'Het is makkelijker om vrijwilliger te worden, dan om ermee op te houden' Team Amak loopt van Den Helder naar Maastricht Team Akersloot winnaar van Stad Streek Toernooi SPORT MAPPA j MONDO! Vrijwilliger van de maand 22 Floor Bennink werkzaam bij de Unie van Vrijwilligers Achtlopers, vier fietsers, twee chauffeurs en twee navigators UITKI j KPOST 18 JANUARI 2006 HEILOO - De Unie Van Vrijwilligers is een landelijke organisatie met 15.000 vrijwilligers in de sector zorg en welzijn. Het UWwerk wil een vervanging en/of aanvulling zijn op zelfzorg en mantelzorg. Vanuit meer dan honderd lokale afdelingen wordt praktische zorg en ondersteuning geboden. Bij de UW afdeling Heiloo zijn diverse projecten waar de UW-ers te vin den zijn, zoals watergymnastiek, ziekenhuisbegeleiding, vriendschappelijk contact, tafeltje dekje, huiskamerproject, theeschenken, luisterlezen en in de winkeltjes in de verzorgingshuizen werken vrijwilligers. Floor Bennink is één van die vrijwilligers. Al 14 jaar zet zij zich met hart en ziel in voor een tweetal projecten: Dagopvang in de Schalm naast zorgcentrum Overkerck v en Vriendschappeüjk contact. Van het project Dagopvang is zij zelfs pro jectleider. Dat betekent dat zij de bezetting door vrijwilligers coördineert en de roosters maakt. De vrijwilligers die werkzaam zijn bij de Dagopvang werken daar één dagdeel per 14 dagen. De vrijwilliger werkt samen met een beroepskracht en na een dagdeel wordt er afgewisseld met de volgende vrijwilliger. Zo zijn er voor deze activiteit zo'n twintig vrijwilligers beschik baar. Floor is enthousiast en vooral overtuigd van het nut van het vrijwilligers werk: „Ik vind het helemaal te gek! Het geeft mij contacten met leuke men sen, interessante verhalen, we doen leuke dingen, kortom: enorm veel vol doening. Ik vind het toch ook een soort morele verantwoordelijkheid datje je medemens helpt als je het zelf goed hebt. Je kunt niet alles door de over heid laten doen en ik kan best een keer minder tennissen. Ik weet eigenlijk niet eens meer hoe ik er zo bijgekomen ben. Waarschijnlijk via een oproep je in de Uitkijkpost. Maar ik wilde graag wat doen. Mijn moeder stond ook altijd klaar voor anderen." Naast haar vrijwilligerswerk heeft Floor nog een betaalde baan, een gezin en veel hobby's. „Dat is ook een reden waarom je mensen niet te veel moet inzetten, dat is te belastend, één keer per 14 dagen is genoeg. Vandaag de dag zyn de meeste mensen toch erg druk." Floor is één van de jongste vrij willigers, de meesten zijn tussen de 50 en 70 jaar. Voor het vrijwilligers werk zijn geen specifieke vaardigheden nodig en leeftijd speelt geen rol. Er zijn altijd vrijwilligers nodig en dan kan er een keuze gemaakt worden voor een project waar de voorkeur van de vrijwilliger naar uitgaat. De keuze voor Floor lag dus bij de Dagverzorging. „De mensen in de dagverzorging (90+-ers) hebben ofwel volop in de maatschappij gestaan met hun werk, of ze waren de spil in de eigen zaak of een unieke vrije tijdsbesteding. Zo hebben we een roeikampioene, fantastisch! Ze zijn nu breekbaar geworden, maar ze hebben fantastische verhalen. Belangrijk voor hen is dat ze nog met elkaar in contact zijn, want dat is wat ze nodig hebben. Wat we daar dan doen? Tja, dat is heel veel. We eten samen, lezen de krant, drinken natuurlek heel veel koffie, zingen, maken kerst- en paasstukjes. Vorig jaar hebben we een prachtig uitje gehad naar Hoorn, met de stoomtrein naar Medemblik en nog een boottocht gemaakt. Dan zijn er meer vrijwilligers dan ouderen mee. Het is heel belangrijk voor de