Carnavalsvereniging Plusactiviteiten De Uylenspieghels jubileert BonhoefFercollege Toonbeeld in de Storeyclub REGIO 16 INGEZONDEN MEDEDELINGEN 40 jaar Carnaval, 40 jaarfeest! UITKIJKPOST 18 JANUARI 2006 {rmi, 'J/r Ui J 1 I CASTRICUM - In januari starten weer vele cursussen bij Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum. Informatie en inschrijving: 0251- 659119 of www.plusactiviteiten.nl. Op zaterdag 21 januari start de cursus grensverleggend tekenen en schil deren tien lessen van 09.30 tot 12.00 uur voor €117,- (exclusief materia len). U gaat experimenteren met: nieuwe materialen, acryl- en olieverf, gra fische- en wastechnieken. De cursus: mensenkennis, beter omgaan met mensen in zeven lessen start zaterdag 21 januari van 09.30 tot 11.00 uur, kost 75,- inclusief persoonlijkheidstest a 25,- en syllabus. U leert inzich ten en vaardigheden in het omgaan met mensen. Op donderdag 26 januari begint de Introductiecursus neuro linguïstisch programmeren, acht lessen van 19.30 tot 22.00 uur, voor 103,- inclusief syllabus. U leert wat er in communicatie, vaak op onbewust niveau, precies gebeurt. Op donderdag 26 januari start de Vakantiecursus Italiaans, tien lessen van 19.00 tot 20.30 uur voor 79,- inclusief het lesboek 'Uit de voeten met Italiaans'. Voor iedereen die nog nauwelijks kennis heeft van de Italiaanse taal. U leert zich tijdens uw vakantie in diverse situaties te redden. Op maandag 23 januari begint de cursus mandala tekenen - van grondvorm tot geboortemandala, negen les sen van 19.30 tot 21.30 uur voor 84,- inclusief syllabus. Op donderdag 26 januari begint de basis cursus acupressuur, acht lessen van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 78,-, inclusief syllabus. U krijgt achtergrondinformatie over acupressuur naar oude Chinese tradities en leertde toepassingen van een voudige drukpuntbehandelingen, meditatieve voorbereiding en traditionele acu-yoga oefeningen. Groepswerk van lineoleumsnedes Eigen foto AKERSLOOT - Toonbeeld, Centrum voor de kunsten, organiseert kunstlessen voor kinderen en volwassenen. Op de locatie van Toonbeeld in Castricum zelf blijken vooral kinderen uit Castricum de kin deractiviteiten te bezoeken. Daarom wil Toonbeeld proberen om speciaal voor kinderen in Akersloot in Akersloot zelf ook schilder- en tekenactiviteiten te organiseren. Het jongerencentrum de Storeyclub te Akersloot is zo gastvrij om Toonbeeld gebruik te laten maken van hun ruimte. Toonbeeld zal daarom op dins dagmiddag 24 januari onder leiding van Elma de Weerd een eenmalige proefles organiseren. Bij voldoende belangstelling zal er dan een cursus van 14 lessen van start gaan. Kinderen tussen de 7 en 11 jaar, die graag willen tekenen en schilderen worden uitgenodigd om op die dag langs te komen. De open les begint om 16.00 uur en duurt tot 17.30 uur. De lessen zullen heel afwisse lend zijn. Soms wordt er een ver haal verteld, dat je op ideeën kan brengen voor een mooie tekening met potlood, houtkool of krijt. Of aan de hand van opdrachtjes wor den de mogeüjkheden van andere materialen zoals papier, verf of oost-indische inkt onderzocht. Maar natuurlijk staan creativiteit en spon taniteit voorop. De cursus wordt begeleid door Elma de Weerd. Zij heeft heel veel ervaring in het wer ken met groepen kinderen. Ze geeft biologieles op de Jac. P Thijsseschool in Castricum. Als ouder is ze actief in een commissie die het Kunst en Cultuurbeleid op de Cuneraschool, ook in Castricum moet gaan ontwikkelen. Maar bovenal heeft ze zelf altijd veel geschilderd en getekend en diverse cursussen in allerlei schilder tech