Maureen en Sander Groefsema Dertiende ronde interne Noord-Hollands judokampioen competitie Oppositie Wintercompetitie Ummerpoldercup Junioren C selectie van de Alkmaarse Ijsbaan gaat voor NK Sportlijfcup garant voor strijd, zorg en gezelligheid SPORT Hassing komt in betere stellingen vaak niet verder dan remise Jonkheer had zijn handen vol aan een ontketende Kraayenbrink Sterren stralen bij de Foresters F5 UITKI j KPOST 14 DECEMBER 2005 HEILOO - Zondag 11 december vonden in Beverwijk de Noord- Hollands Kampioenschappen judo plaats voor senioren. Twee judoka's uit Heiloo namen deel aan deze kampioen schappen. Sander Groefsema kwam uit in de gewichtsklasse -90 kilogram. De eerste wedstrijd ging Sander goed van start en kwam al snel op voor sprong doordat zyn tegenstander een straf kreeg voor passiviteit. Daarna stuurde Sander zijn tegen stander door en besliste de wed strijd met een houdgreep. De twee de wedstrijd was de lastigste. Nadat de tegenstander weer een straf had gekregen wegens passiviteit scoor de Sander met eén schouderworp een half punt. Met een mooie heup worp besliste Sander in de laatste minuut de wedstrijd in zijn voor deel. De laatste partij wist hij snel te winnen met een mooie schouder worp en zo wist hy de eerste prijs op te eisen. Maureen Groefsema, die twee weken geleden nog de jongste Nederlands kampioene ooit werd bij de dames tot -48 kilogram, kwam een gewichtsklasse hoger uit in de -52 kilogram. De eerste wed strijd liet ze zien dat ze geen proble men had met de overstap naar de hogere gewichtsklasse. Zij wist te scoren met verschillende technie ken. De tweede partij presteerde Maureen hetzelfde en wist zo over tuigend haar eerste Noord Hollandse kampioenstitel te beha len in de -52 kilogram. Zaterdag 17 en woensdag 21 december komt Maureen Groefsema haar judokwaliteiten laten zien aan de judoka's van Dojo 't Loo. In een clinic zal zij dan de judoka's haar favoriete worp aanle ren. VISSEN LIMMEN - Zondag 18 december is de tweede wedstrijd in de wintercompetitie van de Limmer- poldercup. Leden van de hengel sportverenigingen DVW, Limmen, Castricum en De Sander kunnen hieraan meedoen. Er wordt gevist met een gecombi neerd klassement, waarbij elke vis voor vijftig gram meetelt in de tota le vangst. Er wordt wederom gevist op het Stet, aanvang loting 08.30 uur, wedstryd van 09.00 tot 11.00 uur. Opgeven tot vrijdag 21.00 Uur by Peter van der Heijdt, 072- 5051056 of op voicemail 06- 13540803. Inleg is drie euro. De eerste wedstrijd is gewonnen door Rien Faasse (HV Castricum), voor Jan Waita (DVW-Heiloo) en Dick Pekel van De Sander. Eerste Limmer was Peter van der Heijdt op een vierde plek. SCHAATSEN ALKMAAR - De Junioren C selectie, met onder andere Jesper Beeldman van de ijsclub Egmond- Heiloo en Danique van Dijk van de Limmer IJsclub, staat onder leiding van de trainers Marije Ooms en Rob Wokke uit Alkmaar. Deze talentvolle schaatsers, zeven meisjes en zes jongens in de leeftijd van 14/15 jaar, hebben al voortreffelijke prestaties op het ijs laten zien. Het Kampioenschap Langebaan van het gewest Noord Holland/ Utrecht is reeds verreden en daarin boekte de selectie van Alkmaar prachtige resultaten. Zo werd by de rrleisjes Junioren C Inge Bervoets (Abbekerk) kampioen en behaalde Irene Schouten (Andyk) als derde ook een podiumplaats. Bij de jon gens werd Koen Verweij uit Alkmaar kampioen. Deze 15-jarige talentvolle schaatser, die onlangs in Thialf Heerenveen een nieuw baanrecord in 1.56.46 op de 1500 meter voor Junioren C vestigde, is inmiddels naar een commerciële ploeg gegaan. Maar de Juniorenselectie heeft nog kwaliteit genoeg om zich in januari, tijdens selectiewedstrijden te plaat sen voor het Nederlands Kampioen schap. Ook deze jonge sporters wor den, door de vele talenten in Nederland, al jong met selectiewed strijden geconfronteerd om voor de zestien beschikbare NK plaatsen in aanmerking te komen. SCHAKEN HEILOO - In de dertiende ronde van de interne competi tie liet de top geen steekjes vallen. Zeeman liet Woudstra niet in zijn spel komen en dwong hem met fijne zetten in een defensieve rol. Aanvanke lijk verweerde Woudstra zich goed tegen het uitgekiende spel van zijn tegenstander en leek het erop dat hij de zaak kon dichthouden. Maar in dat soort situaties is Zeeman altyd op zyn best. Hij vond een zwakte en wist met pressie ver der door te dringen om de daaruit voortkomende verwikkelingen in zijn voordeel te benutten. Langereis stond, naar eigen zeggen, na krap een uurtje spelen slecht tegen van Veelen. Toch gaf hy daarna nog goed tegenstand getuige de lengte van de party, die na drieënhalf uur spelen uiteindelijk wel door van Veelen werd gewonnen. In een gelykopgaande partij tegen van Ham wist Jongkind in het eindspel iets sneller een promotieveld te bereiken dan zijn