Sigarenzaak Ursem sluit Grandioze metamorfose Rozing World of tui verder als Holland International Extreme make-over voor Superclean Heiloose vecht voor haar gegijzelde kinderen H E I L O O De Wilde Ganzen gaan vliegen voor Stichting Veldwerk 17 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Ik heb ze al een jaar niet meer gezien' UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 HEILOO - Sigarenzaak Ursem aan de van der Veldenstraat 8 in Heiloo gaat per 31 december na 42 jaar haar deuren sluiten. Jan Ursem wil graag alle en vooral de trouwe klanten bedanken. HEILOO- Op zondag" 11 december zijn de deuren geopend van Rozing Wonen Dromen. De eigenaren Theo en Gerard Rozing, die de vlag met het oude logo streken, keken met enige trots toe hoe de volgende generatie, Lian en Eugène Rozing de lichtzuil met het nieuwe logo onthulden. Het pand is grondig gerenoveerd en heeft een compleet vernieuwde en eigentijdse uitstra ling gekr egen. De ruime en vooral lichte begane grond herbergt een overzich telijke wand van kersenkleurige kasten waar de klant alle mogelijkheden op het gebied van woonmode gepresenteerd krijgt, zoals vele soorten raamdecoratie en vloerbedekking. Uiteraard treft u door de gehele zaak een compleet assorti ment meubelen aan van modern tot eigentijds klassiek. De bovenste verdieping biedt een ruim aanbod in slaapcomfort, een uitgebreide kastenstudio en een mooie collectie dekbedden, kussens en dekbedovertrekken. Met een lift zijn alle verdiepingen te bereiken. Komt u gerust eens binnenlopen om een kijkje te nemen, (zie ook de advertentie elders in deze krant) Foto: Mario Sacksioni HEILOO - World of tui reisbureau gaat verder onder de bekende naam 'Holland International reisbureau'. De grootste reisbureauketen verandert zijn naam, maar behoudt de vertrouwde kwaliteit. In de Holland International Reisbureaus worden naast vakanties van het gerenommeerde vakantieinerk Holland International ook reizen en vakanties van andere TUI reisorganisaties zoals Arke, Isropa Reizen, Zeetours Cruises, De Boer Wendel, Discovery en Panta Reizen verkocht. De blauwe kleur World of TUI Reisbureau en het rood van de smile blijven gehandhaafd. Nico van der Veer, directeur van de Holland International Reisbureaus: „De smile staat symbool voor vakantieplezier, exact het gevoel dat wij onze klanten willen meegeven wanneer zij een bezoek bren gen aan één van onze reisbureaus. TUI Nederland maakt deel uit van een inter nationaal reisconcern en naast Holland International Reisbureau onder meer het touroperatormerk Holland International, Arke en luchtvaartmaatschappij ArkeFly voert. Juist die grote omvang van ons bedrijf zorgt ervoor dat wij niet alleen zeer compleet, maar vaak ook nog scherp geprijsd aanbod hebben van vakanties en reizen." Feestacties „Omdat we best wel trots zijn dat wij onze oude naam hebben terug gekre gen hebben we een aantal leuke acties in petto voor onze klanten", aldus Egbert Jonker, eigenaar van het reisbureau in Heiloo. „Zo ontvangt iedereen een strandtas bij het ophalen van de nieuwe zomerbrochures, de voordelige Schiphol taxi actie is verlengd, er is een kerstpuzzel met leuke prijzen. Als klap op de vuurpijl krijgt iedere klant bij boeking een heerlijke taart van bakkerij Kees Zoon." HEILOO - Superclean, your carcleaning center is totaal gerenoveerd. En dat niet alleen, er is ook behoorlijk wat aanbod bij gekomen. De ruime zaak aan de Oosterzij die al bekend was vanwege wasstraat, totaalreiniging, bekleding- en ramenreparatie en spot- en small repair, mag zich nu ook Automatwinkel noe men. Dat wil zeggen dat u er terecht kunt voor de aanschaf van autoaccessoi- res. „Je kunt het zo gek niet bedenken of we hebben het",volgens eigenaar René Sanchez. „We hebben onder andere ruitenwissers, ruitenvloeistof, olie's, verlichting, middenarmsteunen en matten." In september is de zaak verbouwd. De koffie-Avachtruimte is nu in de winkel en er is een autoshowroom met occa sions bijgekomen. De service reikt zelfs tot een gratis uitleenauto. HEILOO - Het is een schrij nend verhaal, iets wat je ziet op tv-documentaires, ongeveer 120 gevallen per jaar. Het kid nappen van kinderen door een ouder. Het is echter dichterbij dan je denkt. Geleste Tournier uit Heiloo is al anderhalf jaar