CDA Leefbaar Heiloo HEILOO - 2000 WD PvdA NCPN VERKIEZINGEN 2 O O 6 •- Op 7 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. In de aanloop naar deze verkiezingen, stel len de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo zich op deze pagina aan u voor. Op 8 februari worden in deze krant de programma punten van de verschillende partijen aan u gepre senteerd. Op 22 februari leest u vervolgens wat de wensen en plannen van de partijen zijn voor de komende vier jaar. Uiteraard worden op 15 maart de uitslagen in deze krant gepubliceerd. UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 Hero Veger Ik ben in 1952 geboren in Friesland en daar ook opgegroeid. Na mijn middelbare schooloplei ding heb ik 34 jaar in het bankwe zen gewerkt, waarvan de laatste jaren als rayondirecteur in Hoorn. Eind vorig jaar ben ik gestopt als bankman en ben actief als dagelijks bestuurder van een aantal stichtin gen en in raden van advies. Door vele overplaatsingen zijn wij 10 jaar geleden neergestreken in het mooie dorp Heiloo. Ik heb veel bestuurlijke ervaring opgedaan als voorzitter van diverse onderne mersverenigingen, in de sport, schoolbesturen en politiek. In onze vorige woonplaats Nunspeet ben ik politiek actief geworden als bestuurslid van het CDA. Ook in Heiloo onmiddellijk weer actief geworden als bestuurslid en één periode als voorzitter van onze plaatselijke afdeling. Sinds 3 jaar maak ik deel uit van de gemeente raad met de portefeuille Maat schappelijke Zaken. Daarnaast ben ik voorzitter van de commissie Bestuurlijke Zaken. Het werk als lid van de gemeente raad vind ik aantrekkelijk want je staat dicht bij de inwoners en je bent direct betrokken bij het wel en wee van onze gemeente. Als CDA in Heiloo hebben wij onze eigen visie voor de komende jaren op Heiloo en doen dit onder het motto 'Een positieve kijk op lokaal beleid'. Wij hebben onze eigen kijk op het bestuur, wonen en sociaal maat schappelijk Heiloo. Als lijsttrekker wil ik graag deze boodschap uit dragen. Wat betreft de inhoud van ons verkiezingsprogramma verwijs ik u naar onze website: www.cdaheiloo.nl. Hero Veger, Zeeweg 1, 1852 CN Heiloo, Tel: 072 5335494, E-mail: h.veger@planet.nl Leefbaar Heiloo is een libertari- sche lijst die streeft naar maximale individuele vrijheid en het recht om volledig te beschikken over de eigen bezittingen en inkomsten (kapita lisme), met een minimale overheid (nachtwakerstaat). Dit in tegenstel ling tot alle overige partijen die sterk collectivistisch gericht zijn. Collectivisme, gebaseerd op de linkse zusterideologieën socialisme/ fascisme streeft altijd naar minimale individuele vryheid binnen een maxi male dwangstaat waar ambtenaren en broodpolitici al het handelen van de bevolking dwingend regelen. Collectivisme is altijd gefundeerd op het repressieapparaat van de staat. De dreiging dat de staat lichamelijk (politie)-geweld tegen vreedzame onwilligen zal gebruiken is het enige wat de collectivistische staat over eind kan houden. De staat is de voornaamste aar\jager van chaos en tekorten, alles wat de overheid ooit heeft aangeraakt is altijd mislukt. De staat is een ambtenarenfokke- rij en dyt alsmaar uit, net als de chaos, de belastingen worden dage lijks verhoogd terwijl de armoe stijgt doordat er iedere maand duizenden echte banen naar landen verdwijnen waar de staat minder hinderlijk is. Collectivisme werkt niet en heeft nergens gewerkt, alle linkse experi menten ooit, van Hitler-Duitsland tot aan de USSR zijn jammerlijk mislukt en hebben niks dan onderdrukking, massamoord en armoede gebracht terwijl kapitalisme overal vrijheid en dus welvaart brengt. Alle gevestigde partijen zijn opge gaan in één socialistische eenheids partij en zijn alleen nog marketing technische labels (merknamen) van precies hetzelfde collectivistische product. Zo wil de 'liberale' WD nog meer staat, nog meer overheids dwang en nog meer belastingen ter wijl de linksextremisten van GL nog veel meer staat, nog veel meer over heidsdwang en nog veel meer belastingen