Korting op lenen digitale media in bibliotheek De buurtbus blijft! Lighthouse-ICT BV Betrokkenheid bij ouderen door leerlingen Jan Arentz BEDRIJF BELICHT Dvd's, cd's, cd-rom's en video's en leen boeken Bibliotheek wil graag iets terug doen voor vaste leners Winnaars prijspuzzel circus Sijm Gratis foto 's afhalen Sint Nicolaas 't Loo Rectificatie telefoonnummer Dansen op zondagmiddag Actie Buurtbus moet blijven' heeft succes gehad HEILOO - De Openbare Bibliotheek Heiloo heeft naast de zogenaamde 4 grafische media' (boeken en tijdschrif ten) ook een vrij uitgebreide collectie digitale media. Hieronder wordt verstaan: cd's, dvd's, cd-rom's, video's en luisterboeken. Het lenen van boeken en tijd schriften is voor leden van de bibli otheek gratis. Voor digitale media wordt per stuk leengeld gevraagd. Uitzondering hierop vormen de luisterboeken die gratis worden uit geleend. Van 15 december tot 1 januari geldt de actie: twee digitale media halen één betalen. Dit betekent dus vijftig procent korting! Alleen top 100 cd's zijn uit- HEILOO - U hebt het al eerder in de Uitkijkpost kunnen lezen: er hingen donkere wolken boven het vrijwilligersprojeet de Buurtbus. Maar de actie 'Buurtbus moet blijven!' heeft succes gehad. Met nieuw elan heeft het bestuur van de Vereniging Buurtbus Heiloo aan de route gesleuteld en zo is de bus op 12 december met een nieu we dienstregeling het vierde jaar ingegaan. Gestart wordt niet meer vanaf Huize Overkerck maar vanaf het G.G.Z terrein (de voormalige Willibrordusstichting) in de buurt gezonderd van deze actie. Indien u gebruik maakt van de multimedia- kaart van Bibüotheek Heiloo kan uw voorde.el zelfs oplopen tot boven de zestig procent. Natuurlijk wordt met deze actie getracht de collectie digitale media van Bibliotheek Heiloo meer bekendheid te geven. Daarnaast speelt ook mee, dat de bibüotheek graag iets terug wil doen voor al die leners, die de afge lopen twee jaar üd zijn geworden of al heel lang bibüotheeküd zijn. van de dokterspost. De haltes Cl000 en Het Alternatief üggen nu aan het begin en einde van de route. In Heüoo-Oost is de rit wat verlegd. Na het N.S. station wordt gereden via Westerweg (haltes Bibüotheek en hoek Capelackers) en het Zevenhuizen naar de Ewisweg. Daarna geen wijziging. Start en terug duurt anderhalf uur en voor aüe halteplaatsen in Heüoo en Egmond aan Zee geldt 'hier instappen is ook hier uitstappen'. In de namiddag van 15 december is er voor aüe leden/chauffeurs van de vereniging een gezeüig samenzijn. Zij ontvangen dan een kerstpakket als dank voor hun inzet. HEILOO - De redactie van de Uitkijkpost is de afgelopen weken bedolven onder de goede oplos singen van de puzzel in de najaarsbijlage, die op woensdag 23 november verscheen. Uit deze inzendingen heeft de redactie een aantal winnaars getrokken. Zij krijgen hun twee toegangskaar tjes voor de voorstelling van cir cus Sijm in Heüoo, op woensdag 24 december om 12.30 uur, thuis gestuurd. Van harte gefeüciteerd! HEILOO - Zondag 27 november bracht Sint Nicolaas een bezoek aan Winkelhof 't Loo. De foto's die de fotopiet heeft gemaakt van het feest worden gratis aangebo den door de Hema en zijn af te halen bij de servicebaüe. HEILOO - Bij het artikel 'Internetcafé geopend in De Loet' in deze krant van 30 november, is abusievelijk een verkeerd tele foonnummer genoemd. Het juiste telefoonnummer van locatie De Loet is 072-5330744. Namens Partners in de Zorg en Stichting Ouderenwerk Heüoo excuses voor dit ongemak. HEILOO - Een gezelüge kerstma tinee, dat belooft het weer te wor den als u op zondag 18 december tussen 14.00 en 17.00 uur in het Open Huis komt luisteren naar en dansen op muziek van het all-round dansorkest: het InterNed kwartet. De entree bedraagt 4,-. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Lighthouse-ICT B.V van Blaaderenweg 10A, 1862 JP Bergen (Forest Bergen) tel.06-23406721, internet: www.