Oudejaarsconference 2005(55) in de Beun Kerstconcert Eensgezindheid veelzijdig en sfeervol H E I L O O UjM DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Exils Oud en nieuw Buk Buk BOEK VAN DE WEEK Het Bernini Mysterie Luxe editie door Dan Brown Boek van de week: Het Bernini Mysterie door Dan Brown KORTOM Kerstsamenzang met Jongerenkoor New Rhythm Expositie hondenportretten Kerstconcert Noord-Hollands Byzantijns mannenkoor Vijf Pijnappels exposeren UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 Exils begint met de dreunende bas sen van Franse popmuziek, gaat later verder met flamenco-zang, om te eindigen bij een eindeloze, opzwepende, rituele dans in Algiers. Het maakt dat de film gemakkelijk herkenbaar is als het werk van de Franse regisseur Tony Gatlif, bij wie elke film een reis is, en elke reis er in de eerste plaats toe dient om muzikale stijlen en veranderingen te traceren. Van Frankrijk, naar Spanje, en naar Noord-Afrika. Dit keer zijn de hoofdpersonen geen zigeuners, al zijn ze niet minder ontheemd. De geliefden Zano en Naima zijn Franse Algerijnen, die zo ver van hun eigen cultuur staan dat ze geen woord Arabisch spreken. De acht eloze suggestie die Zano maakt, terwijl hij naakt in het venster van zijn Parijse woning staat, om naar Algerije te vertrekken, wordt door haar in eerste instantie dan ook als volstrekt belachelijk van de hand gewezen. De tocht is de aanleiding voor schitterende opnames van stoffige wegen en zweterige fruit plukkers, en voor muzieknummers die veel meer zijn dan intermezzo 's. HEILOO - Tim van der Sluis is een cabaretier die niet continu staat te schelden; die shocke ren niet verwart met maat schappelijk engagement. Zijn teksten en liedjes vallen op door een hoge grapdichtheid, spitsvondig taalgebruik, vreem de kronkels en briljante tekst vondsten. 2005 Zal de geschiedenis ingaan als het jaar van de record inzame lingsactie voor de tsunami-slachtof- fers, 183 miljoen euro. Een maand later ging onze hand weer op de knip en wilden we er geen woord meer over horen. Een ramp als hype! Tim zou Tim van der Slujjs niet zijn als hij hier niets mee zou doen. Hij brengt zijn engagement in de praktijk en heeft zijn Oudejaars conference 2005 omgedoopt tot benefiet: de Oudejaarsconference 2005(55)! De gebeurtenissen van het afge lopen jaar vat Tim voor u samen in vijf kwartier onderhoudend, snel, scherp en actueel cabaret. Van deze voorstelling gaat 10% van de recet te naar giro 555! De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zijn te reserveren bij Theater de Beun, tel. 072-5333156 of via de website www.theaterdebeun.nl. HEILOO - Ook dit jaar is er in Buk Buk met oud en nieuw weer van alles te beleven. Net als voorgaande jaren wordt het weer een nacht met voor ieder wat wils. Of je nu van dance-muziek houdt, een potje wil chillen op een bank of al het luie zweet van 2005 er uit wil dansen op de laatste hits, Buk Buk heeft het allemaal. In de zaal zal dj Hugo zijn platen draaien en hij zal er persoonlijk voor zorgen datje niet stil kunt staan met hits uit de jaren 80/90 tot nu. In het café wordt een lounge gedeelte gemaakt, zodat je daar even bij kunt komen van het dan sen. In het gedeelte van Tendenz zal dj Freakbox en zijn collega dj uit the UK verschillende dance pla ten uit zijn koffer te voorschijn toveren als club/house/break beat/garage. Voor ieder wat wils dus. Buk Buk is in de nacht van oud en nieuw geo pend van 01.00 tot 06.00. Kaarten zijn in de voorverkoop alleen te verkrijgen bij Centerdisc (Slimpad 36 te Heiloo). De kosten zijn 10,- in de voor verkoop en 12,- aan de deur. Met De Da Vinci Code veroverde Dan Brown de wereld, maar de weg naar het succes werd gepla veid door Het Bernini Mysterie. In deze eerste pageturner met Robert Langdon speelt de strijd tussen religie en wetenschap een cruciale rol. In een race tegen de klok volgt Langdon een eeuwenoud spoor door Rome, dat hem langs kunst werken, door crypten, catacomben en kerken voert. In deze schitteren de uitgave van Het Bernini Mysterie heeft de lezer de locaties en kunstwerken uit het verhaal meteen voor ogen. Na het ongeken de succes van de geïllustreerde edi tie van De Da Vinci Code, is er nu een luxe editie van Het Bernini Mysterie. Een collector's item dat in geen enkele Brown-verzameling mag ontbreken. Deze luxe gebon den editie bevat meer dan 150 kleurenillustraties! voor 34)9^ HEILOO - Op vrijdagavond 16 december gaf Eensgezindheid Heiloo een Kerstconcert met de titel 'A Christmas Celebration' voor een zaal met 250 man publiek in het ontmoetingscen trum van GGZ Willibrord te Heiloo. Tijdens dit kerstconcert werd er ruim aandacht besteed aan alle vocale en instrumentale aspecten van de Kersttijd. Ook het vierstem mig koor Vocal Choice uit Castricum met haar vaste pianist Jan Boogers verleende haar mede werking aan dit concert. Onder lei ding van Cees Brugman werden vele kerstliederen ten gehore wor den gebracht onder begeleiding van diverse muzikale combo's, blaase- nesembles en piano. Maar ook het pubhek kreeg ruimschoots de gele