SEPTEMBER OKTOBER AZ wint met overtuigende cijfers van HSV Zo'n 6oo kinderen bouwen aan Timmerdorp Echtpaar Schoonhoven 6o jaar getrouwd Swingen tijdens Rock 'n Roll Street Uitmarkt weer groot succes Voortgezet onderwijs lederwijs Castricum voldoet niet Nieuw formaat mijlpaal voorde Uitkijkpost Castricum experimenteert met Politieke Markt Woodhenge reconstructie in kader van Open monumentendag Kermis in Limmen Succes politiesurveillanten Heiloo krijgt vervolg Gree Ris neemt afscheid van de Partij van de Arbeid Diamanten huwelijk echtpaar De Kleuver Nieuw onderkomen voor Groen en brandweer jan Siebelink bezoekt bibliotheek Geslaagde dierendag in Beestenboetje Begrotingen Meerjarenperspectief gepresenteerd aan raad Magische show tijdens kinderboekenweek Het is een sportieve traditie: voordat het officiële voetbalseizoen begint, speelt AZ één van de oefenwedstrijden in Heiloo. Dinsdag 9 augustus werd er door de Akmaarders met 10-0 gewonnen van de amateurs van HSV De uit slag was beter dan vorig jaar, toen werd het 0-14, maar slechter dan in 2002, want toen werd er met 'slechts' 0-7 van AZ verloren. Maandag 29 augustus was het weer zo ver: de start van Timmerdorp Heiloo. Voor de 29ste keer werd dit grote kindertimmerfestijn gehou den, aan de Omloop in Heiloo. Tot en met vrijdag bouwden zo'n 600 kinderen samen aan hun houten hutten. Vrijdag werd het dorp afgesloten met het traditionele Timmerdorp vuur. Het echtpaar Henk (85) en Rie Schoonhoven (81) was op 29 augustus 60 jaar getrouwd. Zij vierden dit onder andere met een receptie in verzorgingshuis De Loet, waar ook de .burgemeester het bruidspaar ook kwam felicite ren. Het echtpaar woont sinds 1968 in Heiloo. Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 augustus werd in Akersloot het jaarlijkse Rock 'n Roll Street gehouden. Dit driedaagse festijn trekt jaarlijks duizenden bezoekers. De Uitmarkt Heiloo was ook dit jaar weer een enorm succes, mede dankzij het mooie weer. Vele orga nisaties op gebied van sport, spel, ontspanning en vrije tijdsbesteding zetten op 3 september hun beste beentje voor om de bezoekers een goed beeld te geven van de moge lijkheden (o.i.d.). Ook in Castricum werd weer de Uitmarkt gehouden. Meer dan tweeduizend bezoekers en 35 standhouders hebben zater dag 10 september genoten van een gezellige en nuttige Uitmarkt. De gemeente Castricum heeft don derdag 8 september het schoolbe stuur van Iederwijs de opdracht gegeven om het voortgezet onder wijs per direct te stoppen. Dit naar aanleiding van het rapport van de onderwijsinspectie, waarbij het voortgezet onderwijs niet door de inhoudelijke toetsing kwam. Het basisonderwijs kreeg wel een posi tief advies. Op woensdag 14 september kwam de eerste Uitkijkpost op het nieuwe formaat uit. Sinds deze eerste krant hebben we vele positieve en enthousiaste reacties mogen ont vangen en hebben we gemerkt dat men deze krant overzichtelijker vindt en mooier, maar wel nog steeds met het vertrouwde gezicht van de Uitkijkpost. In september 2005 startte de gemeente Castricum met een nieuwe vorm van vergaderen: de Politieke Markt, waarmee de maan delijkse raadscommissies en raads vergadering verdwenen. Deze zijn vervangen door een tweewekelijkse bijeenkomst. De nieuwe gemeente raad moet in mei 2006 besluiten of de politieke markt als vergadermo del definitief wordt. Begin juni heeft de gemeente archeologisch onderzoek laten uit voeren nabij de sportvelden van HSy op de plek waar in de toe komst gebouwd gaat worden. Bij het onderzoek zijn paalsporen gevonden, die in een cirkel bleken te staan. Op de Open monumenten dag werd, in de buurt van de aan getroffen locatie, een reconstructie gemaakt van deze tot 'woodhenge' gedoopte vondst. (Amateur) arche ologen gaven een toelichting bij het bouwwerk. De kermis Limmen trok weer een flink aantal bezoekers. Natuurlijk door de nodige kermisattracties en het tra ditionele vuurwerk aan de Achterweg, maar het publiek kon ook genieten van diverse optredens in de kroeg. Ook de komende drie jaar houden politiesurveillanten extra toezicht in Heiloo. Marie van Rossen (korpsbeheerder van de politiere gio Noord-Holland Noord en bur gemeester van Alkmaar) en Hans Romeyn (burgemeester van Heiloo) ondertekenden op 14 sep tember een convenant waarin dit is vastgelegd. Op 14 september heeft Gree Ris na bijna zeven jaar werkzaam geweest te zijn voor de PvdA als raadslid in Heiloo met een brief afscheid genomen van de 'voor haar bekende mensen'. Inmiddels maakt zij deel uit van de fractie van Heiloo2000. De heer en mevrouw de Kleuver, wonende aan de Baetenburg 5 te Heiloo, vierden 21 september hun 60-jarig huwelijk. Blij verrast waren ze met het bezoek van bur gemeester Romeyn, die hoogstper soonlijk en compleet met ambts keten het 'gouden' bruidspaar kwam feliciteren. Op vrijdag 23 september is de nieuwe brandweerkazerne en het onderkomen Groen aan de Rijksweg in Limmen officieel geo pend. Na een welkom door brand weercommandant Robin Burgering volgde een presentatie door de architect over de visie op het nieuwe gebouw en een rond leiding. Daarna was het woord aan burgemeester Emmens en wethou der Veldt en volgde de officiële openingshandeling. Op dinsdagavond 27 september kwam de bekende auteur Jan Siebelink de bibliotheek Castricum vereren met een bezoek. Hij werd deze avond geïn terviewd door de bekende criticus en redacteur van de Volkskrant, Arjan Peters. M Op 5 oktober liep het terrein van het 'gemeentebos' vol met grote en kleine mensen die kwamen om met de konijntjes te knuffelen. Ook Linda de ezel stond klaar om geaaid te worden. Er werd verder druk gekleurd aan de picknickta fels, de dames van de grimeuraf- deling kleurden er op los, en er kon een ritje worden gemaakt met paard en wagen. Muzikale omlijsting werd deze dierendag verzorgd door kinderkoor 'De Koele Kikkers'. Het college van burgemeester Romeyn en wethouders Bos, Daas en Opdam hebben op 11 oktober de begroting 2006 en het Meerjarenperspectief 2006-2009 aan de raad gepresenteerd. ,,Met trots", aldus burgemeester Romeyn, want Heiloo staat de komende jaren weer in de plus. Het zal u niet ontgaan zijn: de Kinderboekenweek van 5 tot en met 15 oktober stond dit jaar in het teken van boeken vol magie. De bibliotheken in Heiloo, en de gemeente Castricum organiseer den allerlei magische activiteiten, net als de boekhandels. In de bibliotheek Castricum goochelde Markies de Panta Rhei op vrijdag 14 oktober de sterren van de hemel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 26