Winkeliers Stationsplein wensen u fijne dagen! Markt Heiloo in kerstsfeer Nieuwe verwarmingsketel bij Borst en Guus de Jong Poolse kinderen weer naar Heiloo? H E I L O O prewge feestdagen 13 INGEZONDEN MEDEDELINGEN frnm&rnimmdSmaffii De winkeliers van het stationscentram wensen u KORTOM Dienstregeling Buurtbus Nieuw Leven in De Oude Pastory Klaverjassen in de Ypsalon Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Kerstmarkt basisschool Elckerlyc UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 HEILOO - Het is u vast niet ontgaan wanneer u langs het Stationsplein bent gefietst, gelopen of gereden: de winkeliers van de Stationsomgeving wensen u fijne feestdagen! Omdat de winkeliers voorlopig nog wel even overlast ondervinden van de werkzaamheden aan het plein, maar daar niet over willen klagen, besloten ze tot deze ludieke actie. Hun spandoek is dan ook goed bedoeld, wat ook wel bleek uit de reactie van de mensen die aan het werk zijn aan De Blinken. Zij verleenden alle medewerking aan de actie en hingen het spandoek graag op voor de winkeliers. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Al ruim tien jaar kunt u elke woensdag terecht op de gezellige markt bij winkelhof 't Loo. Daar vindt u allerlei kramen die van alles ver kopen; van vis tot brood, en van tassen tot kleding. De markt kent nog steeds een groeiende populariteit. Door de overzichtelijkheid bijvoorbeeld, maar ook door de veelzijdigheid van de kramen. En natuurlijk is op de markt uw euro nog steeds een 'daalder' waard! Gastheer/marktmeester Ton van der Meys is dan ook met recht trots op 'zijn' markt. Juist omdat de meeste standhouders er al jaren staan, sommigen zelfs vanaf het begin, heerst er een gezellige en gemoedelijke sfeer. Niemand zit elkaar in de weg, want er wordt voor elk wat wils verkocht. Eigenlijk heb ik nog weinig lege plekken gehad op de markt, want zodra een koopman besluit er mee te stoppen, staan er al weer gegadigden voor zijn plek in de rij! Ook de winke liers in 't Loo zijn blij met de markt. Ook op 'stille dagen' zorgt de markt namelijk voor aanloop van mensen, die vervolgens ook vaak nog even naar binnen gaan. Een ander pluspunt van de markt bij het winkelcentrum is natuurlijk de aanwezigheid van ruime parkeergelegenheid." Regelmatig organiseert Ton speciale markten. Naast de geraniummarkt in het voor- en najaar, is er bijvoorbeeld de jaarmarkt in juli. Vandaag zal de markt, in het kader van Kerstmis, feestelijk verlicht zijn. HEILOO - Remeha, CV ketelleverancier, brengt een nieuwe combi-ver warmingsketel op de markt: de Aquanta. De Aquanta staat voor het 'aü-in- one' concept: een Hr-combiketel, een boiler en een expansievat in één. Uniek aan deze ketel is de snelheid én hoeveelheid warm water die de ketel levert. Dit maakt de Aquanta bij uitstek geschikt voor woningen waar de hoogste eisen worden gesteld aan warmwater comfort. Er worden steeds hogere eisen gesteld aan comfortabele warmte en warm water, maar lang wachten op warm water komt nog steeds te vaak voor. De Remeha Aquanta biedt hier een eigentijdse oplossing voor. Door het gelaagde principe wordt de boiler met warm water van boven naar beneden in delen gevuld en wordt er getapt van de bovenste laag. Door de snelle toevoer en de constante stroom zijn grote hoeveelheden warm water altijd beschikbaar. Het gebruik van water op meerdere punten is mogelijk en dat zonder de 'ijzige nevenef fecten'. Daarnaast is met een vermogen van 27 kW en een rendement van 109% de woning in een handomdraai verwarmd. U vindt de Aquanta bij Borst Guus de Jong. (zie ook de advertentie elders in deze krant) HEILOO - Stichting Een Hart voor Polen Heiloo is begonnen met de voorbereiding van de vakantie voor de Poolse kinde ren de komende zomer in Heiloo. Dat zal dan alweer voor de negentiende keer zijn. Althans, als we genoeg gastou ders hebben, want zonder gastge zinnen beginnen we niets. En we hebben .er nog wel een aantal nodig", zo ücht voorzitter Tom van der Schuyt toe. ,,Elk jaar rond deze tijd gaan we op zoek naar gastge zinnen. Gezinnen, maar ook oude ren zonder kinderen, die het leuk vinden om dat voor een Pools kind te doen. Als gastouder is het nodig, dat je gemotiveerd bent en veel lief de, tijd en aandacht kunt geven. Vaak wordt aan ons gevraagd: 'Is het nou nog wel nodig? Polen is nu bij de E.U. en het gaat daar toch beter?' Niets is minder waar. Hoewel er in Polen zelf veel wordt gedaan om de levensomstandighe den te verbeteren, zijn er nog steeds groepen mensen, die niet van de vooruitgang profiteren. Met name in delen van Swietochlowice, de zusterstad van Heiloo, zijn de omstandigheden uiterst beroerd. Mede als gevolg van de strengere Europese regelgeving zijn de mij nen in Opper-Silezië, waar deze stad is gelegen, gesloten. Aanverwante industrieën werden gedwongen hun poorten te sluiten of zijn vertrokken en tengevolge daarvan kwamen vele mensen zon der werk. Het werkloosheidscijfer in de regio behoort tot de hoogste van Polen. Probleemsituaties met werkeloze vaders en moeders zijn dan ook geen uitzondering. Bovendien wonen de mensen er vaak nog in vooroorlogse kazer neachtige woningen. Grote gezin nen op slechts enkele vierkante meters, vaak zonder eigen sanitaire