Winkelconcentratie Akersloot van de baan Dialezing vogels in De Hoep Gemeente realiseert museale hoek in Limmen Sportverldezing 2005 op Radio Castricum REGIO 21 Bestuur ondernemers teleurgesteld in college Afgestudeerd POLITIEBERICHTEN Inbraken in woningen Verloren en gevonden in Castricum Een aantal jaren geleden goed vooreen volle zaal Maandagavondactie in bibliotheken Viermaal tevredenheid over nieuwe inrichting oude brandweerkazerne Limmen Officiële bekendmaking in vier uur durende uitzending UITKIJKPOST 4 JANUARI 2006 AKERSLOOT - Alles wat leeft vernieuwt zich. In de oudheid deed deze kennis al opgeld gegeven het gezegde panta rhei, oftewel alles stroomt. Het bestuur van de ondernemers federatie OF/CAL begrijpt er dan ook niets van dat het college van burgemeester en wethouders de plannen voor een stukje vernieuw ing in Akersloot razendsnel heeft teruggetrokken. Omwonenden maakten bezwaar tegen de komst van een supermarkt aan het Heer Derckplantsoen in Akersloot. Behalve een vestiging van Deen Supermarkt zouden er op de plaats van de huidige seniorenwoningen, die dringend aan vervanging toe zijn, ook enige appartementen komen. Maar de buurt is tegen de plannen want er zou wel eens over last kunnen ontstaan. Wat het bestuur van de Ondernemers Vereniging Akersloot - aangesloten bij de ondernemersfederatie OF/CAL - vooral stoort is het feit dat de gemeente de ondernemers niet heeft gehoord. Ook een dorp als Akersloot kan niet zonder ver nieuwing. Er moet ruimte zijn voor ondernemers want dat komt de leef baarheid van het hele dorp ten goede. Dit plan voorzag juist in een concentratie van het winkelgebeu- ren met een meer centrale plek voor de Deen-vestiging. Samen met de winkels in de Akerhof zou er dan een kern met winkels ontstaan, waar niet alleen ondernemers maar ook de inwoners van Akersloot by gebaat zijn. Als ondernemers snap pen de vertegenwoordigers van ondernemersvereniging en federa tie er dan ook niets van dat de gemeente zo schielijk is teruggeko men op zijn schreden. LIMMEN - Mevrouw Anne-Marie Voigt-Zimmerman, gepensioneerd hoofd van de Openbare Bibliotheek Limmen, is afgestu deerd als doctorandus aan de faculteit Algemene Cultuurwetenschappen van de Open Universiteit. Het onderzoek voor haar doctoraalscriptie betrof een kunstfilosofisch onderwerp. De titel van de scriptie luidt: 'De betekenis van kunst in het post moderne tijdperk. Einde aan de kunst of toch niet?' LIMMEN/HEILOO - Op zondag 25 december kort na 18.30 uur werd ingebroken in een woning aan de Dusseldorperweg. Men kwam in het huis door het vernie len van een raam. Vanuit het huis werd een laptop computer wegge nomen. Korte tyd later ontdekten buurt bewoners dat er werd ingebroken in een woning aan de Laan Eindeloos in Heiloo. Twee man nen poogden een raam open te breken. Toen zij zich ontdekt voelden ren den zij weg. Twee getuigen die de mannen wilden tegenhouden wer den met een mes en/of schroe vendraaier bedreigd. Het signale ment van deze daders komt overeen met het signalement van twee mannen die kort na de inbraakmelding in Limmen in de omgeving van de woning aan de Dusseldorperweg werd gesigna leerd. Kort na deze melding werd een inbraak gemeld in een woning aan de Enterij in Limmen. By deze woning werd een raam vernield waarna de dader(s) LCD televisietoestellen weg hebben genomen. Van de dader(s) van deze inbraak is geen signalement bekend. CASTRICUM - Op dinsdag 10 januari verzorgen de bekende natuurfotografen Jan Castricum en Ger Tik een diale zing over de natuur in Nederland en met name over vogels in het Noord-Hollands Duinreservaat. Dit is al eerder een succes geble ken. Een aantal jaren geleden trok een eerder optreden van dezelfde sprekers een volle zaal en daarom heeft Vogelwerkgroep Castricum gemeend hen opnieuw te moeten uitnodigen om hun recentere werk te tonen. Jan en Ger maken dia's van hoog niveau van landschappen, bloemen en planten, paddestoelen en van zoogdieren en vogels. Vogels in het duin en het duinwei degebied zullen een vooraanstaande CASTRICUM - In januari kunt u op maandagavond gratis een boek, cd, cd-rom of dvd reserve ren in de bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen. Dat ene boek dat u maar niet te pakken krygt, die ene speciale cd of die film die u nog steeds een keer wilt zien. Vraag het nu aan. Reserveren kan natuurlijk altijd in de bibliotheek. Óok is het mogelijk om op de website van de bibliotheek in de catalogus te zoeken. Vervolgens kunt u de door u gewenste titel via de computer reserveren. Gemak dient immers de mens. Normaal gesproken zijn de kosten voor het maken van een reserve ring 1,-. Nu in