Handbaldames winnen van Niedorp FC Den Helder - Zeevogels 3 - 4 Trainingsgroep De Zeeleeuw klaar voor Egmond-Pier-Egmond HSV E2 najaarskampioen SPORT 33 Afzwemmen zwembad Loos Spectaculaire taferelen door het lage water F2 van HSV kampioen UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 van het veld. Ook Mark Zwart was niet helemaal fris meer toen hij een uitgelezen mogelijkheid kreeg om de wedstrijd te beslissen. Zijn boog- bal verdween wel over de keeper maar naast het doel. Enkele scher mutselingen speelden zich vervol gens af voor de ogen van Zeevogels doelman Lesley Groot. Met hangen en wurgen bleven de Vogels over eind. Mark Zwart schoot aan de andere kant de bal, uit een vrije trap, onhoudbaar voor de Helderse goalie op de lat. Toen de scheids rechter voor de laatste keer op zijn fluit blies had Zeevogels het onmo gelijke geflikt; titelkandidaat FC de Helder na een 3 - 0 voorsprong vele illusies armer achterlaten zonder punt. Zelfs de achterban van de thuisclub noemde het een verdien de overwinning voor de bezoekers. Een mirakel. Alleen zij die hier bij aanwezig geweest zijn zullen begrij pen wat ik bedoel. De winterstop is maar kort. Op zondag 15 januari staat de beker wedstrijd tegen Egmondia op het programma. Vraag mij niet naar de opstelling... ZWEMMEN HEILOO - Afgelopen maand werd er door een grote groep leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor diverse diploma's en het zwem ABC. Bij het zwem ABC was namens de nationale raad zwemdiploma's aanwezig mevrouw Steman-Glas. Ze was zeer tevreden over de zwemprestaties van alle kinde ren. De geslaagden zijn: Zwaardvis - Brons: Ruben Bijl, Vera Onverwagt, Lisa Tegel, Laura Noorman. Zilver: Alexander Wijnbeek, Rick Stammes, Sjors van der Steen, Naomi de Bruijne, Ikina Kramer. Dolfijn - Brons: Jonas Geusebroek. Zilver: Birgit Stevenson. Teddybeer: Jasper van der Blom, Siebe Steenstra, Noëlle Koomen, Eline Oosterwijk, Dennis van der Molen, Frouke Nagel, Romy Jonker, Isabel de Boer, Roos Zeestraten. Kikker, Jim Stad, Emma Klaver, Benthe de Wijs. Diploma A: Maaike Andersen, Ivar Blom, Anne Bolten, Sam Broekhuisen, Bas Fritschy, Sylvia Gorter, Bonny Groen, Marnix Groot, Ruben Huizinga, Luuk de Jong, Alan Kreher, Lars van der Laken, Casper Lelieveld, Annick Melgers, Kim van Mever, Stephan Minnesma, Anouk Mole man, Johan Ory, Romy Reinders, Onno Roorda, Anne Roos Rutte, Jette Schiebergen, Jasper Smit, Scott Smolinsky, Ramon Tambach, Floortje Verboom, Timardi Verhoeff, Robin van de Wal, Joeri Warmenhoven. Diploma B: Sarah Barink, Noud Bijvoet, Branco Bosch, Noa Burnet, Wouter van Delden, Vincent den Hartog, Minke Hopman, Larissa Klaase, Tamara Klaase, Josse Kooien, Vincent Koot, Ruben Koppes, Annelies Minis, Leon Mous, Willemijn Pronk, Simon de Rooij. Niels Roos, Marjolein Seegers, Caya van der Sluis, Merle Stals, Mike van Voorthuizen, Edmé de Vries, Kjell Smit, Jessie Baltus. Diploma C: Roel Bakker, Lasse Kareis, Ghyma Monteiro, Bonnie Olij, Rick Ory, Leon Schilder, Milo Slijper, Lizzy Tendijck, Wies Vos, Roos de Zeeuw. Meervogels. Eerder deze week won dames 2 met 16-13 van CSV De dames A- jeugd spelen aankomende zondag hun eerste wedstrijd in de jeugddivi- sie uit tegen VZV Dames 2 speelt zondag thuis in De Lelie om 12.30 uur tegen Meteoor 1, vervolgens treedt ook dames 1 aan voor haar eerste zaalwedstrijd. Deze wedstrijd tegen Lacom'91 1 begint om 13.45 uur en wordt ook gespeeld in Sporthal De Lelie. HANDBAL De dames van handbalvereniging Dimtronic Meervogels wonnen met 17-9 van middenmoter Niedorp 1 en sloten daarmee het eerste deel van de veldcompetitie af. In de beginfase van de wedstrijd ging het nog gelijk op. Pas na een stand van 3-3 gingen de dames snel ler omschakelen van verdediging naar aanval, dit had een aantal goed lopende break-outs tot gevolg. Er kon worden gerust met een voor sprong van 8-4. De dames van Niedorp kwamen na rust goed uit de startblokken en wisten direct 2 maal te scoren. Hierna ging het weer beter lopen aan Akerslootse zijde. De ver dediging zat goed dicht, mede door goed keepwerk van Susan Bron. Aanvallend werd er goed gevarieerd en waren er mooie combinaties te bewonderen. De eindstand was 17-9, een verdiende overwinning voor de handbaldames van Dimtronic MOUNTAINBIKEN EGMOND - Trainingsgroep De Zeeleeuw heeft afgelopen zater dag de laatste training gehad voor Egmond-Pier-Egmond. Onder