Seizoenskaarten Ijsbaan Heiloo Winterrust in het Heilooër Bos? KPN wil UMTS meten om gerust te stellen Informatieavond Oosterzijweg goed bezocht a s "-J-- H E I L O O Geldig voor de prachtig gelegen ijsbaan in Heiloo Hopen dat Koning Winter ons gunstig is gezind Masten vaak zonder vergunning neergezet Getuigen gezocht schoppende bromfietser Bij de maandelijkse wan deling van het IVN kunt u de winternatuur ervaren Waardevolle vragen van de omwonenden POLITIEBERICHTEN Kop-staart aanrijding met gewonden Fietsers bekeurd Vernieling papierbak Vernieling personenauto Insluiping in woning Inbraak in woning UITKIJKPOST mm 14 DECEMBER 2005 HEILOO - De afgelopen maand is bij de reeds bekende kaart houders de seizoenkaart 2005/2006 aangeboden. Als Koning Winter ons dit jaar goed gezind is kunt u met uw seizoenkaart terecht op de prachtig gelegen ijsbaan in het Heilooër bos. De prijs van de kaart in de voor verkoop bedraagt 5,-. Als het flink gaat vriezen en de baan gaat open dan bedraagt de prijs van een seizoenkaart 7,50. Losse kaarten of dagkaarten worden dan niet ver kocht. Hoewel de voorverkoopperiode al is afgelopen wordt de mogelijk heid geboden om tot 24 december alsnog een voordeüge kaart voor 5,- aan te schaffen. U kunt een e-mail sturen met uw adresgegevens en het aantal gewen ste kaarten naar wrpeereboom @hetnet.nl of bellen met 072- 5335192. De bestelde kaarten worden daar- na tegen betaling bij u aan huis aan geboden. Als in het seizoen 2005/2006 de baan niet open is geweest, dan heeft u begin maart op vertoon van uw seizoenkaart eenmalig toegang tot de kunstijs baan in Alkmaar. Let hiervoor op de aankondiging in de Uitkijkpost. HEILOO - Naar aanleiding van ongeruste bewoners van de woonheuvel aan de Zeeweg, gaat KPN metingen verrichten bij de umts-antennes in die omgeving. Op die manier hoopt het telecombedrijf aan te tonen dat de straling van de antennes binnen de geldende normen vallen. Zoals bleek uit ingezonden brieven De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001 m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. in deze krant, en vragen vanuit de Heilooër bevolking aan de lokale politiek, is er onrust ontstaan over de masten, die zijn neergezet om overaal een goed bereik te hebben met de mobiele telefoon en bijvoor beeld voor mobiel internet. Steeds vaker verschijnen er berichten in de media over ziekmakende umts- masten, wat overigens nog niet wetenschappelijk is bewezen. KPN heeft begrip voor de onrust van bewoners en stelt daarom deze meting in. Overigens stelt KPN dat het geplaatste systeem met een geringer vermogen dan de gsm- antennes werkt. De gemeente Heiloo zou umts-antennes wel wil len weigeren - tot onomstotelijk wetenschappelijk bewezen is dat umts niet schadelijk is - maar vaak mogen deze masten worden geplaatst zonder vergunning aan te vragen. Het is nog niet duidelijk of KPN nog meer umts-antennes in Heiloo gaat plaatsen. HEILOO - Op vrijdagmiddag 9 december werd een bromfietser rij dende op het fietspad langs de Kennèmerstraatweg in de richting van Alkmaar ter hoogte van de kruising met de Nijenburgerweg door een passerende bromfietser geschopt. Door de schop verloor de bromfiet ser zijn evenwicht en raakte daardoor een vriend van hem die naast hem op zijn bromfiets reed. Hierdoor kwamen beiden ten val. De bromfietser die de schop gaf reed hierna met hoge snelheid weg in de richting van Alkmaar. Beide bromfietsen raakten als gevolg van de val beschadigd. De beide bestuurders, jongens uit Heiloo, raakten lichtgewond. De veroorzaker reed op een rode scooter/bromfiets mogeüjk van het merk Yamaha type Aerox. De bestuurder was een vrij grote man met een lengte van tussen de 1.80 of 1.85 meter. Hij had mogelijk een zand/groenkleurige halflange jas aan met mogeüjk een bontkraag. Eventuele getuigen hiervan worden verzocht met de poütie van Heiloo contact op te nemen. De poütie is bereikbaar via 0900-8844. HEILOO - Het wordt winter in het bos. De bladeren zijn gro tendeels van de bomen. De meeste paddestoelen zijn ver dwenen. Winterslaap. Een rust periode in de natuur. Een beetje saai eigenlijk. Maar als je goed kijkt zie je toch allerlei levenstekens. Voor mossen, bijvoorbeeld, is de whiter bij uitstek de actieve tijd. En aan de bomen zie je dat het voor jaar al klaar ügt in knoppen en bij sommige in katjes. Veel vogels zijn weggetrokken, maar er zijn ook wintergasten uit noordeüjker stre ken. Bij de maandeüjkse wandeling van het IVN kunt u de winternatuur ervaren. Die wandeling op zondag 18 december begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Warme kle ding en waterdicht schoeisel aanbe- volen!' Van volwassenen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inüchtingen kunt u beüen: 072-5325110. 