijk een individueel zorgbehandelplan opstelden. Dit behandelplan werd vervolgens in multidisciplinair overleg met o.a. een logopedist, ergotherapeut, psycholoog en maatschappelijk werker doorgesproken en waar nodig aangepast. Meneer Mous: "Ik had rechts verlammingsverschijnselen en ook grote slik- en spraakproblemen. Op de eerste dag van de opname in het verpleeghuis kwam de logopediste al langs om testen te doen voor spraakrevalidatie. En ook met fysiotherapie werd meteen intensief begonnen: tot zes maal per week trainden we op het lopen. Cathelijne en Martine (de fysiotherapeuten) hebben me daarin geweldig geholpen. Op ergotherapie leerde ik ondertussen om alles met één hand te doen, van aankleden tot aardappelen schillen. En de ergotherapeute ging alvast op huisbezoek bij mijn vrouw, om een rapport op te maken voor aanpassingen in onze woning. Ze verzorgde ook de aanvraag bij de gemeente, heeft de noodzakelijke bouwkundige offertes opgevraagd en de uiteindelijke toestemming voor de uitvoering geregeld. Tegelijk heeft ze ook de aanvraag voor een rolstoel en scoot- mobiel helemaal afgehandeld. Als over veertien dagen alle aanpassingen klaar zijn, kan ik zo terug naar huis. De dagbehandeling daarna is ook al helemaal georganiseerd: drie dagen in de week met een taxi naar het activiteitenprogramma en de therapie hier in Meerstate, om de revalidatie tot het best haalbare niveau af te ronden. Ik vind het echt geweldig hoe ik opgevangen ben. Het betekende een enorme ontlasting van rompslomp en regelwerk. Vooral voor mijn vrouw, die zelf ook ernstig ziek is. Dat alles zo mooi op elkaar aansluit en 'achter de schermen' geregeld wordt, is een grote vooruitgang." Samenwerking tussen zorgpartners Zorggroep IJmond is een samenwerkingsverband tussen vier belangrijke zorgpartners in onze regio. Doelstelling van Zorggroep IJmond is om de gang van de patiënt door de diverse organisaties makkelijker te maken en op elkaar aan te laten sluiten. Deelnemers zijn Thuiszorg IJmond, het Rode Kruis Ziekenhuis, GGZ Dijk en Duin Midden-Kennemerland en Stichting Partners in de Zorg. Door vanaf het begin duidelijke afspraken te maken tussen de betrokken instellingen, specialismen, therapieën, afdelingen en mensen, kan eerder met planmatige revalidatie begonnen worden. Door ondersteuning van een geschreven 'overdracht' is iedereen steeds op de hoogte van de achtergronden en het behandeltraject. Zo kan het hele proces doorlopen worden, zonder dat 6e, patiënt merkt dat hij van de ene in de andere behandelingsfase glijdt. En: zonder dat hij daarvoor zelf actie hoeft te ondernemen en zoals voorheen zelf bij verschillende loketten en instanties moest aankloppen. Jon Zegerius, neuroloog Rode Kruis Zieken huis "Hoewel de overgang van ziekenhuis naar verpleeghuis voor patiënten veel beter verloopt dan vroeger, blijft de snelheid toch een teer punt in de zorgketen. Het is zaak om ons te blijven inspannen voor een optimale doorstroming, zodat de patiënt op zo kort mogelijk termijn kan doorgaan met het revaiidatieproces. Door de verwachte toename van het aantal beroertes zullen de verschillende sectoren wat dit betreft de samenwerking nog verder moéten intensiveren." Cathelijne de Wilde, fysiotherapeut Meerstate, Partners in de Zorg "Ik merk dat de samenwerking met het ziekenhuis sterk is verbeterd. De opname in het verpleeghuis gebeurt nu eerder, zodat we sneller kunnen starten met de juiste therapieën. Dat verkort het herstel proces waardoor de cliënt goed is voorbereid op de thuissituatie. Uitgangspunt bij ontslag is dat de cliënt zichzelf helemaal kan helpen." Ada Paalberends, adviseur Zorg Innovatie, Thuiszorg IJmond "Het was even wennen voor alle hulpverleners om over de muren van hun eigen instelling heen te kijken en de zorg in de keten op elkaar af te stemmen. Maar de overgang van verpleeghuis naar de thuissituatie verloopt nu een stuk beter. Én ook de afstemming tussen de dagbehandeling in het verpleeghuis en de thuiszorg. Dat is winst voor iedereen?' Zorggroep IJmond heeft als doel de zorg in de regio zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen, zodat cliënten zo lang mogelijk in hun eigen woon-leefomgeving kunnen blijven. Deelnemende zorgpartners zijn: Partners in Postbus 95,1960 AB Heemskerk Telefoon: 0251 - 28 41 00 Vondellaan 13,1942 LE Beverwijk Telefoon: 0251 - 26 55 55 Postbus 305,1900 AH Castricum I Telefoon: 0251 - 66 52 45 Thuiszorg IJmond Postbus 488,1940 AL Beverwijk Telefoon: 0251 - 28 77 77

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 2