Bestuursovereenkomst ondertekend Wonen in het Groen Heiloos ontwerp gaat op voor Beste idee van Nederland Muurschildering OLV ter Nood Rode Kruis Telefooncirkel geprijsd t fj k 0 H E I L O O 3 fn de overeenkomst staan ook afspraken over de realisatie van natuur In Limmen mogen negentig woningen gerealiseerd worden Nieuwjaarsreceptie in het Trefpunt Op kerstavond zal blijken of de stoel van Elidia gewonnen heeft Schildering bestaat uit maar liefst negentig kleuren blauw en wit onze bekende merken zijri nu UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 HEILOO/CASTRICUM - Het project Wonen in het Groen is een stap dichterbij realisatie. Afgelopen vrijdag 16 december hebben de Provincie Noord- Holland, gemeente Castricum en gemeente Heiloo de bestuursovereenkomst'Wonen in het Groen Heiloo/ Limmen' ondertekend. Met de onderte kening onderschrijven de par tijen hun gezamenlijke inzet voor het realiseren van woning bouw, het ontwikkelen van natuur en recreatie en een aan sluiting op de A9. De bestuursovereenkomst is namens de provincie Noord- Holland ondertekend door gedepu teerde T. Hooijmaijers, namens de gemeente Castricum door wethou der P Voulon en namens de gemeente Heiloo door burge meester H. Romeyn. In de bestuursovereenkomst wor den afspraken gemaakt over de rea lisatie van tweeduizend tot 2400 woningen waarvan 250 tot driehon- derd woningen in het topsegment. Daarnaast staan in de -overeen komst afspraken over de realisatie van tweehonderd hectare natuur, aanleg van fiets- en wandelpaden en de realisatie van een aansluiting op de A9 inclusief de landschappe- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat gevai mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. lijke inpassing daarvan in honderd hectare landelijk gebied. Het is de bedoeling dat de investering in het landelijk gebied (33 miljoen) en de aansluiting op de A9 (20 miljoen) voor de helft wordt betaald uit de opbrengst van de woningbouw. Verder staan in de bestuursovereen komst afspraken over de fasering van de woningbouw. Zodra er zeker heid is over een aansluiting op de A9, is de woningbouwontwikkeling in Zandzoom mogelyk. De woningbouw in Zuiderloo, een nieuwe woonwijk aan de zuidzijde van Heiloo behorende bij het gebied Zandzoom, is echter niet afhankelijk van de aansluiting op de A9. Ook mogen op drie locaties in Limmen negentig woningen gereali seerd worden en mogen in de Zandzoom een aantal woningen in het topsegment gebouwd worden voorafgaand aan een aansluiting op de A9. De meer gedetailleerde uitwer kingsplannen komen in de loop van 2006 ter inzage te liggen. Deze uit werkingsplannen zijn de basis voor de uiteindelijke bouwplannen. HEILOO - Op zondagmiddag 8 januari 2006 vindt er in de grote zaal van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo de gezamen lijke nieuwjaarsreceptie van de SBO Heiloo (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO) en Stichting Ouderenwerk Heiloo plaats. Van 14.00 uur tot 16.00 uur is er gelegenheid om elkaar het allerbeste voor het nieuwe jaar toe te wensen. Om ongeveer 14.30 uur zal de heer A.J.M. ten Hoope namens de organisaties een korte toespraak houden. Het briljante idee van Veronica: zo is het een schilderij, en zo een klapstoel. Op de foto demonstreert ze haar SAM; Stoel Aan Muur. Foto: Uitkijkpost Vervolg van voorpagina Twee stoelen hebben zelfs een gouden lijst. Maar er schuilt meer achter deze kunstwerkjes! Met een simpele handomdraai zijn de schil derijen opgezet tot de bekende hou ten klapstoel. Lekker zitten op kunst dus! Na een aantal voorrondes in ver schillende plaatsen in Nederland met aanvankelijk duizend kandida ten, zijn 15 ontwerpers doorgedron gen tot de halve finale. Deze is afge lopen zaterdag te zien geweest bij Veronica. Op kerstavond, 24 december om 19.30 uur zal blijken of de stoel van Elidia gewonnen heeft. De jury bestaat uit een industrieel ontwerper, een designer, een vertegenwoordiger van de con sument en voorzitter is de ontwer per van de vacu-vin en momenteel directeur van Bintools, een stich ting die industriële