Alle meisjes moeten naar school unicef 17 Welzijn Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Aanvraag gemeentelijk minimabeleid 2006 en langdurigheidstoeslag Ook in 2006 is het gemeentelijk mini mabeleid van de gemeente Heiloo van kracht. Op grond van dit beleid kan onder bepaalde voorwaarden een bij drage worden verstrekt voor maat schappelijke participatie. Gemeentelijke heffingen in 2006 niet langer onder minimabeleid Met ingang van 2006 valt de vergoe ding voor de gemeentelijke heffingen niet langer onder het minimabeleid. Onder de vergoeding gemeentelijke heffingen vallen afvalstoffenheffing, rioolrecht en hondenbelasting (voor één hond). Kwijtschelding van gemeentelijke heffingen wordt vanaf dit jaar uitgevoerd door het team Financiën. U leest hierover meer in het kopje Kwijtschelding van gemeente lijke heffingen op deze pagina. Maatschappelijke participatie Voor maatschappelijke participatie kan een bijdrage worden verstrekt van maximaal 97,00 voor een volwasse ne en maximaal 72,00 voor elk kind jonger dan 18 jaar. Om voor een ver goeding maatschappelijke participatie in aanmerking te komen dienen er bewijsstukken te worden ingeleverd. Op ieder bewijsstuk moet de naam worden vermeld ten behoeve van welk gezinslid de kosten zijn gemaakt. Bewijsstukken zijn o.a. lidmaatschap (sportvereniging en eventueel aan koop van kleding voor sportvereni ging, lidmaatschap bibliotheek, NS- dalurenkaart, telefoonrekening of museumjaarkaart. Zonder bewijsstuk ken kan geen bijdrage maatschappe lijke participatie worden verstrekt. Langdurigheidstoeslag Deze toeslag kan door de gemeente alleen worden toegekend indien iemand ouder dan 23 jaar maar jonger dan 65 jaar is en gedurende de afge lopen vijf jaar een uitkering heeft gehad op minimum niveau en over deze periode geen inkomsten heeft genoten uit of in verband met arbeid. Dit zal door middel van jaaropgaven van de uitkerende instantie en/of toe kenningsbeschikking van een WAO- uitkering door uzelf moeten worden aangetoond. De hoogte van de langdu righeidstoeslag is in 2006 voor gehuw den 473,00 per jaar, voor een een oudergezin 425,00 per jaar en voor een alleenstaande 331,00 per jaar. Wanneer u denkt voor een langdurig heidstoeslag in aanmerking te komen dan adviseren wij u om de aanvraag zo spoedig mogelijk in te leveren. Vermogenstoets. Er moet een vermogenstoets worden toegepast. Aanvragers met een vermo gen boven de 10.360,00 (meerper- soons huishouden) of€ 5.180,00 (alleenstaande) komen niet in aanmer king voor een bijdrage op grond van het gemeentelijk minimabeleid of een langdurigheidstoeslag. Aanvraagformulier Mensen die in 2005 een bijdrage in het kader van het gemeentelijk minimabe leid hebben ontvangen, krijgen ook dit jaar het aanvraagformulier thuis gestuurd. Deze formulieren zullen in de week van 6 maart 2006 verzonden worden. U kunt op dit formulier tevens aangeven of u een aan vraagformulier langdurigheidstoeslag wilt ontvangen. Indien u in 2005 geen bijdrage in het kader van het minimabeleid heeft ont vangen, maar wel denkt hiervoor in aanmerking te komen dan kunt u een formulier afhalen bij de publieksbalie Werk, Inkomen en Zorg in het gemeen tehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Bij het indienen van een aanvraag vragen wij u een kopie in te leveren van: - het netto inkomen over drie voor gaande maanden; - een geldig identiteitsbewijs (geen rijbewijs); - bewijsstuk van de gemaakte kosten. Heeft u reeds eerder een langdurig heidstoeslag ontvangen dan ontvangt u automatisch een aanvraagformulier en hoeft u alleen bewijsstukken over de afgelopen 12 maanden in te leveren. Belangrijk - Niet volledig ingevulde formulieren worden teruggestuurd hetgeen de afhandeling van uw aanvraag aan merkelijk zal vertragen. - Het afhandelen van aanvragen in het kader van het gemeentelijk minimabeleid is niet aan termijnen gebonden. De aanvragen worden zoveel mogelijk, op volgorde van binnenkomst, afgehandeld. Meer informatie Wilt u meer informatie of wilt u een afspraak maken dan kunt u op maan dag, dinsdag en donderdag tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met mevrouw Leferink van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 67 04. IJ kunt ook terecht bij de balie Werk, Inkomen en Zorg in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Kwijtschelding van gemeentelijke heffingen Met ingang van 1 januari 2006 maakt de vergoeding voor de aanslag van de gemeentelijke heffingen niet langer onderdeel uit van het minimabeleid. Vanaf2006 kunt u kwijtschelding aan vragen voor de gemeentelijke heffin gen. Onder gemeentelijke heffingen waarvoor kwijtschelding kan worden aangevraagd, vallen afvalstoffenhef fing, rioolrecht en hondenbelasting (voor 1 hond). Hieronder staat voor vier verschillen de situaties beschreven hoe u kwijtschelding kunt aanvragen. - U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: lees verder onder 1; - U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: lees verder onder 2; - U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: lees verder onder 3. - U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwiitscheldine van de waterschapsbelastingen ontvangen: lees verder onder 4. 