voorziening. Eén toilet op de bega ne grond voor het hele trappenhuis. Elke keer als we er zijn verbazen we ons over de armoede. Daarnaast spelen de kinderen vaak op de ver vuilde grond, restanten uit de mij nen, veelal zware metalen en giffen bevattend. Er worden steeds meer ziektegevallen geconstateerd en het is opvallend hoeveel mensen al voor hun zestigste overlijden. Onvolledige gezinnen en kinderen bij pleegouders komen dan ook steeds meer voor. Kinderen zijn ook hier 'het kind van de rekening'. Gelukkig kunnen wij een aantal van deze kinderen een gezonde vakan tie aanbieden in Heiloo." De Stichting Een Hart voor Polen Heiloo zal weer een leuk en ont spannend programma samenstel len, waarbij de vertrouwde activitei ten, zoals een sport- en speldag, bowlen, pannenkoeken eten met optreden van een heuse clown, een dagje Drievliet, een strandwande ling, T-shirts verven bij de Hobbyfarm, een speelmiddag bij het Rode Kruis, een discoavond bij Buk Buk en een afscheidsbarbecue in Zwembad Dampegheest zeker aan de orde komen. „De vakantie betekent echter veel meer voor deze kinderen. De onderwijzers in Swietochlowice bevestigen ons elk jaar weer, dat zij de kinderen er zo uit kunnen pik ken, die hier geweest zijn. Die presteren maandenlang veel beter dankzij hun verbeterde weerstand. Zij ervaren ook, dat er nog iets anders bestaat dan de omgeving waarin zij opgroeien. De kinderen worden in Swietochlowice geselec teerd door de Sociale Dienst en wij gaan in mei naar Polen om kennis te maken met de kinderen en hun ouders." Gastouders nodig Tom van der Schuyt: „Zoals gezegd: zonder gastouders begin nen we niets. En we hebben nog een aantal gastouders nodig om te slagen. De kinderen worden per twee ondergebracht bij de gastge zinnen. De kinderen zijn in de leef tijd van 8 tot 10 jaar. De vakantie valt in het begin van onze zomer vakantie. Naast het georganiseerde programma is er veel gelegenheid voor eigen initiatief. Poolse begelei ding is gedurende de gehele perio de aanwezig. De gastouders kunnen ervan overtuigd zijn dat zij de kin deren een groot plezier bezorgen en een ervaring voor het leven mee geven. Vaak wordt er tijdens het verblijf een band gecreëerd. Voor velen is het afscheid dan ook emoti oneel." Heeft u belangstelling om gastou der te worden of wilt u anderszins het werk van de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo ondersteunen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Hanny Kaan, tel. 072- 5334829. Als u niet in de gelegen heid bent om gastouder te zijn wilt u misschien een bijdrage leveren om de kosten, met name de reis kosten te drukken. Uw bijdrage is dan welkom op Rabobanknummer 120513900 of Postbanknummer 521266. HEILOO - Bij de onderstaande adressen kunt u de dienstregeling van de Buurtbus verkrijgen: in de Buurtbus, op het gemeente huis, in het Open Huis, in het Trefpunt, bij Feeling in het Hoekstuk, bij het NS-station Heiloo, bij de VW in Egmond aan zee en bij de huisartsenpost op de Kanaalweg. HEILOO - Nog tot en met 1 janu ari 2006 is in De Oude Pastory de tentoonstelling Oratorium vereniging Nieuw Leven 60 jaar te zien. Openingstijden (in afwij king van de gebruikelijke tijden): maandag 26 december van 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 27 decem ber van 19.00 tot 21.00 uur en zondag 1 januari 2006 van 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 24 en 31 december gesloten. HEILOO - Vrijdag 16 december is er Kerstklaveijasdrive in de Ypsalon. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 27 decem ber houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschre ven materialen. De verkoop vindt plaats van 14.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Opvallend bij deze verkoop is het grote aantal jeugdboeken (prentenboeken, eerste leesboek jes en A-leesboeken (6 tot 9 jaar). Daarnaast worden ook nu weer veel romans en boeken over aller hande-onderwerpen verkocht, zoals reizen, knutselen en hand werken. Ook voor een cd, een grote letterboek, een bundel tijd schriften et cetera, bent u van harte welkom op deze verkoop van afgeschreven materialen in Bibüotheek Heiloo. Openingstijden Bibüotheek Heiloo rond Kerst en Nieuwjaar zijn ongewijzigd. Bibüotheek Heüoo aan de Westerweg is rond de kerstdagen en nieuwjaarsdag normaal geopend. Uitleenpost Ypestein is wel gesloten tijdens de kerstvakantie (28 december en 4 januari). HEILOO - Op woensdag 21 december is er van 17.00 tot 19.00 uur een kerstmarkt by Basisschool Elckerlyc. De kinde ren van Elckerlyc verkopen hier aüerlei zelfgemaakte dingen, zoals kerststaüetjes, mooie doos jes, kerstboomhangertjes, lucifer doosjes en natuurüjk prachtige originele kerstkaarten. De pr- commissie van Elckerlyc verdub belt het bedrag dat de kinderen verdienen want de opbrengst van deze kerstmarkt gaat naar het project El Amiguito in Peru. El Amiguito is een gaarkeuken waar de armste kinderen uit de directe omgeving elke middag een warme maaltijd kunnen krijgen. Op de kerstmarkt is verder van aües te doen, speüetjes, knutse len, wat eten en drinken en genie ten van (üve) muziek. Zo sluiten kinderen, ouders en de leerkrach ten traditiegetrouw het kalender jaar af.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13