innovatieve ideeën verder op weg helpt. Bintools is ook het bedrijf dat naast de 10.000,- die te verdienen is, ervoor zal zorgdragen dat het win nende ontwerp in productie geno men wordt. Tot nu toe was de jury laaiend enthousiast over SAM. ,,De vrouwelijke juryleden willen er alle maal al één kopen, de decorman is gek van de kinderstoel en de pre sentatrice was ook onder de indruk", zo vertelt een verwach tingsvolle Elidia. ,,Er zijn heel uit eenlopende ideeën voor de finale. Zo is er de Chip to chip, een een voudig meeneemapparaatje waar mee je geld over kunt chippen. Dan is er de tweezem, een bezem met harde en zachte haren. Een klikota- fel, oftewel een tafelblad te monte ren op je kliko, handig bij tuinfeest jes en de shopstick, een wandelstok op wielen waaraan je je tassen met boodschappen kimt hangen. Voor de finale wil ik een kerstontwerp gaan maken. Wat, dat verklap ik nog niet, laat iedereen maar gaan kijken op kerstavond. En sms-en natuurlijk!" Want dit keer is het enkel en alleen aan het publiek om stemmen weg te geven. Door te sms-en op het favoriete ontwerp zal uiteinde lijk een winnaar uit de bus rollen met de meeste sms-jes. Dus, u begrijpt het al, stem af op Het beste idee van Nederland en stem op de Stoel Aan Muur van Elidia Willeboordse! Cleo en Elidia zijn nog wat acties van plan om de stoel onder de aan dacht te brengen. Zo zullen zij posters en flyers in Heiloo versprei den. Dikke kans dus dat u die tegenkomt! Vervolg van voorpagina Na een korte wandeling naar de Kleine Kapel, was het woord aan de kunstenaar Schobbe. Ze constateer de dat 'haar' muurschilderingen nu niet meer van haar waren, en dat dat best even lastig was. Het bestuur heeft de moed gehad om de opdracht volledig uit handen te geven. In de loop van de tyd merkte Schobbe echter dat er steeds meer mensen enthousiast raakten en tijdens de presentatie was er alom lof voor de prachtige schildering, die uit maar liefst negentig kleuren blauw en wit bestaat. Ze hoopt dan ook van harte dat de bezoekers van de Kleine Kapel haar kunstwerk zullen beschouwen als een verrijking en dat het hen tot mijmeren brengt, net zoals de natuur dat doet. Maria ter Steeg, bestuurslid van het Aartsbisdom Utrecht, nam als vertegenwoordiger van de geloofs gemeenschap het kunstwerk offici eel 'over': ze kreeg van Mieke Schobbe de sleutel van de kapel terug. Ook ter Steeg was blij dat Schobbe gekozen heeft voor een abstract kunstwerk: ,,We kregen van haar geen nieuwe Maria - God dank! Het beeld stond er al en Mieke heeft haar meer in het licht gezet. Ze heeft Maria gelukkig ook niet uitvergroot, ze heeft veel open gelaten, ze heeft ruimte gemaakt. Een biddende, eerbiedige ruimte, maar ook een lichte, open ruimte, waarin de dingen onbekneld kun nen bestaan. En in die ruimte kan God wonen." De Kleine Kapel is dagelijks geo pend voor bezoekers. Adres: Onze Lieve Vrouw ter Nood, Kapelweg, Heiloo. REGIO - De telefooncirkel is bedoeld voor iedereen die be hoefte heeft aan regelmatig con tact. Uit veiligheidsoverwegin gen bijvoorbeeld of omdat men minder mogelijkheden heeft om anderen te ontmoeten vanwege leeftijd, handicap of ziekte. Iedere dag worden de deelnemers door iemand van de telefooncirkel gebeld om te vragen hoe het gaat. Een telefooncirkel bestaat uit een groep mensen die elkaar dagelijks belt. Neemt een belpartner niet op? Of maakt men zich na het gesprek zorgen over iemand uit de cirkel? Dan geeft men dat door aan de vrij williger van het Rode Kruis. De vrij williger zal ook, indien nodig, pools hoogte gaan nemen bij deelnemers aan de telefooncirkel en eventueel hulp inschakelen. Wie deel wil nemen aan de telefooncirkel in Limmen kan contact opnemen met Netty Osendarp, tel. 072-5020074, in Heiloo met Henny Post, tel. 072- 5339176 en in Castricum met Margriet Saat 0251-652825. Aan de deelname zijn geen kosten verbon den, behalve dan de eigen telefoon kosten. Nieuwe vrijwilligers voor de telefooncirkel ën de andere activitei ten zijn altijd welkom. rg n H 00 rri Hi I 00 Al km aa r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3