nieken bij Toonbeeld gevolgd. Op dit moment volgt ze de opleiding voor docent beeldende vorming aan de hogeschool voor de kunsten te Amsterdam. Is je belangstelling gewekt en wil je alles leren over tekenen en schilderen, neem dan contact op met de administratie van Toonbeeld tijdens kantooruren, zodat je je op kunt geven voor een cursus middels een inschrijfkaartje. Als je het nog niet zeker weet kun je je daar ook opgeven voor de proefles op dinsdagmiddag 24 janu ari om 16.00 uur in de Storeyclub in Akersloot. De Storeyclub is het jongerencen trum op het Wilhelminapjein in Akersloot. Aanmelden kan ook via de site: www.toonbeeld.tv. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251-659012 of e- mail: tnbeeld@xs4all.nl. LIMMEN/GORTELDONK - Met wat uiterlijke veranderingen, maar vooral met weer veel leut is het smaragden jubileumjaar van de carnavalsvereniging De Uylenspieghels ingezet op de elfde van de elfde. Met de ver kiezing van de Raad van Elf en voor het derde jaar Prins Carnaval Tyl XI, Peter Bakker, is de aanzet gegeven voor wederom een keur aan amusan te en sociaal getinte activitei ten tot en met 28 februari. In deze krant leest u allereerst iets over de bedoeling van de carnavalsvereniging, haar ont staansgeschiedenis en het Oude Stompenbal. In de komende weken zullen wij u op de hoog te houden van de feestelijkhe den. Dit seizoen bestaat de carnavals vereniging veertig jaar. Om deze mijlpaal luister bij te zetten is de Raad van Elf in nieuwe raadskle- ding ten tonele gekomen. Tevens is er voor de verschillende feesten goede muziek geboekt. Zo heeft de Erika Kapel op de Eetmiddag gespeeld. Swingend boerenkool eten dus! Treedt op de senioren avond naast Dirk Brouwer de ras entertainer Albert West op en zijn de Spoetniks en de Nederlandse Robbie Wilhams vastgelegd voor de Jubileumavond. Maar wie zit er nou eigenlijk achter die vereniging en wat doen ze? Carnavalsvereniging De Uylenspieghels is een bloeiende vereniging die uit een groep enthousiaste leden bestaat. De vere niging heeft tot doel haar leden en donateurs in de gelegenheid te stel len carnaval te vieren. Daarnaast probeert de vereniging daar zoveel mogelijk groeperingen in Limmen bij te betrekken. En dat is te mer ken; aan elke leeftijdscategorie wordt gedacht. Baby,s worden ver blijd met een kraambezoek en ook de zieken en alleenstaanden die thuis en in de ziekenhuizen worden bezocht. Ook de Limmers in de tehuizen worden niet vergeten. Hier gaat een afvaardiging van de vereni ging heen om een feestje te bou wen. Op dit moment zijn er al een aantal feestelijke activiteiten achter de rug. Zo waren er het Prinsenbal en de Eetmiddag eind vorig jaar. Afgelopen zaterdagavond vierde carnavalsvereniging De Uylenspieghels hun Oude Stompenbal, een feestavond voor oud prinsen, oud raadsleden en oud secretaresses samen met de leden van de club van 111. Om 20.30 uur ging de zaal open en werd een ieder welkom geheten met een kopje kof fie of thee met wat lekkers erbij. Na het welkomstwoord van Prins Tyi XI konden de voetjes van de vloer onder leiding van het duo Cherra. De Uylenspieghels hadden voor hun gasten deze avond een magische verrassing, namelijk tafelgooche laar Markward. Behalve dit optre den hadden de Uylenspieghels, met een terugblik op 40 jaar carnaval een aantal oude artiesten uit het carnavalscircuit weten te 'strikken' om nog éénmaal het podium te betreden. Zo waren daar Wim Kersten met de Viltjes, de 2 Pinten, Ria Valk, x Vader Abraham maar natuurlijk ont braken ook Corry van Gorp en André van Duin niet. Artiesten van deze tijd, Sugar Lee Hooper, de