Warme belangstelling gemeenteraad voor Fanfare Showband Heiloo Oud Nieuw: Verknal het niet voor de dieren! Dierenbescherming verzoekt Natuurmonumenten afschot ganzen te stoppen H E I L O O 15 Ook de burgemeester toonde even zijn kunnen op de trommel KORTOM Extra menskracht bij WonenPlus Schaken overdag Heiloo introduceert Fischerschaak Kinderen maken kunst! Zorg ervoor dat tijdens de jaarwisseling minstens één huisgenoot bij de dieren blijft UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 HEILOO - Op uitnodiging van de muziekvereniging was - op donderdagavond bij de muzi kanten en op maandagavond daaropvolgend bij de majoret tes - een vertegenwoordiging van de gemeenteraad te gast bij de Fanfare Showband Heiloo. Een vijftal gemeenteraadsleden, waaronder burgemeester Hans Romeyn, was getuige van de repeti tieavond van de bandleden en toon de zich - onder het genot van een kopje koffie - zeer geïnteresseerd in het organisatie van de club. Naast allerlei praktische zaken kwamen natuurlijk ook de diverse nationale en internationale optredens ter sprake en werd uitvoerig gesproken over allerlei activiteiten, die de ver eniging onderneemt om de clubkas te blijven (aan)vullen. Tijdens de repetitie van de aspi rant slagwerkers toonde ook de burgemeester even zijn kunnen op de trommel. Het enthousiasme was van de gezichten van de jeugd af te lezen: de burgemeester actief op hun trommel! Primeur Maandagavond werden de mini- rettes en majorettes met een bezoek van de gemeenteraad ver eerd. Natuurlijk waren deze jonge dames graag bereid om de vier bezoekers een primeur te geven van de show (op muziek van Kinderen voor Kinderen), die zij op het donateurconcert ten uitvoer gaan brengen. Dit optreden oogstte grote bewondering en na afloop HEILOO - De jaarwisseling komt al weer snel dichtbij. Een avond vol met feest, gezellig heid, goede voornemens en natuurlijk een spetterende afsluiting: vuurwerk! De Dierenbescherming wil iedereen vragen om voor en tijdens de jaarwisseling goed aan de die ren te denken. Voor dieren is vuurwerk een zeer angstaanjagend verschijnsel. Nog steeds raken er veel dieren gewond wanneer ze op straat lopen en raken veel dieren kwijt doordat ze in hun paniek weglopen. Er worden door de Dierenbescherming een flink aantal posters verspreid om mensen alert te maken voor vuurwerk en het HEILOO - De Dieren bescherming is ontsteld over het feit dat Natuurmonu menten jagers de opdracht heeft gegeven om 25 boeren- ganzen af te schieten. De ganzen zouden schade veroor zaken bij agrariërs, al is de omvang van deze schade bij Natuur monumenten niet eens bekend. klonk er dan ook een enthousiast applaus. Zowel op de donderdag avond als op de maandagavond ging de het gezelschap huiswaarts met het kerstnummer van het club blad 'Showtime', een fraaie foto van de muziekvereniging en natuurlijk onder dankzegging van en waarde ring voor de getoonde belangstel ling. De jonge dames vertrókken die avond met een aantal folders (met daarop het schema van de ophaaldienst van het oud papier in 2006), met de opdracht om die de komende dagen huis-aan-huis in de wijken Ypestein, Plan Zuid en Plan West te bezorgen. Kerstpakketten Vrij snel daarna voegde de muziekvereniging de daad bij het woord en toog naar Beverwijk om daar een fors aantal kerstpakketten te gaan inpakken. Alweer voor het derde jaar nemen de muzikanten en majorettes (en niet te vergeten een aantal échte supporters) deze taak op zich. Natuurlijk is de geldelijke bijdrage voor deze werkzaamheden dé grote drijfveer. Maar men onder vindt steeds vaker dat het ook enorm gezellig is, om eens geza menlijk een volledig andere acti viteit te ondernemen. Zo gaan wer ken, geld verdienen voor de vereniging én gezelligheid hand in hand. Halve Marathon Zondag 8 januari - als de weers- goden de muziekvereniging tenmin ste goed gezind zijn - zullen de muzikanten en majorettes voor het eerst hun medewerking verlenen aan de Halve Marathon van Egmond aan Zee. Onder toeziend oog van de tien duizenden lopers en toeschouwers zullen zij ongetwijfeld weer hun uiterste best doen Heiloo op een waardige manier te vertegenwoor digen. gevaar voor dieren. De Dierenbescherming heeft voor zowel de vuurwerkgebruiker als voor de huisdierbezitter een aantal tips op een rijtje gezet, zodat de jaarwisse ling ook voor de dieren fijn verloopt. Voor de huisdierbezitter: zorg ervoor dat u voor en tijdens de jaar wisseling uw kat binnen houdt en uw hond altijd aangelijnd uitlaat. Laat uw kat en/of hond chippen en doe bij hen een kokertje of een naamplaatje Verder zouden de ganzen een gevaar vormen voor de populatie wilde grauwe ganzen, omdat ze door onderlinge voortplanting het ras van de grauwe gans bastaarden. De Dierenbescherming heeft Natuurmonumenten verzocht onmiddellijk te stoppen met het doden van de dieren. De Dierenbescherming vindt dit beleid van Natuurmonumenten Ja Zuster, Nee Zuster Van de AVRO heeft de Fanfare Showband Heiloo vernomen dat op 1 januari (18.50 uur op Ned 2) de film 'Ja Zuster, Nee Zuster' wordt uitgezonden. Deze film, waaraan de muziekver eniging in 2001 haar medewerking heeft verleend, wordt op 7 januari (om 09.20 uur) nog eens herhaald. Tijdens