barre omstandigheden werd de laatste training gere den. Hagel, windkracht acht en een temperatuur rond het vriespunt maakte deze laatste training extra zwaar. Op de terugweg over het strand wind in de rug en schuimkoppen tot op bovenhuis hoogte. Omdat het strand erg papperig was, moest er veel door het lage water gereden worden, wat natuurlijk spectaculai re taferelen opleverde. In de laatste trainingen naar Egmond- Pier- Egmond toe is er een duidelijk sty- gende lyn in conditie te zien en gaat het 'strand lezen' de deelnemers steeds makkelijker af. Het bedwin gen van de strand op- en afgangen is voor de deelnemers nog steeds heel zwaar, maar hebben ze nu wel beter onder de knie. Trainer Pim de Waard (De Zeeleeuw) verwacht dan ook dat de deelnemers een mooie prestatie neer zullen zetten op 7 januari. Vooral van Michel Agterberg, Aris Blok, Paul Steenhoek, Daan Hurkmans, Joost van der Sande en Arjon van Velzen mag worden verwacht dat ze een mooie tyd neer gaan zetten, omdat ze tydens de trainingen steeds in de voorste groep wisten te rijden. Van de overige deelnemers verwacht Pim de Waard zeker dat zy allemaal Egmond-Pier-Egmond uit zullen rij den. Zelf mag Pim de Waard tussen toppers zoals Bart Brentjes en Erik Dekker starten in het prominenten- vak. De Zeeleeuw (op de voorgrond) met zijn groep vlak voor zij aan de laatste barre trainingen beginnen. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Na een spannend najaarsseizoen is het HSV E2, na contact met de KNVB, toch gelukt om Kampioen te worden. Mike, Cas, Teun, Lola, Mart, Lorenzo, Tyn en Max hebben onder leiding van de coaches Cor en Sander hun beste beentjes voor gezet. Er werden VOETBAL Het mirakel van Den Helder. Zo mag je de overwinning van Zeevogels op de plaatselijke FC wel noemen. Trainer Cees Donkersloot haalde ditmaal geen extra junioren om zijn, door blessures, sterk uitgedun de selectie te versterken. Ditmaal had hij zyn oog laten vallen op veteranen. Kees Klijbroek (42), Ron de Waard (43), Mark Zwart (37) en Jan Hopman (37) maakten allen na jarenlange afwe zigheid hun rentree in het eerste elftal. Van de elf spelers die in okto ber tegen dezelfde tegenstander (0 - 2 verhes) mochten starten, stonden er nu nog slechts vier in de basisop stelling. De eerste tien minuten kwamen de Hoevers goed door. Vervolgens ging er veel mis. Een kwartier later had de superieure thuisclub een 3 - 0 voorsprong genomen en dreigde er een zware afstraffing voor de withemden. Kees Klybroek kopte vlak voor rust uit een hoekschop een knap binnen; 1 - 3, De spreekwoordelijke eer leek in ieder geval gered. Vlak voor rust het Ron de Waard zijn zoon Dennis alleen achter in de spits. De aanvaller moest hcht geblesseerd het veld verlaten in een wedstryd die eigenlijk nog geen échte wedstrijd was geweest. Na rust zou het allemaal anders worden. Jorit Groot reageerde attent toen een pass van Mark Zwart tussen doelman en verdedi ging bleef hangen. Met zijn teen wist Groot de bal in het doel te stu ren; 2 - 3. Even later werd Mark Zwart vrij voor de doelman gezet. De geroutineerde Zwart deed wat hy al zo vaak heeft gedaan; de bal rustig langs de goalie in het doel schuiven; 3-3. Zeevogels had waar het Voor gekomen was; één punt. Dat het er uiteindelijk drie zouden worden was te gek voor woorden en kon eigenlijk helemaal niet gezien de omstandigheden. Den Helder had de tweede helft echt niets laten zien en zag dat Jorit Groot van de rechterkant de bal over de doelman in de verre hoek schoot; 3-4. De vreugde van alles en iedereen met een Zeevogels hart was enorm. Met nog twintig minu ten te spelen op de klok had de thuisclub nog alle tijd om de score weer recht te trekken. De moege streden Jan Hopman vroeg om een wissel en ging onder luid applaus maar hefs zeven wedstrijden gewon nen, dit was natuurlijk mede te dan ken aan de trainers, Jacques, Jan, Derek en Tino. In de HSV kantine werd het team getrakteerd op gebak en natuurlijk was er voor ieder speler een mooie beker. HEILOO - De F2 van HSV,die uitkomt in de derde klasse van de KNVB, is afgelopen week ongeslagen kampioen geworden van de najaarscompetitie. Dit team wordt gevormd door Rick Hettinga, Jonas Geusebroek, Jur van Diepen, Jop Doornbos, Johan Ory, Remco Schokker, Mike Wesselink, Kielen Zuurbier en Jurgen de Vries.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 33