Bevolkingsonderzoek borstkanker Hondenoverlast m 11 O ^.N Tf HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf 13 februari 2006 tot ongeveer juni 2006 wordt in de gemeente Heiloo het tweejaarlijkse bevolkingsonderzoek borstkanker uitgevoerd. De verplaatsbare onderzoekswagen staat dit keer op het parkeer terrein bij restaurant Klein Varnebroek, De Omloop 22 te Heiloo. Voor het onderzoek worden vrouwen tussen de 50 en de 75 jaar opgeroe pen. Deelname aan het bevolkingsonderzoek is kosteloos. Waarom dit borstonderzoek? Borstkanker is in Nederland de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen. Landelijk wordt deze ziekte bij ongeveer één op de tien vrouwen vastge steld. Door borstkanker in een zo vroeg mogelijk stadium op te spo ren, wordt de kans op genezing aanmerkelijk groter. Bij vroege opsporing is ook vaker een minder ingrijpende behandeling mogelijk. Het is belangrijk iedere keer deel te nemen aan het onderzoek, omdat is gebleken dat een elke twee jaar terugkerend onderzoek vqldoende regelmatig is om de meeste afwijkingen vroegtijdig op te sporen. Ook als u bij een eerdere uitnodiging niet heeft deelgeno men of als een vorige keer geen afwijkingen zijn gevonden, geeft juist een (herhaling van het) onder zoek eens in de twee jaar meer zekerheid. Éénmalige deelname met een goede uitslag geeft echter geen garantie voorjaren. Uitnodiging per post Iedere vrouw tussen de 50 en 75 jaar ontvangt per post de uitnodi ging tenminste twee weken voor dat zij aan de beurt is voor het onderzoek. In de uitnodiging staat vermeld waar en wanneer u voor het onderzoek wordt verwacht. Tevens wordt in deze brief verwe zen naar het telefoonnummer dat u kunt bellen voor vragen, afmel dingen en/of het verzetten van de afspraak. Voor Heiloo is dit tele foonnummer (072) 512 81 83. U kunt bellen van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 14.00 uur. Gang van zaken Het onderzoek duurt ongeveer twintig minuten. In de onder zoekswagen zijn uitsluitend vrou welijke röntgenlaboranten werk zaam, die een speciale opleiding hebben gevolgd voor het bevol kingsonderzoek. Met een röntgen- apparaat (mammograaf) worden van beide borsten foto's gemaakt. De laborante bekijkt of de foto's vanuit technisch oogpunt goed gelukt zijn; het kan gebeuren dat foto's om technische redenen opnieuw gemaakt moeten wor den. De laborante kan en mag niets zeggen over de foto's. De foto's moeten worden beoordeeld door twee radiologen. Uiterlijk 10 werkdagen na deelname aan het onderzoek krijgt u de uitslag thuisgestuurd. Vrouwen bij wie een afwijking wordt gezien op de foto's, krijgen het verzoek contact op te nemen met de eigen huis arts. Deze is al ingeücht over de uitslag en kan deze met betrok kene bespreken. Meer informatie Het bevolkingsonderzoek borst kanker wordt georganiseerd door de Stichting Kankerpreventie IKA, Bevolkingsonderzoek Borstkanker Noord-Holland en Flevoland. Heeft u vragen of wilt u nadere informatie dan kunt u terecht op nummer (020) 346 25 00. Meer informatie over het preventief bevolkingsonderzoek naar borst kanker is te vinden op de site www.bevolkingsonderzoekborst kanker.nl. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Marienstein 115, reg.nr. 2005/0263 bouwen van een berging ontvangstdatum: 9 januari 2006 Westerweg 21 b, reg.nr. 2005/0306 plaatsen van een dakkapel voor- en achterzijde ontvangstdatum: 10 januari 2006 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hier onder vermelde bouwplannen, die zullen worden, behandeld volgens de uniforme openbare voorbereidings procedure uit de Algemene wet bestuursrecht. De Brink 25 - vergroten woning (dakopbouw); Oesdommerveen 8 - gedeeltelijk ver anderen woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 19 januari 2006 geduren de zes weken voor een ieder ter inza ge in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewer ker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver melde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften gemo- ti-veerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk en te richten aan het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. (Vervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) De vervuiling van straten, trottoirs, plantsoenen en dergelijke zijn veel inwoners van Heiloo een doorn in het oog. Ook het loslopen van honden veroorzaakt overlast, bijvoorbeeld door het opjagen van vee, maar ook voor andere - wel aangelijnde - honden. Graag willen wij alle hondenbe zitters herinneren aan de maat regelen die gelden in onze gemeente: - aanlijngebod in de gehele gemeente, behalve in de los loopgebieden; in het losloopge bied Zuiderneg moeten de hon den aangelijnd zijn van 1 januari t/m 15 mei i.v.b, scha pen - opruimplicht in de gehele gemeente, behalve in de los loopgebieden; -hondenpoep dient in de zoge naamde drollinettes gedepo neerd te worden. De hondenbelasting bedraagt 87,00 per hond per jaar; het kenneltarief is 348,00 per jaar (tarief 2006). Het begin en het einde van een losloopgebied is met een bord aan gegeven. Drollinettes vindt u ver spreid over heel Heiloo. Op veel plaatsen in onze gemeente hou den hondenbezitters zich gelukkig goed aan de regels en ruimen de poep van hun hond netjes op. Helaas is er een kleine minderheid die voor overlast zorgt. Wij vragen uw aandacht om dit in de toe komst te verbeteren. Na constatering en melding van een overtreding wordt de overtre der aangesproken door de hon denwachter van de gemeente Heiloo, de heer J. Rückert. Als de overtreder de illegale situatie toch continueert of laat continue ren, kan de hondenwachter, beë digd als opsporingsambtenaar, een proces verbaal uitschrijven. De tarieven van bekeuringen zijn in 2006 verhoogd en bedragen: Loslopende hond 50,00 (was 30,00) Opruimplicht uitwerpselen 75,00 (was 30,00) Meer informatie Voor informatie en/of meldingen kunt u telefonisch contact opne men met medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. UITKIJKPOST 18 JANUARI 2006 Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11