genheid om een zestal bekende lie deren en één onbekend kerstlied mee te zingen. Wethouder Roelof Bos opende het concert met een kerstgedachte over het samenzijn met familie en dat de kerst vooral religieus gevierd moet worden. Dit concert voor het hele gezin levert daar een grote bijdrage aan, en hfj vindt het als koorzanger zelf ook nog eens geweldig dat er deze avond veel koormuziek te horen is. Na deze opening volgde Eensgezindheid met een blok vol met kerstmuziek. De verrassende optredens van deze avond waren in ieder geval het leerlingensemble met 'Rudolf, the red nosed Reindeer' waarbij het pubhek tot twee keer toe de gelegenheid kreeg om uit volle borst mee te zingen. Verder werd de zaal compleet stil van de prachtige fluitsolo van het jongste hd uit het groot-orkest Judith Breet. Onder pianobegelei ding van Jan Boogers speelde zij met een zuiver en krachtig geluid het 'Deck the Halls with Boughs of Holly', een traditioneel Engels kersthed in een arrangement van Tom Parker. Het enorme applaus had zij dan ook dubbel en dwars verdiend. Vooral na de pauze werd er door het orkest ook het hchte kerstrepertoire gespeeld, met 'Happy Christmas' (War is Over), 'Santa Claus is coming to Town' en het overbekende 'Jingle Bels' in een speciaal arrangement van Cees Brugman. Maar ook het koor wist het pubhek in verschillende samen stellingen meerdere keren te verras sen. Zo kreeg het pubhek na enige oefening de opdracht meerdere malen het 'Happy Christmas, Yes we have a te zingen en tegelij kertijd zong het koor er op voortref felijke wijze dwars doorheen met een eigen partij. Verrassend van deze avond was vooral ook de varia tie van het programma en het enthousiasme van de koor- en orkestleden. Het pubhek misschien wat ingetogen bij de aanvang van het serieuze deel van het concert, maar bij het verlaten van de zaal rond de klok van elf swingde de enthousiaste menigte al meeklap pend met het 'Santa Claus is Comng to Town' de zaal uit naar huis. Voor wie dit concert gemist heeft geeft Eensgezindheid op 22 april 2006 weer een openbaar toeganke lijk vooijaarsconcert in GGZ Heiloo tezamen met de Alkmaarse Bigband. Dat er dan ook veel swing en soul in bigband- formatie gespeeld gaat worden laat zich uiteraard wel raden... Onder leiding van Cees.Brugman werden vele kerstliederen ten gehore gebracht onder begeleiding van diverse muzikale combo's, blaasenesembles en piano. Eigen foto HEILOO - New Rhythm, het jon gerenkoor van de Wilhbrorduskerk, heeft zondag avond haar medewerking ver leend aan de grote kerstsamen zang in de Grote Kerk van Alkmaar. Maar hefst 1100 belang stellenden waren getuige van haar muzikale inbreng. Grote bewondering was er ook voor de solo, die diligente Teresa Takken ten gehore bracht. HEILOO - Van 2 januari tot 2 april 2006 heeft Marjolein Hulshof een expositie van haar werk in het restaurant van de HEMA in het 't Loo. Haar werk bestaat uit grote kleurrijke hon denportretten. HEILOO - Op 26 december om 14.30 uur geeft het Noord Hollands Byzantijns Mannenkoor een kerstconcert in de kapel GGZ NHN, voorheen Willibrord, aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Het bijwonen van dit con cert, dat tot ongeveer 16.30 zal duren, maakt de Kerstdagen com pleet. Het koor brengt een pro gramma van Russische Kerstliederen, die in de geheel eigen akoustiek van de kapel, bij zonder tot hun recht komen. Toegangskaarten kosten 10 euro per persoon en zijn vanaf 18 december verkrijgbaar in de kapel, dagelijks tussen 14.00 en 17.00 uur. Op 24 december is de kapel gesloten. HEILOO - Vier zussen en een broer Pijnappel tonen rond de kerst de vruchten van hun crea tieve talent. Ria maakt schilderij en in diverse technieken. Haar expressieve uitingen zijn soms herkenbaar maar heel vaak abstract. Haar deelname aan de door het schilderstijdschrift 'Atelier' uitgeschreven wedstrijd werd in november bekroond met een eerste prijs. Afra's specialiteit is keramiek. Zij exposeert haar raku gestookte objecten. Jan maakte vele verre reizen en foto grafeerde mensen, dieren, land schappen en gebouwen. Een selectie hiervan, foto's uit Indonesië, Thailand, Maleisië, Kenia, Namibië en Singapore, wordt geëxposeerd. Tineke, ook prijswinnaar in een van de vorige wedstrijden van 'Atelier', beheerst talrijke technieken en kan bogen op een jarenlange ervaring als kunstenares. Zij laat een deel van haar grote collectie bronzen beelden, botanische schilderijen en keramiek zien. Ook Carla, de jongste telg, beheerst meerdere technieken. Zij exposeert origineel vormgegeven papier maché figuren. De exposi tie van de Pijnappels is in Tineke's Ateüer, Rijksweg 176 Limmen. Openingstijden: van 25 december tot en met 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. De expositie maakt deel uit van de Winterroute 2005 deelne mers: Perspectief, Fotoclub Castricum, Toonbeeld, Tintoretto, Tineke's Ateüer en Kapel GGZ NHN). Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HBro PiHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekpm@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11