aw OPEN HUIZEN ROUTE Poëzie en beeldende kunst in bibliotheek Plaatsen vrij bij Senioren Zomervakantieweek Rouwgroep Stichting Ouderenwerk Heiloo H E I L O O 4 FEBRUARI 2006 13 CURSUSSEN EN WORKSHOPS Panfluitstudio start in februari weer workshop Cursus bloemschikken Groei Bloei Minicursus mozaïek 'Oplossingsgericht werken' workshop Cursus revolutie van de twintigste eeuw Adem, beweging en opmerkzaamheid www.era.nl Samen een gezellige vakantie met veel onderlinge contacten 0m te horen dat het beter gaat, om te steunen als dat niet zo is KORTOM Aanhouding jongens Diefstal portemonnee Vernieling personenauto Inbraken in personenauto's Controles UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 HEILOO - De panfluit is al heel lang een volwaardig muziekonderricht- instrument voor alle leeftijden. Als je de panfluit leert bespelen leer je tege lijkertijd ook noten lezen en met wat ademoefening lukt het al gauw om er móóie klanken uit te krijgen. Ook voor lichamelijk gehandicapten blijkt de panfluit een goede methode om nog lekker zelf muziek te kunnen maken. En voor astmapatiënten een fijn hulpmiddel voor de ademregeling. In de eerste week van februari starten er in de Panfluitstudio in Heiloo weer cur sussen. Dit zijn tien lessen van een uur, waarbij je een fluit kan huren. Heb je interesse bel dan de panfluitstudio: 072-5338215 of e-mail: pan- fluitstudio@hetnet.nl. Opgave voor 31 januari of maak een afspraak voor een proefles bij Panfluitdocente Hélène Kolkmeijer. HEILOO - Groei Bloei afdeling Heiloo en omstreken verzorgt ook dit jaar weer een voorjaarscursus bloemschikken, onder leiding van Mercedes Docter en Willy Tames met assistentie van Maaijke Rooseboom. Er wordt hierin één keer een vegetatieve schikking gemaakt op vierkante aardewerk schalen. Dit is een schikwijze waarbij je materialen plaatst zoals ze in de natuur groeien. Deze techniek is bij uitstek geschikt om later met blad en bloemen uit eigen tuin te herhalen. Verder wordt aandacht besteed aan weven en vlechten. De cursus begint op woensdagmiddag 8 februari in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo. U kunt zich aanmelden bij Stien Offerman, per e-mail via jan-stien.offerman@planet.nl onder vermelding van welke groep, wel/ geen lid, woonplaats en telefoonnummer. Telefonisch aanmelden kan op tel. 0251-245837. Na aanmelding ont vangt u uw cursusnummer. Inlichtingen: Mercedes Docter, tel. 072- 5336827, e-mail: benzdoctor@hotmail.com. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een nieuwe activiteit aan: dienblad ingelegd met mozaïek. Een minicursus van drie lessen vanaf dinsdag 14 februari van 13.30 tot 15.30 uur, onder leiding van docente Trudie Buis. De cursuskosten bedragen 19,- exclusief materiaalkosten. Nivonleden genie ten reductie. In deze minicursus wordt aandacht besteed aan het inleggen van het mozaïek in een dienblad. Het materiaal wordt door de docente ver zorgd (circa 10,-). Deze activiteit vindt plaats in het Open Huis boven het winkelcentrum, bij de Witte Kerk te Heiloo. Voor opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Daisy Groenland tel. 072-5330088. Het cultureel centrum Het Open Huis is rolstoeltoegankelijk. HEILOO - Op initiatief van de Werkgroep Nieuw Licht op Onderwijs geeft schrijver Dirk van der Wulp op 28 januari een workshop in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Dirk van der Wulp behandelt in deze workshop een gesprekstechniek: 'Korte Oplossingsgerichte Counseling'. Deze techniek levert vaak prachtige en snelle resultaten. In het tweede deel van de workshop zal aandacht worden besteed aan 'Steungroep benadering' van pestproblemen. De workshop is bedloeld voor mensen werkzaam in het onderwijs, begint om 13.30 uur (zaal open om 13.00 uur) en duurt tot circa 17.00 uur. Van de deelnemers wordt een bijdrage in de kosten a 10,- gevraagd. Voor meer informatie over de werkgroep, haar doelstelling en haar programma zie de website www.nlp-en-o.nl waar u zich kunt opgeven voor deze workshop en abonneren op de gratis nieuwsbrief. HEILOO - In de twintigste eeuw hebben zoveel veranderingen plaatsgevon den, dat met recht gesproken kan worden van de Revolutie van de Twintigste Eeuw. Hierbij wordt dan onder andere gedacht aan een technische, economi sche, religieuze, seksuele, emancipatorische, strategische en een consumptie ve revolutie. De belangrijkste oorzaak van deze ontwikkelingen is de techni sche vooruitgang, welke op haar beurt weer voortvloeide uit de wetenschap, die met name na de Renaissance een steeds belangrijkere plaats veroverde. Vooral ouderen, die zelf de ontwikkeling hebben meegemaakt, hebben vaak moeite met de snelheid van die ontwikkeling, terwijl jongeren soms niet beter weten dan dat het altijd zo geweest is. Stichting Ouderenwerk Heiloo biedt over dit onderwerp een cursus aan bestaande uit zes bijeenkomsten op dinsdagen van 14.00 tot 15.30 uur in het Trefpunt. Startdatum is 7 februari en de kosten bedragen 12,-. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel: 072-5331297. HEILOO - Oorspronkelijk is er in ons organisme een vanzelfsprekende samenwerking tussen adem en beweging, beter kun je zeggen: ademen en bewegen horen bij elkaar, bepalen elkaar en kunnen niet zonder elkaar. Veel mensen zijn het gevoel voor deze relatie kwijt, weten vaak niet goed meer hoe ze ademen en hoe ze hun lichaam 'hanteren'. In een cursus van tien ochtenden 'Adem, beweging en opmerkzaamheid' kunnen de deelnemers (weer) vertrouwd raken met de natuurlijke relatie tussen hun ade- men en hun bewegen en wat hun lichaam daarvan vindt. De cursus wordt geleid door gestalttherapeut Maarten Boon, die langdurige erva ring heeft met adem-, houdings- en bewegingswerk. Organisator van de cursus is de Stichting Ouderenwerk Heiloo waar u zich kunt opgeven, tel. 072-5331297. De cursus loopt van 6 maart tot en met 15 mei, tien lessen van 10.00 tot 11.00 uur, loca tie het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. De kosten bedragen 40,-. Voor meer inhoudelijke infor matie kunt u bellen met Maarten Boon zelf, tel. 072-5350332. MAKELAAR J HEILOO - Geïnspireerd door het thema van de Nationale Gedichtendag 2006 leidt plaats genoot Margreet Schouwenaar (genomineerd voor de Alk- maarsche Cultuurprijs) op don derdagavond 26 januari vanaf 19.30 uur een workshop 'Poëzie en beeldende kunst'. Mede aan de hand van voorbeel den wordt in enkele lijnen een zelf portret gemaakt. Vervolgens zal Margreet Schouwenaar vertellen over de band tussen poëzie en beel dende kunst en een aantal voorbeel den geven van dichters, die geïnspi reerd zijn door beeldende kunst. Tot slot gaan de deelnemers aan de HEILOO - Onder auspiciën van de Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert de heer Jaap Langedijk van 10 tot en met 17 juni een zomervakantie- week voor senioren in een gezellig familiehotel te Nunspeet. Met een groep van ongeveer 45 personen, waarvan de meeste uit Heiloo of omgeving komen, ver blijft men op basis van vol pension in een driesterren hotel met zowel één- als tweepersoonskamers. Samen een gezellige vakantie met veel onderlinge contacten; iedere avond een onderhoudend activitei tenprogramma, .tenminste twee dagexcursies waaraan men desge wenst kan deelnemen, et cetera. De kosten bedragen E 370,- per per soon op basis van een tweeper soonskamer. Deze prijs is inclusief heen- en terugreis met een touring car, vertrek Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. HEILOO - Verweduwen, zo is de algemene term voor iets dat niemand wil meemaken, maar velen overkomt: je levenspart ner verliezen, door de dood. Verdriet door het overlijden, de leegte, het zinloze, de schok van het er alleen voor staan, de twijfel, kan maken dat je lange tyd niet vol doende meer is staat bent de draad van het leven, van je eigen leven, weer op te pakken. Steun van ande ren helpt. Vaak zijn dat vrienden, familie, kinderen, soms echter te tij delijk; 'je wilt niet altijd een beroep op hen doen, ze hebben hun eigen leven'. Maar er zijn ook anderen die hetzelfde meemaken of meege maakt hebben. De Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert in samenwerking met de Rima (maat schappelijk werk) een zogeheten rouwgroep. Hierin praat een groep weduwen en weduwnaars wekelijks met elkaar over hun verhes, de wijze waarop zij dat ervaren, over de praktische problemen die zij tegenkomen, over alles wat hen bezighoudt. In samenwerking met de gemeente Heiloo biedt de Stichting Ouderenwerk Heiloo daarnaast de mogelijkheid bezocht te worden door iemand die een 'lot- workshop aan het werk: zij maken een aantal verschillende gedichten (een kwatrijn, een oneliner, een elfje, een naamdicht), passend bij het eerder geschetste zelfportret. Iedere deelnemer zal gaat aan het einde van de avond met vijf eigen gedichten weer naar huis. Het belooft een heel speciale avond te worden en het traditionele glaasje wijn zal hierbij niet ontbreken. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- (niet bibliotheek leden: 7,50) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: via 072-5330670 en e-mail (biblio- theek@bibliotheekheiloonl) Jaap Langedijk heeft jarenlange ervaring in het organiseren van de Heilooër Lourdes reizen. Samen met drie anderen organisatoren vormt hij een team dat garant staat voor gezamenlijkheid, betrokken heid en gezelligheid. Inschrijving is mogelijk tot 15 februari. Inmiddels hebben zich al dertig personen aangemeld, dus als u geïnteresseerd bent, neem snel contact met ons op! Voor vrijblijvend nadere informa tie, kunt u contact opnemen met dhr. J. Langedijk, Werkendelslaan 33, Heiloo, tel. 072-5336537 of met de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. genoot' is. Gewoon, met als achter grond dat de Heilooër samenleving met elkaar te maken heeft en voor elkaar zorg draagt, een bezoek van iemand die uit eigen ervaring weet wat het is. Om te horen dat het beter gaat, om te steunen als dat nog niet helemaal zo is. Verder is het ouderenwerk voor nemens een maandelijkse lotgeno tengroep te starten, met een meer vrijblijvend karakter; een ontmoe tingsplaats om elkaar te blijven zien en spreken, misschien gezamenlijk een activiteit te ondernemen, toch nog even die persoon aan te spre ken die vanuit zijn of haar professi onele achtergrond een advies kan geven, zaken eens op een rijtje kan zetten of een situatie verhelderen. Meer informatie? Neem dan con tact op met de ouderenadviseur mevrouw Kooter, Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2 (Trefpunt), Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Twee jongens in de leeftijd van 14 en 15 jaar werden woensdag 4 januari rond 23.25 uur aangehouden op verdenking van het plegen van een fietsdief stal uit de schuur van een woning aan de Ewislaan. De jongens wer den na hun aanhouding overge bracht naar het politiebureau van Alkmaar. De volgende ochtend werden ze om 01.55 uur in vrij heid gesteld omdat van een straf baar feit niets was gebleken. HEILOO - Op maandag 16 janua ri werd aangifte gedaan van dief stal van een portemonnee tijdens het winkelen. De diefstal werd zaterdagmiddag 14 januari gepleegd tijdens het winkelen in een winkel in 't Loo. In de licht bruine portemonnee zaten enkele pasjes en een geldbedrag. HEILOO - De eigenaar van een grijze Mercedes 300CE deed don derdag 19 januari aangifte van het vernielen van zijn personenauto. Hij constateerde die ochtend dat drie banden van zijn auto waren lekgestoken. De vernieling was die nacht gepleegd terwijl de auto geparkeerd stond op de Oosterzij weg. Na het doen van de aangifte bleek een vierde band ook lekge stoken te zijn. De totale schade wordt geraamd op 1200 euro. HEILOO - In de nacht van donder dag 19 op vrijdag 20 januari werd in een zestal personenauto's inge broken die in Heiloo geparkeerd stonden. Twee van de auto's ston den geparkeerd in Mariënstein, de de andere auto's op de Geest akker, Ewislaan, Oudburgerlaan en de Kandelaar. In alle auto's werd ingebroken door het force ren van een van de portiersloten. Uit de auto's werden voornamelijk de autoradio's ontvreemd. De inbraak in de auto die op de Kandelaar stond geparkeerd is beperkt gebleven tot een poging. HEILOO - Op maandag 16 janua ri werd een verkeerscontrole op de Kennemerstraatweg gehouden. Eén bestuurder kreeg een proces verbaal voor het niet dragen van de autogordel. Eén bestuurder bleek zijn rijbewijs niet te kunnen tonen. Hij kreeg hiervoor een toonbriefje uitgereikt. Op woens dagochtend 18 januari werd op de Westerweg gecontroleerd op de verlichting van fietsers. Tijdens deze controle werden vier fietsers bekeurd voor het niet voe ren van een goede verlichting. Opvallend was wel dat het over grote deel van de fietsers over een goede verlichting beschikte. Ook werd op de Hoogeweg gecontro leerd op de verlichting van fiet sers. Zeven fietsers werden tijdens deze controle bekeurd. Tevens werd op de spoorwegovergang aan de Kerkelaan gecontroleerd. Hier werden vijf bekeuringen uit geschreven voor het negeren van het rode overwegücht. Gevonden voorwerpen van 16 tot en met 22 januari: Gouden armband met verschillende scha kels, kinderlaarsje maat 19 donker groen, orarye boodschappentas met inhoud, zilveren ronde hanger, blauwe rollator.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13