willen zodat het verschil alleen in de gradatie zit. En over 5 jaar wil de WD wat GL nu wil zodat het werkelijke verschil nog kleiner is. Het maakt dus niet uit op welke gevestigde partij men stemt, de stem gaat toch naar dezelfde collectivisti sche club en dezelfde figuren. De keuze is dus: Leefbaar Heiloo of de rest. Leefbaar Heiloo kijkt niet naar wat de overheid zou moeten doen maar naar wat de overheid zou moeten laten en dat is ongeveer 98 procent van wat ze nu doet. Doel is om de individuele vrijheid 'VHHHBI met hen besproken worden op een moment dat alle wensen in de plan vorming nog kunnen worden meege nomen. De centrale plaats van de inwoner in het besturen willen wij voorts ook daadwerkelijk meer inhoud geven door er aan mee te wer ken dat inwoners het recht krijgen onderwerpen op agenda van raad- of commissievergaderingen te plaatsen en over belangrijke onderwerpen middels een bindend referendum de besluitvorming te beïnvloeden. Al vanaf zijn middelbare school tijd heeft Rob belangstelling voor de politiek. Hij voelt zich, geboren en getogen in Heiloo, zeer happy met de verkiezingsslogan 'Heiloo: een Veilig Vitaal Dorp!' ,,De maat schappelijke ontwikkelingen laten we niet aan ons dorp voorbijgaan en daarbij houden we de goede kenmerken van Heiloo in ere: veel groen, ruim opgezette wijken, een hoog voorzieningenniveau en rela- John Daas Ik ben John Daas, oud 59 jaar. Kom uit de Zaanstreek en woon reeds 30 jaar in Heiloo. Sinds 2002 ben ik voor mijn partij wethouder van onze gemeente. Als lijsttrekker wil ik u namens mijn partij iets vertellen over waar wü als HEILOO - 2000 de komende vier jaar voor willen staan. Ik moet mij daarbij beperken en kies daar- om ervoor u slechts te informeren over wat wij zien als de twee groot ste uitdagingen. De eerste is dat bij de ontwikke ling van Zuiderloo en Zandzoom echt inhoud wordt gegeven aan de verantwoordelijkheid van de gemeente voor de huisvesting van haar inwoners. Dit betekent dat wy als lokale partij ons bij de uitwer king van de bestemmingsplannen voor deze locaties met name. zullen inzetten voor die doelgroepen, waarvoor deze zorgplicht zich het duidelijkst manifesteert. Het zal u duidelijk zijn dat wij hiermee bedoe len betaalbaar bouwen voor hen die aan het begin van hun wooncarrière staan en zorgzaam bouwen voor ouderen. De tweede grote uitdaging voor ons is om er mede voor zorg te dra gen dat bij het besturen van de gemeente de inwoner ook werkelijk centraal komt te staan. Dat verande ringen in woon- en leefomgeving echt Beste dorpsgenoten Mijn naam is Cees Rootjes en ik ben de huidige lijsttrekker voor de PvdA in Heiloo. Naast lijsttrekker ben ik vooral Heiloer in hart en nieren. Allerlei maatschappelyke- en verenigingsactiviteiten in het Heiloose lopen dan ook als een rode draad door mijn leven. Voordat ik in 1999 in dienst trad als senior adviseur bij een consul- tancybedrijf op het gebied van onder andere het ontwikkelen van woningbouwlocaties voor met name lokale overheden, ben ik 25 jaar werkzaam geweest als ambte naar bij diverse gemeentes in de Cees Rootjes provincie Noord-Holland. De drijfveer waarom ik actief wil worden in de plaatselijke politiek is enerzijds om de Heiloer jongeren in de gelegenheid te stellen om hun wooncarrière in Heiloo te kun nen starten en anderzijds om te voorkomen dat ouderen en zorgbe- hoevenden door de invoering van de WMO niet de noodzakelijke zorg krijgen. Tevens wil ik de gemeentelijke kernactiviteiten kri tisch onder de loep nemen. Ik ben namelijk van mening dat door enkele activiteiten de primaire zorgplicht voor haar inwoners ondergesneeuwd dreigt te raken. Tot slot wil ik proberen mijn steentje bij te dragen om de gemeenteraad tot een slagvaardig en daadkrachtig orgaan te maken. In de praktijk betekent dit dat zij in hoofdlijnen aanstuurt en erop toe ziet dat besloten taken op een juiste manier worden uitgevoerd. Urgente zaken - waaronder de volkshuisvestingsproblematiek zouden in de toekomst dan niet meer tot op het bot moeten wor den