Avond over dyslexie en autorijden Kees en Sjaan Mulder vieren gouden bruiloft Kits Oonlie H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Op donderdag 19 januari in de bibliotheek Bibliotheek Heiloo in samenwerking met Verkeersschool Versterre Op vakantie met Stichting Ouderenwerk Van een bruiloft komt een bruiloft' 'Sjaan vroeg me: Wat moet jij hier nou?' UITKIJKPOST li JANUARI 2006 HEILOO - Onder de titel 'Dyslexie? Rijles? Even infor meren' houdt Bibliotheek Heiloo in samenwerking met Verkeersschool Versterre op donderdag 19 januari, om 19.30 uur, een zeer informatieve avond. Dyslexie op zich hoeft alleen lees- en spellingsproble men op te leveren. Er kunnen echter ook problemen ontstaan met onder andere de fijne motoriek en het tegelijkertijd ver werken van meerdere informatie. En juist deze vaardigheden zyn voor een rijopleiding noodzakelijk. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 2,- (niet bibliotheekleden: 3,-) verkrijgbaar bij de klanten service van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 of via e-mail (bibliotheek@bibliotheekheiloonl) HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert van 10 tot en met 17 juni een vakantieweek, op basis van vol pension naar het driesterrenhotel Dennehoeve in Nunspeet. Dit hotel biedt diverse activiteiten, waaron der twee halve dagtochten waar u desgewenst aan deel kunt nemen. Het huren van een fiets is ook mogelijk. Het centrum bevindt zich op loopafstand, dus als u wilt, kunt u er ook zelf op uit gaan. De kosten bedragen 370,-per persoon voor een tweepersoonskamer. U kunt zich voor 2 februari opgeven by Jaap Langedijk (bekend van de Lourdesreizen), Werkendelslaan 33 in Heiloo, tel. 072-5336537 of bij de receptie van Het Trefpunt, tel. 072-5331297. j In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei- dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw I gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Laan van Muys 7, 1852 RD Heiloo, tel. 072-5323578, internet: www.kits-oonlie.nl, e-mail: info@kits-oonlie.nl In mei is het vyf jaar geleden dat Tom en Judith Veldt het plan oppakten om een kinderdagverblijf te starten. Inmiddels zyn zij vier vestigingen, ongeveer 35 'vrouw' personeel; een gedegen (pedagogisch) beleid; ISO/HKZ-certificering, en misschien wel het meest belangrijke: een hele boel uiterst tevreden kinderen en hun ouders, rijker. Het bedrijf wordt inmiddels mede gerund door Esther Veldt en Jolanda Bolten. Uniek aan Kits Oonlie is dat de kleine gebruikers (0 tot 4 jaar) van maandag tot vrij dag terecht kunnen, 52 weken per jaar. Ook in de vakanties dus. De ope ningstijden zijn van 07.30 tot 18.30 uur. Kwaliteitscertificaat voor Kits Oonlie 'Maar je kinderen naar een dagverblijf brengen is toch heel erg duur?' hoor je vaak zeggen. Met klem wil Tom het tegendeel beweren: „De uur- prijs is vanaf 5,05 bruto. Tachtig procent van de ouders krijgt een derde hiervan vergoed door de werkgever, een derde door de overheid, dus hou je nog 1,70 per uur over die je zelf moet betalen. Maar daar heb je dan wel professionele opvang voor, dat voldoet aan alle regels. Vergelijk het maar eens met een oppasmoeder. Dan betaalt men vaak 2,5 tot vier euro per uur, maar men krijgt niks vergoed en je weet ook niet welke kwaliteit je dan krijgt." En over die kwaliteit gesproken heeft Kits Oonlie aan de Laan van Muys onlangs een mijlpaal behaald: Het ISO/HKZ certificaat. Dit certificaat staat voor hoogwaardige kinderopvang, geleverd door een efficiënte organisa tie die haar kwaliteit continu bewaakt en verbetert. Kits Oonlie is en wordt (steekproefsgewijs) uitgebreid belicht op punten als wet- en regelgeving, het welbevinden van de kinderen, het pedagogisch beleid en de kwaliteit van de leidsters. Om het verhaal van de laatste pijler in Kits Oonlie toe te lichten vertelt Judith: „Een jaar geleden nam Kinderdagverblijf Kits Oonlie het toenmali ge dagverblijf Poppejans over. Een enorme verbouwing, volledig nieuw speelgoed en een, nieuw interieur maakte een goede start per 1 januari 2005 mogelijk. Het was een zwaar jaar, veel nieuwe kinderen en nieuwe ouders, nieuwe medewerkers, een heel nieuw team moest worden opge bouwd. Maar het ging fantastisch, rond maart zat de vestiging weer hele maal vol en toen we in augustus controle kregen van de GGD en met hon derd procent slaagden, wisten we dat we op het goede spoor zaten." Ook aan de ouders wordt gedacht Ook aan de ouders is gedacht bij Kits Oonlie, want die kunnen alle hulp krijgen bij allerlei administratieve beslommeringen of rekenkundige voor beelden opvragen. Door het geautomatiseerde systeem is bijna elke vraag op dat gebied binnen