AMAK al 25 jaar 'in de benen' Goud voor TIOS Bakker opnieuw Clubkampioen SPORT Bloeiende marathon en wandelvereniging viert feest De bedoeling was het hardlopen promoten Ook vele toegewijde bestuurs- en clubleden Met het hardlopen heet AMAK topjaren gekend duidelijk de sterkste in de finale UITKIJKPOST 18 JANUARI 2006 AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub, oftewel AMAK viert dit jaar haar 25-jarig jubi leum. Een mijlpaal voor deze vereniging die al heel wat prestaties, klinkende namen voortgebracht en een nieuwe afdeling neergezet heeft. Maar wat vooral hoogtij viert in Akersloot is de gezelligheid, saamhorigheid en een sportieve geest. Op 30 januari 1981 deden zes Akersloter atleten de laatste trai ning, een rondje om het Alkmaardermeer, als test voor hun eerste marathon in Apeldoorn. Een route van 35 kilometer langs Uitgeest, Wormerveer, de Woude, en Alkmaar. Diezelfde Akersloters zeiden toen: ,,We gaan op het avon tuur af." Voor één van hen, toenmalig en hui dig voorzitter Bert de Jong, was het zelfs het moment om een marathon club op te richten. Hij plaatste een advertentie in 'het Velzeboertje' waarin hij de 'oprichting (officieel op zondag 31 januari 1981) aan- kondigde en een contributie van één gulden per jaar. De bedoeling was het hardlopen te promoten en in het bijzonder de marathon. Er kwam al snel een bestuur en de secretaris destijds zorgde dat er een prachtig clubblad kwam, dat van daag de dag nog op dezelfde wijze uitgebracht wordt. Het mag wel als het visitekaartje van de club gezien worden. Een blad waarin ieder schrijft over hardloop- en wandeler varingen, reisverslagen optekent en uitslagen van wedstrijden worden gepubliceerd. Dan is er nog de ver kiezing van de clubkampioen van het jaar, afgelopen jaar was dat Kees Vader by de heren en Jolanda Pepping bij de dames. En de lan taarndrager (de laatste in het klas sement). De lantaarn ging in 2005 naar Bert Taiens. Vanaf 2004 kent AMAK ook de wandelaar van het jaar. Wim Hoogland nam de prys, een prachtig klein beelcjje van een wandelaar in ontvangst. Hy kreeg dit vooral vanwege zijn tocht van Sevilla naar Santiago de Compostella. Om al deze activitei ten te organiseren zyn naast het bestuur een aantal commissies actief, zoals de jubileumcommissie en een evenementencommissie met klinkende namen als Gerda Smit en „oliebollenbakker" Jan Vastenouw. Maar, en dat mag zeker niet onver- meld blijven, er zyn qok vele toege wijde bestuurs- en clubleden ,die er altijd weer voor zorgen dat de hek ken klaarstaan, de spandoeken han gen, de speaker zijn werk kan doen. Dat ledental groeide vanaf '81 met snelle schreden (om maar in de ter minologie te blijven). Begonnen met zes telt AMAK nu 135 aanhan gers. Wandelafdeling Eén van de (bestuurs)leden uit de beginperiode is Cees Bakker, zelf ooit een fervent (ultra-) loper, maar nu verknocht aan het wandelen. In 1994 richtte hy samen met zijn vrouw Ada, de wandelafdeling van AMAK op: „Het is heerlijk om in beweging te blyven en je ziet steeds meer mensen wan delen. We hebben nu ongeveer 55 wandelaars in ons bestand. We wan delen altyd op dinsdagavond naar Uitgeest of in het dorp en doen ver der aan diverse wandeltochten mee van de KNLBO, zoals de tweedaag se van Amersfoort, Gouda en Wageningen en de vierdaagse van Nijmegen, Apeldoorn en Vilt. Dat is gewoon een feest!" Voor het tienja rig jubileum van de wandelafdeling in 2004 heeft Joke Pepping een prachtig boek uitgebracht met alle verslagen en wandelactiviteiten van de afgelopen periode. Met het hard lopen heeft AMAK topjaren gekend. In de jaren '80 stonden zij met 12 man aan de start bij de marathon van SchoorL Wat de prestaties betreft kan AMAK terugblikken op goede lopers als Peter Kerssens, die al langer aan atletiek deed en op de marathon een tyd had staan van 2.44 en ook al een scherpe tyd op de Schipholloop over 62 kilometer: 4.50. Het duurde enige jaren voor dat Nico Hollenberg het clubrecord hep van 2.33.07. De halve mara thon is nog steeds in handen van Fridtjof Koomen in 1.08.16. De AMAK heeft diverse evenementen voor haar leden. De jaarlykse club dag in september, clubkampioen schappen, Afsluitdijkloop voor de hardlopers en wandelaars. Eind september organiseert de AMAK de bekende 'AMAK-Hacquebardloop met afstanden van vijf, tien en 15 kilometer en natuurlijk de wedstrij den voor de jeugd. De