bediscussieerd maar daadwer kelijk vlot dienen te worden gerea liseerd. Ik hoop dat u ons hierin steunt en dat wij samen kunnen bouwen aan een sociaal en levendig Heiloo. te herstellen door de staat, te begin nen by de gemeente, flink te sane ren, liefst tot zo'n 2 pocent van de huidige omvang. Onze ideale gemeente bestaat uit één om de 4 jaar gekozen wethouder die overal aannemers voor inhuurt. Enige punten: afschaffen van de welstandcommissie: iedereen moet zelf weten wat voor dakkapel, serre, schuurtje of wat dan ook men wenst aan te bouwen openingstijden: iedereen moet zelf bepalen wanneer en hoe lang men zijn winkel wil open houden alle gemeentelijke subsidies afschaffen, laat iedereen zelf maar bepalen of en waaraan men wil doneren vrijheid voor iedereen om permanent in het eigen vakantie huisje te kruipen. GP Groot verwijdert huisvuil voor 70,- per jaar, de gemeente voor 280,- dus moet de gemeente het niet doen. OZB en hondenbelasting afschaffen nooit betaald parkeren invoeren de gemeente mag nooit zelf onzinbonnetjes uitschrijven, 50/60 km waar mogelijk, geen collectief 30 km overal. Zie verder: www.leefbaar-heiloo.nl en Spreekuur Leefbaar Heiloo op www.heiloo-online.nl. tief lage gemeentelijke belastingen en heffingen". In 1994 is hij actief geworden in de ^politiek, toen er een discussie startte die kon leiden tot het annexeren van Heiloo door Alkmaar. „Die discussie lijkt weer terug te komen, maar ik vind, dat Heiloo goed in staat is om zelfstan dig te bestaan. Dat is voor mij het criterium en niet of je 30.000 inwo ners hebt. Een gemeente betekent voor mij veel meer dan het zijn van een loket voor de inwoners!" Als lijsttrekker wil hij zich inzetten om verworvenheden te behouden. "Als er straks woningen gebouwd wor den in de Zandzoom zal dit op Heilooër wijze gebeuren, met aan dacht voor alle doelgroepen, met een aansluiting op de A9 en in ruim opgezette wijken in het groen". Wat zijn jouw plannen? „Open en eerüjk besturen. Horen wat er leeft, ik ben ook inwoner van het dorp, het gaat mij ook als persoon aan. Duidelijke beslissin gen nemen, en ook kunnen uitleg gen waarom een keuze is gemaakt. Zorgen dat mensen meer vrijheid krijgen bij de inrichting van hun leefomgeving: een wethouder moet niet betuttelen, maar rekening hou den met zijn medeburgers". Rob Opdam Willem Gomes Sinds zijn komst in 1975 naar Heiloo heeft Willem Gomes zich, ondanks vaak drukke werkzaamhe den als artiest bij onder meer de Nederlandse Opera, toneel, film en tv, middels diverse acties verdienste lijk gemaakt voor de bevolking. Zo was hij onder meer actief betrokken bij de acties tegen de kernwapens, het dumpen van afval in zee en startte een plaatselijke actie tegen het afslachten van zee honden. Gomes was in 1987 oprich ter van het 'Aktiecomité Raadhuis 1927 moet blijven'. Deze met suc ces bekroonde jarenlange bijna solo-actie heeft geleid tot behoud van het voor ons dorp zo karakte ristieke in art-deco styl gebouwde raadhüis. In 1986 was de volledige raad vóór slopen. In 1990, met de gemeenteraadsverkiezingen in zicht en onder druk van de acties en pro testen vanuit de bevolking zagen ze de waanzin van slopen in. Door uit blijven nieuwbouw werd drie mil joen gulden uitgespaard. Gomes heeft nooit één bedankje van gemeentewege gehad! Gomes was ook initiatiefnemer en medeoprich ter van het 'aktiecomité Diftar Nee'. Door massale ondersteuning vanuit de bevolking moest het gemeente bestuur haar onpraktische en dure ideeën stoppen. Schadepost: 900.000 euro! Zyn grote inzet voor sociale en maatschappelijke recht vaardigheid, en strijd tegen de uit buiting en minachting van de arbei dersklasse door de kapitalistische machthebbers loopt als een rode draad door zijn activiteiten. Hij sti muleert en begeleidt inwoners om voor hun rechten op te komen. De afgelopen vier jaar heeft Gomes vele tientallen mensen daadwerkelijk kunnen helpen. In december 2004 en 2005 hield hij kerstpakkettenac- ties voor de minima.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19