mensen op de Dagverzorging dat ze hun verhaal kwijt kunnen, betrokken zijn bij elkaar, uit hun isolement komen. Het is dan heel fantastisch datje daar met slechts één dagdeel per 14 dagen een steentje aan kan bijdragen", aldus een over tuigde Floor Bennink. HARDLOPEN AKERSLOOT - Een team hard lopers van de Akersloter Marathon Klub neemt op 18 en 19 maart 2006 deel aan de estafetteloop Den Heider- Maastricht. Dit is een wed strijd over 426 kilometer. Het team van de AMAK bestaat uit 16 personen, acht lopers, vier fietsers, twee chauffeurs en twee navigators. De wedstrijd staat bovendien in het teken van een goed doel, name lijk Mappa Mondo. Deze organisatie heeft in Wezep en Rijswijk speciaal ingerichte huizen van Mappa Mondo waar ernstig zieke kinderen tijdelijk kunnen wonen. Inmiddels zijn er plannen om een derde huis te realiseren in Noord Brabant. Deze kinderen hebben daar de ruimte en de professionele hulp die ze nodig hebben om zich helemaal in hun element te voelen. Daarnaast krijgen hun ouders de mogelijkheid om wat gas terug te nemen. Het AMAK team is heel enthousi ast en druk bezig om zoveel moge lijk geld in te zamelen voor hét goede doel. Zo zijn er diverse spon- sorbrieven gestuurd naar bedrijven en instanties en zijn er tijdens de halve marathon van Egmond fol ders aan het publiek uitgereikt. Ze willen de kosten zo laag mogelijk houden want hoe lager de kosten hoe meer geld er naar het goede doel gaat. Zo stelt het Motorhuis twee personenbusjes beschikbaar voor het vervoer van de atleten. Bij de tocht worden de acht AKERSLOOT - In biljartcen trum de Vriendschap in Akersloot werd dit weekend Kef Stad Streek driebanden toernooi voor team georgani seerd. Een zeer spannend ver loop van het driebanden Stad Streek toernooi in Akersloot. Winnaar werd met miniem ver schil het team van Akersloot bestaande uit Rob Levering, Gerard Oud, Han Duin, Piet Weber en Klaas Jongeneel. Het bleef spannend tot de laatste partij, Alkmaar had op dat moment 37 punten verzameld maar was uit gespeeld, Akersloot stond ook op 37 punten maar de laatste partij werd gespeeld door Gerard Oud, die tot dusver al zijn partijen had gewonnen. Ook de laatste partij wist tegen Erik Baltus van het team Bergen op het nippertje te winnen met één carambole verschil en door die over winning kwam het team van Akersloot op 39 punten en mocht zich winnaar noemen van dit Stad Streek toernooi. Akersloot eerste, Alkmaar tweede, Zaanstreek derde, Bergen vierde, Egmond vijfde. Hoogste moyenne werd behaald door Rob Levering met een algemeen moyenne van 1.122, de hoogste serie kwam op naam van Wim van Westrop van het team Zaanstreek. Het algemeen toernooi gemiddelde was 0.618. lopers in twee groepen verdeeld. De eerste groep met vier lopers start en élke atleet loopt twee kilometer en wordt dan afgewisseld door de tweede loper. Zo overbruggen zij een afstand van ongeveer veertig kilometer en de wedstrijd wordt dan overgeno men door groep twee. De lopers worden begeleid door twee fietsers Mondo willen doen dan kunt u sponsoren. Elk bedrag, maakt niet uit hoe groot of klein, is welkom. Het banknummer is: 1172.07.659 Rabobank Akersloot, ten name van Gerda Smit Akersloot onder vermel ding van Estafetteloop. Voor info kunt u mailen naar: jsw.vastenouw@quicknef.nl of 0251-313738/0645942034. Winnaar werd met miniem verschil het team van Akersloot bestaande uit Rob Levering, Gerard Oud, Han Duin, Piet Weber en Klaas Jongeneel. Eiêen foto Het AMAK team is heel enthousiast en druk bezig om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 22