januari dus gratis op de maandagavonden. Maximaal één reservering per bibliotheekpas. Pak dit voordeeltje en kom in januari op maandagavond naar uw bibliotheek. De actie geldt op maandag 9, 16, 23 en 30 januari. plaats innemen op deze avond. De lezing vindt plaats in het PWN bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis maar voor de koffie wordt een bij drage van 1 euro gevraagd. Verloren in Castricum Sleutelbos 12 keer, zilveren ring opengewerkt met steentje, blauwe tas, blauwe Björn Borg porte monnee, broche margriet, porte monnee openklap model zwart met diverse pasjes, lichtbruine leren portemonnee ID-kaart en pasjes, 65+ pasje, GSM Nokia met camera, GSM Nokia 6230 grijs, GSM Samsung, zilveren ring, dameshorloge rond model schakelband, Univé en tankpas, portemonnee met pasjes, bor deauxrood winterjack. Gevonden in Castricum Sleutelbossen 6 keer, buggy don kerblauw met ruit, handschoenen Tinsulate blauw, knuffel Winny de Pooh, kinderwant klein zwart, zwarte wollen jas met dapuchon maat medium, oorbel Creool, zwarte portemonnee met bruine rand, horloge rond klokje scha- kelbandje, Rima herenjack blauw maat 8, jas grijs merk Ragsco maat 158/164, blauw jack met zwarte boorden met rode streep, AXA kabelslot, geruite sjaal, damesketting fijn draad met parels. Gevonden in Limmen Sleutel in rood knypmapje. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 19 december en 2 januari LIMMEN - De gemeente Castricum biedt straks plaats aan drie culturele verenigingen in het oude pand van de brand weerpost Limmen aan de Schoolweg 1 te Limmen, te weten Muziekvereniging Excelsior, Stichting Oud- Limmen en het Museum voor Bloembollenteelt. Daarmee voldoet de gemeente aan de doelstelling van het gemeen telijke accommodatiebeleid om gebouwen die leeg komen in princi pe niet te houden, maar beschik baar te stellen of te verkopen aan maatschappelijke en sociaal-cultu rele instellingen en organisaties. Met het creëren van de museale hoek wordt een passende bestem ming gevonden voor het gebouw. De drie verenigingen hadden in een eerder stadium aangegeven, geïnte resseerd te zijn in een toekomstig gebruik van het pand aan de Schoolweg. Op dit moment heeft alleen Muziekvereniging Excelsior een gedeelte van het gebouw in eigen dom. De muziekvereniging heeft behoefte aan uitbreiding. Met het voorliggende besluit komt de gemeente tegemoet aan de ruimte lijke behoefte en wensen van de drie verenigingen. De drie verenigingen hebben zich zeer enthousiast uitgelaten over het collegevoorstel. De raad spreekt zich op 12 januari uit over het benodigde krediet. CASTRICUM - Op zondag 8 januari houdt Radio Castricuml05, in samenwer king met de gemeente Castricum de Sportverkiezing van 2005. In dit jaarlijkse evenement wordt het sporttalent, de sportvrouw, de sportman en sportploeg van 2005 officieel bekend gemaakt in een vier uur durende uitzending. Aan de sporttafel nemen de diverse spor ters plaats voor spraakmakende en leuke interviews, en het geheel wordt nog eens extra luister bijge zet door live-optredens van de bekende band Daarvandaan. De werkgroep sportverkiezingen 2005 heeft de volgende sporters genomi neerd: Sportploeg: FC Castricum zon dag 1/ TC Bakkum, eerste gemeng de team (tennis)/ Helios eerste team (korfbal). Sportman: Marc van Vliet, atle tiek/ Mike van Kruchten, atletiek/ Wim van Veldhuisen, handi. Sportvrouw: Selma Borst, atle tiek/ Annemieke Veldt, turnen/ Monique Andriessen, atletiek. Sporttalent: Tessa Brouwer, zwemmen/ Kees Luijckx, voetbal/ Sven Jonker, rolstoeltennis. De prijzen worden onder andere uitgereikt door burgemeester Emmens en wethouder Könst van de gemeente Castricum. Dit jaar vinden de Sportverkiezingen plaats in de kan tine van voetbalverening Limmen in Limmen; en iedereen is dan ook van harte welkom om deze uitzending bij te wonen. De sportverkiezing wordt live uitgezonden tussen 13.00 en 17.00 uur. Nieuw dit jaar is dat bewoners van de gemeente Castricum mee konden stemmen via de diverse media. Dit zorgt ervoor dat de uitslag extra span nend zal zijn. Aangezien het pro gramma 105sportlive een uur eer der begint dan normaal, vervalt het tweede uur Cabaret; dit is op deze dag tussen 12.00 en 13.00 uur te beluisteren. De kantine van voetbal vereniging Limmen vind u aan de Dampegheestlaan 2 in Limmen. Radio Castricum 105 is in de gehele CAL-gemeente in stereo te ontvan gen op 105.0 FM in de ether, op de kabel voor Castricum en Bakkum op 104.5 FM en voor Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Voor meer informatie kunt u ook terecht op de website: www.castricuml05.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21