AUGUSTUS Groots avondvierdaagse wandelfestijn Mevrouw Willy van der Oord viert 100ste verjaardag Hitte grote winnaar Uitkijkpost Wielerronde van Limmen Opsporingsprogramma Ter Plaatse op bezoek in Limmen Nieuwe burgemeester van Heiloo officieel geïnstalleerd Geweldige dag bij Parkgolf Heiloo Kermis Heiloo: druk en gezellig Feestelijke opening voor de Brink De Duif neemt afscheid van directeur juf Joke 25 jaar op de Pax Christischool Onderscheiding voor hulpstrandvonder Bakker Gemeenteraden akkoord met Wonen in het Groen/A9 Jeugdspelers Double Stars geselecteerd voor nationale teams Poolse kinderen weer in Heiloo Echtpaar op de Weegh viert gouden bruiloft Opnames tv-commercial ANWB op schoolplein *1 W HEILOO In juni werd de avondvierdaagse weer gehouden. Door de parcours- bouwer van de 'Plaatselijke Wandel Commissie' was er ook nu weer de nodige variatie aangebracht in de verschillende parcoursen. En dat wordt blijkbaar gewaardeerd, want ook dit jaar bleef het totaal aantal deelnemers vrijwel gelijk aan dat van vorig jaar. Ook in en rond Castricum werd weer de jaarlijkse avondvierdaagse gelopen. Veertien scholen, waaron der negen basisscholen, kinderte huis Antonius uit Castricum en vier scholen uit de regio Zaandam deden mee. Daarnaast hebben nog 150 volwassenen meegelopen. Op woensdag 15 juni vierde mevrouw Willy van der Oord- Weeder haar 100ste verjaardag in zorgcentrum de Boogaert, Castricum. Samen met haar man, kinderen en enkele kleinkinderen genoot zij van alle aandacht, felicitaties en het bezoek van burgemeester Emmens-Knol. Niet Jeroen Lute, niet Arnoud Koot, niet Robin Koot, en ook niet topfa voriet Sander Lormans uit Heemskerk was zondag 19 juni de sterkste in de Wielerronde van Limmen. Wel de warmte, die zorgde bij veel deelnemers voor problemen. Zondag 19 juni overkwam het echt paar Snel uit Limmen een ware nachtmerrie. Enkele uren voordat zij zouden vertrekken naar Oostenrijk, werd hun volgepakte caravan naast het huis aan de Koningsdam in brand gestoken. Een uitgebreid onderzoek, en eer dere oproepen in de pers door de politie leverden nog niet de 'gou den tip' op, dus werd de zaak ook in het tv-programma Ter Plaatse van RTV N-H behandeld. In de Witte Kerk in Heiloo is vrij dag 24 juni Hans Romeyn geïnstal leerd als burgemeester. Daarvoor was hij gemeentelijk ambtenaar en vervolgens wethouder in de gemeente Velsen. Op zondag 26 juni werd voor het vierde jaar op rij Parkgolf Heiloo gehouden. Initiatiefnemer van dit jaarlijkse evenement is de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden en er werd ook dit jaar weer gespeeld voor het goede doel. De opbrengst dit jaar was 15.000,r, dat is geschonken aan Platform Heiloo Wereldwijd, Stichting Veldwerk en de voetbal lers van het G-team van HSV Donderdag 30 juni was het weer zover: het grootste en gezelligste feest van Heiloo. Ondanks een moeizame voorbereiding, waarin de ingrijpende renovatie van het Stationsplein er bijna voor zorgde dat de kermis aan de Heerenweg niet doorging. Maar na rijp beraad besloot de gemeente toch vergun ning te verlenen voor plaatsing van de kermistent. Zoals de horeca ondernemers het al voorspelden is de kermis in de feesttent, net als voorgaande jaren, zonder proble men verlopen. De fanfare, een clown en een ijscokar kwamen 7 juli naar De Brink in de kern Castricum om de opening van het vernieuwde plein luister bij te zet ten. De wethouders Veldt en Könst verrichtten de officiële opening. Op 15 juli nam directeur Lou Sinke afscheid van christelijke basis school De Duif. Hij heeft meer dan 38 jaar met veel plezier gewerkt in het onderwijs, hoofdzakelijk als directeur. Hoewel hij 'zin had in zijn afscheid', bezorgde het hem ook een dubbel gevoel. Woensdag 15 juli was juf Joke Duimeyer maar liefst 25 jaar aan de Pax Christischool verbonden. Alle kinderen van deze school, haar collega's en oud-collega's gaven haar bij haar huis een aubade. Op 16 juli was de heer M. (Thijs) Bakker 40 jaar hulpstrandvonder in de gemeente Castricum. Burgemeester Emmens spelde hem daarom een waarderingsspeld op tijdens een bijeenkomst op het strand van Castricum. In juli hebben de raden van de gemeenten Castricum en Heiloo ingestemd met de ondertekening van de bestuursovereenkomst 'Wonen in het Groen en A9 Heiloo/Limmen'. De ondertekening door de provincie Noord-Holland, de gemeente Castricum en de gemeente Heiloo vond later dat jaar plaats. De partijen zetten zich gezamenlijk in voor het realiseren van woningbouw en een aanslui ting op de A9, het ontwikkelen van natuur en recreatie. De partijen spreken uit dat ze zich gezamenlijk zullen inspannen voor de realisatie van het project Wonen in het Groen. Lynn van der Horst (17), Kevin Miner (16) en Bart Sabel (17) gingen afgelopen zomer niet op vakantie. De drie jeugdspelers van Double Stars Heiloo reisden af naar sportvelden binnen en buiten Europa, omdat zij waren geselec teerd voor nationale teams en Nederland hebben vertegenwoor digd op verschillende toernooien. Na een lange, vermoeiende maar voorspoedige reis zijn zondag 24 juli weer Poolse kinderen in Heiloo aangekomen. Dankzij de enthousi aste medewerking van de gastou ders kon de Stichting 'Een Hart voor Polen Heiloo' dit jaar 22 kin deren in de leeftijd van 9 en 10 jaar uitnodigen. Deze kinderen komen uit de zusterstad Swietochlowice, gelegen in de voormalige mijn streek in het zuiden van Polen. Maandag 1 augustus was het feest in verzorgingshuis Overkerck. Gerard en Lucia op de Weegh - Vrouwe vierden samen met kinde ren, klein- en achterkleinkinderen en alle bewoners dat zij precies zestig jaar geleden in het huwelijks bootje gestapt zijn. ,,Neem twee setjes kleding mee en je fiets en zorg datje om 09.30 op het schoolplein van de Klimop- school bent." Dat was de opdracht voor 25 kinderen uit Castricum op maandag 8 augustus. Ze waren figuranten in een tv-commercial van de ANWB voor de Trapvaardig- training. Drie dagen lang mochten ze genieten van de camera's die op ze gericht zijn, maar moesten wel hun best doen op het fietsparcours.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 24