Deurzakkers en de gebroeders Ko, kwamen natuurlijk ook even 'langs' bij deze jubilerende vereniging. Midden jaren zestig beheerde Siem Admiraal café de Lantaarn. Siem was een getapte kastelein, die naast moppen ook een goed glas bier tapte. Tot zijn klantenkring behoor de een groep jongeren, die bekend stonden als De Fhnclub van Siempie,,, die maandelijks wat geld spaarde om eens per jaar een feest je te bouwen. Op een van de bijeen komsten van de fanclub werd het idee geboren een carnavalsavond te organiseren. Het moet in februari 1966 zijn geweest, dat in café De Lantaarn spontaan vastenavond gevierd werd met Piet Groot als prins in een gehumd antiek leger uniform uit de tijd van Napoleon. Zijn officiële titel zou zijn; 'Generaal der Bollengrenadiers en Gortige Gortzakken'. Als naam werd bedacht 'Prins Wortel', (Piet Groot dronk overwegend 'wortel- of wor teltjes, sap en bedoelde daarmee citroen-brandewijn) De toenmalige burgemeester Molhoek, een geboren en getogen Brabander, installeerde de kersver se prins als tijdelijk gemeentebe stuurder met een gloedvolle speech, hing hem een enorme sleutel om de hals en eindigde zijn verhaal met de historische woorden: ,,En ik doop u prins Tyl I (van de naam 'wortel 'was hij namelijk niet op de hoog te). De naam Tyi werd al snel geas socieerd met Uylenspieghel en de basis voor de verenigingsnaam (De Uylenspieghels, was gelegd. Uit de fanclub was een raad van elf samen gesteld en een heuse sheriff (Jan Veldt) werd aangesteld om de orde te handhaven. Aan alles was gedacht, zelfs een beschermvrouwe (Marie, zuster van Piet Groot) was aanwezig, zij diende de prins in optimale conditie te houden door op verantwoorde wijze hem te voe den en te laven. Piet kennende was dit geen eenvoudige opgave. Met waardevolle adviezen van burge meester Molhoek werd üjn gebracht in de organisatie, Kees Admiraal (met een K) werd voorzitter, na twee jaar opgevolgd door Cees Admiraal (met een C). Het secreta riaat kwam in handen van Dries Admiraal, die tevens de centjes beheerde. Na twee seizoenen stopte Piet Groot als prins en werd voor hem de functie van hofnar gecre ëerd, een functie die hem op het lijf was geschreven, hij speelde niet de nar, hij was het en dat tien jaar lang. Met de komst van Tyl II, een prins in naam en daad in het quadraat, brak een tijdperk aan van groei en bloei. Nu zwaait dus Prins Tyl XI (Peter Bakker, al 22 jaar lid van de vereniging) de carnavalscepter en hij is daar maar wat trots op: „Toen ze me kwamen vragen was dat de kroon op mijn werk. De waardering van mensen waar je komt, dat streelt mij. De Uylenspieghels zijn een enorm saamhorige, sociale ver eniging en één die al van generatie op generatie doorgaat. Ieder van de Raad van Elf heeft zo zijn of haar kwaliteiten. De één kan heel goed timmeren, een ander weet veel van computers, een derde is een enor me regelaar en tja, ik ben een goeie prater. Zo hebben we een mix van mensen waarmee je alle wegen kunt bewandelen." In de komende periode kunnen de carnavalliefhebbers allereerst terecht op de verenigingenavond (alleen voor carnavalsverenigingen) op 28 januari, aanvang 20.30 uur in Leutbunker De Burgerij. Natuurlijk volgen er dan nog meer dan genoeg feesten voor de jonge en oude(re) Gorteldonker, zoals het kindercar naval en de Seniorenavond en natuurlijk de Jubileumavond waar iedereen welkom is om een biertje te drinken of even lekker te swin gen. Meer daarover leest u in de komende weken in de Uitkijkpost! Gezelligheid troef tijdens het Oudestompenbal in Limmen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 16