de minuut beantwoord. Daarnaast kunnen ouders altijd het pedagogisch beleid inzien en daarover meepraten tydens infobij- eenkomsten, 10-minutengesprekken en themadagen en erover lezen in de nieuwsbrief (alles gratis). „We hebben een eigen beleid ontwikkeld, waar bij we met name belangrijk vinden dat er structuur is voor kinderen zon der dwingend te zijn. Tot slot kunnen de kinderen ervan op aan dat ze bijna altijd dezelfde vertrouwde gezichten zien!" HEILOO - Om een huis te kun nen krijgen in Heiloo, spraken Kees (75) en Sjaan (72) Mulder van Westerop op 7 januari 1956 het ja-woord uit. Voor de wet, enige maanden later, op 7 juni, trouwden ze in de Willi- brorduskerk in Heiloo. Beiden kijken nu met veel plezier en een schat aan verhalen over hun verkering- en huwelijkstij d terug op (meer dan) vijftig jaar samen. En natuurlijk op een schitterend feest in Klein Varnebroek met hun zes kinde ren en zeven kleinkinderen. Sjaan's wieg heeft gestaan in Burgerbrug en Kees is een geboren en getogen Heilooër. Sjaan kwam op haar tiende jaar in Heiloo wonen en ontmoette Kees op de 25-jarige bruiloft van haar ouders aan de Kalkhovensweg. Kees weet zich nog veel details te herinneren: „Een neef van mij speelde op hun bruiloft en ik speelde een beetje toneel, zo tussen de schuifdeuren. Zo ging ik mee. Omdat Sjaans moeder nogal eens eters over de vloer had, kwam ik er ook een keer. Sjaan vroeg me toen: Wat moet jy hier nou? Tja, ik was gestuurd door mijn moeder." Sjaan: „We hoorden daarna niks meer van hem, maar ik kwam hem na een paar weken toch weer tegen." De eerste vakantie van de twee, ze waren toen zo'n 20 jaar, was een fietstocht naar Vaals. Kees: „Ik moest aan haar vader vragen of ik haar mee mocht nemen. We mochten natuurlijk ook niet bij elkaar slapen! Ik had gereageerd op een advertentie voor een pension netje bij een winkelier die ook kamers verhuurde. Daar zouden we gescheiden kamers krijgen. Het was een lange fietstocht van tweehon derd kilometer. Ik weet het nog goed: we reden in één keer door naar Eindhoven. Daar zouden we overnachten, maar dat ging ook niet zonder horten of stoten. Het hotel had maar één tweepersoons kamer. Gelukkig was aan de over kant een café waar we wel allebei een zaal van een kamer konden krij gen. Nog tegenover de katholieke kerk ook, dus de volgende ochtend naar de dienst. Daarna een heerlijke Brabantse koffietafel en dat alles voor acht gulden. De volgende dag weer verder naar Vaals. Daar ging het ook niet goed met de kamer. Het adres waar ik besproken had bleek maar één kamer te hebben. De pensionhouder informeerde telefonisch en op zyn Limburgs, wy begrepen er niks van, zo hier en daar. Maar de jeugdherberg zat vol, de politie kwam er aan te pas en uiteindelijk belandden we bij de voorzitter van de VVV die nog twee kamers beschikbaar had." Tijdens deze vakantie beleefde het jonge stel nog een paar hache lijke avonturen met een naar bene den gestorte fiets doordat de han dremmen niet werkten en de voorbereidingen voor een aanval op een smokkelwagen met boter. Tot slot een verregende terugtocht, maar dat mocht de pret niet druk ken. Gelukkig was de zoektocht naar een woning wat geslaagder. Na drie jaar verkering konden Sjaan en Kees een paar kamers huren in een huis aan het Slimpad. Maar na hun trouwen dus. „Het was oorspronkelijk van een burgemeester, maar een makelaar verhuurde delen van het huis. Er Het geheim van een lang huwelijk zit hem volgenshet echtpaar in enerzijds 'Je moet elke keer weer eens wat anders' (Kees) en anderzijds 'goed met elkaar blijven praten' (Sjaan). Foto: Uitkijkpost moest van alles aan het huis gebeu ren en er was nog een akkefietje met een medehuurster die de stop- penkast en het gas beheerde. Ze had het elektra afgesloten en wij hadden net een kleintje. Niet handig dus. De politie heeft toen ingebro ken en we hebben een munt gehaald en konden weer stroom afnemen. De gemeente heeft daar na voor gescheiden meters gezorgd." Later woonde het gezin in de Butterlaan 74 en nu op 61. Kees heeft voornamelijk tot aan de VUT gewerkt bij Ford in Amsterdam, met een paar uitstapjes naar de land bouw in de Peel, in Blokker in de bollen en Baas Meyesen in de kabels. Daarnaast vervulde hij func ties in de ondernemingsraad, in het van het pensioenfonds en secretaris van de vakbond. Sjaan was thuis te vinden met haar kinderen. „Het was altijd een zoete inval bij ons. Veel buurtkinderen, vriendjes en vriendinnetjes en we deden altijd spelletjes: sjoelen, bowlen of met zijn allen voor de buis. En we had den een grote tuin van 25 meter achter ons huis", zo vertelt Sjaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5