bezig haar twee kinderen naar Nederland te krijgen. Yannis (6) en Lucas (4) wonen op dit moment in Libanon bij hun vader. Tegen wil en dank. „Ik ben in maart 1997 op Cyprus getrouwd met Mario, inmiddels mijn ex-man. We kregen twee zoons, Yannis en Lucas. In april 2004 gingen we op vakantie naar Libanon. We gingen op familiebe zoek en zouden twee weken blijven. Maar omdat mijn schoonmoeder ziek was (althans dat zei mijn ex) zijn we nog wat dagen gebleven. Mijn schoonmoeder wachtte een ziekenhuisopname en onderzoek, zei hij. Omdat de kinderen op een gegeven moment weer naar school moesten, wilde ik echt terug. Toen zei hij: we blijven hier voor een jaar. Ik moest het spel wel meespelen, want ik kreeg in de gaten dat er iets anders aan de hand was. Ik werd erg ziek en kon niks meer. Mijn moeder is overgekomen. Ik lag in hun huis aan een infuus en op dat moment heeft mijn ex mijn pas poort uit mijn tas gehaald. Hij was bang dat ik zou vluchten. Ik heb toen toch een ticket voor elkaar gekregen en ik moest mijn kinderen achterlaten, beseffende dat ik meer vanuit Nederland kon doen." Als Celeste terugdenkt, weet zij dat haar ex-man alles al veel eerder beraamd had, eigenlijk al vanaf het moment van hun trouwen. Zijn enige doel was het krijgen van kin deren en aangezien in de Libanese moslimwet geldt dat kinderen vanaf twee jaar aan de vader werden toe gewezen, was duideiyk wat zijn bedoelingen waren en daar hoorde Celeste niet of nauweüjks bij. „Ik kon daar natuurlijk ook blijven wonen, maar dan had ik me moeten onderwerpen aan het leven van een moslimvrouw daar. Dan konden ze me maar meteen begraven, dat zou ik niet overlevem Hij was erg gesle pen en het mij in de eerste vakantie week ook een stuk tekenen, zoge naamd over grond. Ik heb dat gedaan en bleek later dat het ging om een stuk waarbij ik dus mijn handtekening onder een moslimhu welijk had gezet. Maar ja, alles in Arabisch schrift, dus ik kon het niet lezen. Bovendien was ons burger huwelijk in Cyprus niet gere gistreerd. Mario had de ambassade omgekocht. Ik merkte ook dat in die tijd dat we in Libanon waren mijn ex-man veranderd was in een extreme moslim. Hij was echt 180 graden om." Bij terugkomst in Nederland en een paar weken aansterken is Celeste op zoek gegaan naar een oplossing. Ze ging voor veel geld in zee met iemand van de Stichting Kinderontvoering. Veel tijd en geld heeft niets opgeleverd. „We zijn in september 2004 nog in Libanon geweest, een journalist van het Noord Hollands Dagblad, die per soon van de Stichting Kinder ontvoering en ik. We kwamen met lege handen thuis. Toen belandde ik bij een Libanese advocaat. Dat is nodig om een zaak in Libanon te hebben. Stom toevallig bleek dat een familielid van mijn ex-man te zijn. Er gebeurde dus weer niks." Inmiddels was ook Jos Turk van de Stichting Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden betrokken bij het verhaal en hielp Celeste met het inzamelen van geld bij diverse instellingen. Jos: „Ik heb me ook gericht tot de gemeente, maar die zeiden dat ze wel wilden, maar niets konden. Het verhaal past niet in het kader van de Bijzondere Bijstand. Al maakten ze maar een gebaar van 5000,-. Maar ik ga nog met ze praten." Tot opluchting van Celeste heeft ze inmiddels een advocaat gevonden waar ze veel vertrouwen in heeft en zijn al heel wat stappen genomen. „Hij komt achter dingen die ik nog niet wist, zoals die omko ping. Daardoor kunnen er meer zaken tegen hem gaan lopen. Als hy dan berecht wordt, worden de kin deren aan' my toegewezen. Op 28 november moets hij voorkomen, er zijn zeven zaken tegen hem. Ook de Nederlandse ambassade in Beiroet loopt harder nu ze de naam van deze advocaat kennen. Ik hoop echt dat dit lukt, het heeft mij en myn familie al zoveel geld gekost, we zijn bankroet door het hele gebeu ren. Instanties als de gemeente en de school waar mijn kinderen op zaten willen me niet helpen." Haar verhaal is al te zien geweest bij RTL 4 en SBS 6, ook de Telegraaf en het Noord Hollands Dagblad hebben er aandacht aan besteed. „Ik wil mijn jongens zo graag weer bij me hebben, ze door hun haar strelen, tegen me aan voe len. Ik heb ooit van een reporter twee foto's gemaild gekregen, stie kem, en dat deed me zo'n pijn, want ze zien er niet goed uit. Ze mogen me niet