Maureen Groefsema geeft clinic DVW-zeevissen opent seizoen 2006 i/im two de 00 eed/ Keurslagerij a Kees Burger I 8akkeri]| Kees Zoon Michiel Agterberg wint RABO top SPORTNIEUWS UIT DE REGIO sport3i Veel aandacht voor nieuwe Bekende Nederlandse ik hou vort sporten en judoën dat doet bijna de hele familie. Mijn vader, mijn opa en oma, ooms, neven, mijn broer en ik' Filetlapjes 4 stuks gratis saus, voor Geef aub uw KERSTBESTELLING voor vrijdagmiddag 12.00 uur door. WitiKernoï t loo i Schwarzwalder- Roomboterkerstkransjes wm&o f 21 DE OEMBER 2005 JUDO HEILOO - Twee weken viel de gehele Nederlandse pers heen over Maureen Groefsema uit Heiloo. Op de voorpagina van de Telegraaf, bij Paul de Leeuw, Studio Sport, Talpa, teveel om op te noemen. Met haar 14 jaar was Maureen de jongste Nederlandse kampioen ooit bij de Senioren in de klasse tot 48 kilogram. Eerder dit jaar was Maureen al Nederlands kampioen geworden by de meisjes tot 15 jaar, tot 17 jaar en tot 20 jaar. Neef Sander Groefsema, wedstrydtrainer by Dojo 't Loo, had zijn nicht gestrikt om een clinic te komen geven aan de Dojo in de Bergeonstraat. Afgelopen zaterdag was het zover. enthousiast over de gegeven clinic. Wie is die jonge ster aan het judo firmament? Het is nog nooit eerder gepresteerd dat alle vier de leeftyd- en gewichtscategorieën gewonnen worden. En dan ben je ook nog eens de jongste ooit! Op 26 novem ber het Maureen in Rotterdam zien dat zy de gouden plak waard is. Onlangs werd zij ook weer Noord- Hollands kampioen, alvast voor het nieuwe seizoen. Maureen is nog steeds erg nuchter over de door haar behaalde resultaten. ,,Ik was de jongste deelnemer en ik had niks te verhezen. Ik had het voordeel dat ik al kampioen was in de categorie onder d$ 20 jaar. In de eerste wedstrijd versloeg ik het meisje dat vorig jaar kampioen was geworden. Ik had nog nooit tegen Maureen kwam de judoka's van Dojo 't Loo een hele leuke judoles geven waarbij haar specialiteit, de kata guruma (een lage schouder worp), centraal stond. Alle judoka's kregen uitleg van Maureen hoe ze haar techniek als beste konden uit voeren. Ze werd daarbij geas sisteerd door Karen Stevenson, zelf ook tweede van Nederland bij de meisjes tot 15 jaar. Na een half uur oefenen hadden alle judoka's de worp onder de knie en mochten ze de worp in het echt uit proberen in een wedstrijd. Een aantal wist zelfs te scoren met de nieuwe worp. Daarna mochten de judoka's het één voor één opnemen tegen de kampioene. Een aantal wist (met een beetje hulp) zelfs Maureen op haar rug te leggen. Na afloop van de les mochten alle judoka's nog met Maureen op de foto's en zijn alle judopakken door Maureen voorzien van een handtekening. De leerlingen, en niet te vergeten Maureen zelf ook, waren zeer de beste gespeeld. Ik wist dat ik gewoon mijn eigen pakking moest zoeken. Ik wisselde het af, dan weer links-, dan weer rechtsom, verras send voor de tegenstander dus. Maar zij had eigenlijk niks in te brengen", lacht Maureen. Sinds haar vijfde judoot Maureen al ('Ze moest eerst haar zwemdiploma halen', vult haar moeder aan) en misschien komt dat wel omdat het judoën in de familie zit. ,,Ik hou van sporten en judoën dat doet byna de hele familie. Mijn vader, mijn opa en oma, ooms, neven, mijn broer en ik. Dojo 't Loo was zelfs eerst Sportschool Groefsema, van ome Kees. Ik ben begonnen by Sportschool Randers de Geus en vier jaar geleden ben ik verhuisd naar Alkmaar. Ik train nu bij Sportinstituut Tom van der Kolk. Tom is ook mijn coach, een hele leuke, ik kan goed met hem opschietengewoon gezellig. Maureen traint vijf keer per week, vier keer in Alkmaar en daarnaast nog in Nieuwegein, bondstraining. Daar is zij sinds twee jaar te vinden tussen toppers als Edith Bosch. Hoe Maureen dat allemaal combin eert met haar opleiding is vooral te danken aan het Willem Blaeu. Deze school voor voortgezet onderwijs in Alkmaar is een zogenaamde LOOT- school, een school binnen het Landelijk Overleg Onderwijs Topsport. Maureen volgt haar les sen volgens een aangepast rooster. ,,Er zitten daar ook jongens van AZ en schaatsers op hoog niveau." Voor Maureen is het hoogste niveau nog lang niet bereikt, want zy heeft nog volop plannen. Maureen vertelt: ,,Ik hoop de Olympische Spelen ooit te halen, maar daar gaat zoveel jaar over heen. Maar ik wil wel naar de EK onder de 17 jaar in juni volgend jaar in Hongarije. Via een aantal meet momenten moet ik me zien te plaat sen." Hoe dat afloopt leest u ongetwij feld volgend jaar in de Uitkijkpost. ADVERTENTIE Afgelopen gaf Maureen Groefsema een clinic bij Dojo 't Loo. Eigen foto KEURSLAGER HEILOO - Afgelopen zaterdag openden de zeevissers van DVW het nieuwe seizoen met een wrakwedstrijd op de Noordzee. In dicht mist verlieten de vis sers om 08.00 uur de haven van Den Helder. Gelukkig klaarde het buitengaats al snel op. Na ruim twee uur varen in noorde lijke richting werd het eerste wrak bereikt. Dit leverde bij de eerste drift meteen al de nodige visjes op. Aangezien hier blijkbaar geen gul van betekenis zat, vertrok men al snel naar het volgende wrak. De schipper deed geweldig zijn best om de vis te vinden. Zo goed dat de kustwacht op bezoek kwam, die de schipper attendeerde op het feit dat hij in de vaarroute aan het vissen was. Er werden door de 17 zeevissers naast wat wijting en 'steenbolk een aantal mooie gullen gehaakt. De nummer één van deze openingswedstrijd wist zelfs een heuse kabeljauw te vangen. Dit buikige exemplaar van het vrouwe lijk geslacht woog maar liefst negen pond bij een lengte van 75 centimeter. De prijzen werden dit keer als volgt verdeeld: 1. Gerrit Ynsen, 2. René Blok en Jos Herber wist alweer als derde te eindigen. De volgende wedstrijd is op 21 januari. Er wordt dan weer vanuit Den Helder gevist op de wrakken. Voor deze wedstrijd kunt u zich nog opgeven. Voor opgave of -nadere informatie kunt u, ook al bent u geen lid van DV\V bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, e- mail: emil.wijckelsma@hccnet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 29