00 J O 7 O1 Qosterzijw&n Stedenbouwkundig plan voor het Germefa terrein. Eigen foto ALKMAAR/ HEILOO - Op 7 december werd een informatie avond gehouden voor direct omwonenden, over de toekom stige woningbouwontwikkeling op het Germefa-terrein aan de Oosterzijweg 21a-23 te Heiloo. Tijdens de informatieavond werd de stand van zaken toegelicht met betrekking tot de herontwikkeüng en werd het stedenbouwkundig plan gepresenteerd op basis waar van een principeverzoek is inge diend bij het coüege van B&W Ook was er een projectleider van de gemeente Heüoo aanwezig om informatie te verstrekken. Uiteraard bestond de mogeüjkheid tot vragen steden. Daar werd gretig gebruik van gemaakt door de omwonenden die in groten getale aanwezig waren. Zo werd er gevraagd wat de gevolgen van de bouwwerkzaamhe den zuüen zijn voor de huizen. Daniël de Kruijf, van de project ontwikkelaar van het gebied, Thunnissen Ontwikkeling Noord, was erg tevreden over de informa tieavond. Omdat men in een vroeg stadium is begonnen met het infor meren van de omwonenden, kun nen misverstanden worden voorko men. Ook zijn de vragen van de omwonenden als zeer waardevol ervaren, met die informatie kan de projectontwikkelaar het ontwikke lingsplan nu verder uitwerken. Het plan bestaat uit totaal twintig woningen, verdeeld over drie woningtypen; tien twee-onder-één kapwoningen, vijf vrijstaande woningen en vijf woon/ werk woningen. Voor belangsteüenden bestaat de mogeüjkheid om zich aan te melden op de website www.thunnissen.nl via 'projecten in voorbereiding'. HEILOO - Op woensdagmiddag 7 december omstreeks 17.20 uur vond er op de A9 onder Heüoo een kop-staartbotsing plaats waarbij drie voertuigen betrokken waren. Een 36-jarige man uit Utrecht reed in een personenauto en zag te laat dat de auto's voor hem afremden. Hierdoor botste hij tegen de auto voor hem, die op zijn beurt weer tegen zijn voorlig ger botste. De Utrechtenaar üep nekklachten op en moest voor onderzoek worden overgebracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar. De bestuurster van de tweede auto, een 46-jarige vrouw uit Warmenhuizen, kon met nek klachten ter plaatse door ambu lancepersoneel worden behan deld. Ook twee inzittenden uit de tweede auto werden ter plaatse door ambulancepersoneel onder zocht. HEILOO/LIMMEN - Op donder dagochtend 8 december zijn vier fietsers bekeurd die zonder ücht over de Hoogeweg in Heüoo en Limmen reden. HEILOO - Voor de tweede keer in korte tijd werd een papierbak ver nield die stond in het parkje aan het Het Veld. Gezien de aange richte schade is het aannemeüjk dat met behulp van een explosief de vernieling werd gepleegd. Vermoedeüjk werd de vernieling zondagochtend 27 november gepleegd. Een omwonende hoor de die ochtend een harde klap. HEILOO - De eigenaar van een rode Peugeot 307 met kenteken 79HNVN deed maandag 5 decem ber aangifte van het vernielen van zijn auto. Op de motorkap van de auto werd een kras aangebracht. De vernieling werd gepleegd tus sen zaterdagmiddag 3 en maan dagochtend 5 december. De auto stond op die dagen geparkeerd op de Kandelaar. HEILOO - Op dinsdag 6 decem ber werd aangifte gedaan van diefstal van een tas met inhoud uit een woning aan de De Wüdtlaan. De diefstal van de tas werd vrij dagavond 2 december gepleegd. De diefstal werd die avond door een insluiper gepleegd op het moment dat de bewoonster zich op de eerste etage van de woning bevond en de achterdeur niet was afgesloten. De tas werd de volgen de ochtend met bijna complete inhoud teruggevonden in een tuin van een woning aan de van Vladerackenlaan. Alleen het con tante geld bleek uit de portemon nee gestolen te zijn. HEILOO - Op zaterdagavond 10 december werd tussen 18.40 en 20.45 uur ingebroken in een woning aan de Heerenweg. Toegang tot de woning werd ver schaft door het forceren van de voordeur. Uit de woning werd een kluis met inhoud ontvreemd als mede een winterjas. Gevonden voorwerpen van 5 tot en met 11 december: enkele sleutels, züveren oorhanger met hanger in de vorm van een gesti leerde bloem, regenpak donker blauw met feüe strepen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3