Jongerenkoor New Rhythm opgeheven Start diverse cursussen voor kleuters en peuters H E l L o o 3 Tijdperk von 38 jaar jongerenkoren afgesloten Creatieve impulsen omgezet in daden POLITIE BERICHTEN Fietsverlichting Drankrijders Vernieling personenauto Insluiping kleedkamer Inbraken in personenauto's Aanrijding met letsel Parkeercontroles In januari op de Muziek- en Dansschool Heiloo MuziekBeweging en Spel op Schoot' UITKIJKPOST 18 JANUARI 2006 •Vervolg van voorpagina Het feit dat al snel daarna nog enkele jongeren moesten afhaken Vpverigens met legale redenen zoals werk én studie), heeft tot het besluit geleid, eind december een tijdperk van 38 jaar jongerenkoren af te slui ten. Vanzelfsprekend werd dit door zowel begeleiding, alsook de koor leden, maar ook door de gehele parochiegemeenschap met gemeng de gevoelens ontvangen. Er was echter alom begrip. Bijzondere gebeurtenissen In het relatief korte bestaan van het koor, zijn toch een aantal zaken het vermelden waard. Zo hebben de koorleden - uiteraard naast alle bij zondere vieringen in de Willibror- duskerk zelf - in 2005 hun mede werking mogen verlenen aan de Vormselviering in Heerhugowaard. In december was zij een van de koren bij de grote kerstsamenzang in de Grote Kerk van Alkmaar. Met ruim1.000 bezoekers was dit eve nement zeker een kroon op het werk van New Rhythm. Niet onver meld mag blijven een retraitewee kend in Dokkum en Drachten (het land van Bonifatius). Nog altijd heeft men warme herinneringen aan het voormalig klooster aldaar, waarin werd gelogeerd, gezongen en veel gepraat. Jongerencafé Omdat juist de aanwezigheid van jongeren in de kerkgemeenschap zo wordt toegejuicht, doet men er alles aan om deze enthousiaste meiden De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. en jongens een andere uitdaging te bieden. In dat kader is het goed, dat er al geruime tijd geleden een start is gemaakt met een 'jongerencafé'. Geen plaats - zoals de naam doet vermoeden - waar volop alcohol wordt genuttigd, maar wél een ont- moetingsplek waar de jeugd met sport, spel en bijzondere activitei ten eenmaal per maand bijeenkomt. Zo hebben de deelnemers van dit jongerencafé in de zomer een dag deel doorgebracht in de 'Amberhof om daar de tuin een grote beurt te geven, het konijnenhok te repare ren en andere klusjes uit te voeren. Zowel de jongeren alsook de bewo ners van de Amberhof hebben dat enorm gewaardeerd. Afscheid Om het tijdperk van New Rhythm waardig af te sluiten, hebben de jongelui zondag een bezoek gebracht aan Afie's Nobelhuis in Egmond-Binnen. Na een ontspannen ontvangst, werd door Afie zelf een rondleiding verzorgd. Haar creatieve kunstuitin gen en - niet te vergeten - haar onovertroffen vertelkunst, boeiden de jeugd van het begin tot het eind. Nadat een ieder door Afie was voor zien van een lekker glaasje choco mel en een lekkere koek, ging het gezelschap op de fiets weer naar de 'thuishaven'. In de ontvangstruimte van de Parochiekerk aan de Westerweg werd, onder leiding van Trudy Buijs, aan een workshop 'mergelsteen' deelgenomen. De creatieve impulsen van Afie konden 's middags door de jeugd zelf worden omgezet in daden. Het leek soms op het huishouden van Jan Steen, maar de meest fraaie kunststukken kwamen te voor schijn. Het eindresultaat, een heel zangkoor mét dirigente, drummer én pianist, wordt in de Willibrorduskerk nog een tweetal weken tentoongesteld. Nadat de grootste 'ravage' weer was opge ruimd, was er tijd ingeruimd om samen nog iets te nuttigen, waar voor men dank verschuldigd is aan een cafetaria in het Hoekstuk. Dat de jongelui met een lach en een traan aan het eind van de dag uit een gingen, behoeft verder geen betoog. Wel zullen zij de uitnodiging voor, ook hun jongerencafé, tege moet kunnen zien. Ook andere geïnteresseerde jeugd uit Heiloo is natuurlijk welkom. Op www.willibrorduskerk-heiloo.nl kun je zien, wanneer de bijeenkom sten plaatsvinden. HEILOO - Op vrijdag 13 januari is het verkeer op de Kennemer- straatweg, Zeeweg en Vennewatersweg gecontroleerd. Daarbij hebben in totaal 18 voer tuigbestuurders een bekeuring gekregen. Daarvan waren er 13 die voor het niet of onvoldoende voeren van verlichting op de fiets een bon kregen. HEILOO - Vrijdag 13 januari is een 36-jarige drankrijder uit Heerhugowaard is aangehouden rond 20.00 uur op de Venne watersweg, waar hij met zijn bromfiets reed. De man blies bij de alcoholcontrole 450 ug/1 en krijgt daarvoor een proces-ver baal. HEILOO - Op dinsdag 10 januari werd een personenauto van het merk Opel type Astra kleur rood die geparkeerd stond op het Land van Maat, vernield. Eén van de buitenspiegels van de auto werd