tegenstander. Dankzy het directe schaak kon hij de promotie van van Ham meteen onschadelijk maken en de winst noteren. Hassing speelt een zeer matig seizoen en komt in betere stellingen vaak niet verder dan remi se. Tegen Rump bereikte hy met prachtig spel een kansrijke positie om weer eens aan een overwinning te denken. Hassing deed een droge torenzet waarbij hy overzag dat Rump een giftig zetje kon uitvoeren met als gevolg dat Hassing een loper verloor en daarmee de party. Shannon Vlaar heeft zich weer iets kunnen herstellen van een serie nederlagen. Tegen de Jager kreeg zij met een pionnenmeerderheid en een betere stelling uitzicht op de winst. Maar de hardnekkige de Jager zag kans om in het eindspel te ontsnappen naar een knappe remi se. Jonkheer had zijn handen vol aan een ontketenende Kraayen- brink. De zwartspeler jaagde de koning van Jonkheer al vroegtijdig over het veld en verschafte zich de beste kansen op de winst. De stuk- ken stonden kris en kras op het bord, enige structuur in dit breiwerk was voor de omstanders niet meteen te ontdekken. Het koste al enige moeite om te zien wie er met wit speelde. Zoals gezegd had De Kraay met zyn geweldige inzet, cre ativiteit en originele ideeën deze hutselparty moeten winnen. Als Kraayenbrink deze styl van spelen weet vast te houden, dan zou hij recht hebben op een plaats in de subtop. Maar helaas faalde hij in de afwerking en veerde Jonkheer opge lucht uit zijn stoel. De Jong kwam met enig fortuin goed weg met remise tegen van de Brink en Sauer tenslotte wist niet te overtuigen tegen Smith. De uitslagen: Zeeman - Woudstra 1-0, Langereis - van Veelen 0-1, van Ham - Jongkind 0-1, Plaggenborg - Maas remise, Sauer - Smith 0-1, de Jong - van de Brink remise, Vlaar- de Jager remise, Blom - Huffnagel 1-0, Hassing - Rump 0-1, Kraayenbrink - Jonkheer 0-1, Vonk - T. Vlaar 1-0. HEILOO - Afgelopen zaterdag werden de jongens van de Foresters F5 glansrijk najaarskampioen. Met nog één wedstrijd te gaan kan het najaarskampioenschap deze jongens niet meer ontgaan. Na het vertrek van de superspits hebben de jongens zelf aangegeven dat het niet nodig was om versterking aan te kopen. Ze konden het zelf wel aan, zeiden ze. En hoe; met zeven over winningen en één gelijkspel zijn ze onbereikbaar voor de concur rentie. Met een ijzersterke verdediging (slechts 14 tegengoals in negen wedstrijden) is de basis gelegd voor dit knappe kunstje. Als je er dan ook nog eens 62 in weet te prikken hoeven zij u ver der niets te melden. Nu maar afwachten hoe ze uit de winterstop gaan komen! Staand: Stef Liefting, Mark Velseboer, Bas Liefting en Joost Mol, hurkend: Ralf van Deventer, Nathan Quinten en Björn Schuurmans. Eigen foto HEILOO - De tweede SportLijfcup wordt zaterdag 17 december gehouden in Trainingscentrum Heiloo en belooft een nog groter spekta kel te worden dan vorig jaar. Ze staan er weer klaar voor: de middenstand van Heiloo, een klein legertje aan vrijwilligers, en natuurlijk de 48 atleten met een verstandelijke of geestelijke beperking. Zij zullen de strijd aanbinden om de Sport Lijf wisseltrofee in de wacht te sle pen. De sporters zullen tegen elkaar uitkomen op zeven ver schillende onderdelen. Een gebrek aan groepsevenemen- ten voor gehandicapten bracht SportLijf vorig jaar op het idee om de SportLijfCup te organiseren. De combinatie van de intensieve zorg die gehandicaptensport met zich meebrengt zorgt er voor dat groeps- evenementen lastig te organiseren zijn. SportLyf loste dit probleem op door een groot aantal vrijwilligers op de been te brengen. Met 25 man is de organisatie zeker dat het er aan staande zaterdag aan zorg, aan dacht, veiligheid en gezelligheid geen gebrek zal zyn. Om de titel op te eisen zullen de teams over een combinatie van kracht, teamwork, uithoudingsvermogen en entertain ment moeten beschikken. Uithou dingsvermogen en snelheid zullen getest worden tijdens het fietsen, roeien en hardlopen, en pure kracht komt kijken by het armworstelen en champagneflessen tillen. De verras singsestafette zal de teams testen op hun samenwerkingsvermogen. Verwacht wordt dat het afsluitende onderdeel, de Playbackshow weer een absolute kraker wordt. Legen darisch was de bijdrage van de win naar van vorig jaar, die met een emmer water de André van Duin klassieker 'Als je huilt' ten gehore bracht. Na afloop van de sportdag zijn er vier prijzen te verdelen. Er is een trofee voor Sportman van het Jaar, Sportvrouw van het Jaar, voor de winnaar van de Playbackshow en natuurlijk de SportLyfcup voor het beste team. Lijsttrekker Veger van het CDA komt zaterdag persoonlijk de pryzen uitreiken. Voor meer infor matie over Sportlyf en de Vrienden van Sportlyf: Sportlyf/ Patrick Rupsam, 06-22428108, www.sport- lyf.nl, p.rupsam@freeler.nl. 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 37