NOVEMBER JAAROVERZICHT 28 Open dag op terrein GGZ Noord-Holland-Noord B&W stelt voorlopig inrichtingsplan Maalwater vast Installatie Platform gehandicaptenbeleid Jubileum Schietvereniging met grote knal gevierd Stripschapprijs 2005 voor Heilooër striptekenaar Reunion brengt Aïda in theater de Beun HSV en De Foresters strijden om voorlopig kampioenschap Wethouder Veldt richt zich op toekomst na ontslag Broeders vertrekken uit Heiloo Kunstgrasvelden Heiloo officieel in gebruik genomen Monumentenboekje Heiloo gepresenteerd in Witte Kerk Kerkeveiling groot succes Denny Landzaat op bezoek bij Pax Christi Limmen is gedoe rond d'Enterij zat Heiloose Bo Schumacher in 'All you need is love' Henk ten Berge in bibliotheek Heiloo 4 JANUARI 2006 UITKIJKPOST Zondag 16 oktober hield GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord) op haar terrein aan de Kennemerstraatweg een open dag. Tijdens de drukbezochte open dag konden bezoekers het terrein en een groot deel van de panden bezichtigen. Voor inwoners van Heiloo en omgeving was het een uitgelezen mogelijkheid om eens een kijkje te nemen achter de gevel van het hoofdgebouw. Op dinsdag 18 oktober is door het college van B&W van gemeente Heiloo het voorlopig inrichtings plan voor Het Maalwater vastge steld. Dit voorlopig inrichtings plan geeft een beeld van de uiteindelijke inrichting van de openbare ruimte. Het plan is op wpensdagavond 16 november in de commissie Openbare Ruimte besproken. Tevens werd daar de maquette van het gebied gepre senteerd. Op donderdag 20 oktober heeft wethouder Könst het Platform gehandicaptenbeleid van de gemeente Castricum geïnstalleerd. Dit platform heeft tot taak om burgemeester en wethouders van Castricum gevraagd, maar ook ongevraagd. te adviseren op het terrein van het gehandicaptenbeleid. Om het 50-jarige jubileum van schietvereniging De Vrijheid te vieren werd zaterdag 22 oktober een receptie gehouden voor leden en genodigden. Rond 17.00 uur werden vijf saluutschoten met een historisch kanon afgevuurd, die in de wijde omtrek te horen waren! Op zaterdag 22 oktober kreeg hij de Stripschapprijs 2005 uitge reikt. Jan Steeman, schepper van stripfiguren waaronder Noortje uit de Tina, was blij verrast met deze welverdiende prijs. Op 29 en 30 oktober bracht het gelegenheidskoor Reunion de bij zondere musical Aïda op de plan ken van theater de Beun. Reunion is een gelegenheidskoor bestaande uit zo'n 65 leden, waarvan veel koorleden een muzikaal verleden hebben bij het koor MoGoJoKo. De opbrengst van 22.500 van deze productie is geschonken aan het kinderhuis Eldorado Park in Soweto, Zuid-Afrika. Onder schitterende weersomstan digheden werd zondag 30 oktober de wedstrijd HSV - De Foresters gespeeld om het voorlopig kampi oenschap van Heiloo. In het bijzijn van ongeveer duizend toeschou wers werd deze derby gewonnen door De Foresters met 0-4; rust stand 0-2. Voor de wedstrijd werd Ron Koppes van HSV gehuldigd voor het feit dat hij zijn 250ste wedstrijd voor de hoofdmacht van de rood-gelen speelde. Willem Veldtwethouder in de gemeente Castricum, is op 6 okto ber door de raad ontslagen. En dat na 31 jaar in de plaatselijke poli tiek, waarvan 19 jaar als wethouder. Op 1 november verliet het convent van de Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lourdes Heiloo. Met dit vertrek kwam een einde aan de 75- jarige intensieve samenwerking tussen de Congregatie van de broe ders van Dongen- in de volksmond, en de Stichting GGZ-NHN en haar voorgangers. De drie broeders Piet Stevens (77), Gerrie van de Ven (75) en Theo de Wit (84) verhuis den naar 's Hertogenbosch en Dongen. Met een sportieve krachtmeting namen vrijdag 4 november de besturen van HSy De Foresters en de gemeente de kunstgrasvelden van de Heilooër Sportvereniging in gebruik. De bestuursleden van HSV en De Foresters speelden die avond gezamenlijk in een team tegen een gemeentelijke selectie, bestaande uit raadsleden, collegeleden en ambtenaren. Vrijdag 4 november kreeg burge meester Hans Romeyn een exem plaar van het nieuwe boekje 'Monumenten in Heiloo' uitgereikt. In de Witte Kerk kreeg hij het boekje uit handen van Uitkijkpost directeur Arnoud Mars, nadat zowel Anita van Breugel, medewer ker Monumentenzorg bij de gemeente, als Cris Bakker, voorzit ter van de Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF) hun waardering hadden uitgesproken over de prettige samenwerking tus sen deze drie partijen. De laatste kavel bij de Kerkeveiling Limmen, een dikke gerookte paling, ging van de hand voor ruim 100 euro. Inmiddels was het kwart over een in de morgen op zaterdag 5 november. Enkele minuten later kon een breed lachende pastor Johan Oiling het eindresultaat bekend maken: ruim 30.000 euro was de opbrengst van veiling, lote rij en giften Op donderdag 3 november werden de kinderen van de Pax Christischool in Limmen aange naam verrast met een bezoek van Denny Landzaat van AZ, die het een en ander kwam vertellen over de club en wat deze voor de jeugd betekent. Natuurlijk werden er ook (vele) vragen beantwoord. Doel van dit bezoek was een beeld te schetsen over hoe je verantwoord een (prof-)voetballer kan worden. Sporters in Limmen zijn niet te spreken over de plannen die wet houder Könst heeft met sporthal d'Enterij. De gemeente wil het sportonderkomen sluiten met als argument dat er te weinig gebruik gemaakt wordt van d'Enterij. Om de sporthal weer aan alle eisen te laten voldoen zou een grondige renovatie nodig zijn. Het definitieve besluit rondom de sporthal is nog niet genomen. Door toedoen van haar vriendinnen werd Bo Schumacher op 10 november geheel onverwachts her enigd met haar Australische liefde Ben. Bo werd meegelokt naar opnames van het tv-programma All you need is love'. Tijdens de uitzen ding mocht ze naast ten Brink komen zitten en kreeg ze de verras sing van haar leven. Van 29 oktober tot en met 6 november werd de Week van de geschiedenis gehouden. Bibliotheek Heiloo hield in deze week een informatieve avond rond het thema: 'Monumentale verhalen uit de regio'. Henk ten Berge leidde de bezoekers deze avond langs vele historische gebeurtenissen, waar van er een aantal in de omgeving van Heiloo plaatsvonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 28