Bankroof in de Beun Feestelijk jubileum concert Oratoriumkoor Bijzonder concert door koor De Stemming Zondagochtendconcert 'La Donna Capricciosa' in de Beun Nemesea, Xystus en Manthikoras treden op in Heiloo H E I L O O kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop March of the pinguins BOEK VAN DE WEEK (toetsIEEEI (Rekentrainer i Toetstrainer cd-rom van de week Toetstrainer Nieuwe voorstelling Jeugdtheater Heiloo Emotionele teksten over onderwerpen die de muzikanten bezighoudt Th. Meijer TEGELWERKEN Den Burglaan 6-Limmen-072 5051675 Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door JC Conquista Agenda UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 March of the Penguins (La marche de rempereur) van de Fransman Luc Jacquet documenteert die zware eerste maanden van het pin guïngezin, waarbij een sterke nadruk op de zware tochten over het ijs wordt gelegd. De schoonheid van de opnames is onderweg even eenvoudig als volmaakt. Lopend en struikelend doen ze aan de slap stickkomieken uit de tijd van de zwijgende film denken, en Jacquet laat de kans zelden lopen de film met zulke opnames toegankelijk te maken. Omdat de kuikens boven dien schitterend donzig zijn, weet de film een opmerkelijke schattig heid te bereiken - al schuwt Jacquet de pijnlijke kanten van het bestaan op de Zuidpool niet door ook de zeeluipaarden en roofvogels te laten zien die het familieleven bedreigen en af en toe een van de kuikens in de nek vatten. March of the Penguins bewijst zo vooral dat een film alleen al door overtuigende hoofdpersonen een succes kan wor den genoemd. Te zien op donderdag 26 janua ri om 20.00 uur, vrijdag 27 en zaterdag 28 januari om 18.45 uur, zondag 29 januari om 16.30 uur, maandag 30 januari om 20.00 uur. Rekenen] groep 6 Oefen op 3 niveaus met de lesstof g| Geeft inzicht in de prestaties van uw kind of leerling 1 g Inclusief logboek voor ouders en leerkrachten Het boek van de week is deze week een cd-rom-serie onder de titel 'Toetstrainer'. De serie is bedoeld voor leerlingen van het basisonderwijs van groep zes tot en met acht om de CITO-toets voor te bereiden. Om aan de wens van ouders tegemoet te komen daar ook thuis een bijdrage aan te leve ren, zijn er de Trainer-cd-roms voor groep zes. Deze toetsen de prestaties van leerlingen op het niveau eind groep zes. De Trainer reeks neemt ouders en leerkrach ten het meeste werk uit handen. Achter de computer kan nu in een breed scala van categorieën geoe fend worden. Zo is er bijvoorbeeld een cd-rom Spelling, Cijferrekenen en leessommen. Geschiedenis en maatsschappelijke verhoudingen en Informatieverwerking. Ouders en leerkrachten kunnen dan een overzicht oproepen van de gemaakte fouten. Aan de hand van dit overzicht kan eenvoudig wor den bepaald of er nadere instructie nodig is. voor HEILOO - Het Oratoriumkoor Nieuw Leven bestaat 60 jaar. Het koor sluit de viering van het jubileum af met een extra feestelijk concert op vrijdag 17 februari in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) in Heiloo. Op het programma staat de schit terende Nelson Mis van Joseph Haydn. Aansluitend zingt het koor het spectaculaire Te Deum van de Franse componist Mare Antoine Charpentier. Beide composities hebben een uitgesproken feestelijk karakter. De Nelson Mis is gecom poneerd in 1798 Haydn gaf zijn 'Mis in d klein' zelf de titel 'Missa in angustiis' (Mis in bange tijden), een toespeling op de oorlog tussen Oostenrijk en het Frankrijk van Napoleon. In 1798, nog tijdens het componeren, versloeg de Engelse admiraal Lord Nelson in augustus de Franse vloot in de baai van Aboukir voor de Afrikaanse kust. In 1800 werd de Nelson Mis voor het eerst