meer bellen, ze mogen niet op straat spelen, ze kunnen niet meer fietsen, ze missen hun vriend jes in Heiloo. Ze gaan nu naar een moslimschool." Wanneer u meer informatie wilt over Celeste of een donatie wilt doen, neemt u dan contact op.via haar mailadres ccm239@ hotmail.com. U kunt ook een bedrag overmaken op rekening nummer 336447493 t.n.v. Stichting Belangenbehartiging Uitkeringsge rechtigden o.v.v. Libanon. Hallo allemaal, in Heiloo en direc te omgeving. Er is goed nieuws uit Nepal te melden, want ik ben in de afgelopen maanden in gesprek geweest met lokale overheden aan gaande onze nieuwbouwplannen voor ons nieuwe kinderhuis Hamro Niwas in de Kathmandu vallei. Het heeft allemaal even geduurd, wat deels door de onrustige politieke situatie komt, maar ook door de vele festivals in dit Hindoe konink rijk. Want tijdens de festivals zijn alle kantoren en ook de scholen gesloten. Maar nu uiteindelijk dan toch, we hebben de bouwvergun ning voor ons nieuwe kinderhuis binnen. Begin januari kan de nieuw bouw van start gaan. De bouw van het kinderhuis bestaat uit een hoofdgebouw met keuken, eetge- deelte en kinderkamers. De bene denverdieping wordt aangepast zodat ook weeskinderen die licha melijk gehandicapt zijn, hier óók kunnen wonen. Daarnaast komen er twee aparte slaapgebouwtjes, één voor de grote jongens en één voor de oudere meisjes. In totaal kunnen we dan ongeveer vyftig weeskinde ren herbergen. Onze kinderen gaan vanuit het kinderhuis elke dag naar de lokale overheidsschool op de buurt. Maar bij het complex komt ook een contact-centrum, annex crèche voor kinderen van arme ouders die geen geld hebben om hun kroost naar school te sturen. Deze kinderen balanceren daarmee op de rand van zware kinderarbeid, misbruik of zelfs verkoop voor prostitutie in India. Met dit nieuwe contact-centrum onttrekken wij wederom 35 kinderen aan deze vre selijke omstandigheden en de kinde ren krijgen naast educatie ook goed te eten, aandacht en medische zorg. Op het terrein komt in de nabye toe komst ook nog een trainingscen trum gekoppeld aan een boerderij. Daar kunnen school-dropouts, gehandicapte jongeren en vrouwen uit de laagste kaste's een vak leren. Dit zijn de doelgroepen die in Nepal volledig buiten het systeem vallen én daarmee niet voor zichzelf kun nen zorgen. De producten van de boerdery en het omringende land, worden binnen het kinderhuis gebruikt en wat over blijft, op de lokale markt verkocht. Het gehele project wordt op een ECO vriendelijke manier ingericht, om het zwaar belaste milieu van Katmandu enigszins te ontzien. Koken doen wij op zonne-energie, maar op bewolkte dagen koken wij op Biogas. Dit gas wordt gegene reerd uit koemest in combinatie met ons eigen rioolafval. Ons douchewa ter- en keukenspoelwater wordt via een Riet- of Helofytenfilter weer schoon op de rivier losgelaten. Daarbij zijn we ook de mogelijkheid van een eigen hydro-powercentrale aan het onderzoeken, schone stroom uit de rivier. Kortom, een klein maar zelfvoorzienend dorpje voor wees- en hulpbehoevende kin deren in Nepal. Behalve dit goede nieuws uit Nepal, is er ook nog héél goed nieuws uit eigen land. Voor dit mooie maar toch wel dure project hebben wij een aanvraag vöor finan ciële hulp bij de Wilde Ganzen inge diend. Zy hebben na overleg beslo ten om ons hierbij te helpen en dat is heel goed nieuws. Dat betekent dat als u ons financieel ondersteunt, de Wilde Ganzen dit bedrag in samenwerking met het NCDO, ver dubbelt. Een gift van 25 euro wordt dan zomaar 50 euro voor het goede doel. Kijk, dat schiet mooi op! En zoals u weet, een donatie aan Stichting Veldwerk voor de kinderen in Nepal, komt direct op de plaats van bestemming aan. En dan daarbij de Wilde Ganzen die gaan vliegen voor Stichting Veldwerk, dat is toch wel de beste Kerstwens van het jaar! Dus als u ons en de kinderen van Nepal wilt helpen, stort dan uw bij drage op het gironummer 40.000 van Wilde Ganzen te Hilversum, o.v.v. Veldwerk Nepal. Met voor u allen fijne kerstdagen en een goed begin van het nieuwe jaar toege wenst. En voor meer info over ons werk voor de kinderen van Nepal, kijk even op onze website www.stichting-veldwerk.org. ené Veldt, Stichting Veldwerk Nepal, géén woorden maar daden!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 17