Oliebollenactie Scouting Limmen Nieuwjaarswandeling Van Amsterdam legt de lat hoog Wethouder opent website bibliotheek Levende kerststal REGIO Jills 27 Mis in Corneliuskerk en playbackshow in Burgerij Het is geen ver van mijn bed-verhaal INGEZONDEN MEDEDELINGEN 24 uur per dag, zeven dagen per week open POLITIEBERICHTEN Verloren en gevonden in Castricum Winterroute 'Kunst' uitgebreid rf U ITKIJ KPOST 21 DECEMBER 2005 vervolg van pagina Voor dit alles heeft Lenneke Winder, leidster van de gidsen, zich sterk gemaakt. Op eigen initiatief is zij naar het project in Ghana geweest en heeft met eigen ogen kunnen aanschouwen hoeveel daar nog nodig is. De sociale gedachte bij Scouting Limmen leeft erg en toen men het verhaal van Lenneke hoorde was het goede doel voor de jubilerende club dan ook snel geko zen. Voor het jubileumjaar 2006 heeft een feestcommissie een aantal activiteiten opgezet. De opening van het jubüeurryaar bestaat uit een mis in de Corneliuskerk op 15 janu ari en een playbackshow in de Burgerij. Er wordt al druk geoefend aan de traditionele show en de laat ste hand is gelegd aan het decor. Om alles wat beeldender te maken is ook nog eens een mooie maquet te gemaakt van het vernieuwde weeshuis, die uiteindelijk te zien zal zijn in clubhuis 't Limmerhonk. Secretaris Carla Freriks vertelt: Scouting Limmen leeft erg onder de bevolking. Het is meer dan een groep die te kermis gaat, maar een sociaal gebeuren. Niet alleen intern, maar ook daarbuiten dus. Dat willen we laten zien met de rode draad: Ghana. Natuurlijk gaan we ook feestvieren met een kamp en er komt uiteraard een reünie. Dat zal wel veel bezoekers opleve ren want de scouting is erg geliefd." Dat blijkt ook wel uit de cijfers. Scouting Limmen telt 150 leden verdeeld in diverse speeltak- ken. Het begint bij de Bevers van 5 tot 7 jaar, vervolgens de Kabouters, meisjes van 7 tot 11, de Welpen, jongens van 7 tot 11, gidsen zijn meisjes in de leeftijd 11 tot 14, de jongens in die leeftijdscategorie heten dan weer Verkenners, Rowans zijn de jongens van 14 tot 18 en Sherpa's, meisjes van 14 tot 18. De laatste leeftijdscategorie heeft een prachtige eigen boshut even verderop dan het clubgebouw. Eigenlijk houdt het bij de meeste scoutingverenigingen dan op, maar in Limmen blijven ze hangen en daarom is de Stam opgericht, met jeugd van 18 tot 23. Heb je er dan nog geen genoeg van, geen nood, dan kan men zich aanmelden voor de Extra Stam, van 23 tot 100 jaar volgens Carla. ,,De voormalige pad vinders zijn bekenden bij tal van activiteiten, zoals de collecte voor de bloemendagen en hulp bij de dodenherdenking. Bij de kermis èn carnaval noemen we ons dan wel heel handig de HPJ, oftewel de Heukende Plattelands Jongeren. De periode dat middelbare scho lieren zich schaamden om te zeg gen dat ze bij op Scouting zaten ligt ver achter ons. Dat we nu deze acties doen heeft ook te maken met het gevoel dat we allemaal hebben, van 'het is geen ver van mijn bed- verhaal'. We willen iets opbouwen. Ook enorm leuk van pastor Oiling dat hij meedenkt hoe jeugd kan par ticiperen in de hedendaagse kerk. Met de mis op 15 januari bijvoor beeld." Verder staan acties op het jubi leumprogramma als": een stand op de jaarmarkt in juli, in het najaar een Jamboree on the Air, een vos senjacht en op 15 december 2006 de reünie met een musical door de leiding. Maar als rode draad de actie voor Ghana. Wie deze actie wü steunen, kan dus oliebollen bestellen, maar ook een bedrag overmaken op rek.nr. 336460678 t.n.v. Scouting Limmen o.v.v. 'het goede doel'. Kijkt u ook op de web site: www.scoutinglimmen.nl. EGMOND - Elke eerste zondag van de maand is er een begeleide natuurwandeling in de Wimmenummerduinen. Dit jaar valt dat op 1 januari. Dat wordt dus echt een actief en gezond begin van het nieuwe jaar: na het vuurwerk en de oliebollen een goede hap frisse lucht in de duinen Om 11.00 uur is de start bij het PWN-informatie- bord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Dan gaat het langs de binnenduinrand en door het open duin. Een stevige wandeling van een uur of twee met af en toe een toelichting van de IVN natuurgids. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Warme kleding en stevige schoenen aanbevolen. Van volwas senen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor inlich tingen kunt u bellen: 072-532 5110. CASTRICUM - Op 4 november werd de Garantiemakelaar van het jaar 2005 bekend gemaakt. Een titel waar een Garantiemakelaar met recht trots op is. Uit ruim 85 Garantiemakelaars die allen hard hebben gestreden voor deze prestigieuze titel werd één winnaar gekozen. Drie kantoren waren genomineerd voor de titel Garantiemakelaar van het jaar 2005. De kwaliteit van de gegarandeerde dienstverlening van Van Amsterdam Garantiemakelaars bleek een züveren plek waard te zijn. Hieruit mag geconcludeerd worden dat Van Amsterdam Garantiemakelaars de lat hoog heeft liggen. Met recht één van de beste kwaliteitsmakelaars! U vindt Van Amsterdam Garantiemakelaars aan de Dorpsstraat 64 in Castricum, tel. 0251-650850. Wethouder Könst opende door 'een druk op de knop' de geheel vernieuwde website van de Openbare Bibliotheek Castricum. Eigen foto CASTRICUM - Op 16 december opende wethouder Könst door 'een druk op de knop' de geheel vernieuwde website van de Openbare Bibliotheek Castri cum: www.bibliotheekcastricum.nl. Door middel van de website breiden de openingsuren van de bibliotheek zich uit tot 24 uur per dag en zeven dagen per week. Iedereen kan op zijn eigen tijd van uit zijn eigen huis de catalogus van deze bibliotheek en vele andere bibliotheken raadplegen, materiaal reserveren, bijvoorbeeld een romanadvies vragen, kaartjes bestellen voor een lezing of andere activiteit die in de bibliotheek plaatsvindt of inlichtingen vragen aan de digitale bibliothecaris Al@din. Bovendien is het heel makkelijk om de eigen leengegevens te raad plegen of kaartjes te bestellen voor een van de vele activiteiten die in de bibliotheek plaatsvinden. Volgend jaar zullen de mogelijkheden nog uitgebreid worden als door het lan delijke Zoek Boek het mogelijk wordt ook landelijk te lenen. De wethouder prees in zijn toespraak de bibhotheekvoorzieningen in Castricum. Hij gaf aan dat door het onlangs genomen raadsbesluit over het Kuituurhuis ook het biblio theekgebouw in Castricum over een aantal jaren vernieuwd zal worden. Momenteel vindt er onderzoek plaats naar verdergaande samen werking van de bibliotheken in Noord-Kennemerland (Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard en Langedijk). Ook dit moet leiden tot meer service en gebruiksgemak voor de inwoners. Verloren in Castricum Sleutelbos vijf keer, bankpas Fortis, portemonnee met pasjes en creditcard, gouden broche let ter W kentekenplaat, zwart lede ren portemonnee met ID en pas jes, zwarte Bart Simpson portemonnee, zwarte portemon nee met twintig euro en kleingeld, zilveren halsketting met züveren ring, züveren oorbel met blauwe steen, züveren ketting met onder andere een hartje, bagagekoffer van motorfiets met inhoud, zwarte jas met capuchon, damesbril dun metaal met kleurtjes paars/ lime. Gevonden in Castricum Grijze fietstas met onder andere handschoenen, sleutelbossen twee keer, groene rugtas met gymschoenen maat 35. Verloren in Limmen GSM in hoesje. Gevonden in Akersloot Herentrouwring met inscriptie. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 12 en 19 december. CASTRICUM/HEILOO - Toonbeeld heeft ook dit jaar weer een Winterroute georganiseerd. By Toonbeeld ziet u schüderyen, teke ningen, beelden, keramiek, kaüi- grafie en glaskunst. De Fotoclub laat foto's zien van hun leden. Jan van Nassaustraat 6, Castricum, 25, 26 december en 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. In Perspectief een zeer gevarieerd aanbod met schüderijen, beelden, keramiek en etsen. De expositie is te zien aan de Oldenbarneveltweg 37, Castricum van 24 december tot en met 1 janu ari van 13.00 tot 17.00 uur. Bij Tineke's atelier vindt u schüderijen foto's en keramiek, Rijksweg 176 te Limmen op 25, 26 december en 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Bij Tintoretto zijn schüderijen en tekeningen te zien, 'de Hofdijk', Mariënstein 178 te Heüoo. In de Mariakapel GGZ NHN, Kennemer straatweg 464 te Heüoo zijn Ikonen te zien van Gury Brantjes. Van 18 december tot en met 6 januari, behalve op 24 en 25 december van 14.00 tot 17.00 uur. 'V •Wsr-rf 1 CASTRICUM - Op maandag 26 december (tweede kerstdag) is tussen 13.30 en 16.00 uur weer de sfeervolle, levende kerststal te zien in de tuin van Bezoekerscentrum De Hoep. Met natuurlijk een echte baby in de kribbe. Op een oproep in het programma de Hulplijn van Radio Noord-Hoüand meldde zich spon taan een gezin uit Alkmaar om de kerststal te bemensen. Het is de vijfde keer dat de levende kerstal er is. Daarom zijn er extra veel dieren, waaronder zelfs een kameel! Zangkoor Cantare omkleedt het geheel met kerstüederen. De levende kerststal is vyf jaar geleden gestart als een particulier initiatief van de Castricummers Dick Groot en Fons Witte. De stal is gebouwd door Hein Poel. Voor de kleding van Jozef, Maria en de her ders zorgt Greet Borst van Greet Verkleedt. Wie wü komen genieten van de kerststal komt natuurlijk op de fiets. Toch met de auto? Parkeer dan op het parkeerterrein van de Kennemerduincamping Bakkum, schuin tegenover Bezoekerscen trum De Hoep. Bezoekerscentrum De Hoep is open van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 totl7.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag is het bezoekerscentrum gesloten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 27