te zijner ere uitgevoerd. Waarschijnlijk zonder de naam van de componist Mare Antoine Charpentier te kennen, herkennen miljoenen Europeanen het muzikale motief aan het begin van het 'Te Deum'. Bijna vijftig jaar geleden 'leende' de Eurovisie het Preludium van het Te Deum als 'Eurovisie tune', de herkenningsmelodie bij allerlei internationaal uitgezonden programma's! Het Randstedeüjk Begeleidings Orkest neemt ook dit jaar de orkestbegeleiding voor haar rekening. De meewerkende solisten zijn: Valeria Mignaco, sopraan; Marieke Reuten, alt; Immo Schroder, tenor; Gerrit Pieter Heida, bas en Gerard Leegwater, orgel. Dat kwaliteit en muzikaliteit hoog in het vaandel staan by diri gent Jan Herman Ploeg zullen zij die vorige jaren een concert van Oratoriumkoor Heiloo bijwoonden zich herinneren. Ook het afgelopen jaar heeft het koor dit nieuwe repertoire weer met veel enthousiasme onder zijn lei ding ingestudeerd. Toegangsbewijzen a 16,- (CJP en 65+: E 15,-) kimt u tevoren ver krijgen bij: Spanjaard Muziekhandel, Koorstraat 25 Alkmaar, Disco 't Loo, winkelcen trum Het Loo, Heiloo, dan wel tele fonisch reserveren via de tel.nrs. 072-5334804 (Ger Helder) en 072- 5338622 (Gejo Molenaar). Op de avond zelf zijn de toegangsbewijzen verkrijgbaar in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo a 17,50 (CJP en 65+ en tot en met 12 jaar: 16,-). Het concert begint om 20.15 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. HEILOO - Een van de laatste kreten uit de nieuwe voorstel ling van Stichting Jeugdtheater Heiloo: 'Wanted, een avontuur in het Wilde Westen'. Het eerste weekend van februari is Theater de Beun voor twee dagen Hope City. Cowboys, Cowgirls en Out Laws van Heiloo en omstreken, kom naar Hope City en beleef dit familie avontuur in het Wilde Westen met ze mee! De voorstellin gen zijn op zaterdag 4 februari om 15115 uur en 20.15 uur en zondag 5 februari om 12.15 uur en 15.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van theater de Beun, Willibrordusweg 2, Heiloo, tel: 072- 5333156. Openingstijden kassa: maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegangs prijs per persoon is E 6,50. Naast de jaarlijkse familievoorstelling van Stichting Jeugdtheater Heiloo, is er ook de mogelijkheid voor het vol gen van een theatercursus voor kin deren uit de groepen 7 en 8. Zij kry- gen de basisvaardigheden van theater in de vorm van spel, impro visatie, zang en beweging. In deze cursus werken de deelnemers naar een korte presentatie toe voor vrienden en familie, waarin zij laten zien wat ze geleerd hebben. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marja Schoonheijm, tel: 072-5152346 of 06-14941300. LIMMEN - Op zondagmiddag 29 januari zal het koor De Stemming een concert geven in de N-H kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Het koor De Stemming komt uit Amsterdam en bestaat uit ongeveer 25 jonge leden ver deeld over vier stemmen. Het koor wordt gedirigeerd door Joost Schouten. Het repertoire van De Stemming bestaat uit werken van onder andere F Schubert, G. Fauré, J. Brahms, A.Bruckner, Orlandus Lassus, G. Verdi, A. Diepenbrock. Eerdere uitvoeringen van het koor waren onder meer Schicksalslied van J. Brahms, Petite Messe Solennelle van G. Rossini en Requiem van G. Fauré en van WA. Mozart. Kenmerkend voor de werk wijze van het koor is de eerlijke en HEILOO - Op zondag 29 januari treedt Quirine Meissen op met het programma 'La Donna Capricciosa'. Lichtvoetig theatraal klassiek recital, waarin klassieke muziek vol humor virtuoos wordt vertolkt. Dit gevarieerde muziektheaterprogram ma is toegankelijk voor een breed pubhek. 