de scène, met daarin het om. Zorg ervoor dat tijdens de jaar wisseling minstens één huisgenoot bij de dieren blijft. Angstig gedrag van uw huisdieren kunt u het beste negeren en zeker niet belonen. Te veel aandacht geven bevestigt voor uw huisdier alleen maar de spannen de situatie. Laat de radio of TV en lichten aan en de gordijnen gesloten. Bij vogels kunt u een doek over de kooi hangen. Is uw huisdier erg bang voor vuurwerk, haal dan kalme- onacceptabel. Zij betreurt het ten zeerste dat er geen overleg met de Dierenbescherming is gevoerd om de problemen op een diervriende lijke manier op te lossen. Ook voor de toekomst zijn er door Natuurmonumenten geen concrete plannen gemaakt om overlast te voorkomen. De Dierenbescherming vindt het ontoelaatbaar dat boerenganzen bekende lied 'm'n opa, m'n opa', komen de majorettes en muzikan ten (samen met Loes Luca, Tjitske Reidinga en Waldemar Torenstra) uitgebreid in beeld. Zij, die onlangs in de Vest de 'meezingversie' van de film hebben meegemaakt, hebben kunnen zien dat op de fraaie folder de muzikan ten van FSH een prominente plaats hebben gekregen. ringstabletjes by de dierenarts. Laat konijnen die buiten gehuisvest zijn niet los lopen en dek hun hok goed af. Zet uw paarden, ezels, pony's en runderen zoveel mogelijk op stal. Voor de vuurwerkgebruiker: koop geen knalvuurwerk maar siervuur werk. Steek nooit vuurwerk af in de nabije omgeving van een dier. Controleer dus goed of er geen klei ne dieren zoals egels in de buurt lopen. Let er op dat ook in de aan grenzende weiden geen dieren staan, ook grotere dieren zoals paarden en koeien schrikken van vuurwerk. Waarschuw uw buren en de plaatse lijke boeren op tijd als u van plan bent om vuurwerk aan te steken. Zo kunnen ook zij de nodige maatrege len treffen. worden afgeschoten om te voorko men dat ze zich mogelijk gaan voortplanten met de grauwe gans. Het leven van de boerengans mag niet ondergeschikt zijn aan het leven van de grauwe gans. Volgende week gaat de Dierenbescherming een gesprek met Natuurmonumenten aan om over een andere, meer diervriende lijke oplossing te praten. HEILOO - Sinds 1 december is bij Stichting Ouderenwerk Heiloo een nieuwe medewerkster actief. Zij heet Ineke van Steenis en heeft veel ervaring opgedaan in het coördineren van en werken als vrijwillig(st)er(s). Zij gaat zich in eerste instantie bezig houden met het project WonenPlus met Zorg, speciaal voor diegenen, die op de wachtlijst staan voor opna me in een verzorgingshuis. Het project is erop gericht de wacht- periode zo goed mogelijk te over bruggen. Hulp, begeleiding en bemiddeling wordt geboden; kort om hét loket voor alle vragen op het gebied van zorg, welzijn, gemak en veiligheid in en rond het huis. Binnen WonenPlus met Zorg is nog ruimte voor diverse vrijwilligers. Onder andere wordt gezocht naar belangstellenden voor het bezoeken van mensen (wekelijks of één keer per twee weken), waarbij een luisterend oor en het hebben van aandacht voor de mens voorop staat. Ook is er ruimte voor iemand, die eens per twee weken een stukje met een cliënt gaat wandelen en wordt een kandidaat gezocht, die ten minste één uur per week beschikbaar is om activiteiten administratief per computer te verwerken. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Ineke van Steenis of één van de vrijwilli- gerscoördinatoren in het Trefpunt, Abraham de Bois-hof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297, e- mail: ouderenwerk.heiloo@het- net.nl. HEILOO - Ter afsluiting van de eerste periode organiseert de wedstrijdleider van de senioren schakers op donderdagmiddag 22 december een Fischerschaaktoernooi. De regels voor Fischerschaak zijn, op de beginopstelling na, net als bij gewoon schaak.Voor de aanvang van het toernooi wordt bepaald hoe de beginopstelling van de stukken zal zijn. Het voordeel van Fischerschaak is dat er geen the oretische kennis vereist is; het enige wat men moet weten hoe de loop van de schaakstukken is. Er worden die donderdagmiddag partijen gespeeld van maximaal een half uur totaal. Wilt u eens kennis maken met deze vorm van schaken? Kom dan op 22 decem ber naar 't Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo.Als u zich die middag aanmeldt tussen 13.00 en 13.30 uur kunt u, geheel vrijblij vend, aan het toernooi deelne men. Meer informatie? Bel dan naar Peter Folkertsma, tel. 072- 5335821. HEILOO - Op vrijdag 16 decem ber opende Renske de Vreede (directie van Stichting Kinderopvang Alkmaar) de schil- derijenexpositie van de buiten schoolse opvang de Plataan aan de Sluystweidt in Heiloo. Kinderen experimenteerden met acrylverf, glitters, kralen, veren en tule. Er zijn prachtige kunst werken uit voortgekomen. De kin deren hebben zelf voor de pr gezorgd.De schilderyen zijn in de kerstvakantie op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag te bewonderen. Voor medewerkers en klanten wordt de expositie hierna verplaatst naar het Centraal Bureau van de SKOA. Naast nuttig voor de verenigingskas, is het inpakken van kerst pakketten ook enorm gezellig is. Zo gaan werken, geld verdienen voor de vereniging én gezelligheid hand in hand. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 15