üghthouse-ict.com e-maü: info@lighthouse-ict.com. BERGEN - Heeft uw organisatie tijdeüjk ICT-management nodig, bege leiding en/of uitvoering van uw ICT-projecten? Of invulling of vervanging van uw ICT-üjnmanagement, herinrichting van uw bedrijfsprocessen of het opzetten van een ICT servicemanagementsysteem? Lighthouse-ICT B.V kan u in deze vraagstukken de helpende hand bieden. Achter de klin kende naam die inderdaad geboren is in Egmond aan zee onder het ücht van de vuurtoren, schuüen Alex en Petra Lucas. In aprü 2001 besloot Alex om zijn vaste baan op te zeggen en als freelancer in de jaren van economi sche crisis het heft in eigen hand te nemen. Jarenlange kennis en ervaring gecombineerd met opleidingen Alex heeft deze stap weloverwogen genomen en heeft behoorüjk wat deskundigheid en ervaring in huis om zijn klanten te bedienen. Twintig jaar managementervaring en twaalf jaar specifiek in de ICTbranche. Met kennis en ervaring gecombineerd met drie HBO-opleidingen in manage ment, techniek en bedrijfskundige informatica dacht hy genoeg bagage te hebben voor de grote stap. Zijn klantenkring bestaat hoofdzakeüjk uit gro tere bedrijven in de zorg- en overheidssector en in de financiële wereld. „Ik heb daar ook mijn roots üggen. Ik heb bijvoorbeeld gewerkt bij een derivatenhuis, bij banken en als ICT-er bij de AEX. De beurs in Nederland ging over op Euronext en dat betekende dat aüe ICT-ers eruit gingen. Toen ben ik voor mezelf begonnen." Petra werkt meer achter de scher men, doet aüe acquisitie en de boekhouding. „Belangrijk om de taken goed te verdelen. Alex is inhoudelijk bezig, ik ben meer van netwerken, contacten opbouwen en beheren", zo meent zij. Haarlemmer olie In feite is Lighthouse-ICT B.V bezig met het verkopen van kennis. Bedrijfsprocessen inventariseren en automatiseren, om zodoende het pro ces soepeler te laten verlopen, continuïteit en concurrentievoordeel te waarborgen. „Ik zie mezelf als een intermediair tussen opdrachtgever en partijen die van aües leveren. Mijn baan is een vorm van Haarlemmer oüe. Bij reorga nisaties is het ook goed dat ik als buitenstaander het bedrijfsproces herin- richt. De HRM-manager mag dan de poppetjes erop zetten." Zoals gezegd: Het managen van ICT-projecten binnen de financiële, zorg- en overheidssectoren zijn de belangrijkste peüers onder Lighthouse-ICT B.V „Om een voorbeeld te geven: het uivoeren van een home office project, oftewel een werkplek thuis. Daar komt toch een stukje controle, beveüi- ging en hoe je het financieel gaat inrichten bij kijken. Ik maak dan een plan, als dat geaccordeerd is ga ik starten met aüe facetten van de uitvoe ring. Tot slot is ook nazorg dan van essentieel belang". Lighthouse ICT-B.V is een organisatie die landeüjk werkt. De tweede projectmanager is woonachtig in Zuid-Hoüand en richt zich op de zuide lijke provincies en Alex richt zich op het noorden. Tevens streeft het bedrijf naar het leveren van totaaloplossingen vanuit één loket. Lighthouse-ICT B.V is daarom een samenwerkingsverband aangegaan met een totaal automatiseerder en een webdesign studio. Het ügt in de bedoeling in de komende jaren te groeien naar drie of vier consultants. ALKMAAR - In het kader van 'Make A Difference Day' (MADD) staken twintigduizend Nederlanders de handen vrij willig uit de mouwen! Op 9 en 10 december was een groot aantal mensen betrokken om hun gevoel om te zetten in een sociale activiteit. In het kader van de Brede School deden leerlingen van de Alkmaarse Scholengemeenschap Jan Arentz mee aan dit initiatief. In samenwerking met de gemeente, het Cursusbureau (wel- zijnstichting Kern 8) en door de bemiddeling van Stichting de Waaier, bezochten 66 leerlingen in de leeftijd tussen de 13 en 15 jaar diverse seniorencentra in de regio. De school heeft ervoor gekozen om op deze dag een brug te slaan tussen jong en oud. De leerlingen gingen samen met de oudere bewo ners van stichting de Amberhof in Heüoo, Zorgcentrum Westerhout in Alkmaar en het Arboretum in Heerhugowaard diverse activiteiten uitvoeren. Zo werd er gezamerüijk kerststukjes en kerstkaarten ge maakt, gesjoeld en geknutseld. Op deze creatieve wijze kregen de leer lingen meer zicht op het leven van nu en vroeger van de bewoners. Een ontspannen, maar ook waarde- voüe ontmoeting tussen twee gene raties. Aan het eind boden de zorg centra de leerlingen samen met de bewoners een lunch aan om deze ochtend gezelüg af te sluiten. Met de oudere bewoners van stichting de Amberhof in Heiloo, werd er door leerlingen van de Alkmaarse Scholengemeenschap Jan Arentz geknutseld aan kerststukjes en kerstkaarten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5