'La Donna Capricciosa' is samengesteld uit een aantal bijzon dere composities. Met haar komi sche acteertalent en klassiek geschoolde stem bouwt Quirine Meissen de door verschillende com ponisten (onder andere Bernstein en André van Haren) en tekstschrij vers aangereikte emoties verder uit. Niet alleen humor en uitgelatenheid komen aan bod, maar ook ingehou- denheid en theatrale elementen. Quirine Meissen wordt begeleid door pianist Hans Erik Dijkstra die eerder optrad als begeleider van onder andere Henk Poort en Marco Bakker. Aanvang 11.30 uur. Voor meer informatie en reserve ringen: www.theaterdebeun.nl of telefoon 072-5333156. Dit concert wordt ook tegen een gereduceerd tarief aangeboden aan de Vrienden van de Beun. HEILOO - Op zaterdag 28 janua ri zullen drie metalbands het podium van de Buk Buk in Heiloo bestijgen. Allereerst is er Nemesea. Deze Groningse band is in 2002 opgericht door twee conservatorium studenten. Pas in 2004 kwam hun eerste album 'Mana' uit. Sindsdien zijn ze de gehele 'Decipher'-tour het vaste voorprogramma van After Forever geweest. Ook hebben ze een dubbelconcert met Epica en festivals als Huntenpop en Graspop op hun naam staan. Ook Xystus zal op het podium staan in de Buk Buk. Xystus maakt metal in een symfonisch jasje. Zelf noemen ze zich een symfonische powermetal band. Ze zijn dan ook door symfonische muziek en film soundtracks zoals die van Mission Impossible en Minority Report geïn spireerd. Drummer Ivo van Dijk zegt daaro ver: „Die muziek zit zo ontzettend knap in elkaar en heeft zoveel emoti onele lading en zeggingskracht, dat vind ik helemaal te gek." Hun laatste album Receiving Tomorrow (2004) is door de Nederlandse pers zeer goed ontvangen. Als laatste treedt de Alkmaarse band Manthikoras op. Manthikoras is een betrekkelijk jonge (opgericht in 2002) band uit Alkmaar. De band heeft emotionele teksten over onderwerpen die de muzikanten van Mantikhoras bezig houdt. Deze zyn gegoten in een sym fonisch rock/metal jasje. Datum: zaterdag 28 januari, aanvang: 21.00 uur, entree: 7 euro. Verwacht in Buk Buk: Heroes of Techno 4 februari, Popkoor 12 februari, Mark Foggo 25 februari, Spanner Is ook Schitterend 4 maart. integere benadering van klassieke koormuziek. De passie en het enthousiasme waarmee deze muziek gezongen wordt geeft De Stemming een geheel eigen, ener giek geluid. De Stemming bestond vorig jaar tien jaar en gaf bij gele genheid daarvan een speciaal jubi leumconcert in Baarn. Voor verdere informatie over het koor: www.koordestemming.nl. Aanvang concert: 15.00 uur, toe gang: 8,-. Kaarten zijn telefonisch te bestellen op nummer 072- 5052235 en per e-mail limmencul- tuur@ hotmail via de website www.limmencultuur.nl. LIMMEN - Het programma voor vrijdag 27 en zaterdag 28 januari by JC Conquista is: Club X-tra Zaterdag 28 januari wordt er gegokt in Conquista. Met roulet te, Black Jack en het Rad van Fortuin. Voor degene die de meeste punten haalt, hebben wij weer een fantastische prys. De zaterdagavond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deu ren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. CONQ Café Het CONQ Café is op vrijdag en zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en nieuwe zithoek. De medewerkers van het café zijn er in ieder geval weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 25 januari Je kunt weer tafeltennissen, dar ten, sjoelen, poolbiljarten, com puterspelletjes spelen, internet ten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spe len! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's; kijk op de website www.conquista.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM RflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11