geheel vernield. De eigenaresse trof bij haar auto nog enkele restanten van de spiegel aan. De vernieling werd die ochtend gepleegd tussen 10.00 en 12.15 uur. HEILOO - Op dinsdagavond 10 januari werd uit een kleedkamer van een sportcomplex aan de Bayershoffweg een viertal porte- monnee's met inhoud en een mobiele telefoon ontvreemd. De diefstal vond plaats op het moment dat men aan het trainen was. De deur van de kleedkamer was tijdens de training dicht maar niet afgesloten. HEILOO - In de nacht van dins dag 10 op woensdag 11 januari werd in een viertal personenauto 's ingebroken die in Heiloo ston den geparkeerd. De betreffende auto's stonden geparkeerd op de Kennemerstraatweg en De Sonneveld. Twee auto's stonden geparkeerd op het Het Brugstuk. In alle gevallen was een portier ruit van de auto ingeslagen. Uit drie auto's werden de autoradio- cdspelers ontvreemd. Bij één auto is het bij een poging gebleven. HEILOO - Een aanrijding met let sel vond dinsdagmiddag 10 janua ri rond 14.15 uur plaats op het fietspad langs de Kennemerstraat weg. De aanrijding tussen een personenauto en de bestuurster van een snorfiets was het gevolg van het feit dat de 43-jarige auto mobilist komende vanuit de Laan van Zeeman bij het oprijden van de Kennemerstraatweg geen voor rang verleende aan de snorfiet ster. Het slachtoffer, een 37-jarige inwoonster van Alkmaar, werd ter plaatse door het personeel van de ambulance onderzocht. Zij bleek een aantal kneuzingen te hebben opgelopen. HEILOO - Op dinsdag 10 januari werd op de De Kreek, van Aostastraat en het Raadhuisplein gecontroleerd in het parkeerzone- gebied. In totaal werden zes bekeuringen uitgeschreven voor het geparkeerd staan zonder par- keerschijf. Gevonden voorwerpen van 8 tot en met 15 januari: Enkele sleutels, zilverkletuïge GMS Sony Ericsson. Volop muzikaliteit tijdens een van de andere cursussen van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Eigen foto HEILOO - Medio januari star ten diverse cursussen voor peu ters en kleuters bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. In de week van 23 januari starten de cursussen kleuterviool en kleu tercello. Dinsdag 24 januari start de cursus: Muziek, Beweging en Spel voor kleu ters. Woensdag 25 januari start de cursus Muziek, Beweging en Spel voor peuters. Voor alle cursussen geldt dat zij alleen van start gaan bij voldoende deelname. In de week van 23 januari starten de cursussen 'Kleuterviool en Kleutercello' voor kinderen van 4 en 5 jaar en voor cello van vanaf 5 jaar. Op een speelse wijze wordt met behulp van bewegingsspelletjes en oefeningen op de viool of de cello, in groepsverband de basisbe ginselen van het viool-cellospelen geleerd. Om het spelen op deze instrumenten goed onder de knie te krijgen, is thuis oefenen belangrijk. Hiervoor is de hulp van een ouder of verzorger nodig, daarom is het aan te bevelen dat een ouder of ver: zorger (regelmatig) aanwezig is tij dens de lessen. De methodiek die gehanteerd wordt is auditief, dat wil zeggen spelen op het gehoor. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van zelf ontwikkeld lesmateriaal door viooldocente Hilka Jelsma en cellodocente Martine Beider. Deze korte cursussen van acht weken starten in de week van 23 januari. Dinsdag 24 januari om 16.00 uur start de (vervolg) cursus 'Muziek, Beweging en Spel' voor kleuters voor kinderen van 4 en 5 jaar (groep 1 en 2 van de basisschool). Omdat kinderen van bewegen hou den, spontaan zijn, boordevol fanta sie en leuke ideeën hebben, heeft Evi Velders een speciale cursus ont wikkeld die de kinderen op een uit dagende manier leert om samen te bewegen, muziek maken, spelen en te dansen. Aan de hand van thema's uit de belevingswereld van kinderen wordt gezongen, ritmes gestampt of geklapt, met en op muziekinstru menten spelen en kleine verhaaltjes uitgebeeld. Zodoende worden hier mee de eerste stappen gezet om de creativiteit te ontwikkelen. Woensdag 25 januari wordt om 09.30 uur de (vervolg) cursus 'Muziek, Beweging en Spel op Schoot' gestart voor peuters. Deze cursus is bedoeld voor kinderen vanaf 2 tot 4 jaar met een ouder of verzorger. Tijdens deze cursus wordt net zoal bij de cursus voor kleuters gebruik gemaakt van the ma's uit de belevingswereld van deze kinderen. Ook hier geldt: samen bewegen, muziek maken, spelen en dansen. Samen met een ouder of verzorger worden hiermee de eerste stappen gezet om de crea tiviteit te ontwikkelen en te beleven. Alle cursussen worden gegeven aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met 072- 5332460 of surfen naar www. muziekendansschoolheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3