1. U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: U hoeft niets te doen. U krijgt dan in 2006 automatisch kwijtschelding voor zowel de gemeentelijke heffingen als de waterschapsbelastingen. 2. U bent ouder dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: Indien U denkt voor kwijtschelding in aanmerking te komen, kunt U voor het belastingjaar 2006 een verzoek om kwijtschelding indienen. U kunt een aanvraagformulier opvragen bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, bij team Financiën van de gemeente via tele foonnummer (072) 535 66 18 of bij de receptie van het gemeentehuis. 3. U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ont vangen: U heeft reeds van het Hoogheem raadschap een verkort aanvraagformu lier voor 2006 ontvangen. Met dit aan vraagformulier kunt u kwijtschelding aanvragen voor zowel de gemeente lijke- als de waterschapsbelastingen. 4. U bent jonger dan 65 jaar en u heeft in 2005 geen kwijtschelding van de waterschapsbelastingen ontvangen: Indien U denkt voor kwijtschelding in aanmerking te komen, kunt U voor het belastingjaar 2006 een verzoek om kwijtschelding indienen. U kunt een aanvraagformulier opvragen bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, bij team Financiën van de gemeente via tele foonnummer (072) 535 66 18 of bij de receptie van het gemeentehuis. Beoordeling Voor de beoordeling van het recht op kwijtschelding volgt de gemeente Heiloo per 1 januari 2006 de rijks- regels voor kwijtschelding op grond van de Invorderingswet. Deze rijks- regels wijken af van de regels zoals deze binnen het minimabeleid wer den gehanteerd. Het belangrijkste verschil is dat de Invorderingswet als voorwaarde voor kwijtschelding stelt dat u in principe geen vermogen mag hebben. Onder vermogen wordt verstaan het saldo op uw bank- of girorekening, maar ook bijvoorbeeld de waarde van uw auto. Onder het minimabeleid mocht u wél een beperkt vermogen hebben. Overgangsregeling Omdat er sprake is van nieuwe regels, is besloten om het jaar 2006 te beschouwen als een overgangsjaar. Wanneer u in 2005 een vergoeding voor de aanslag vanuit het minimabe leid heeft ontvangen, maar in 2006 op basis van de rijksregels geen recht op kwijtschelding heeft, komt u in aan merking voor de overgangsregeling. U ontvangt dan via de gemeente als nog een volledige tegemoetkoming voor de gemeentelijke heffingen. Echter in het volgende belastingjaar (2007) worden de rijksregels volledig gevolgd en is deze overgangsregeling niet meer van toepassing. Samenwerking Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier De kwijtschelding van gemeentelijke heffingen wordt uitgevoerd door het team Financiën van de afdeling Organisatieondersteuning. De gemeente heeft daarbij voor het belastingjaar 2006 samenwerking gezocht met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te Alkmaar dat belast is met de heffing en invor dering van waterschapsbelastingen. Het voordeel van deze samenwerking is dat u met één aanvraagformulier voor zowel de waterschapsbelastin gen als de gemeentelijke heffingen kwijtschelding kan aanvragen. Meer informatie Voor meer informatie over de kwijt schelding kunt u terecht bij het team Financiën van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoon nummer (072) 53 56 618 of de web site van het Hoogheemraadschap: www.hhnk.nl (belastingen). Hier kunt u ook eventueel het aanvraagformu lier voor kwijtschelding downloaden. KINDEREN EERST U ITKIJ KPOST 25 JANUARI 2006 mmagsggm Wie niet naar school gaat, kan zich niet optimaal ontwikke len. Want op school ontdek ken kinderen hun kwaliteiten, zodat zij zich later, als volwas senen, verder kunnen ont plooien. Kennis en kwaliteiten zijn nodig voor de groei en ontwikkeling van een samenle ving. Toch gaan wereldwijd 115 miljoen kinderen niet naar school. Meer dan 62 miljoen zijn meisjes. Ter wijl juist voor hen onderwijs.heel be langrijk is; zij gebruiken de opgedane Het Afghaanse, tienjarige meisje Shamila heeft een fikse dagtaak. Zij weeft zes uur per dag tapijten en helpt met het huishouden. Gelukkig gaat ze sinds kort ook naar school; elke dag zit ze twee uur lang in de klas van het speciale Unicef-gemeenschapsschooltje in de dorpsmoskee. kennis bij de opvoeding van hun kindé ren en geven het aan hen door. Unicef, de kinderrechtenorganisatie van de Verenig de Naties, zorgt wereldwijd samen met lokale organisaties en met overheden voor meer en beter onderwijs. Afghanistan In Afghanistan gaan 1,4 miljoen meisjes niet naar school. Dat komt omdat er wei nig scholen zijn, ouders onderwijs onbe langrijk vinden voor hun dochter of de school ver weg is. Unicef steekt de han den uit de mouwen en zet hier in dorpen kleine schooltjes op. Nu de school zo dichtbij is, gaan veel meisjes die normaal gesproken niet gaan, nu wel. Daarnaast krijgen leraren trainingen en lesmateria len en er wordt voorlichting gegeven over het belang van scholing voor meisjes. Mede door de inzet van Unicef krijgen straks 500.000 meer meisjes educatie. Help elk meisje naar school, alleen dan hebben ze een toekomst Word lid! Voor 10,- per maand wordt u lid van Unicef. Daarvan kan Unicef in Afghanistan jaarlijks een hele klas van 20 meisjes naar school helpen. Kijk op www.unicef.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17