wandelafde ling gaat op 30 april de negende Koninginneloop organiseren. In verband met het jubileum is er op 28 januari een speciale editie van de traditionele ronde om het Alkmaardermeer voor leden en genodigden. Daarna volgt een receptie. Voor degenen die nog geen bericht hebben gehad hierover: zij kunnen contact opnemen met Jos van der Velden, tel. 0251-314437 of j.vel- den@quicknet.nl. tot slot staat er van 20 tot 21 mei een familiewee kend gepland voor leden. Voor de toekomst hoopt AMAK op jonge, gemotiveerde talenten. Misschien worden de tijden van weleer dan weer eens verbeterd. Maar het belangrijkste is toch het genieten van de sport. LIMMEN - Afgelopen zaterdag deden twaalf turnsters van sportvereniging TIOS uit Limmen mee met de tweede competitiewedstrijd van dit sei zoen. De wedstrijden werden gehouden in Noord-Scharwoude en de eerste groep turnsters startte om 10.30 uur. Aileen Boersen, Jamie Bakker, Manon Min en Silvie Kaandorp mochten bij de sprong beginnen. Alle vier turnden zy een overslag over de pegasus en Jamie behaalde daarby een 8.40. Op de brug wist zij nog hoger te scoren en haalde zelfs een 8.90. Ook Aileen scoorde dit cy- fer. Op de balk wist Silvie de hoog ste score neer te zetten (7.90). Door strenge jurering vielen deze cijfers lager uit dan bij de andere toestel len. Aileen belandde op de tiende plek en zy werd op de voet gevolgd door Jamie. Silvie Kaandorp verloor veel pun ten op de vloer en moest genoegen nemen met de veertiende plek. Manon turnde voor het eerst de salto van de brug en de arabier fhckflack op de vloer en dat was voor haar al voldoende winst. In de volgende wedstrijd kwam TIOS in aanmerking voor de prijzen en wel twee maal. De eerste turnster die op het podium haar medaille in ont vangst mocht nemen was Marlu van der Linden. Waar ze in de eerste wedstrijd nog zilver had gewonnen, ging ze nu met het goud ervandoor mede door uitstekende prestaties op vloer (9.30) en brug (9.35). Clubgenootje May Lin Droog scoor de op drie toestellen maar ietsje minder dan Marlu, maar viel helaas met de koprol van de balk. Dit lever de haar een vyfde plek op. De twee de turnster die in aanmerking kwam voor goud, was Michèle de Ruyter. In de eerste wedstrijd nog gebles seerd, maar nu volledig hersteld en dankzy een uitstekende balkoefe- ning (9.20) en sprong (8.45) een zeer verdiende gouden plak. In dezelfde categorie turnde ook Melanie van Diepen, Lisa Deylen en Joyce Mous. Melanie had pech by de vloer en moest genoegen nemen met een zevende plaats. Zij werd op de voet gevolgd door Lisa, die wel heel blij was met haar gelukte kip op de brug. Joyce het een spetteren de vloeroefening zien (8.50) maar scoorde laag op balk waardoor zij op de achttiende plaats eindigde. Een succesje was er verder nog voor Maud Burgering. Samen met Laura Quinten turnt zij dit jaar op een hoger niveau wat best zwaar uit pakt. Toch wist Maud nog een plaatsje te behalen by de kinderen die doorstromen naar de regiofina le. Deze zal gehouden worden op 4 februari in Wieringerwerf. TAFELTENNIS LIMMEN/HEILOO - Zoals ieder jaar werd ook dit jaar weer de pauze tussen de najaarscompe titie en de voorjaarscompetitie door tafeltennisvereniging limmen/Heiloo benut om de clubkampioenschappen te spe len. In dit gebeuren was het wederom Giovanni Bakker die duidelijk het zien de titel nog steeds te begeren en deze dan ook opnieuw in de wacht sleepte Dat was voor hem de achtste opeenvolgende keer en de elfde keer in totaal. Ook nu weer was hy in de finale duidelyk de sterkste en het geen game verloren gaan. Zijn tegenstander hierin was Joris Keuning die dit had bereikt door in de halve finale verrassend te winnen van Mark Stoop en na in de kwartfinale sterk te zijn terugge komen na een verloren game en schijnbaar verloren positie tegen Cor Schaap. Mark veroverde wel de derde plaats door winst op André Slootweg. Die daarmee vierde werd. Om de vijfde en zesde plaats werd gespeeld tussen de oudste en de jongste deelnemer. Jeugdkampioen Arjan Barendse moest het daarin afleggen tegen de routine van Cor. Over twee weken zal de nieuwe voorjaarscompetitie weer van start gaan. Limmen/Heiloo is er klaar voor. De Akersloter Marathon Klub, oftewel AMAK viert dit jaar haar 25-jarig jubileum. Eigen archieffoto Michèle en Marlu van TIOS winnen goud! Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19